Çin Vizesi

Çin Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Çin’e kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.

Çin Vizesi Başvuru İşlemleri
Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Çin Vizesine Başvurmalı mıdır?

Çin Cumhuriyeti Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili vatandaşları vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Çin’e seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Çin Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

 

Çin Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Çin Turistik Vize, Çin Ticari Vize, Çin Aile Ziyareti Vizesi, Çin Öğrenim Vizesi, Çin Transit Vize, Çin Aile Birleşimi Vizesi, Çin Çalışma Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.

Çin vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

 

Çin Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Çin vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Çin vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

 

Çin Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Çin vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 7 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Çin seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 2 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

 

Vize Merkezi Temsilcileri Çin Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

Çin vize işlemleri için gerekli olan Çin otel, uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir.

 

Çin Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

 

Vize Merkezi Çin Vize Temsilcileri, Çin vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Çin Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Çin vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Çin vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayak temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.

Çin vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Türk vatandaşlarının Çin Halk Cumhuriyeti’ne giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri her bir yıl için 30 günü aşmaması koşuluyla Çin Halk Cumhuriyeti’nde vizesiz kalabilmektedirler. Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapacağınız ziyaretleriniz öncesinde vize işlemleriniz için Vize Merkezi danışmanlık hizmeti vermektedir. Vize Merkezi sizin yerinize vize başvurusunda bulunup işlemlerinizi takip etmektedir.

Yükleniyor...
ÇİN VİZESİ
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 31
Faks : +90 (212) 287 72 44
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 31
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 31
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 55 10
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com