Norveç Vatandaşlık Şartları

Norveç Büyükelçiliği’nde başvurumu nasıl yapabilirim?

Ankara’da Norveç Büyükelçiliği’nde oturma ve çalışma iznine başvurmak için, öncelikle başvuru kaydının elektronik olarak yapılması zorunludur. Bu yolla vize ücretinizi öder ve evraklarınızla büyükelçiliğe gelip başvurunuzu sunmanız için randevunuzu oluşturursunuz. Sponsor kişi (Norveç’teki taraf) veya başka bir kişi de başvurucu adına bu elektronik başvuru kaydını yapabilir.

Lütfen randevu alabileceğiniz tarihin şu an itibariyle 7 aydan daha geç olduğunu dikkate alınız. Eğer bir başvurucu randevusunu iptal ederse, bu boşluk portaldaki randevu seçeneklerine otomatik olarak yansıyacaktır. Başvurucu veya başvurucu adına başvuru kaydını yapan kişi portalda randevu değişikliği yaparak, mevcut randevu gün ve saatini değiştirebilir.    

Evrak kontrol listesi – gerekli belgeler

Başvuru için gerekli belgeleri sunabilmek için başvuru sahibinin şahsen gelmesi zorunludur. Lütfen, randevunuz olmadan başvuruda bulunamayacağınızı aklınızda bulundurunuz.

Burada, Türk başvurucularının aile göçü için en çok başvuruda bulunduğu başvuru çeşitlerine ilişkin evrak kontrol listelerini (gerekli belgeleri) bulacaksınız:

Lütfen, tüm aile göçü başvurularında, bu belge Norveç Göçmenlik Müdürlüğü’nün (UDI) evrak listesinde yer almasa bile, yakın aile bağlarınızın tümünü belgeleyen ‘Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği’nin diğer başvuru evraklarınızla birlikte mutlaka sunulması gerekmektedir.

Lütfen başvuru anına sunacağınız tüm belgeleri önceden hazırladığınıza emin olunuz.

Yükleniyor...
Telefon