Norveç Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Norveç Schengen Vize başvuruları seyahat tarihinizden en az 15-20 gün önce yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte Norveç Büyükelçiliği vize işlemlerinde ek evrak talebinde bulunabilir. Büyükelçilik ve Başkonsolosluğun yoğunluğu ve gerektiği durumlarda ek evrak talepleri göz önünde bulundurularak Norveç vize başvurusunun en az 15-20 gün önceden yapılması tavsiye edilmektedir.

Norveç vizesi için yapılan başvurular ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.  Bu süre Norveç Vizesi Konsolosluğunun vize bölümünün yoğun çalışma halinde olduğu resmi tatilleri, hafta sonlarını, ek evrak talep edilmesi sırasında yaşanan zaman kayıplarını kapsamamaktadır. Bu gibi durumlarda Norveç vizesi başvurusunun sonuçlanma süresi uzayabilir. Bu sebeple Norveç vizesi başvuru sahibinin olası aksiliklere veya prosedürlerin uzamasına karşı en az 1 ay önceden Norveç vize müracaatını başlatması tavsiye edilir.

Norveç vizesi başvuru sürecinizin uzaması halinde veya başka bir ülkeye seyahatiniz için pasaportunuzu kullanmanızı gerektiren durumlarda, istisnai durumunuzu kanıtlayıcı ek dilekçe, seyahat edilecek diğer ülke için yapılan konaklama ve uçuş bilgilerinizin rezervasyonlarını başvuru dosyasında bulunması gerektiğini unutmayınız. Buna ek olarak Norveç Konsolosluğu’nun çalışma programına göre vize başvurunuzun sonuçlanma süresinin değişkenlik gösterebileceğini de belirtmek isteriz.

Norveç Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

Vize Merkezi Norveç Vize Temsilcileri, Norveç vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Norveç Schengen Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Norveç vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Norveç vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya [email protected] adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.

Danimarka Vize Randevu

Norveç ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Norveç için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp