Konya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (332) 225 43 90

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

konya@vizemerkezi.com

Çin Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Çin Vize Merkezi, Konya ofisimizin bilgilendirme sayfasına hoş geldiniz.

Konya Vize Merkezi ikamet ettiğiniz Türkiye’deki yer fark etmeksizin Çin vize başvurularını sizin adınıza gerçekleştirebilmektedir.
Çin Vize işlemlerinde Çin Konsoloslukları bölge ayrımı yapıp Konya’nın bulunduğu İç Anadolu’da, çevre bölgelerden Karadeniz, Doğu Anadolu, Akdeniz Bölgesi’nde ve Ege Bölgesi’nin Konya’ya yakın olan şehirlerinde ikamet eden kişiler başvurularını Çin Büyükelçiliği Ankara’nın konsolosluk bölümüne yapmalıdır. Vize Merkezi Konya ofisimiz bu konuda size daha aktif bir süreç sunarak başvurularınızı gerçekleştirmektedir.

Uzun süreli vize başvuruları Çin Konsolosluklarına şahsen gelerek veya Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirme seçeneği ile gerçekleştirilebilmektedir. Kısa süreli vizeler için başvurular Çin Konsolosluklarına şahsen gelerek yapılmamaktadır. 

Vize Merkezi tecrübeli ekibiyle hem kısa hem de uzun süreli Çin vize işlemleri ile ilgili sizin adınıza başvuruda bulunup vize işlemlerinin bütün süreçlerini takip ederek ihtiyacınız olan vizeyi almanıza yardımcı olmaktadır.

Konya, Karaman, Adana, Niğde, Mersin, Kırşehir, Aksaray, Nevşehir, Isparta, Yozgat, Kayseri, Kütahya, Uşak, Denizli, Afyon çevre illerinde yaşayan Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni sahibi yabancılar başvuru işlemlerini Konya Vize Merkezi aracılığıyla yapabileceklerdir.

Çin Vize Merkezi Konya Yetkili Acente

Konya Çin Vize Merkezi Çin vize işlemleri hakkında size danışmanlık hizmeti sunmakla birlikte sizin adınıza vize başvurusunu yapıp başvuru sonrasındaki bütün süreci takip etmektedir. Kısa süreli Çin vizesi için yetkili acenteler aracılığı ile başvurular yapılabilmektedir.

Vize Merkezi Çin vize başvuru işlemlerini yürütme konusunda yetki sahibi olup yetkili acente arayarak zaman kaybetmenize gerek olmamaktadır. Vize başvurunuzu Konya Çin Vize Merkezi aracılığıyla yetkili acente üzerinden gerçekleştirebilmek için aşağıdaki belirtilen aşamaları takip etmeniz yeterlidir.

 • Seyahatinizin amacını netleştiriniz. Seyahatiniz turistik, ticari, çalışma, öğrenme amaçlı olabilir.
 • Çin vizesine yönelik gereken evrakları öğrenebilmek için Konya vize merkezi çağrı merkezimizi arayarak isteğinizi iletin. Temsilcimiz gerekli evrak listesini detaylı olarak size e-mail aracılığıyla bildirecektir.
 • Evraklarınızı hazırlayıp evrak dosyanızı bize Konya şubemizi ziyaret ederek veya şubemize kargo ile göndererek teslim edin.
 • Evraklarınız Konya şubemize teslim edildikten sonra başvurunuz hemen işleme konacak ve size gerekli haberler verilecektir.

Çin Vize Merkezi Konya Çalışma Saatleri

Çin vize başvurusu için Konya ofisimizi çalışma saatlerimiz içinde randevu almanıza gerek olmadan ziyaret edebilirsiniz. Konya Vize Merkezi çalışma saatleri;

 • Hafta arası: 07.00 - 18.30 arası
 • Cumartesi: 10.00 - 14.00 arasıdır.

Çin Vize Merkezi Konya Vize Başvurusu

Konya Çin vize başvurusu için Çin’de bulunulacak bölgenin ilgili makamından onaylı olarak gönderilecek davetiye yazısının olması başvuru işlemlerinizin sonuçlanması için gereken koşullar arasındadır. Davetiye, turistik vize başvurularında Çin’de bulunan tur operatörlerinden ticari vize başvurularında ise Çin’de ziyareti yapılacak firmadan gönderilmelidir.

Ticari vize için gereken davetiyenin valilik tarafından onaylı olmalıdır. Bu davetiyede yer alan barkod numarası ise Çin Konsolosluğu ile paylaşılır. Davetiye Çin vizesi başvuru sahibine e-posta ile gönderilmelidir.

Çin vize başvurusuna ilişkin dikkat edilmesi gereken başka bir nokta eski pasaportlarınızın da başvuru dosyanızda yer alması gerektiğidir. Eski pasaportunuzun olmaması ya da kayıp olması durumunda şirket yetkiliniz şirketinizin antetli kağıdına bu duruma ilişkin bir dilekçe yazması gerekecektir.

Dilekçenin İngilizce yazılması gerektiği de unutulmamalıdır. Dilekçenin detayları hakkında Konya Vize Merkezi Çin temsilcilerimiz ile irtibata geçerek yardım alabilirsiniz.

Çin Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Çin vizesi için gerekli belgeler başvurulan vizenin turistik, ticari, öğrenim, çalışma gibi veriliş amacına ve sağladığı kalış süresinde göre değişiklik göstermektedir. Bu vizeler için gerekli olan belgelere dair ön bilgi edinebilmek için Vize Merkezi’nin Çin sayfasında bulunan Vize İşlemleri bölümünü ve bu bölüm altındaki Çin vize türleri için hazırlanan sayfaları ziyaret ediniz.

Çin Vizesi için gerekli evraklar mevcut durumlara dayanarak çeşitli dönemlerde değişebilmektedir. Çin Vize Merkezi Konya şubemiz ile iletişime geçerek ihtiyacınız olan Çin vizesi için bulunduğunuz duruma göre vermeniz gereken evrak listesinin güncel halini istemenizi tavsiye ederiz. Güncel olmayan evraklarla gerçekleştirilen başvurular Çin vizesinin çıkmamasına yol açabilir.

Sizin durumunuza yönelik vermeniz gereken evrakları ve alternatif olarak verebileceğiniz olası evraklar hakkında bilgi edinebilmek için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın ve size daha iyi hizmet sağlayabilmemiz için vize talebinize dair önceliklerinizi bizlere bildirin. Vize Merkezi uzmanlarımız Çin vize başvurularına yönelik çözüm odaklı çalışmalarda bulunarak durumunuza özel çözümler üretmektedirler.

Çin Turistik Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Çin’deki tur operatörünce gönderilen kaşe ve imzalı davetiye
 • Güncel Pasaportunuz (Çin seyahati sonrası 6 ay geçerliliği bulunan)
 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi
 • 2 tane 33X48 mm ölçüsünde fotoğrafınız (beyaz arka fonlu, mat ve kalın)
 • Savcılıktan alınmış adli sicil ve arşiv kaydının orijinali (temiz)
 • Orijinal ikametgah belgesi
 • En az 5000 TL bakiyenizin olduğunu gösterir güncel banka hesap dökümü (imza, imza sirküleri ve kaşeyi de içeren)
 • Yapmış olduğunuz uçak ve otel rezervasyonları (vize başvurunuzu olumlu olarak sonuçlanmadan uçak ve otel için ödemede bulunmamanızı tavsiye ederiz)
 • Eski pasaportlarınız (yok ise bu durum dilekçe ile açıklanmalı)

Çin Ticari Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Ticari amaçlı faaliyet için Çin’deki şirket tarafından alınacak davetiye mektubu (davetiye mektubu hakkında daha çok bilgi için Vize Merkezi Konya şubemizi ile irtibata geçiniz)
 • Şirket yetkilinizin şirketin antetli kağıdına hazırladığı kaşeli ve imzalı vize talebi dilekçesi
 • Seyahat bitimi sonrası en az 6 ay geçerliliği olan pasaport
 • Güncel şirket belgeleri (İmza sirküleri-Ticari sicil gazetesi fotokopisi-Faaliyet belgesinin aslı-Vergi levhasının fotokopisi)
 • 33x48 mm ölçüsünde 2 tane fotoğraf
 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi
 • Var olan eski pasaportlarınız (yok ise dilekçe ile durum bildirilmeli)

Lütfen Dikkat!
Konya Çin Vize Merkezi sayfamızda söz edilen evraklara ilave olarak durumunuza bağlı olarak başka evraklar de talep edilebilir. Durumunuz sebebiyle vermeniz gereken belgeler için çağrı merkezimiz ile 0 332 225 43 90 numaralı hattan iletişim kurarak bilgi alabilirsiniz.

Çin vizesi işlemlerinde turistik, öğrenci ve diğer Çin vize türleri için davetiye gerekli olup davetiyede olması gereken koşullar vize türlerine göre değişmektedir.

Konya Çin Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Çin vizesi için 33 x 48 mm olarak fotoğraf ölçüsü olmalıdır. Çin vize başvurusu için fotoğrafın güncel olması gerekli olup geçmişteki vize başvurularında verdiğiniz fotoğraflardan farklı bir fotoğraf vermeniz önerilir. Fotoğraf için istenen adet sayısı 2 olup bunların her iki fotoğrafında aynı olması gerekmektedir.

Resminizde yüzü kapatan cisimlerin olması ya da Çin makamları için şüphe uyandıracak biçimde farklı görünümde çekilmiş olması problem yaşamanıza sebep olabilir. Resminiz kalın ve mat bir kağıt ve beyaz arka fon üzerine çekilmiş olmalıdır. Vize fotoğrafının gözlüksüz olarak koyu renge sahip giysilerle ön taraftan çekilmiş olması gerekmektedir.

Çin Vize Ücreti

Konya Çin vizesi ücreti mevcut olan Çin vize türüne, bu vizenin sağladığı giriş sayısına ve kalış süresine göre değişebilmektedir. Çin vizesi ücretlerine dair doğru bilgi için seyahat tarihinize yakın olan bir tarihte Vize Merkezi temsilcilerimiz ile irtibat kurarak öğrenmenizi öneririz.

Çin vize ücretleri de Çin vizesi için gereken evraklarda olduğu gibi Türkiye ve Çin arasındaki mevcut durumlara ve Çin makamlarının yetkisine bağlı olarak zamanla değişebilmektedir. Konya Vize Merkezi ile irtibat kurarak talebinizi söylemeniz halinde temsilcilerimiz gerekli belge ve ücret bilgisi hakkındaki detaylı bilgileri size e-mail olarak göndermektedir.

Çin vize başvuru ücreti vize ücreti, konsolosluk harç ücreti, randevu ücreti ve Vize Merkezi’nin koordinasyon ücretlerini içermektedir. Kısa süreli Çin vize başvurularının yetkili acenteler aracılığıyla yürütülmesinden dolayı seyahat planı da ücrete etki edebilmektedir.

Çin vizesi için gerekli evrakların istenen koşullara uygun olarak hazırlanması, ilgili seyahat sağlık sigortalarının çıkartılması, başvuru formlarının doldurulması, evrak kontrolü, eksik evrak bildirimi ve başvuru takibi Vize Merkezi Konya’nın çalışma alanı içinde bulunmaktadır.

Çin Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çin vize başvurusunun kaç gün içinde cevaplanacağı, başvurusunda bulunulan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Çin Halk Cumhuriyeti, ülkeye yapılacak olan giriş çıkışlar için yüksek güvenlik ve ziyaretçiler için rahatlık olması adına vize türlerini farklı sınıflandırmalara tabi tutmuştur. Bu doğrultuda her vatandaşın ziyaret sebebi ile doğru orantılı vize türüne başvurması gerekmektedir.

Başvuru yapılan vize türü gerekli evrakları dışında konsolosluk farklı evrak taleplerinde bulunacağı gibi mülakat da talep edebilir. Ayrıca, Çin Halk Cumhuriyeti konsoloslukları, her iki ülke resmî tatil günlerinde çalışmamaktadır.

Muhtemel yoğun dönemler ve resmî tatil günlerine denk gelen vize başvuru sonuçlanma süresinin bu doğrultuda uzama ihtimali bulunmaktadır. Çin vize başvuruları sırasında Çin Halk Cumhuriyeti yeni uygulama getirerek başvuru sahiplerinden parmak izi almaya başlamıştır.

Başvurunuzu Çin Vize Merkezi, Konya aracılığı ile yapmış olsanız dahi, parmak iziniz yoksa konsolosluğa gelerek parmak izi vermek durumundasınız. Çin vize başvurusu kaç gün süreceği belirtilen ve değişken durumlar çerçevesinde ortalama olarak 7-10 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Çin vize başvurusu ve vize türü belirleme, gerekli evrakların hazırlanması ve yetkili kurum olarak adınıza başvuru yapmamız için uzman Çin vize danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Çin vize merkezi konya

Vize Merkezi Personel

Çin ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz