Çin Vize İşlemleri

Çin Vize İşlemleri

Vize Merkezi, Çin vize işlemleri için önceliklerinizi dikkate alarak süreci en sorunsuz şekilde tamamlamanız için sizlere yardımcı olmaktadır.

Yapacak olduğunuz Çin seyahatiniz için 0212 970 05 31 numaralı hattı arayarak, elektronik posta adreslerine soru ve bilgilerinizi ileterek ya da şubelerimize bizzat gelerek almanız gereken vize türünüzü belirleyerek sürece başlayabiliriz. Konsolosluğa gitmeden Çin vizesi başvurunuzu tamamlamak için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Vize işlemleri kapsamında talep edilen gerekli evrakları şubelerimize bizzat teslim edebileceğiniz gibi kargo ile de iletebilirsiniz.

Çin Vize İstiyor mu?

Çin vizesine sahip olmak, Çin’e seyahat etmek dünyanın önemli ekonomileri arasında yer alan bu ülkeye yapılacak olan seyahat taleplerini arttırmaktadır. Bunun yanında ülkenin turistik açıdan birçok önemli değeri turistlerin ilgisini çekmektedir. Ticaret hacminin genişliği, tarihi değerleri, gezilecek ve ticaret ile alışveriş açısından cazibe merkezi haline gelmesi de ülkeye olan seyahat taleplerini artmış bulunmaktadır.

Eğitim endüstrisi anlamında da çok değerli bir yere sahip olan Çin, her yıl birçok öğrencinin eğitim almak için geldiği bir ülke konumundadır. Çin vize istiyor mu sorusu, belirtilen birçok sebep nedeniyle Çin’e seyahat etmek isteyen kişilerin Çin ile alakalı akıllarındaki sorudur. Birçok nedenle Çin’ e gitme hayali kuran kişiler, Çin’in belirli şartlar dışındaki tüm vatandaşlara vize uygulamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından hizmet pasaportu, hususi pasaport ile diplomatik pasaport sahipleri 30 güne kadar olan kısa süreli Çin vizesinden muaf tutulmaktadırlar. Bunun dışında kalan seyahat ve kişiler Çin’e seyahat etmek istediklerinde vize almak zorundadırlar. 

Türkiye'den Çin vizesi başvurusu Çin Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul’da bulunan başkonsolosluğa yapılmaktadır.

Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi

Çin Halk Cumhuriyeti vizesi bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için zorunlu tutulmaktadır. Çin’e seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Çin Halk Cumhuriyeti konsolosluklarına vize başvurusunda bulunmak zorundadırlar.

Türkiye’nin bütün illerinden danışmanlarımız ile irtibata geçebilir, tarafınıza yollanacak olan evrak listesini tamamlayarak vize gerekli evraklarını şubelerimize ileterek Çin vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Evraklarınızın tarafımıza ulaşması ile yapılmış olan randevu başvurunuz doğrultusunda vize talebiniz konsolosluğa iletilerek tüm sürecin takipçisi olmaktayız. Sonuçlanan başvurunuz ve onaylanan vizenizin tarafınıza iletilmesiyle süreç tamamlanmaktadır.

Çin Vize İşlemlerinde Yeni Dönem

Çin vize işlemleri 2018 yılından itibaren konsolosluk tarafından geçilen yeni uygulama doğrultusunda internet üzerinden alınacak randevu ile başlatılmaktadır. 

01 Ocak 2018 yılında vize başvuruları yeni uygulamasına geçtiğini belirten Çin Büyükelçiliği yüksek güvenlik, hizmetlerde kolaylık ve hızlı sonuç elde etme amacıyla bu uygulamaya geçildiğini duyurmuştur. Yapılacak olan başvurular Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. 

Çin vize başvurusu online yapıldığı gibi vize başvuru formları da online olarak doldurulacaktır. Tüm bu süreci adınıza yürütmeniz talebi doğrultusunda Vize Merkezi, Çin vize danışmanlarımız ihtiyacınız olan profesyonel desteği sizlere sağlamaktadırlar.

Çin vize başvurularında geçilmiş olan yeni uygulamanın yanı sıra ticari vize başvurularında ibraz edilmesi gereken belgelerde herhangi bir değişiklik olmamıştır. Çin ticari vize başvurularında ibraz edilmesi zorunlu olan davetiye mektuplarında gerçekleşen değişiklik ve firma ölçeklerine göre değişen farklılıklar açıklanmıştır:

Çin Vize İşlemleri Değişiklikler

 • Çin ticari vize başvurusunda bulunacak olan küçük ölçekli işletmelerin barkodlu belediye davetiyesi almaları gerekmektedir. Barkodlu belediye davetiyesi ile yapılan başvurular 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. 
 • Küçük ölçekli işletmelerin belediye davetiyesi temin edememe ihtimali olduğu durumlarda kendilerini davet eden, Çin’de faaliyet gösteren firmadan alacakları davetiye ile başvuruda bulunmaları mümkündür. 
 • Firma davetiyesi ile yapılacak olan başvuruların sonuçlanma süresi belediye davetiyesi ile yapılan başvurular gibi kesin olamamaktadır. Bu şekilde yapılan başvurularda kesilecek olan fiş, TBD(tarihi belli değil) şeklinde kesilecek olup, konsolosluk ve büyükelçilik gerekli incelemeleri neticesinde sonuçlanacaktır. Gerekli incelemelerin yapılarak vizenin sonuçlanması 2 ayı bulacağı gibi, incelemelerin uzaması neticesinde bu süre 6 ayı da bulabilmektedir. 
 • Vize başvurusunda bulunulan firma, Türkiye faaliyet gösteren büyük ölçekli bir firma ise, belediye davetiyesinin sunulmasına gerek duyulmamaktadır. Çin’de firmayı davet eden firmadan alınacak olan davetiye mektubu konsolosluğa sunulmak adına yeterli olacaktır. Büyük ölçekli bu firmalarda çalışan kişiler de firma davetiyesi ile vize başvurusunda bulunabilecektir.
 • Çin Halk Cumhuriyeti 15.02.2016 tarihinde şahsi yapılan turistik vize başvurularını kaldırmıştır. Çin’ e yapılacak olan turistik seyahatler için yapılacak olan şahsi başvurular bu tarihten itibaren kabul edilmemektedir. Çin’e yapılacak olan turistik amaçlı seyahat başvurular sadece grup başvuruları şeklinde kabul edilmektedir.
 • Grup şeklinde başvurusu kabul edilen turistik vizeler kişilerin pasaportlarına basılmayıp ayrı bir kâğıt şeklinde hazırlanarak pasaportların arkalarında muhafaza edilmesi istenmektedir. Grup turistik vizeleri iki ayrı nüsha şeklinde hem ülkeye giriş hem de ülkeden çıkışta kullanılmak üzere hazırlanmaktadır.
 • Ülke giriş ve çıkışında pasaportların arkasında muhafaza edilmesi istenilen belgelerin ibrazı zorunludur. Hazırlanan grup vizelerini gösterir kağıtların ibraz edilmemesi durumunda ülke giriş ve çıkışlarına izin verilmemektedir.
 • Çin grup turist vizesine başvurabilmek için en az 5 kişinin başvurusu gerekmektedir. Aksi durumda vize başvurusunda bulunmanın imkânı yoktur. Başvuru gerçekleştirerek vizelerini alan bu 5 kişinin ülkeye giriş ve çıkışlarının eş zamanlı olmasına gerek yoktur.
 • Kişiler, bireysel olarak tek başlarına da ülkeye giriş yapabilmektedirler.

Çin Vize Başvurusu

Çin vize başvurusunda bulunabilmek için ilk yapılması gereken, planlanan seyahatin mahiyetinin belirlenerek gerekli olan vizenin seçilmesidir. Çin vizesi, Çin Halk Cumhuriyeti Devleti tarafından ülkeye girmek isteyen yabancı kişiler için zorunlu koştuğu bir uygulamadır.

Kısa süreli, transit, ticari, çalışma gibi birçok farklı kategoride belirlenmiş olan vize türleri vardır. Bunlar, ülkede kalınacak süre, ülkede yapılacak olan uygulama, ülkeye giriş çıkış sayısına göre farklılaştırılmış bulunmaktadır. 

