Çin Vize Merkezi Web Sayfasına Hoşgeldiniz. Çin vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman Vize Merkezidir.

Çin Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi, Çin vizesi işlemlerinde  deneyimli  kadrosuyla danışmanlık hizmeti vermektedir. Kısa süreli Çin vizesi başvuruları Çin Konsolosluğuna akredite firmalar aracışığıyla gerçekleştirilmektedir.   Çin vizesi başvurunuzu firmamız aracılığıyla gerçekleştiebilirsiniz. İstanbul dışında ikamet ediyorsanız Çin vize başvurunuz için İstanbul'a gelmenize gerek yoktur, durumunuza uygun gerekli evrak listesini tarafımıza kargo aracılığıyla ulaştırılması başvurunuzu tamamlamamız için  yeterli olacaktır. Çin Konsolosluğu tarafından belirtilen Çin vize evrak listesine ve Çin vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Çin vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir. 

Çin Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Çin tek girişli turist vizesi için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir.

1 - Pasaport (Çin seyahati sonrası en az 6 ay geçerli)

2 - 2 Adet Vesikalık Fotoğraf (33x48 mm ölçülerinde, beyaz fon arkalı)

3 - Kimlik Fotokopisi 

4 - Eski pasaport (eski pasaport yoksa ya da kaybedilmişse, şirketin antetli kağıdına durumu açıklayıcı, İngilizce, imzalı ve kaşeli dilekçe yazılıp ibraz edilmelidir.)

Çin Vizesi

Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapılan başvurular Çin Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş seyahat acenteleri aracılığıyla yapılmaktadır. Çin vizesi başvurularında ilk olarak seyahat niyetinize uygun vize kategorisini belirlemelisiniz. Çin vizesi, Çin Konsolosluğu tarafından verilen Çin’e giriş-çıkış veya Çin’den transit geçiş yapmak isteyenlerden alınan vize türüdür. Çin vize makamları yabancılara kimliklerine, Çin’e gerçekleştireceği seyahat niyetine ve pasaport tiplerine göre vize vermektedir.  Çin vizesi C, D, F, G, J1, J2, L, M, Q1, Q2, R, S1, S2, X1, X2, Z olmak üzere 16 kategoriye ayrılmaktadır. Size uygun kategorideki evrak listesini ve kategorilere göre değişen vize ücretlerini Vize Merkezi Çin departmanımızdan e-mail olarak talep edebilirsiniz. 

Çin Vizesi Nasıl Alınır

T.C. Bordo pasaport sahipleri Çin vize prosedürüne tabidirler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kısa süreli Çin vizesi başvuruları yetkili turizm seyahat acenteleri ve Vize Danışmanlık Merkezleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Çin kısa süreli seyahatinizde vize başvurusu için gerekli olan, durumunuza uygun evrak listesini ve vize ücretlerini Çin Vize Merkezi’nden bilgi e-maili olarak talep edebilirsiniz. Çin vize başvuruları ortalama olarak 7 iş günü içinde neticelenmektedir.

Çin Vize Başvuru Formu

Çin vize başvuru formu, Çin Konsolosluğunun Çin vizesi başvurusunda bulunanları tanımak için  oluşturduğu bir formdur. Çin vize başvurunuz için sizin şahsen form doldurmanıza gerek yoktur.  Çin vize başvurunuza dair veriler sisteme akredite firma yetkilisi tarafından beyan ettiğiniz bilgiler doğrultusunda girilmektedir. 

Çin Vizesi Çıkış Süresi

Çin turistik vizelerinin sonuçlanma süresi ortalama olarak 7 iş günüdür.  Çin Başkonsolosluğu yapılacak vize başvurularını sadece Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri kabul etmektedir.

Turistik Çin Vizesi

Çin vize başvurularında L kategorisi turistik seyahatler için verilen bir vize türüdür. Turistik Çin vizesi başvurularınızda vize başvuru formu Çin Konsolosluğuna akredite firma yetkilisi tarafından doldurulmaktadır.  Çin turist vize başvurularında talep edilen belgeler aşağıdaki gibidir;

Çin turizm acentesi davetiyesi aslı

Çin Konsolosluğuna akredite kurumun vize bildirim formunun aslı

Çin vize başvurusunu kabul eden Türk seyahat acentesi yeterlilik belgeleri (ticaret odası belgeleri, aslı, vergi levhası ve yeterlilik belgesi fotokopisi)

Gidiş-dönüş uçak bileti, otel rezervasyonu vb. seyahat evrakları.

Çin Ticari Vizesi

Çin ticaret fuarları öncesi yapılan başvuru yoğunluğundan dolayı bu amaçla seyahat edecek yolcuların en az 4 hafta önceden başvurularını tamamlamalarını tavsiye ederiz.

Çin Konsolosluğu

Çin Konsolosluğu, Çin vize başvurunuzu değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahip tek yetkili kurumdur.  Çin Konsolosluğu İstanbul Başkonsolosluğundan Türkiye’de yaşayan Çin vatandaşları  “Konsolosluk Hizmetleri” bölümünden pasaport işlemleri yürütülebilmektedir. Türkiye’de Çin vatandaşları “Konsolosluk Hizmetleri” başlığı altında pick up form  numaralarıyla pasaportlarını sorgulayabilirler.

Çin Vizesi Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çin Ticari vizeniz için temin etmeniz gereken davetiye, faks, fotokopi ya da bilgisayardan alınmış çıktı şeklinde olabilir. Çin Başkonsolosluğu yetkilisi başvuranda davetiyenin aslını sunmasını talep edebilir.

Gerekli görülmesi durumunda Çin Başkonsolosluğu, başvuru sahibinden ek evrak isteyebilir veya mülakat talep edebilir. Çin vizesi başvuru sahibinin olası durumları göz önünde bulundurarak Çin vize başvuru işlemlerine en az bir ay önceden başlamasını tavsiye ederiz.

Çin vize başvurunuzun onaylanması veya reddedilmesi, vizenin kalış süresi ve kaç girişli olacağı tamamen Çin Başkonsolosluğunun inisiyatifi altındadır. 

 

 

daha fazla göster

İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 31
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 31
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 31
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2087
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5093
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com

Çin ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
K. Şentürk 11/01/17, 16:31
Çin vizesi başvuru formu gerekli midir? Gerekliyse nasıl temin edebiliriz? Şubat ayı içerisinde iki arkadaşımla Çin seyahati planımız var, vize başvurularında süreç nasıl işliyor, bilgi verebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
Ö. Basan 11/01/17, 10:44
Selam, Çin seyahatim olacak vize detayları ve Çin vizesi ücreti ile ilgili bilgi vermenizi rica ediyorum.
Cevabı Görüntüle
M. ERHAN 11/01/17, 10:31
Merhaba, eşimle birlikte Çin'e turistik olarak seyahat etmek istiyoruz. İkimiz de çalışıyoruz, Adana'da yaşıyoruz. Ne yapmamız lazım, Çin vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Cevabı Görüntüle
G. Doğan 11/01/17, 10:05
Merhaba şubat ayında Çin'e seyahat planım var. Edirne'de üniversite öğrencisiyim, Çin Konsolosluğuna gelmeme gerek var mı? Çin vizesini nasıl alırım?