Norveç Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi

Norveç Schengen vizesi evrakları güncel koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak Norveç Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi güncel evrak listesi isteyiniz. Norveç vize güncel evrak listesi e-posta adresinize gönderilecektir. Doğru evraklarla eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için lütfen temsilcilerimizi arayın.

 

Norveç Aile Ziyareti Vizesi Evrak Listesi

1. Vize Talep Dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben yazılmış, kaşe ve ıslak imzalı)

2. Pasaport (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)

3. Pasaport fotokopisi (Daha önceki seyahatlerin fotokopileri)

4. Davet eden kişinin pasaport fotokopisi

5. 2 adet Biyometrik Fotoğraf (Güncel, 35x45 mm ölçülerinde, beyaz fon arkalı)

6. Davet mektubu orijinal olmalı (Norveçce veya İngilizce yazılmalı) ve davet eden kişi tarafından yollanmalıdır.

7. Başvuru sahibinin işvereninden alınan izin mektubuna, izinli olduğuna dair izin yazısı ve ziyaret sonrası çalışmaya devam edeceği bilgileri eklenmelidir.

8. Norveç vizesi için başvuruda bulunan kişi yeterli mali varlığa sahip değilse, Norveç’teki polisten onay damgalı ve orijinal “Garanti Formu” sunulmalıdır.

9. Güncel Tarihli Şirket Evrakları (Oda Sicil Kaydı, Orijinal Faaliyeti Belgesi, Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri Fotokopileri)

10. SGK İşe giriş bildirgesi ve Hizmet dökümü

11. Banka Hesap Özeti (Son 3 aylık banka hesap hareketliliğini içeren, en az 4000 TL bakiyesi olan kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

12. Eğer başvuru sahibi nişanlısını, erkek veya kız arkadaşını ziyaret etmek istiyorsa birlikte çekilmiş bir fotoğrafları

13. Aile ve akrabalık bağlarını kanıtlayıcı belge.

14. Kimlik fotokopisi ve Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği 

Norveç vizesi için davetiye mektubu

Norveç'e aile arkadaş ziyareti vizesi ile gidecek olan kişilerin Norveç’te oturma izni olan yakınlarından veya Norveç vatandaşı olan yakınlarından davetiye talep etmeleri gerekmektedir. 

 • Aile ve Arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda mutlaka istenecek evrak davetiye mektubudur. Norveç’teki belediyeden alınmış davetiyenin aslı ibraz edilmelidir.
 • Davet eden kişinin oturum kartı veya kimlik kartının fotokopisi.
 • Davet eden kişinin Norveç belediyesinden alınmış aile toplum kağıdının aslı.
 • Davet eden kişinin gelir belgeleri: Maaşlı çalışan ise: Son üç aylık maaş bordrosu. Serbest çalışan ise: Son yıla ait vergi beyannamesi (tün sayfaların eksiksiz fotokopisi).
 • Aile ve Arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunan emekliler son emekli maaş fişini, sosyal yardım veya işsizlik maaşı alıyorsa son üç aylık ödeme kanıtını ibraz etmelidir.
 • Davet eden kişi ile akrabalık bağı varsa: Aile bağını kanıtlayan vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Davet eden kişi arkadaş ise: Davet eden kişinin adres bilgileri, telefon numarası ve kalış süresinin yer aldığı Norveç resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak yazılmış bir davet dilekçesi gerekir.
 • Aile ve Arkadaş Ziyareti vizesine başvuracak reşit olmayan kişiler için yasal velisini gösteren belgeler (Kimlik cüzdanı fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği vb.) istenmektedir. Ebeveynleriyle birlikte seyahat etmiyorsa, ebeveynlerden muvafakatname. Ebeveynlerinden biriyle seyahat ediyorsa seyahat etmeyen anne veya babadan muvaffakatname. Ebeveynleriyle birlikte seyahat ediyorsa, ebeveynleriyle olan akrabalık kanıtı istenmektedir.
 • Aile ve Arkadaş Ziyareti vizesine başvuracak yabancı uyruklu T.C vatandaşları için Planlanan seyahat dönüşünden itibaren en az 3 ay daha geçerliliği olan Turkiye oturma/ikametgah izninin fotokopisi.
 • Aile ve Arkadaş Ziyareti vizesine başvuracak öğrenciler için öğrenci belgesinin aslı ve fotokopisi ile okuldan aldığı izin belgesi ibraz edilmelidir.
 • Aile ve Arkadaş Ziyareti vizesine başvuracak çiftçiler bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çitçi belgesini evraklarına eklemelidir.
 • Aile ve Arkadaş Ziyareti vizesine başvuracak işverenler ticaret odası sicil kaydı, imza sirküleri ve şirketin antetli kâğıdına Norveç resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak yazılmış vize başvuru yazısını evraklarına eklemelidir. Çalışanlar ise 3 aylık SGK dökümünü ve işe giriş belgesini konsoloslukla paylaşmalıdır.

 

Norveç Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Hakkında Önemli Notlar

►Norveç vizesinin sonucuyla ilgili karar vermeye tek yetkili kurum Norveç Konsolosluğudur.

►Norveç Konsolosluğu gerek duyması halinde vize başvuru sahibinden ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlarda tarafınıza gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

►Acil vize başvurularınız için Norveç VIP vize başvuru hizmetinden yararlanabilirsiniz. VIP vize hizmeti için temsilcilerimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

►Değerli yolcularımız; Vize Merkezi temsilcilerimiz, başvuru işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için parmak izi alımı sırasında sizlere eşlik edecektir. 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle Schengen üye ülkelere yapılacak vize başvuruları için başvuru sahiplerinin biyometrik verilerini ibraz etmesi zorunlu hale gelmiştir. Pasaport işlemleri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi Norveç Konsolosluğu tarafından tanınmamaktadır.

►Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu saati ve tarihi sizlerin onayına sunulacaktır.

►Seyahatinizi ispat eden diğer belgeler (otel ve uçak rezervasyonu, seyahat sigortası vb.) kurumumuz tarafından tamamlanacaktır. 

 

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 99
avrupa@vizemerkezi.com
Diğer BilgilerAcil: 0532 476 25 16
Ankara
+90 (312) 970 05 99
keni@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 99
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 15 99
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2352
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5297
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com