Çin Vize Merkezi Web Sayfasına Hoşgeldiniz. Çin vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman Vize Merkezidir.

Çin Vizesi

Çin Vizesi İçin Merak Edilenler

Çin sınırları Covid-19 artışı sebebiyle seyahatler için kapalı mı?

COVID-19 artışlarından dolayı Türkiye’den Çin'e gerçekleştirilecek seyahatlerde belirli kısıtlamalar vardır. Salgının artışını önlemek için acil ve gerekli görülmeyen seyahatlere izin verilmemektedir. COVID-19 sebebiyle ülke giriş çıkışlarında sürekli değişiklikler yapılmaktadır. Lütfen güncel değişikliler için temsilcilerimizden teyit alınız.

Çin vizesi kaç günde çıkar?

Çin’e vize başvuru işleminin gerçekleştirilebilmesi için belirli adımlar tamamlanmalıdır. Öncelikle, yolcuların evraklarını eksiksiz tamamlayarak bize ulaştırması gerekmektedir. Başvuru için parmak izi zorunluluğu vardır. Evraklar hazırlanıp, parmak izi verildikten sonra dosya işleme girmiş olur. Sonuçlanması bir hafta ile 10 iş günü arasında değişmektedir.

Schengen vizesi olanlar Çin’e girilebilir mi?

Schengen vizesi, Schengen birliğine bağlı olan ülkeler içerisinde serbest seyahat etmeye izin vermektedir. Çin’e seyahat etmek isteyen yolcuların seyahat amacına göre belirlenecek kategoride ki Çin vizesine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Çin vizesi ile Schengen ülkelerine girilir mi?

Çin Halk Cumhuriyeti’nin yönetmeliğine göre Çin’e giriş, çıkış ve transit geçiş yapacak tüm yolcuların Çin vizesi almaları gerekmektedir. Ziyaret amaçları doğrultusunda farklı vize kategorileri vardır. Çin, Schengen üye devletleri arasında yer almadığından dolayı sahip olunan vize sadece Çin’de geçerlidir.

Çin vizesi için hangi aşılar kabul ediliyor?

15 Mart 2022 tarihinden itibaren Çin ve diğer ülkeler arasında seyahati (ticari, iş, ziyaret vb.) başlatmak amacıyla Ankara Çin Büyükelçiliği’nde açıklama yapılmıştır. Çin’de üretilen (Sinovac) aşılarla aşılanmış yolculara vize işlemlerinde kolaylık sağlanacaktır. İki doz aşı olmuş yolcuların gerekli belgeleri sunmaları gerekmektedir.

Çin vizesi için Biontech şart mı?

Çin, gerekli şartları sağlayan yolcuların seyahatlerine izin vermektedir. Biontech aşı belgesi ile başvuru yapılamaz. Yolcuların, Çin’de üretilen aşılarla (Sinovac) 2 doz aşılanmış olması gerekmektedir. Biontech aşısı şimdilik kabul edilmemektedir.

Çin’e giriş için son aşı üzerinden kaç gün geçmesi gerekiyor?

Çin’e sorunsuzca girebilmek ve başvuru yapabilmek için 2 doz Sinovac aşısı vurulmuş olmanız ve son doz aşının üzerinden en az 14 gün geçmiş olması gerekmektedir.

Çin vize başvurusu için aşı kartı zorunluluğu var mı?

Çin, yaptığı son duyuruyla kendi ürettiği aşılarla aşılanmış yolcuların vize başvurularını yeniden işleme almaya başladığını bildirdi. İki doz aşıyla aşılanmış yolcular aşı kartlarıyla seyahat edebilirler.

Çin’e girişlerde pcr testi gerekli mi?

Seyahat eden tüm yolcuların belirlenen test merkezlerinde nükleik asit (PCR) ve IgM antikor testi yaptırmaları gerekmektedir.

Çin'de herhangi bir karantina uygulaması var mı?

Seyahat eden tüm yolcular varışta sağlık kontrollerine tabidir. Hükümetin belirlediği bir yerde 14 gün boyunca karantinaya girme zorunluluğu vardır.

Başvuruları için Covid-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası zorunlu mu?

Çin vize başvurusu için seyahat sağlık sigortası zorunlu değildir.

Başvuru ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler

Çin, COVID-19 salgınından dolayı sadece acil ve önemli (aile birleşimi, ziyaret, cenaze katılımı vb.) seyahatleri kabul etmektedir. Çin’e gidecek tüm yolcular kişisel bilgilerini doğru sunmalı, gerçek ve geçerli test sonuçlarını ibraz etmelidir. Yanlış bilgi beyanından dolayı oluşabilecek tüm olumsuzluklar başvuru sahibine ait olacaktır. Seyahat eden yolcuların negatif nükleik asit ve antikor testlerini sunmaları gerekmektedir.

Çin vizesi sonuçlanmadan otel ve uçak biletleri alınmalı mı?

Çin vizesi sonuçlanmadan otel ve uçak almanızı tavsiye etmiyoruz. Vizenin değerlendirmesi ve sonucu bağlanması Konsolosluğun insiyatifindedir. Olası bir aksaklık, konsolosluğun resmi tatil günleri vize çıkış süresini uzatabileceğinden dolayı vize sonuçlandıktan sonra biletlerin satın alınması mağduriyet yaşamamak adına daha doğru olacaktır.

NOT: Çin, sadece acil ve önemli seyahatlere izin vermektedir. Yolcuların, girişlerine izin verilip verilmediğini teyit etmeleri gerekir.

Çin Vizesi, Çin’e seyahat etmek isteyen kişilerin ülkeye giriş yapabilmeleri amacıyla uygulanan bir prosedürdür. Ülkeye giriş izni olarak da nitelendirilebilecek olan vize uygulaması farklı kategorilere ayrılmış durumdadır. Vize çeşitleri, Çin’e seyahat etmeyi planlayan kişilerin seyahat amacı, ülkede planlanan kalma süresi, kişinin mesleği, medeni durumu gibi birçok özellik gereği çeşitlenmektedir.

Çin vatandaşı olmayan her kişi, vize uygulamasına tabi tutulmaktadır. Bununla birlikte Türkiye Cumhuriyeti Hususi, Diplomatik ve Hizmet pasaport sahipleri 30 güne kadar olan Çin ziyaretlerinde vizeden muaf tutulmaktadırlar. Vize muafiyeti bu üç pasaport sahibini kapsamakla birlikte Umuma Mahsus Pasaport sahiplerini kapsamamaktadır.

Çin Vizesi uygulaması sadece Çin dış temsilciliklerinde gerçekleştirilmekte olup, kapıda vize uygulaması Çin halk Cumhuriyeti’nin uyguladığı bir prosedür değildir. Çin’e seyahat etek isteyen kişilerin, konsolosluklara şahsen başvurmaları mümkündür.

Vize Merkezi

Çin Halk Cumhuriyeti, ülkeye yapılacak olan ziyaretler için vize uygulamasını zorunlu tutmaktadır. Çin’e yapacak olduğunuz seyahatin amacı, ülkede kalış süresine göre sizden istenecek olan vize türü de değişiklik göstermektedir. Farklı vize kategorilerine göre istenecek olan evraklar da çeşitlilik göstermektedir.

Çin vize başvurunuzu şahsen gerçekleştirebileceğiniz gibi Vize Merkezi aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Vize Merkezi konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş bulunan, sizin adınıza vize vize başvurusunda bulunarak bu süreci en hızlı ve sorunsuz olarak halletmeniz için çalışır.

Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş bulunan Çin Vize Merkezi uzman vize danışmanlarımız aracılığı ile de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Çin Vizesi gerekli evrak listesini tarafınıza iletmemizin ardından kargo aracılığı ile ya da şahsen ofislerimize gelerek tamamladığınız evraklar ile, yetkili vize merkezimiz sizler adına vize başvuru işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Konsolosluğa gitmek zorunda kalmadan tüm evraklarınızı danışmanlarımızın yönlendirmesi ile tamamlayabilir sorunsuz bir şekilde başvuru sürecinizi tamamlayabilirsiniz.

Çin Vizesi başvuru evrakları, gerekli adımlar ve diğer detaylar için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Çin Vizesi Nasıl Alınır?

Çin vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı, Çin’e yapılması planlanan seyahat kapsamına göre çeşitlenmektedir. Yapmayı planladığınız seyahat doğrultusunda farklılaşacak olan vize türlerinin evrakları da değişmektedir. Çin vizesi başvurularınızı şahsen, konsolosluklara yapabileceğiniz gibi konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan Vize Merkezi aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Merkezi uzman Çin vize danışmanlarımız, yapacak olduğunuz seyahatin gerektireceği vize kategorisini belirleyerek bunun için gerekli olan evrak listesini tarafınıza iletecektir. Konsoloslukça yetkilendirilmiş olduğumuz için, tamamlayacak olduğunuz evraklar ile sizin adınıza başvurunuz gerçekleşecektir.

Çin Konsolosluğu, uzun ya da kısa süreli Çin seyahatleri için farklı vize kategorileri belirlemiştir. Bunun yanında Çin’e yapılacak olan seyahatin amacı, medeni durumunuz, ülkede ne kadar süre kalacağınız gibi kriterler doğrultusunda da vize kategoriniz değişiklik gösterecektir. Farklı vize kategorileri çerçevesinde vize gerekli evrakları da değişiklik gösterecektir.

Çin vizesi nasıl alınır yanında vize başvurunuzu ne şekilde gerçekleştirdiğiniz de önemlidir. Yetkili Vize Merkezi aracılığı ile Çin Vizesi başvurunuzu gerçekleştirebilir, yorulmadan ve sorunsuz bir şekilde vizenizi elde edebilirsiniz. Vize gerekli evrakları ve diğer detaylar için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Çin Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2022

Çin vizesi için gerekli evrak listesi, başvuru yapılacak olan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ülkeye gidiş amacınız başta olmak üzere birçok farklı kriter doğrultusunda başvurmanız gereken vize türü değişmektedir. Bu doğrultuda vize için hazırlamanız gereken evraklar da farklılaşmaktadır.

Başvuracak olduğunuz vize türü ne olursa olsun, genel olarak konsolosluğa sunulması gereken evraklar aşağıdaki gibidir:

  • Çin vize başvuru formu
  • En az 6 ay geçerliliği olan ve boş vize sayfası olan pasaport ve pasaporttaki bilgi kısmının fotokopisi
  • Fotoğraf (önden çekilmiş, başı açık, renkli, arka fonu açık, son zamanlarda çekilmiş)
  • Yabancı uyruklu vatandaşlar için Türkiye’de ikamet iznine olduğuna dair belge
  • Önceden Çin vatandaşı olup sonradan başka ülkenin vatandaşlığına geçen kişiler için eski Çin pasaportu (ilk defa Çin vizesine başvurulması halinde) veya eski Çin vizesi (daha önce Çin vizesi varsa)

Bununla birlikte öğrenci vizesi, turist vizesi, çalışma vizesi gibi en çok başvurulan vize türleri çerçevesinde: Öğrenci vizesi için kabul alınan okulla ilgili evraklar, barınma ve yaşam masraflarını belgeleyen evraklar, bitirilen okul durumunu belgeleyen evraklar gerekli olacaktır.

Turist vizesi için seyahat planını belgeleyen evraklar. Otel ve diğer rezervasyonlar, uçuş planı, bilet rezervasyonları gibi evraklar konsolosluk tarafından istenecek evraklar arasında yer alacaktır. Kendi içerisinde çeşitlenen çalışma vizesi ise, iş ziyareti ve işçilik ya da bir kurum, kuruluş tarafından çağrılma durumlarına göre gerekli evraklar listesinde çeşitlilik yaratacaktır. Çağıran kurum, kuruluş davetiyesi, iş sözleşmesi, maaş bordrosu, sigorta SGK dökümü gibi evraklar vize başvurunuzda istenecektir.

Çin vizesi için gerekli olan evraklar listesini hazırlarken uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçerek, seyahat planınıza en uygun vize türünün belirlenmesi ve bunun için gerekli evrakların listesini talep edebilirsiniz. Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan Çin Vize Merkezi sizin adınıza başvurunuzu gerçekleştirecektir.

Çin vizesi için gerekli olan evraklar listesi tarafınızca tamamlanıp iletildiği durumda adınıza başvuru yapma yetkisine sahip olan merkezimiz ve danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Çin Vizesi Türleri

Çin vizesi, Çin’e yapmayı planladığınız seyahatin kapsam ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Çin Devleti ülkeye yapılacak olan girişlerin kontrol ve denetimini sağlamak için bu uygulama biçimini geliştirmiştir. Vize türlerinin çeşitliliği yanında her vize türü için gerekli evraklar da çeşitlilik göstermektedir. 16 farklı kategoriden oluşan Çin vizesi türleri şu şekildedir:

Çin C, D, F, G, J1, J2, L, M Q1, Q2, R, S1, S2, X1, X2, Z vizesi.

Çin C Vizesi: Uluslararası ulaşım araçlarını kullanan, bunlarda çalışan mürettebat için uygulanan vize türüdür. Uçak, tren, sınır ötesi ulaşım çalışanları, denizcilik uluslararası mürettebatı ile aileleri ve yine uluslararası karayolu taşımacılığı çalışanlarının başvurması gereken vize türüdür.

Çin D Vizesi: Çin’de sürekli olarak oturum izni almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vize türü ile Çin’e giriş yapıldıktan sonra ilk 30 gün içerisinde ikamet başvurusunda bulunulması gerektiği unutulmamalıdır.

Çin F Vizesi: İş ya da araştırma amaçlı Çin’ e seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Daha çok kısa süreli, değişim ya da araştırma gibi nedenleri ile Çin’e gidilme durumlarında başvurulması gerekmektedir.

Çin G Vizesi: Çin’den transit olarak yapılacak geçişlerde istenen vize türüdür. Çin üzerinden başka ülkelere gitmek için havaalanından çıkılmaması kaidesiyle ilk 24 saat için vize alma zorunluluğu yoktur. Ancak havaalanından çıkılması ve 24 saatten uzun süre ile ülkede kalınması durumunda bu vize türü istenecektir.

Çin J1 Vizesi: Çin’de bulunan yabancı ülke basın kuruluşu çalışanlarının 180 günden fazla kalmaları durumunda kendilerinden istenecek olan vize türüdür. BU vize türüyle ülkeye giriş yapacak olan kişilerin, ülkede bulundukları yerin yerel Halk Hükümet Emniyet Mdüürlüğü Giriş ve Çıkış İdare Şubesi’ne başvuruda bulunması gerekecektir. Bunun yanında Dışişleri Bakanlığı vize bildirim yazısı ile çalışılan medya kurumundan da yazı istenmektedir.

Çin J2 Vizesi: Basın çalışanlarının başvuracağı bu vize türü, J1 vizesinden farklı olarak ülkede 180 günden az süre için ülkeye seyahat etmek durumunda olan gazetecilerin başvuracağı vize türüdür. Bu vize türüyle ülkeye yapılacak olan girişlerde, Çin Dışişleri Bakanlığı’ndan vize yazısı ya da çalışılacak olan basın kuruluşundan alınacak olan resmi yazı istenmektedir.

Çin L Vizesi: Turizm amaçlı Çin seyahatinde bulunmak isteyen vatandaşların başvurması gereken vize türüdür. Bunun yanında 15 Şubat 2016 tarihinden itibaren Çin Devleti bireysel turist vize başvurusu kabul etmemektedir. Turist vizesi başvuru için turist grup başvuruları alınmaya başlanmıştır.)
Çin M Vizesi: Ticari faaliyette bulunmak isteyen kişilerin Çin seyahati için başvurmak zorunda olduğu vize türüdür.

Çin Q1 Vizesi: Çin’de oturum almak ve aile birleşimi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin almak zorunda olduğu vize türüdür.

Çin Q2 Vizesi: Çin’e kısa süreli, 180 günden az seyahat amaçlı ziyaret için verilen vize türüdür.

Çin R Vizesi: Sanatçı, ya da Çin’e hayati önem taşıyan durumlarda gitmek zorunda olan kişiler için tanımlanmış vize türüdür.

Çin S1 Vizesi: Ziyaret amacıyla Çin’de 180 günden fazla kalmak üzere Çin’de ikameti bulunan aile bireylerinin yanına giderek 180 günden uzun süre kalmak isteyen kişilerin alması zorunluolan vizedir.

Çin S2 Vizesi: S1 vizesi ile aynı kategoriye sahip vize türü, Çin’ de 180 günden az kalmak istenmesi durumunda başvurulması zorunlu olan vizedir.

Çin X1 Vizesi: Çin’de öğrenim görmek isteyen ve 180 günden fazla ikamet etmeyi amaçlayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür.
Çin X2 Vizesi: Çin’de öğrenim görmek amacıyla bulunup, 180 günden daha kısa sürede ikamet etmeyi amaçlayan kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Çin Z Vizesi: Çin’e çalışmak amacıyla gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Yapılacak olan çalışma vizesi gerekli evrakları arasında çalışılacak olan kurumdan yazı istenmesinin yanında, ülkeye giriş yapıldıktan sonraki ilk 30 gün içerisinde ikamet başvurusunda bulunmak zorunludur.

Çin Vize Randevusu 2022

Çin vize randevuları 2018 yılı itibariyle uygulanmaya başlanan yeni prosedür gereği internet üzerinden online olarak yapılmaktadır. Ayrıca randevularda parmak izi beyanı zorunlu tutulmuştur. 14 yaş altı ve 70 yaş üstü vatandaşların muaf tutulduğu parmak izi uygulaması, 2018 yılı öncesi Çin vizesi sahibi kişilerin de yeni başvurularında parmak izi beyanını zorunlu kılmıştır.

Çin vizesi başvurusu kişi tarafından bizzat yapılacak ise, internet üzerinden şahsen yapılmak zorundadır. Çin Halk Cumhuriyeti konsolosluğu resmî sitesi üzerinden alınabilecektir. Başvurunuzu sizin adınıza yapıp, tüm süreci yürütmemiz durumunda vize randevu başvurunuz sizler adına vize danışmanlarımızca yapılmaktadır.

Hususi, diplomatik ve hizmet pasaportu sahibi T.C vatandaşları ile parmak izi veremeyecek durumda olan bedensel engelli vatandaşlarımız parmak izi uygulamasından muaf tutulmaktadırlar.

Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu’na şahsen gitmenize gerek kalmadan tüm vize sürecinizi sizin adınıza yürütebilmek için konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş bulunmaktayız. Tüm süreç hakkında detaylı bilgi almak, vize türünüzün belirlenmesi ve gerekli evrak listesi için uzman Çin vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Çin Vize Hususi Pasaport

Çin vize rejiminde hususi pasaport sahibi kişiler de hizmet ve diplomatik pasaport sahibi kişilerle birlikte 30 günü aşmayan seyahatler için Çin vizesi almalarına gerek yoktur. Çin vize rejiminde hususi pasaport sahibi kişilerin de vizesiz olarak seyahat edebilmeleri için pasaportlarının geçerlilik süresi en az 6 ay olmalıdır.

30 günü aşan seyahatler içinse yeşil pasaport olarak da adlandırılan hususi pasaport sahiplerine Çin vize uygulamakta olup seyahat amaçlarına uygun Çin vizesi türü için başvuruda bulunması gereklidir. Hususi pasaportla Çin vize başvurusunun olumlu olarak sonuçlanabilmesi için pasaportun geçerlilik süresi yine planlanan seyahat sonrası en az 6 ay olmalıdır.

Çin Vize Başvurusu 2022

Çin vize başvurusunda bulunmak için öncelikle seyahatinizin gerektirdiği vize kategorisinin belirlenmesi gerekmektedir. Turizm, ticaret, eğitim, aile ziyareti gibi farklılaşan vize kategorileri içerisinde seyahat planınıza uyan vize kategorisini belirlemek, vizenizin onaylanması açısından önemlidir.

Vize türlerine göre farklılaşan vize evrakları, gidiş amacınız doğrultusunda sunacağınız, seyahat planınızı destekleyecek olan belgeleri içermektedir. Uzun süreli bir seyahat için davetiyenizin bulunmaması ya da konaklama planınızın uzun vadeli olmaması vizenizin ret almasını olası kılacaktır. Dolayısıyla vize evraklarınızın birbiriyle çelişmemesi, eksiksiz ve hatasız olması gerekmektedir.

Çin vizesi başvurusunda bulunurken unutulmaması gereken önemli detaylardan biri de davetiyedir. Çin turistik vizesi, Çin aile ziyareti vizesi ve Çin ticari vizesi için davetiyenizin bulunması zorunludur.Çin turistik vizesi için Çin’de bulunan bir turizm acentesinden alınabilmektedir. Aile ziyareti ve ticari vize başvurusu için gerekli olan davetiye türleri ise, aile ziyareti için Çin’de bulunan aile üyesi tarafından yollanması gerekirken, ticari vize davetiyesi ise ticari ortak tarafından yollanmak zorundadır.

Davetiyelerin, Çin’e gitme amacını açık ve net bir şekilde ifade etmeli. Ayrıca Çin’de ne kadar süre kalacağınız, masraflarınızın nasıl karşılanacağı gibi detaylar da konsolosluğun dikkat edeceği diğer hususlar arasındadır.

Çin Halk Cumhuriyeti konsolosluğu resmî sitesi üzerinden alınacak randevu sonrası vize türünüzün gerektirdiği evrakların toparlanması ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Standart vize evrakları yanında vize türünüze göre farklılaşabilecek olan ekstra evraklar ile pasaportunuzda en az 2 adet boş sayfa bulunması gerektiğini unutmayınız. Tüm bu prosedürleri sizin adınıza gerçekleştirmek, vizenizin sorunsuz bir şekilde tarafınıza ulaştırılması için uzman vize danışmanlarımızın her zaman sizlerle olduğunu unutmayınız.

Çin vize başvurunuzun sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için tüm detaylar ve sorularınız için iletişime geçebilirsiniz.

Çin Vize Başvuru Formu 2022

Çin vize başvuru formu ve diğer evrakların eksiksiz ve çelişkili olmaması Çin Halk Cumhuriyeti konsolosluğunun, vize başvurusunda bulunan vatandaşların başvurularında dikkat ettikleri aşamaların başında gelmektedir. Çin vize başvurunuzu gerçekleştirirken tamamlamanız gereken evrakların başında Çin vize başvuru formu gelmektedir.

Çin vize başvuru formu, sizin ve seyahat planınız hakkında en net ve özet bilgileri içerdiğinden doğruluğu önem arz etmektedir. Çin Halk Cumhuriyeti konsolosluğu, bu form ile seyahat ve vize talebiniz ile sizin hakkında ilk izlenimi edinecektir. Başvuru formundaki herhangi bir eksiklik ya da çelişen ifade ya da evrak beyanı vize başvuru talebinizin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.

Çin vize başvuru formu, ülkeye neden seyahat etmek istediğinizi, ülkede ne kadar süre kalmayı planladığınızı, ülkede geçireceğiniz süre içerisinde neler yapmayı planladığınız gibi bilgilerin özet halini vermektedir. Başvuru formunda beyan ettiğiniz bilgileri destekleyen evraklar da ekte yer almak zorundadır.

Ülkeye yapılacak olan ziyaretin içeriği ve sebebi tam ve net bir şekilde beyan edilmek zorundadır. Bu gibi detayların vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından önem arz ettiği için konu hakkında uzman vize danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Çin vize başvuru formu eksiksiz ve doğru tamamlandıktan sonra başvurmak durumunda olduğunuz vize türü gerekli evraklarını tamamlamanız gerekmektedir. İstenen evrakların başvuru formunda beyan edilen bilgileri destekleyici nitelikte olması da yine önemlidir.

Çin vize başvuru formu ve vize gerekli evrakları listesi ile bunların hazırlanması konusunda uzman vize danışmanlarımız sizin adınıza tüm bu süreçleri yönetmektedir. Çin vize başvuru formunun doldurulması ve evrak listesi talebi ile başvuru gerçekleştirmek için bizlerle irtibata geçiniz.

Çin Vize Ücreti 2022

Çin vize ücreti, başvuru yapmak istediğiniz vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Çin Halk Cumhuriyeti konsolosluğu, ülkeye yapılacak olan ziyaretleri farklı kategorilerde değerlendirerek, bu doğrultuda vize türleri belirlemiştir. Seyahat içeriklerine göre değişen vize türleri de kategorilerine göre farklı fiyatlandırmalara tabi tutulmaktadır.

Çin turistik vize başvurusunda ülkeye giriş çıkış süreleri ve sayıları bu fiyatlandırmayı belirlerken uzun süreli Çin vizelerinde alınmak istenen oturum izni süreleri yine fiyatlandırmada belirleyici etken olmaktadır.

Çin vize ücreti yanında vize evrakları da bu farklı kategoriler çerçevesinde değişmektedir. Çin vize ücretlerini belirlemek yetkisi Çin Halk Cumhuriyeti konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Çin vize ücretleri, Çin vize başvurunuzu şahsen gerçekleştirmeniz durumunda bizzat yatırmanız gereken bir prosedürler arasındadır.

Çin vize başvurunuzu tarafımızca gerçekleştirmeniz durumunda konsolosluğun talep ettiği ücret ve hizmet bedellerini Vize Merkezi’ne yatırarak, konsolosluğa gitmeden vize alma sürecini tamamlayabilirsiniz.

Çin vize ücretleri, vize başvurusu ve konsolosluk evrak işlemleri için alındığından vizenizin reddedilmesi durumunda iade edilmemektedir. Çin vize ücreti, vize başvurusu ve vize gerekli evrak listesi gibi detaylar hakkında bilgi almak için uzman Çin vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Çin Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çin vizesi başvurusu ve vize türünüze göre farklılaşabilen evrakların konsolosluğa teslimi ile tamamlanmaktadır. Bu aşamadan sonra konsolosluğun başvuru evrakınızı değerlendirmesi aşaması devreye girmektedir. Bu aşamada vizenizi onaylama, reddetme yetkisi Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu’na aittir.

Vize başvurunuzu değerlendirmeye alan konsolosluğun, sunduğun evrakların ve vize türünüzün içeriğine göre sizlerden ek evrak isteme hakkı olduğunun unutulmaması gerekmektedir. Çin vizesi sonuçlanma süresi, eksik evrakların tamamlanması ya da ekstra evrak talebinin doğması gibi durumlarında uzayabilmektedir.

Sunulan evrakların yeterli olması halinde ortalama olarak 7 iş günü içerisinde vize başvurunuz sonuçlanmaktadır. Ancak vize başvurusunun yapıldığı dönemlerde yaşanabilecek muhtemel yoğunluklar ya da resmi tatiller gereği, bu sürenin uzama ihtimalinin olduğunun unutulmaması gerekmektedir. Çin vizesinin kaç günde sonuçlanacağı yukarıda belirtilen muhtemel durumlardan ötürü net olmamaktadır. Bu nedenle planlanan seyahat planınızdan önce başvurunuzu tamamlamanızı, seyahat planınızın aksamaması adına tavsiye etmekteyiz.

Çin vizesi kaç günde çıkar sorusu, vize gerekli evrakları, seyahatinize uygun vize türünüzün belirlenmesi gibi tüm detaylar için uzman Çin vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Çin Vize Reddi 2022

Çin vize reddi, Çin vize başvuru formunda sunmuş olduğunuz bilgiler ile formun ekinde sizden istenecek olan gerekli evrakların uyuşmaması durumunda karşılaşılabilecek bir durumdur. Çin Halk Cumhuriyeti konsolosluğu, başvuru dosyanızdaki bilgilerin tutarlı olması ve doğru bilgiler içermesine önem vermektedir.

Uluslararası seyahat gerçekleştirmenizden ötürü de ayrıca, sunacağınız yanlış bilgi ve beyanların cezai yaptırımlarının olacağının da unutulmaması gerekmektedir. Çin vize reddi, planladığınız seyahat süresinin dışında konaklama rezervasyonu sunmanız, seyahat amacınız dışında talepler içerecek planların ifadesi ve evrak sunumunda bulunmak ya da bu konularda tereddüt yaratmanız durumunda gerçekleşebilir.

Sunacağınız evrakların resmi ve doğru olmaması durumunda da yine vizenizin reddedilme ihtimali vardır. Çin vize reddi ancak konsolosluk yetkisinde gerçekleşebilecek resmi bir işlemdir. Bu konuda Vize Merkezi olarak bir kararda bulunmamız söz konusu olmamaktadır. Ancak vize başvurunuzun en hızlı ve sorunsuz şekilde tamamlanarak, vizenizi almanız konusunda uzman vize danışmanlarımız ile resmi bir şekilde sizlere yönlendirme yapabilmekteyiz.

Çin vize reddi durumlarında konsolosluk tarafından istenen başvuru ve harç ücretlerinin iade edilmeyeceğinin belirtilmesi de önemli bir husustur. Çin vize reddi gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak ve seyahatinizi sorunsuz ve istediğiniz tarihte gerçekleştirebilmeniz için uzman Çin vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Çin Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çin Halk Cumhuriyeti konsolosluklar aracılığı ile ülkeye girişlerde, ziyaret amaçları doğrultusunda çok farklı kategorilerde vize türleri geliştirmiştir. Bu şekilde ülkeye yapılacak olan giriş ve çıkışların kategorilere ayrılarak hem vize işlemlerinin hızlı ve eksiksiz tamamlanması hedeflenmektedir. Ayrıca ülkeye yapılacak olan ziyaretlerde gerekli olabilecek evrakların kişinin özelinde kolayca tamamlanması hedeflenmiştir.
Belirtilen evraklar her vize kategorisinde farklılık göstermektedir.

Turist vizesi için gerekli olan davetiye yazısı, ticari amaçlı seyahatlerde istenen davetiye yazısından çok farklıdır. Eğitim için ülkeye yapılacak olan vize türü, uzun süreli konaklama için ülkeye girişte kullanılan vize türünden farklıdır dolayısıyla kişiden istenen evraklar da farklılık gösterecektir. Bu doğrultuda kişi, planlamış olduğu seyahatin mahiyetini, kalış süre ve amacını net bir şekilde belirlemelidir. Aksi durumda tutarsız beyanlardan ötürü vize başvurusunun reddi bile mümkün olabilmektedir.

Vize başvurusunda bulunurken pasaportunuzda en az 2 adet boş sayfanın bulunması ve pasaportunuzun geçerlilik süresinin de dönüş tarihinden itibaren devamlılığı olması atlanmaması gereken bir detaydır.

2018 yılında başlanan parmak izi uygulaması gereği, eskiden vize alınmış olsa dahi konsolosluk tarafından kişiden parmak izi uygulamasının isteneceği unutulmamalıdır. Uzun süreli vize başvurularında ülkeye girişten sonraki ilk 30 gün içerisinde ülke emniyet ve dış ilişkiler ofisinden oturum başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Çin vize başvurusu, vize türüne göre gerekli olacak evrak listesi ve diğer detaylar için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilir, vize başvurunuzu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Çin Vize Acentaları

Çin vize başvurusunda bulunurken planladığınız seyahat planını kapsamında farklı vize türü uygulamalarına tabi olmaktasınız. Her seyahat planı kendi içerisinde farklı evrak gerektireceğinden bunların eksiksiz tamamlanması vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması adına önemlidir.

Vize merkezi uzman Çin vize danışmanlarımız aracılığı ile seyahatinize en uygun vize türünü belirleyebilir, gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. Çin konsolosluğu, vize başvurularını şahsen almakla birlikte kendisi tarafından yetkilendirilmiş acenteler aracılığı ile de bu ile gerçekleştirebilmektedir.

Çin Halk Cumhuriyeti konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan Vize Merkezi aracılığı ile Çin vizesi için başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirebilmekteyiz. Çin’e yapacak olduğunuz seyahat planı doğrultusunda, konsolosluğun belirlemiş olduğu kriterler gereği size ne uygun vize türünüzü belirledikten sonra gerekli evrak listesi sunmaktayız. Tamamlayacağınız evrakların tarafımıza iletilmesi ile konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan kurumumuz uzman vize danışmanları sizin adınıza vize başvurusunda bulunmaktadır.

Evraklarınızın tamamlanması ile konsolosluğa sunularak vize onayınız beklenmektedir. Yaklaşık olarak 7 iş günü içerisinde sonuçlanan vize başvurunuz neticesinde vizeniz tarafınıza sorunsuz bir şekilde iletilmektedir.

Vize başvurunuzu en güvenilir ve sorunsuz bir şekilde, yılların deneyimi ve yetkilendirilmiş kurumumuz aracılığı ile gerçekleştirebilir, konsolosluğa gitmeden Çin vize sahibi olabilirsiniz.

Çin vize başvuru ve detayları hakkında bizlerle irtibata geçiniz.

Çin Transit Vize

Çin transit vize gerektiren durumlar, Çin dışında başka bir ülkeye giderken Çin güzergahında bulunan uçuşlar için geçerli olmaktadır. Burada unutulmaması gereken nokta; Çin Halk Cumhuriyeti, bu tür uçuşlarda, Çin’de 24 saati aşmayan durumlarda yolculardan transit vizesini istememesidir. Bu da ancak havaalanından çıkmama şartına bağlanmış durumdadır.

Çin üzerinden başka bir ülkeye yapılacak olan yolculuklarda, 24 saati aşan bir süre Çin’de bulunmanızı gerektiren bir durum oluşacak ise Çin transit vizesi almanız gerekmektedir.

Çin transit vize gerektiren bir durumda vizenizin olmaması durumunda kontrol noktalarında farklı sorunlar ve yaptırımlar ile karşılaşmanız muhtemeldir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için seyahat planınızı önceden belirlemeli, yapacak olduğunuz uçuşun rota ve saatlerini kontrol etmeniz tarafımızca tavsiye edilmektedir.

Çin transit vize gerektirecek bir uçuş gerçekleştirmeniz durumunda gerekli olan vize başvurunuz Vize Merkezi aracılığı sorunsuz ve mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir. Çin transit vize, Çin vizesi ve gerekli evrakları ile seyahat planı ve diğer tüm konular için uzman Çin vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Çin transit vize ve diğer vize işlemleri için iletişim adreslerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Çin Vizesi için Gerekli Belgeler ile İlgili Önemli Bilgiler

Sitemizde yer alan Çin vizesi gerekli belgeleri Çin konsolosluğu tarafından Çin seyahatleri için sunulmuş olan genel evrak listesidir. Çin Halk Cumhuriyeti büyükelçiliği tarafından belirlenmiş olan birçok farklı kategoride vize türü bulunmaktadır. Çin’e yapılacak olan seyahatlerde seyahat planınız doğrultusunda bu plana en uygun vize türünüzü belirleyip ona göre başvuru yapmanız gerekmektedir. Farklı kategorilere ayrılmış olan her

Çin vizesi, kendi kategorisi içerisinde farklı evrak sunumunu gerektirebilmektedir. Bunun yanında vize başvuru sahibinin özel durumu ya da belgeleri sunarken belirttiği çelişik ifadeler ile eksik evraklar, kişiden ekstra evrak talep edilmesini de gerekli kılabilmektedir. Bu gibi durumlarda sunulmuş olan genel evrak listesinin dışına çıkılabilmektedir. Uzman Çin vize danışmanlarımız sayesinde başvurusunda bulunacağınız vize türünün gerekli evrak listesini talep edebilir, danışmanlarımız yardımı ile temin edebilirsiniz.

Vize türünüzün gerektirdiği üzere SGK döküm belgesi, vergi levhası, emeklilik ya da eğitim belgeleri ya da davetiye ile konaklama ve seyahat planı talep edilebilmektedir. Vize Merkezi internet sitesinde yer alan Çin Vizesi sayfasında bulabileceğiniz gerekli evrak listesinin dışında evrak gerektiren bir vize türüne başvuracaksanız, danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Çin turist vizesi, eğitim vizesi, Çin çalışma vizesi ya da Çin ticari vizesi gibi farklı kategorilerdeki vize türlerinden seyahat planınıza en uygun olanını belirlenmesi konusunda da uzman Çin vize danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır.

Çin vizesi için gerekli belgeler ile seyahat planınıza dair her şeyi öğrenebilmek için Çin vize danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Çin Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Çin vizesi fotoğraf ölçüsü konsolosluk tarafından belirlenmiş olup istenilen ölçü ve özellikler dışındaki fotoğraflı başvurular kabul edilmemektedir. Yanlış formattaki fotoğraflı başvuruların reddedileceğini belirtir, diğer evraklarda da gösterilmesi gereken özenin gösterilmesini tavsiye ederiz. Çin vizesi fotoğraf ölçüsünün, vize başvurusunda dikkat edilen ilk ve en önemli kriter olduğunu belirtmek isteriz.

Çin vizesi fotoğraf ölçüsü 33*48 mm olmalıdır. Bunun yanında fotoğraf alanında yer alan yüzünüzün oran ve ölçüsü de önemlidir. Fotoğrafın genel alanı ile orantılı, kafanızın genişliği 15-22 mm arasında yer almalıdır. Kafanızın yer aldığı alan uzunluğu ise 29-33 mm arasında olmak zorundadır. Başınızın bittiği nokta ile fotoğrafın bittiği alan arası 3-5 mm arasında olması gerekmektedir.

Çin vizesi fotoğraf ölçüleri yukarıda belirtildiği gibi olmak zorundadır. Elektronik sisteme işlenmesi dolayısı ve belirli bir standart sağlanması zorunluluğu gereği bu ölçülerin dışındaki fotoğraflar kabul edilmemektedir.

Çin vizesi fotoğraf ölçüleri yanında çekilecek olan fotoğrafın arka fonu beyaz ve genel fotoğrafın renkli olması gerekmektedir. Çin vizesi fotoğraf ölçüsü, tüm vatandaşlar için geçerli olup başın sadece dini gerekçeler ile kapatılabileceği bunun ise yalnızca kafa ile sınırlı olduğu, yüzün hiçbir yerinin kapatılamayacağını belirtmek isteriz.

Çin vizesi fotoğraf ölçüsü ve diğer vize gerekli evrakları hakkında detaylı bilgi almak için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Çin Vize Gri Pasaport

Çin Halk Cumhuriyeti’nin uygulamış olduğu vize politikası gereği farklı türde pasaportlara sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, sahip oldukları pasaportlara göre farklı vize kategorilerinde değerlendirme yapılmaktadır.

Gri pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Çin’e yapacak oldukları seyahatler için 30 günü aşmaması kaidesi ile Çin vizesinden muaf tutulmaktadırlar. Gri pasaport sahiplerinin 30 gün için Çin vizesinden muaf olmalarının yanı sıra sundukları pasaportların, Çin seyahati dönüşünden itibaren en az 6 ay süreyle geçerliliklerinin olması gerekmektedir.

30 günü aşan seyahatler için ise gri pasaport sahipleri de dahil vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Gri pasaport dışında pasaport sahibi olan kişilerin Çin vizesi almaları zorunludur. Bunun için web sitemizde yer alan vize türleri ve alım koşullarını inceleyebilirsiniz.

Seyahat planınız doğrultusunda gerekli olacak farklı vize türlerinden hangilerini almanız gerektiği hakkında Vize Merkezi olarak sizlere yardımcı olmaktayız. Vize başvurunuzu, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurum olarak sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz.

Çin vize başvurusu, vize gerekli evrakları ve diğer detaylar için Çin uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Çin Vizesi Hong Kong

Çin vizesi Hong Kong’a yapılacak olan seyahatlerde geçerli olmaktadır. Dolayısıyla Çin vizesi sahibi kişiler ekstra bir vizeye gerek duymadan seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ancak bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Çin vizesi sahibi olsalar dahi, Hong Kong’a yapacakları seyahat için de vize almak zorundadırlar.

30 günü aşan durumlarda vizeye tabi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da bu süre dışında Hong Kong’a yapacak oldukları seyahatler için vize başvurusunda bulunmak zorundadırlar. Hususi, hizmet ya da diplomatik hangi vize türü olduğu fark etmeksizin 30 günü aşan durumlar ve vize gerektiren seyahatlerde Hong Kong’a yapılacak seyahatler vize uygulamasına tabi olmaktadır.

Çin vizesi gereken başka bir durum ise Hong Kong’a yapılan seyahatlerde, Hong Kong’dan Çin’ e yapılacak geçişler içindir. Almış olduğunuz Çin vizesi tek girişli ise, Çin’den Hong Kong’a yapılan seyahatin dönüşünde tekrardan Çin vizesi almanız gerektiği de unutulmaması gereken diğer bir detaydır.

Çin vizesi ve Hong Kong vizesi ile diğer seyahat planlarının gerektirdiği vize türleri ve gerekli evrakları hakkında detaylı bilgiyi uzman Çin vize danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Vize Merkezi temsilcilerimizden e-mail veya telefon ile iletişime geçmeniz halinde alabilmektesiniz. Temsilcilerimiz size uygun olan Çin vizesi için gerekli olan evraklar hakkında en son durumu e-mail adresinize size detaylı olarak bildirmektedir.

Çin Vize Başvuru Merkezi

Çin Halk Cumhuriyeti devleti tarafından konsolosluklar, ülkeye giriş işlemleri, vize verme ve diğer dış temsilcilik işlemlerini gerçekleştirmek üzere görevli bulunmaktadır. Konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş olan kurumumuz, Vize Merkezi aracılığı ile sizin adınıza vize başvurusunda bulunabilir, tüm vize işlem ve takip süreçlerini gerçekleştirebilmekteyiz.

Çin vize başvurusu, gerekli evrak listesi ve seyahat planınız doğrultusunda başvuru yapmanız gereken vize türünün belirlenmesi konusunda vize danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Detaylı bilgi ve evrak listesine web sitemizden ulaşabileceğiniz gibi, uzman Çin vize danışmanlarımızdan da tüm detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çin’e yapmayı planladığınız seyahatinizin gerektirdiği vizenin belirlenmesi ardından uzman vize danışmanlarımız, başvurusunda bulunmak zorunda olduğunuz vize türü gerekli evraklarını tarafınıza iletecektir. İletilen liste doğrultusunda tamamladığınız evrakların tarafımıza iletilmesi ile sizin adınıza vize başvurusunda bulunulacaktır. Vize başvurunuzda bulunarak tüm süreci yürüten danışmanlarımız, sorunsuz ve hızlı bir şekilde alınacak olan vizenizi tarafınıza ileterek süreci tamamlayacaktır.

Çin vizesi hakkında bilgi almak ya da vize başvurusunda bulunmak için Vize Merkezi şubelerimize şahsen gelebilir, uzman vize danışmanlarımız ile elektronik posta ya da telefon yoluyla da iletişime geçebilirsiniz. Tüm işlem detayları ve gerekli evrak listesi için uzman Çin vize danışmanlarımız ile telefon ya da e posta yoluyla iletişime geçebilir, şubelerimize de şahsen uğrayabilirsiniz.

Çin Vizesi için En Yakın Şubemiz Sizin Ofisiniz

Vize Merkezi Personel

Çin ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

4 Yorum Çin vizesi reddi 2021 R.Atalay 29/05/21, 20:55
Selam, ben İstanbul’da yaşayan bir öğrenciyim. Çin’de yaşayan bir arkadaşımı ziyaret etmek için bordo pasaport sahibi olduğum için vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Seyahatim kısa süreli olacak fakat daha önce başvuru yapmadım. İnternetten araştırarak kendim yapabilirim diye düşündüm ama yanlış bir şey yaparım diye korkuyorum. Çin vizesi reddi 2021 yılı için nelerden kaçınmak gerekiyor? Sizden danışmanlık almam mümkün mü? Teşekkürler şimdiden iyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Çin vizesi kaç para 2021 A.Semer 29/05/21, 20:50
Ben Çin’e vize başvurusunda bulunmak niyetindeyim. Çin vizesi kaç para 2021 yılında hangi evraklar talep ediliyor? Başvuru olumsuz olursa ödediğim ücreti geri alma şansım var mı? Bana durumu kısaca özetlerseniz sevinirim.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Çin vizesi kaç günde çıkar 2021 E.Derici 29/05/21, 20:45
İyi günler Vize Merkezi, vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Çin vizesi kaç günde çıkar 2021 yılı için bu konuda güncel bilgi nedir? İşlemler sırasında sizden danışmanlık almak için ne kadar süre önceden iletişime geçmek gerekiyor? Seyahat planına uygun olarak başvuru işlemlerine başlamanın en uygun tarihi nedir acaba?
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Çin vizesi nasıl alınır 2021 E.M. 29/05/21, 17:53
Selamlar, Çin vizesi nasıl alınır 2021 yılı için başvuru şartları arasında bir değişiklik söz konusu mu? Kısa süreli başvurularda ayrıca yapılması gereken bir şey var mı? Daha önce vize başvurusunda bulunmadığım için sürece nasıl ve nereden başlanması gerektiğini bilmiyorum. Bu konuda sizden nasıl bir danışmanlık ve destek alabilirim öğrenmek istiyorum. İyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Çin vizesi randevusu 2021 C.Şanlı 29/05/21, 17:48
İyi çalışmalar diliyorum Vize Merkezi, vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Çin vizesi randevusu 2021 için son alınan kararlarla ilgili bilgi almak adına bu soruyu oluşturuyorum. Şahsen bulunmam gereken bir süreç söz konusu mu yoksa online olarak yapabilmem mümkün mü? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi günler.
Cevabı Görüntüle