Çin Çalışma Vizesi Z visa

Çin Çalışma Vizesi Z visa

Çin Çalışma Vizesi Z Visa bilgilendirme sayfamıza hoş geldiniz.

Son yıllarda Çin ekonomi açısından Dünya’da önemli bir güç haline gelmiş olup bu ülkede çalışmak isteyen veya çalışan yabancı sayısında önemli bir artış olmuştur. Z Visa olarak adlandırılan Çin çalışma vizesi ile yabancı şahıslar Çin’de yasal olarak ülke sınırları içerisinde çalışabilmektedir.

Çin Z vizesi yabancı şahıslar için oturum imkanı da vermekle birlikte hem çalışma izninin geçerli olması hem de Çin’de oturma izninin olması yabancı şahsın Çin’e girişinden sonra yapması gereken işlemlerle gerçekleşebilmektedir.

Çin çalışma vizesi için Çin’in konsolosluğuna bizzat başvuruda bulunabileceğiniz gibi Vize Merkezi aracılığıyla da başvurabilirsiniz. Türkiye’nin hangi ilinden ikamet ederseniz edin kargo veya kurye aracılığıyla Vize Merkezi’ne Çin Z vizesi için gerekli evrakları ulaştırdığınızda Vize Merkezi sizin adınıza zaman kaybetmeden vize başvurunuzda bulunur. Vize Merkezi aracılığıyla Çin vizesi başvurunuza dair sorular için 0 (212) 970 05 31 numaralı hattımızdan uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Çin Çalışma Vizesi Başvurusu

Vize Merkezi Çin çalışma vizesi başvurusu işlemlerinizi yürütme konusunda  tam yetki sahibidir. Fakat, unutulmamalıdır ki  Çin vizesi başvurularınızdan sonra Çin çalışma vizesinin kabulü veya reddi hakkında tek yetkili olan kurum Çin Konsolosluğudur. Ayrıca, Çin Konsolosluğu başvurunuz sonrası sizi mülakata çağırma ya da ek evrak isteme yetkisine de sahiptir.

Çin Konsolosluğu Çin Z vizesi başvurusu için gereken tüm evraklar eksiksiz ve doğru olarak teslim edilmesine önem vermektedir. Ayrıca vize işlemlerinden önce Çin’de çalışacağınız firmanın sizin için çalışma izni alması gerekmektedir. Bunu gerçekleştirebilmek için iş sözleşmesi, CV’niz, diplomanız, eski çalıştığınız firmanız hakkında referans mektubu gibi evraklar olabilmekte olup bu evraklardan bazılarında da belirli kriterle uygunluk gerekebilmektedir.

Vize Merkezi, Çin çalışma vizesi hakkında size danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Vize Merkezi sizin adınıza Çin Z vizesi başvurusunu gerçekleştirip vize işlemlerinizi takip etmekte ve Çin çalışma vizesini almanıza destek olmaktadır. Vize Merkezi, Çin Z vizesi işlemlerinin aşamalarını takip edip herhangi bir gelişme olması durumunda mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçer.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Çin çalışma vizesi için uyguladığı zorlu ve kafa karıştırıcı ayrıntılarından dolayı zaman kaybetmeyerek çalışma vizesi başvurusunu daha sağlam olarak gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile irtibata geçiniz.

Çin Çalışma Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Çin Z vizesi için gereken evraklar aşağıdaki listede yer almaktadır.

 • Davetiye. Çin çalışma vizesi için iki çeşit resmi davetiye vermeniz gerekmektedir. Bunlar konsolosluğa hitaben olacak beyaz davetiye ve yeşil davetiyedir. Çin vize başvurusu için davetiyelerin orijinallerini vermeniz gerekmektedir. Davetiyeler hakkında daha detaylı bilgi için Vize Merkezi ile iletişime geçin.
 • Çin’deki firmaya ait bilgi. Çin Z vizesi için Çin’de bulunan şirketin vergi levhasının fotokopisi gerekmektedir. Çin’e girişin ilk defa gerçekleşmesi durumunda ise bu belgeye ek olarak ID ve davet de gerekmektedir.
 • İkametgah. Çin çalışma vizesi için ikametgah belgesi alıp bu belgenin aslını veriniz.
 • Sabıka Kaydı. Belge olarak savcılıktan sabıka kaydınızı da almalısınız. Adli sicil kaydınızı gösteren belgede adli sicil kaydı yoktur yazısı olmalıdır. Bu belgenin de sadece aslı kabul edilmektedir.
 • Kimlik. Çin çalışma vizesi için nüfus cüzdanınızın fotokopisi istenmektedir.
 • Pasaport. Çin Z vizesi için sizden hem şimdi kullandığınız pasaportun hem de eski pasaportunuzun aslı istenmektedir. Vize Merkezi ile iletişime geçerek pasaportunuzla ilgili durumu paylaşıp pasaport prosedürleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
 • Fotoğraf. Çin çalışma vizesi için sizden belirli kriterlere uyan vesikalık fotoğraf istenmektedir. Fotoğrafın mat, kalın kağıtlı ve beyaz arka fonlu olması gerekmektedir. Fotoğraf kulak ve alın açık, ön cepheden çekilmiş, gözlüksüz olmalıdır. Fotoğraftaki kıyafetinizin koyu renkli olması de gerekenler arasındadır. Z vizesi için istenen fotoğraf 2 adettir.

Listede belirtilen Çin Z vizesi için gerekli evraklar bütün Çin çalışma vizesi başvuruları için istenen evraklardır. Çin makamları gerek görmesi durumunda daha sonra sizden ek evrak talep edebilmektedir. Çin makamları çalışma vizesi için istenen evrakların eksiksiz ve doğru olarak gönderilmesine önem vermektedir. Aksi takdirde vize işlemleriniz uzayabilmekte veya ret olarak sonuçlanabilmektedir.

Özellikle Çin makamları davetiye konusunda çok hassas olup çalışma vizesi için istenen davetiyeleri getirmemeniz durumunda ya da getirdiğiniz davetiyelerin Çin makamlarının istediği kriterlere uymaması durumunda başvuru işleminiz gerçekleştirilememektedir. 1 yıllık çok girişli Çin ticari vizesi için de başvuran kişin pasaportunda en az iki Çin vizesi olması gerektiğini de unutmayın.

Çin Z Vizesi Ücreti

Çin Z vizesi ücreti her zaman aynı olmayıp belirli bir zamanlarda güncellenebilmektedir. Çin makamları Çin çalışma vizesi ücreti belirlemekle birlikte Türkiye ve Çin arasında resmi gelişmeler olması da Çin Z vizesi ücretini etkileyebilmektedir. Çin Z vizesi ücreti hakkında en güncel bilgiye ulaşmak için Vize Merkezi’nin temsilcileri ile iletişime geçiniz.

Vize Merkezi aracılığıyla başvuruda bulunacağınız Çin çalışma vizesi için ödeyeceğiniz toplam ücret, vize ücreti, konsolosluk harç bedelleri, randevu ücreti ve hizmet bedelini içermektedir. Kargo veya kurye ile alınan hizmet ücretleri vize başvuru sahibi tarafından karşılanır. Belgeleriniz Çin Halk Cumhuriyeti’nin uyguladığı vize prosedürlerine göre Vize Merkezi’nce değerlendirilip başvurunuzu daha sağlıklı hale getirmeniz gerektiğinde sizle irtibata geçilir.

Vize Merkezi, Çin Z vizesi işlemlerini baştan sona kadar takip etmektedir. Çin vize başvurunuz hakkında bir gelişme olması halinde sizle hemen irtibata geçilip verilecek bilgiler ve önerilerle başvuru işlemlerinizin başarılı olarak sonuçlanmasında katkıda bulunur.

Çin Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gereken evraklar eksiksiz verilip vize işlemlerinde özel bir durum olmaz ise Çin çalışma vizesi ortalama 7 iş günüde çıkar. Fakat Çin Konsolosluğu'nun çalışma zamanlarının yoğun olması ya da vize başvurunuz sonrasında sizden ek evrak istemesi gibi farklı bir durumun olması halinde Çin çalışma vizesi daha uzun sürede çıkabilmektedir.

Çin Konsolosluğu hafta sonları ve konsolosluk resmi tatil günlerinde kapalı olduğundan bu günler iş günü olarak dahil edilmez. Bu yüzden Çin Z vizesi başvurunuzun zamanını iyi belirlemeniz gerekmektedir, aksi takdirde Çin çalışma vizesi Çin’e gitmek istediğiniz tarihten önce çıkmayabilir. Vize Merkezi Çin çalışma vizesi başvurularınızı Çin tarafından uygulanan prosedürler doğrultusunda adınıza gerçekleştirip size destek olmaktadır.

Çin Çalışma Vizesi Z Visa İçin Şartlar Nelerdir?

Çin çalışma vizesi Çin’de yasal olarak çalışmak için gereken bir vizedir. Çin Z vizesi Çin’de çalışma hakkını verdiğinden Çin’de oturma imkanını da sunmaktadır. Ancak, Çin Z vizesi almanızla birlikte Çin’de oturma izniniz olmamaktadır.

Çin’de yasal olarak oturma hakkınız olabilmesi için Çin’e giriş tarihinizden itibaren ilk 30 günlük süre içinde Çin’de ikamet ettiğiniz yerin ilçe düzeyinin üstünde olan Yerel Halk Hükümet Emniyet Müdürlüğü Hudut Giriş ve Çıkış İdare Şubesi'ne başvuruda bulunmanız gerekmektedir.
Oturma izni için başvuran kişilerden oturumla ilgili gerekli evrakların teslimi ve parmak izi gibi biyometrik dataların alınması istenecektir. Çalışma vizesi olan yabancının başvuracağı makama vereceği evraklar Çin Z vizesi için verdiği evraklar ile birlikte Çin’de alacağı ek evraklar olabilmektedir.

Çin’den alınacak ek evraklara örnek olarak ev adresi, kira sözleşmesi, sağlık raporu verilebilmektedir. Oturma izni başvurusu Çin makamlarınca belirtilen kriterlere göre gerçekleşmesi halinde ortalama 15 iş gününde sonuçlanabilmektedir. Ancak ülkedeki Çin makamları sizden ek evrak isteme ve oturum izni başvurunuzu olumlu veya olumsuz olarak değerlendirme yetkisine sahiptir.

Çin makamları oturma izni başvurunuzu olumlu olarak değerlendirmesi halinde size vereceği oturma izninin süresi en az 90 gün en fazla 5 sene olabilmektedir. 1 seneden uzun süreli olan oturma izni başvuruları sağlık raporu verilmesi koşuluyla gerçekleşmektedir. Çin’de yasal olarak çalışmak için hem Z vizenizin hem de oturma izninizin olması gerekmektedir. Oturum izni olan diğer vizelere sahip yabancıların ise sadece oturum izni olup çalışma izni yoktur.

Çin Çalışma İzni Örneği

Çin Vizesi Acenteleri

Çin Z vizesini Vize Merkezi aracılığıyla başvurmanız durumunda başvurunuzu daha sağlam şeklide gerçekleştirip Z vizesini alma ihtimaliniz yükselmektedir. Vize Merkezi temsilcileri gerekli davetiye belgeleri de dahil vize için gereken tüm evraklar hakkında detaylı bilgiler verip vize başvurunuz için size kolaylık sağlamakta olur.

Çin vize başvurusu için getirdiğiniz evraklar bize ulaştıktan incelenir. Belgeleriniz ile ilgili eksiklik tespit edilirse sizle mümkün olan en kısa sürede iletişime geçilecektir. Eksik evraklara dair tüm sorularınız için Vize Merkezi ile iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Çin konsolosluğu sizden ek evrak talep etmesi durumunda da sizle hemen iletişime geçilip size çözüm üretmeye çalışarak yardımcı olmaktadır.
Çin çalışma vizesi evraklarına dair aklınıza takılan her şey için Vize Merkezi temsilcilerimiz ile irtibata geçiniz.

Çin Vizenizi Güvenilir Kaynaklardan Alın

Çin ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Çin Çalışma Vizesi
  C. Yücelik, 11 Nis 2020, 20:13

  Merhaba, Çin’de bir firmadan çalışmak için teklif aldım ve gitmek istiyorum. Bana gönderdikleri evraklar çok karışık tercüme yaptırttım ama yine de anlayamadım. Çin çalışma vizesi için başvuru işlemleri nasıl işliyor? Gerekli bilgileri vermenizi rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Çin için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp