Norveç Vizesi Randevusu

Norveç Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

Norveç vizesi için başvuruda bulunacak kişilerin randevu almaları gerekmektedir. Norveç vize başvuruları için randevular Norveç Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre ileri bir tarihe verilebilir. Bu sebeple vize başvurusunun seyahat tarihinden 4 hafta önce yapılması tavsiye edilir. Norveç vizesi başvurusu için yetkili Başvuru Merkezi veya Konsolosluk üzerinden randevu almanız gerekmektedir. Norveç vizesi randevu tarihi ve saatinde müracaatını gerçekleştiremediğiniz takdirde vakit kaybetmeden yeni bir vize randevu tarihi almalısınız. Norveç vizesi başvurularınız için seyahat tarihinize uygun randevu tarih ve saati konusunda Vize Merkezi temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren diğer Schengen ülkeleriyle birlikte biyometrik bilgi sistemine geçen Norveç vize başvurularında biyometrik parmak izi (VIS) talep etmektedir. Norveç vize işlemlerinde verdiğiniz bu parmak izi verisi 5 yıl süre ile diğer Schengen vize başvurularınızda da geçerli olacaktır. Ancak Schengen ülkelerinden bazıları kendilerinin aldığı VIS bilgisi dışındaki biyometrik parmak izi verisini tanımadığı için yeniden parmak izi talep edebilmektedir. Norveç Vizesi alırken vizenizin işleneceği pasaportunuzun seyahatinizin sonlanacağı tarihten sonra en az 3 ay geçerliliğinin ve en az 2 boş sayfasının bulunmasına dikkat etmeniz gerekir.

Norveç Vizesi alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta biyometrik verilerinizdir.  Konsolosluk yetkilileri gerekli gördüğü takdirde vize başvurusunda bulunan kişileri biyometrik verilerinin teyidi veya mülakat için Norveç Konsolosluğu’na çağırabilir. Norveç vize başvurusunu Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirmeniz halinde, mülakata çağrılan kişilerin hazırlıklı olmasına yönelik gerekli bilgiler, Vize Merkezi temsilcimizce tarafınıza iletilecektir.

Norveç Vize Başvurusu

Norveç ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Norveç için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp