Çin Vizesi

 

Çin Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Çin Cumhuriyeti Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili vatandaşlarını vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Çin’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Çin Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Çin’e kısa süreli seyahatler için vize müracaatları,  vize başvuru işlemleri için yetkili turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. Çin vize başvuruları için İstanbul'a gelmenize, başvurunuzu şahsen yapmanıza gerek yoktur. Türkiye'nin neresinde ikamet ederseniz edin Çin vize başvuru evraklarını kargo ile tarafımıza iletmeniz halinde Çin vizesi başvurularınızı vakit kaybetmeden sizin adınıza gerçekleştireceğiz. 

Çin Vizesi

Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapılacak vize başvurularında evraklar eksiksiz olarak temin edilmelidir. Çin vizesi başvuruları Çin Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş seyahat acenteleri aracılığıyla yapılmaktadır. Çin vizesi başvurularında ilk olarak başvuru sahibi seyahat amacın uygun vize türünün belirlemelidir. Çin vizesi Çin vize makamlarınca verilen Çin’e giriş-çıkış veya Çin’den transit geçiş yapmak isteyenlerden alınan vize türüdür. Çin vize makamları yabancılara kimliklerine, Çin’e gerçekleştireceği seyahat niyetine ve pasaport tiplerine göre vize vermektedir.  Çin vizesi C, D, F, G, J1, J2, L, M, Q1, Q2, R, S1, S2, X1, X2, Z olmak üzere 16 kategoriye ayrılmaktadır. Belirtilen vizelere başvuru yapacak tüm yabancılar vize başvurusu yapmak için aşağıda beliritlen koşulları yerine getirmek ve söz edilen belgeleri sunmak durumundadırlar. Seyahat amacınıza uygun kategorideki vize ücretleri ve evrak listesi için müşteri temsilcilerimizi arayabilirsiniz. Başvurulan türe göre gerekli koşullar yerine getirilmelidir. 

C= C vizesi taşımacılıkla ilgili görevlerde kullanılmaktadır. Mürettebat, havacılık, denizcilik, tren taşımacılığı görevlileri, uluslararası hava, gemi araçları görevlileri ve aileleri ve uluslararası karayolu taşımacılığı yapan sürücüleri başvurularında verilen vize türüdür.

D=  Çin’e daimi ikamet başvurusu için yapan şahıslara verilen vize türüdür.

F=  Çin’e yapılan iş görüşmeleri, ziyaret, araştırma gibi faaliyetlerde bulunmak için yapılacak seyahatlerde başvurulması gereken vize türüdür.

G= Çin üzerinden transit geçiş yapacak şahısların başvurularında verilmesi gereken vize türüdür.

J1= Çin’de uzun süreli bulunan basın kurumlarının yabancı uyruklu vatandaşlarının Çin’de uzun süre ikamet etmesi (180 günden fazla) için talep edilen vize türüdür.

J2= Çin’e kısa süreli (180 günden az) seyahat gerçekleştirecek gazetecilerin başvuruda bulunması gereken vize türüdür.

L= Çin’e turistik seyahat amaçlı giden şahıs başvurularında verilen vize türüdür.

M= Çin’e ticari faaliyetlerde bulunmak üzere giden şahıs başvurularında verilen vize türüdür.

Q1= Aile Birleşimi sebebiyle Çin’de ikamet isteyen Çin vatandaşı aile bireylerinin (eşleri, anne, babaları, çocukları, çocuklarının eşleri, kardeşleri, büyükanne, büyükbabalarını, eşlerinin büyükanne ve büyükbabaları, torunları ve eşlerinin anne ve babalarını kapsamaktadır) ve Çin’de süresiz ikamet hakkına sahip yabancı vatandaşların aile fertlerine ve  çocuklarının uzun süreli Çin’deki aile ve yakınlarına verilmesi amacıyla ikamet etmek isteyen şahıs başvurularında verilen vize türüdür.

Q2= Çin’de kısa süreli (180 günden az) kalmak isteyen Çin vatandaşının aile bireyleri ve Çin’de süresiz ikamet iznine sahip yabancı uyruklu kişilerin aile fertlerinin başvurularının değerlendirildiği vize türüdür.

R= Çin’in talep ettiği yabancı uyruklu üst düzey sanatçılar, görevliler ya da acil ihtiyaç duyulan uzman kişilere verilen vize türüdür.

S1= Çin’de öğrenim görme amacıyla öğrenci olarak Çin’e uzun süreli (180 günden fazla) gerçekleştirilen seyahatlerde yabancı uyruklu öğrenciler öğrencilerin anne-babaları, on sekiz yaşını doldurmamış çocukları, eşlerinin anne-babaları için talep edilen vize türüdür.

S2= Çin’de kısa süreli olarak (180 günden az) çalışma ve öğrenim görme amacıyla Çin’e seyahat eden yabancı uyruklu kişilerin aileleri (eşleri, anne-babaları, çocukları, kardeşleri, büyükanne ve büyükbabaları ) için verilen vize türüdür.

X1= Çin sınırları içerisinde uzun süreli (180 günden fazla) öğrenim görmek isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür.

X2= Çin sınırları içerisinde kısa süreli (180 günden az) öğrenim gören şahısların başvurması gereken vize türüdür.

Z= Çin’de çalışmak isteyenlere verilmesi gereken vize türüdür. 

Çin Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Çin vizesi için gerekli belgeler seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi Çin departmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

Çin vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir:

Pasaport: Geçerlilik süresi altı ay üzerinde olan ve Çin vizesinin işlenmesi için 2 adet boş vize sayfası bulunan pasaportun aslı ve pasaport fotoğrafının yer aldığı sayfaların bir adet fotokopisi.

Vize Başvuru Formu:  Çin Halk Cumhuriyeti, başvuru sahibini tanımak için Çin vize  vize başvuru formunu talep etmektedir. Çin vizesi başvuru formu gerçeğe uygun, eksiksiz ve düzgün ve net bir şekilde doldurulmalıdır.  Kısa süreli seyahatler için Çin Vize Başvuru Formu yetkili acente aracılığıyla doldurulmaktadır. 

Fotoğraf:  Çin vizesi başvuru formu üzerine yapıştırılacak önden çekilmiş, renkli ve açık renkli arka fon üzerine,  33x44 mm. ebatlarında, önden çekilmiş fotoğraf. Yabancı uyrukları vatandaşların ayrıca Türkiye ikamet izin belgelerini de eklemeleri gerekmektedir. Fotoğrafta kulaklar ve alın net bir şekilde görüntülenmelidir. Arka fonun beyaz ve kıyafetin koyu renk olması gerekmektedir. 

 

Çin Vizesi Nasıl Alınır?

Çin Turistik Vize, Çin Ticari Vize, Çin Aile Ziyareti Vizesi, Çin Öğrenim Vizesi, Çin Transit Vize, Çin Aile Birleşimi Vizesi, Çin Çalışma Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir. Çin vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. T.C. vatandaşıysanız Çin vize başvurunuz için durumunuza uygun evrakları bize kargo ile göndermeniz yeterli olacaktır. 

Çin Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Çin vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 7 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Çin seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 2 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

Vize Merkezi Temsilcileri Çin Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

Çin vize işlemleri için gerekli olan Çin otel, uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir.

Çin Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

Çin Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vize Merkezi Çin Vize Temsilcileri, Çin vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan Çin uyruklu yabancıların ve üçüncü ülke vatandaşlarının Çin vize başvuruları için konsolosluğa şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Söz konusu kişiler başvurularını firmamız aracılığıyla gerçekleştirseler dahi Çin Konsolosluğu mülakat talep edecektir.

Çin Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Çin vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Çin vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayak temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.

Çin vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Türk vatandaşlarının Çin Halk Cumhuriyeti’ne giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri her bir yıl için 30 günü aşmaması koşuluyla Çin Halk Cumhuriyeti’nde vizesiz kalabilmektedirler. Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapacağınız ziyaretleriniz öncesinde vize işlemleriniz için Vize Merkezi danışmanlık hizmeti vermektedir. Vize Merkezi sizin yerinize vize başvurusunda bulunup işlemlerinizi takip etmektedir.

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
ÇİN VİZESİ
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 31
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 31
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 31
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2087
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5093
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com