Türkiye’de ikamet eden Çin vatandaşları ya da Çin uyruklu 3. Ülke vatandaşlarının vize işlemlerinde şahsen konsolosluğa gitmeleri gerekmektedir. Bahsi geçen kişiler, Vize Merkezi aracılığı ile başvuruda bulunsa dahi, konsolosluk kendilerinden mülakat talep edileceğini hatırlatmak isteriz.

Çin vize başvurunuzu Çin konsolosluklarına yapabileceğiniz gibi Vize Merkezi aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Her vize türünün gerektirdiği evrakların belirlenerek hazırlanması ve bu doğrultuda başvuruda bulunulması gerekmektedir. Çin vizesi gerekli evraklarına Vize Merkezi web sitesi üzerinden Vize İşlemleri alt menülerinden ulaşabilirsiniz.

Çin Vize Türleri

Çin Halk Cumhuriyeti ülkeye yapılacak olan seyahatleri kategorize ederek vize başvuruları ve ülkeye giriş çıkışların kontrol ve işlerliğini düzenlemeyi amaçlamaktadır. Ülkeye yapılacak olan girişler ile ülkede kalınacak sürelere göre genel çerçevesi belirlenen vize türleri alt başlıklarda çok çeşitlenmektedir. Bu doğrultuda normal vize C, D, F, G, J1, J2, L, M Q1, Q2, R, S1, S2, X1, X2, Z şeklinde sınıflandırılarak 16 kategoriden oluşturulmuştur.

Her Çin vizesi türünün başvuru koşulu ve gerekli evrakı değişebildiğinden, gerekli koşulların yerine getirilmesi zorunludur.

Çin Vize İşlemleri Nereden Yapılır?

Çin vize işlemleri nereden yapılır? sorusu uygulanmakta olan farklı vize kategorilerinin çeşitliliği nedeniyle vatandaşların kafasında beliren sürekli bir karışıklık haline gelmektedir. Çin vizesi başvuruları ve başvurulan vizenin onaylanması, Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve konsoloslukları yetkisindedir. Başvurular, konsolosluklara iletilerek onaylanması durumunda kişilere teslim edilmektedir.

Çin vize başvurunuzu, uzman Çin vizesi danışmanlarımız aracılığı ile yaptığınız takdirde vize türünüzün belirlenmesi, gerekli evrak listesinin tarafınıza iletilmesi ve vize başvurunuzun yapılarak takip edilmesi ile onaylanan vizenin şahsınıza iletilmesi gibi tüm süreçte profesyonel ekibimiz yanınızda olacaktır.

Vize Merkezi aracılığı ile yapacak olduğunuz başvurunuzda hiçbir sürece şahsen dahil edilmeden, adınıza onaylanan vize teslimi ile sonuçlanacaktır.

Çin vize işlemleri nereden yapılır gibi ek sorularınız varsa ya da Çin vizesi hakkında daha fazla bilgi edinmek; başvuru yapmak istiyorsanız uzman danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz. 

Çin Vizesi Parmak İzinden Muaf Olanlar

Çin vize işlemlerinde konsolosluk yeni uygulama gereği vize başvurusunda bulunanlardan parmak izi istemektedir. 1 Nisan 2018 tarihinden itibaren başlayan uygulama gereği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları dahil, Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçiliği tüm vize başvurusu sahiplerinden parmak izi istemektedir. Bu uygulamanın bir istisnası bulunmaktadır, aşağıda belirtilen kişiler parmak izi uygulamasından muaf tutulmaktadırlar:

1. 14 yaş altı kişiler ile 70 yaş üzeri kişiler.

2. Diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahipleri.

3. 5 yıl içerisinde aynı pasaport ile vize başvurusunda bulunarak parmak izi alınmış kişiler.

4. Parmak izi alınmasının imkanı olamayacak derecede bedensel engeli bulunan kişiler.

Çin Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Çin vizesi için gerekli evrakları, Çin vize türlerinin yapılacak olan seyahat kapsamında çok sayıda ve farklı türde kategorilere ayrılmış bulunduğundan çeşitlilik gösterir. Her vize türünün kendi içinde gerekli olan evrak listesi bulunmakla birlikte genel olarak vize başvurusunda bulunurken tamamlanması gereken evrak listesi aşağıdaki gibidir:

Pasaport

Çin vize işlemleri kapsamında ve seyahatiniz süresince kullanacağınız pasaportunuzun, seyahat sonrasında en az 6 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir. Pasaportunuz son 10 yıl içinde yenilenmiş ve güncel olmalıdır.

Çin vizesi başvurusunda bulunurken en az iki adet sayfasının boş olması gerekmektedir. Eğer eski pasaportlarınız varsa bunların da ibrazı tarafınızdan istenecektir. Eski pasaportunuz yoksa ya da kullanılmayacak durumda ise, durumun dilekçe ile ibrazı zorunludur. Yazacağınız dilekçe İngilizce dilinde yazılmış olmalıdır. Çalışan kişiler için ya da kurum- kuruluşlar aracılığı ile gidiliyor ise imza ve kaşeli olmalıdır.

Davetiye

Çin seyahati için başvuracağınız vize türü her ne olursa olsun, davetiye mektubunuzun olması bir zorunluluktur. Turist vizesi başvurularında, Çin’de faaliyet gösteren bir turizm acentesinden alınabilen davetiye, ticari vize başvurularında, ortak çalışılan kurum tarafından yollanması gerekmektedir. Aynı şekilde eğitim için vize alınması durumunda ise davetiyeniz, eğitim almaya kabul edildiğiniz eğitim kuruluşu tarafından yollanmalıdır.

Tüm davetiye türleri, seyahatinizin genel planını, ziyaretinizin amaç ve kapsamını, Çin’de konaklayacak olduğunuz yer ve zamanı gösterir durumda olmalıdır. Vize Merkezi aracılığı ile vize başvurusunda bulunmanız durumunda tüm süreçler gibi davetiye mektubu almanız için de uzman vize danışmanlarımız sizleri yönlendiriyor olacaklardır.

Fotoğraf

Çin Halk Cumhuriyeti Devleti’nin vize başvuru evrakları arasında dikkat ettiği ilk husus fotoğraf formatıdır. Fotoğrafınız genel olarak kimliğinizi tanımlar olmakla birlikte elektronik sisteme uygulanabilir olmalıdır. Bunun için özel ölçüleri bulunan Çin Vize başvuru fotoğraf ölçülerine sitemizden ulaşabileceğiniz gibi genel olarak 33*48 mm ebatlarında olmalıdır. Ayrıca, fotoğrafınızın arka fonu beyaz olmalıdır. Dini gerekçeler nedeniyle başın kapatılması sadece kadınlar için tanınan bir ayrıcalık olmakla birlikte sadece kafa kısmının kapatılmasına müsaade edilmektedir.

Şirket Evrakları

Çin’e gitme amacınız iş seyahati ya da ticari bir amaç için ise, vize başvuru süreciniz Çin ticari vizesi olacaktır. Çin ticari vizesi başvurusunda bulunurken çalışmakta olunan ya da ortak iş yapılan firma bilgileri istenecektir. 

Çalışmakta olduğunuz şirket imza sirküleri, şirkete ait ticari sicil gazetesi, şirket vergi levhası, şirketin o yıla ait faaliyet belgesi başvuruda bulundurulması gereken evraklar arasındadır. Faaliyet belgesi dışındaki evrakların kopyalarını ibraz edebilirken, konsolosluk faaliyet belgesinin orijinalini istemektedir. Sunulacak olan evrakların güncel ve doğru bilgi beyan ispatı olması gerekmektedir.

Belirtildiği üzere, Çin Devleti çok farklı kategoride vize türü hizmeti verdiği için genel evrak listesi dışında, başvurulan vize kategorisinde göre farklı evrak taleplerinin olacağı unutulmamalıdır. Bunlara örnek olarak kimlik ve nüfus belge evrakları, ikametgâh belgesi, aile nüfus örneği, işe giriş belgesi ya da SGK döküm evrakının vize başvuru dosyanıza eklenmesinin istenmesi mümkündür.

Eğitim vizesi başvurusunda bulunmanız durumunda aldığınızın eğitimi gösterir diploma ve sertifikalar ile Çin’de eğitim alacağınız kurum ile karşılıklı teyitleşmeyi gerektirecek evraklar istenebilecektir.

Çin Vize Başvuru Formu

Çin vize başvuru formu, vize başvurusunda bulunurken hakkınızda en net ve özet bilgilerin sunulduğu evraktır. Vize başvurusunda bulunmaktaki niyetiniz, seyahat süreciniz ve sizin hakkınızdaki tüm bilgilerin ifadesidir. Aynı zamanda sizi tanımlayan ilk belge olduğu için vize onay ya da ret sürecinizdeki intibanın ilk adımıdır.

Çin vize türlerinden hangisine başvuracak olursanız olun, vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Çin vize başvuru formu resmi bir evrak olmasının yanında sizin beyanlarınızı içerdiği için eksiksiz bilgiler sunulması önemlidir. Ayrıca, uluslararası seyahat yapacak olduğunuz için doğrusunu sunmak zorunda olduğunuz bilgilerin yanlışlığı sonucu, uluslararası dolaşım kanunları gereği cezai yaptırımlara uğratılabilirsiniz. Vizenizin reddedilmemesi sunulan bilgilerin doğruluğu ile de orantılıdır.

Çin vize başvuru belgesi ve diğer vize başvuru gerekli evrakları için uzman Çin vize danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Çin Vizesi İçin Pasaport Süresi

Çin vizesine başvurmak için gerekli evraklarla birlikte sunduğunuz pasaportunuz Çin seyahat bitim tarihinden en az 6 daha geçerliliğinin olması gerekmektedir. 6 ay geçerliliği olan pasaportunuzun ayrıca, en az iki adet boş sayfasının bulunması gerekmektedir. Zarar görmüş, kullanılmayacak derecede olan pasaportların kabul edilmeyeceği de belirtmek isteriz. 

Hizmet, hususi, diplomatik pasaport sahipleri 30 günü aşmayan Çin seyahatlerinde Çin vizesinden muaf tutulmaktadırlar. Çin vizesinden muaf tutulan bu kişilerin pasaportlarının da seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliğin olması zorunluluğu vardır.

Çin vize başvurusu gerekli evraklarının arasında yer alan pasaport, tüm seyahatiniz boyunca yanınızda olacağından ve vizeniz pasaportunuza işleneceği için gerekli özenin gösterilmesi, gerekmektedir. Güncel ve yıpranmamış pasaport sunumu kullanım süresince de sizler için kolaylık sağlayacaktır. 

Çin vizesi için pasaport süresi ve Çin vize başvuru gerekli evrakları ile alakalı daha detaylı bilgi almak isterseniz uzman Çin vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Çin Vize Ücreti 

Çin Halk Cumhuriyeti, ülkeye yapılacak olan seyahatlerin kapsamlarına göre farklı kategorilerde vize türleri belirlemiştir. Ticari, eğitim, turist ya da çalışma gibi başlıklar altında toplanan vize türleri gerekli evrak ve fiyatlandırma noktasında da değişiklik göstermektedir. 

Ülkeye yapılacak giriş çıkış sayısı, ülkede kalma süresi, çalışma ya da barınma koşulları gibi durumlar başvurular vize türü ve ücretlendirmesini değiştirmektedir.

Seyahat acentelerinin turları ile olabileceği gibi kişisel turizm seyahati şeklinde de olabilen Çin turistik vizesi tekli ya da çoklu giriş çıkışı içermektedir. Bunun yanında uzun süreli ya da kısa süreli konaklama gerektiren vize türleri de bulunmaktadır.

Tüm bu farklılıklar çerçevesinde Çin vize türünüzü seyahat planınız çerçevesinde belirlemek hem seyahatiniz hem de başvurunuz esnasında size her anlamda kolaylık sağlayacaktır. Seyahat planınızı ilettiğiniz vize danışmanımız konu hakkında sizleri yönlendirecek, en doğru yöntem ve yol ile vize başvurunuzu gerçekleştirecektir. Çin vize ücreti, vize evrakları ve diğer detaylar için uzman Çin vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Çin Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Çin vizesinin ne kadar sürede çıkacağı, başvuru yapılacak olan vize türüne göre değişmektedir. Başvurusunda bulunduğunuz vize türü gerekli evraklarının kontrolü, ek evrak gerektirme durumu da bu süreyi etkileyebilmektedir. Ayrıca konsolosluğun gerekli durumlarda ek evrak isteme gibi, mülakat talep etme yetkisinin de bulunduğu unutulmamalıdır. Bu aşamada başvuru formunun eksiksiz ve çelişmeyen beyanlarla doldurulması büyük önem arz etmektedir.

Çin vize başvurusu ve başvuru formunun incelenmesi neticesinde ekstra bir gereksinim doğmaması durumunda aşağı yukarı aynı zamanda sonuçlanabilmektedir. Hiçbir çelişik ve eksik evrak gerektirmeyen başvurular ortalama olarak 7-10 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Çin vizesinin ne kadar sürede çıkacağı, reddedilmesi ya da onaylanması noktasında karar merciin konsolosluk olduğunun unutulmaması gerekmektedir. Bunun yanında Çin Halk Cumhuriyeti konsolosluğunun, her iki ülke resmî tatil günlerinde çalışmadığının unutulmaması gerekmektedir. Resmî tatil günlerinde çalışılmaması durumunda vize başvuru sonucunun sonuçlanma süresinin uzayabilme ihtimali unutulmamalıdır.

Çin vizesi ne kadar sürede çıkar sorusu, vize başvurusuyla ilgili merak ettiğiniz diğer detaylar ve vize başvurusunda bulunmak için uzman Çin vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Çin Vize İşlemleri Danışmanlık 

Vize Merkezi olarak uzun yıllardır uzman kadromuz ve profesyonel vize danışmanlarımız aracılığı ile Çin’e seyahat etmek isteyen vatandaşlarımıza vize danışmanlığı yapmaktayız.

Konsolosluğa gitmeden Çin vizesine başvuruda bulunmuş olarak yine konsolosluğa gitmeden onaylanan vizeniz tarafınıza iletilecektir. Konusunda uzman ekibiyle mümkün olan en hızlı sürede ve güvenli bir şekilde adınıza yapılan başvuru ile onaylanan in vizenizi tarafınıza iletmekteyiz. 

Çin vizesi danışmanlık ve vize başvurusu ile ilgili tüm merak ettiklerinizi danışmanlarımıza sormak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çin Vizesine Evden Çıkmadan Başvurun

Çin ile ilgili sizden gelen sorular

12 sorudan en popüler 12 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Çin vizesi kaç günde çıkar 2021
  E.Derici, 29 May 2021, 20:45

  İyi günler Vize Merkezi, vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Çin vizesi kaç günde çıkar 2021 yılı için bu konuda güncel bilgi nedir? İşlemler sırasında sizden danışmanlık almak için ne kadar süre önceden iletişime geçmek gerekiyor? Seyahat planına uygun olarak başvuru işlemlerine başlamanın en uygun tarihi nedir acaba?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çin vize başvurusu 2021
  F. Yılmaz, 29 May 2021, 17:43

  Merhabalar, Çin seyahatim için başvuruda bulunmak istiyorum. Çalıştığım için gün içerisinde bu işlerle ilgilenebileceğim çok fazla zamana sahip değilim. Bu nedenle Çin vize başvurusu 2021 şartlarına dair bilgi almak ve işlemler sırasında sizden danışmanlık desteği almak istiyorum. Nereden başlamalıyım, siz bu konuda nasıl bir destek sağlıyorsunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çin vizesi 2021
  G.F., 28 May 2021, 18:17

  İyi günler, ben çin vizesi 2021 başvuru işlemlerine dair bilgi almak istiyorum. Bordo pasaport sahibi olduğum için başvuru yapmam gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda nasıl yardımlarda bulunduğunuza dair kısaca özet geçebilirseniz sevinirim. Cevap için şimdiden teşekkür ederim. İyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çin Vize başvurusu
  M. Atik, 10 Nis 2020, 00:09

  Merhaba, Çin’de bir şirket ile iş yapmak için Eylül ayı gibi ortağım ve ben görüşmeye gitmeyi planlıyoruz. Oradaki firma ile görüştük ve bize bir davetiye göndereceklerini söylediler. Ama bu davetiye ne kadar geçerli ve biz başvurumuzu ne zaman yapalım? İlk defa Çin’e seyahat edeceğiz ve Çin vize başvurusu için evrak ve prosedürler nedir bilmiyoruz? Destek verebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çin Vizesi nasıl alınır 2020
  T. Altın, 09 Nis 2020, 14:05

  Merhaba, Geçen sene Eylül ayı Çin’e ticari vize başvurusunda bulundum ve incelemeye alındı. Yaklaşık 1,5 ay incelemeden sonra ret aldım. Ağustos ayı gibi Çin’e iş toplantısı için gitmem gerekiyor ama Çin vizesi nasıl alınır 2020 yılı için işlemler nelerdir ? Bununla ilgili sizden destek almak istiyorum. Tekrar ret almak istemiyorum. Yardımlarınızı rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çin Vize Reddi
  C. K., 09 Nis 2020, 12:05

  Merhabalar, Çin ticari vizeye davetiyem ile birlikte başvuru yaptım ancak vizem reddedildi. Red nedeni olarak davetiye kaynaklı olduğunu belirttiler ancak bu nasıl bir sorun yaratabilir anlayamadım. Çin vize reddi nasıl kırabilirim? Şimdi nasıl bir yol izlemeyelim? Çin’e seyahat etmek istiyorum. Yardımcı olmanızı rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çin Çok Girişli Vize
  G. K., 09 Nis 2020, 11:15

  Merhaba, Çin’e ticari ziyaretlerimiz oluyor ancak tek girişli ve kısa kalış süreli vize veriyorlar. Sürekli vize için evrak hazırlamak ve davetiye çıkartma süreci bizi yoruyor. İşverenimizin sürekli seyahatleri oluyor ve bu durumdan pek hoşnut değil. İş bağlantılarımız var ve bu yüzden uzun süreli Çin çok girişli vize nasıl alabiliriz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çin Vizesi
  E. A., 08 Nis 2020, 16:38

  Çin vizesi başvurusu yapmak istiyorum ancak konsolosluğu aradım ulaşamadım. Kimse telefonları açmıyor. Turistik evraklarımı kontrol ettirmek istiyorum. Direkt olarak sizden yapabilir miyim? Bursa’da ikamet ediyorum. İstanbul’dan başvuru yapabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çin Vizesi Kaç Günde Çıkar?
  G. ÇAPRAZ, 10 Eki 2017, 18:21

  Merhabalar Vize Merkezi, ben Çin’e yapacağım seyahat için tarafınızın da desteği ile vizeye başvuruda bulunmak istiyorum. Çin vizesi kaç günde çıkar ve başvuru işlemleri ortalama ne kadar sürer bunu merak ediyorum. Seyahatin ne kadar öncesinden sizinle iletişime geçmeliyim bana süreçten bahsederseniz memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çin Çalışma ve Oturma İzni
  U. Sipahi, 10 Ağu 2017, 15:09

  Merhabalar. Öncelikle Çin vizesi hakkında bir kaç sorum var. 1.Çin'e gidip hem çalışmak hemde ikamet etmek için hangi vizeyi almam lazım ? Nasıl bir yol izlemem gerek ? Çin Çalışma ve Oturma İzni mi almam gerek? 2.Vize alım işlemler ne derece zor ve neler gerektiriyor ? Şimdiden teşekkür ederim,İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yeşil pasaporta Çin vizesi var mı?
  M. Soysal, 15 Nis 2017, 12:26

  Merhaba, temmuz ayında Çin’e sosyal sorumluluk projesi kapsamında gideceğim, yeşil pasaporta sahibim, 6 haftalık davet mektubum var, vize almama gerek var mı? Yeşil pasaporta Çin vizesi var mı yoksa vizesiz gidebilir miyim? Dönüşünüz için şimdiden teşekkür ederim. İyi günler. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çin vizesi ücreti
  Ö. Basan, 11 Oca 2017, 10:44

  Merhabalar, ben çin vizesi ücreti hakkında bilgi almak istiyorum. Başvuru yapacağım ama ne kadar bir bütçe ayırmam gerek bunun için anlayamadım. Sizden destek aldığımda bu işlemlerin tümünde yardımcı oluyor musunuz yoksa bir kısımla kendim mi ilgilenmem gerekecek? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Çin için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp