Çin Vize Ücreti

Çin Vize Ücreti

Vize uzmanlarımız tarafından hazırlanan Çin vize ücreti sayfamıza hoş geldiniz.

Çin Halk Cumhuriyeti Devleti, ülkeye giriş çıkışların kontrol altına alınması amacıyla ziyaretleri farklı türlerde kategorilere ayırmaktadır. Vize türlerinin farklı kategorilerde değerlendirilmesi hem ülkeye yapılan ziyaretlerin kontrolleri hem de vize başvuru sahiplerinin ihtiyaçları dışında evrak ve prosedürler ile meşgul etmek istenmemesidir.

Kısa ya da çok girişli vize kategorileri yanında, Çin vize türleri, ülkeye yapılan seyahat ve kalınacak gün kapsamında da değişmektedir. Örneğin: Öğrenci Vizesi, Ticaret Vizesi, Çalışma Vizesi gibi alt dallara da ayrılan vize türleri vardır. Çin vize ücreti ise başvuru yapmak istediğiniz vize türüne göre değişiklik gösterecektir.

Çin vizesi ücreti nasıl belirlenir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, kısa süreli ziyaret başvuruları amacıyla 3 aylık kısa süreli tek girişli vize uygulanmaktadır. Konsolosluk bunun yanında Çin’ e yapacak olduğunuz seyahatiniz doğrultusunda 6 aylık çok girişli, tek girişli ya da 1 yıllık vize de verebilmektedir.
Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu, ülkeye yapılacak olan ziyaretleri farklı kategorilerde değerlendirerek, bu doğrultuda vize türleriyle birlikte fiyatları da belirlemiştir. Seyahat içeriklerine göre değişen vize türleri kategorilerine göre farklı fiyatlandırmalara tabi tutulmaktadır.

Vize türleri yanında vize evraklarınız arasında sunulmak zorunda olan davetiyeniz de yine vize ücretlerini belirleyen en önemli etkenler arasındadır. Sunulan davetiye ile vize harç ücretleri, davetiye ve talep edilen vize hangi kategoride ise başvuru sahibi o fiyatlandırmaya tabii olacaktır.

Çin vize ücreti ne kadar? 2024

Çin vize ücretleri Çin Halk Cumhuriyeti konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Çin vize ücretleri, Çin vize başvurunuzu şahsen gerçekleştirmeniz durumunda bizzat yatırmanız gereken bir prosedürler arasındadır. Çin vize başvurunuzu tarafımızca gerçekleştirmeniz durumunda konsolosluğun talep ettiği ücret ve hizmet bedellerini Vize Merkezi’ne yatırarak, konsolosluğa gitmeden vize alma sürecini tamamlayabilirsiniz.
Çin vize fiyatları sürekli olarak değişiklik gösterebileceği gibi yıldan yıla da farklılaşmaktadır. Her kategoride farklı vize fiyatlandırması olacağı gibi fiyatların değişip değiştirilmeyeceği kararı büyükelçilik kararındadır.

Çin vize ücreti yanında vize evrakları da bu farklı kategoriler çerçevesinde değişmektedir. Çin için sadece ticari başvurusu yapılabilmektedir. Yukarıda belirttiğimiz rakamlar 2024 için belirlenmiştir dönemsel olarak kontrol edilmelidir.

Genel fiyatlandırma bilgileri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına sahip kişiler için geçerli olmaktadır. Türkiye’de ikamet eden ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişilerin farklı fiyatlandırmalara tabii olacakları unutulmamalıdır.

Çin vize ücretleri, vize başvurusu ve konsolosluk evrak işlemleri için alındığından vizenizin reddedilmesi durumunda iade edilmemektedir. Ayrıca vize ücretleri, harç bedellerinin sadece konsolosluklara yatırıldığını hatırlatmak isteriz.

Vize ücretleri konusundaki tasarruf yetkisinin sadece konsoloslukta bulunduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla reddedilen vize için başvuru öncesi yatırılan ücretlerin de vize değerlendirme sürecinde konsolosluk tarafından kullanıldığı ve konsolosluğun iadesini yapmadığı yine kendilerinin tasarrufunda bulunmaktadır.

Çin vize ücreti, vize başvurusu ve vize gerekli evrak listesi gibi detaylar hakkında bilgi almak için uzman Çin vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

En Yakın Çin Vize Merkezi

Çin ile ilgili sizden gelen sorular

5 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Çin vizesi kaç para 2021
  A.Semer, 29 May 2021, 20:50

  Ben Çin’e vize başvurusunda bulunmak niyetindeyim. Çin vizesi kaç para 2021 yılında hangi evraklar talep ediliyor? Başvuru olumsuz olursa ödediğim ücreti geri alma şansım var mı? Bana durumu kısaca özetlerseniz sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çin vize fiyatları 2021
  E.Hancı, 28 May 2021, 20:53

  İyi çalışmalar diliyorum Vize Merkezi, bu yıl içerisinde temmuz ayı gibi Çin’e kısa süreli turistik gezi planlıyorum. Başvuru işlemleri ve Çin vize fiyatları 2021 hakkında tarafınızdan bilgi almak istiyorum. Başvuru sürecine nereden başlanır hangi adımlara dikkat edilmesi gerekir gibi püf noktaları konusunda beni bilgilendirmeniz mümkün mü acaba? Yoksa bu bilgiler için sizden danışmanlık desteği mi almam gerekiyor? Teşekkür ederim iyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çin vize ücreti 2021
  E.C., 28 May 2021, 18:28

  İyi çalışmalar dilerim öncelikle Vize Merkezi, son belirlenen Çin vize ücreti 2021 yılına ait detayları öğrenmek için bu soruyu oluşturuyorum. Başvuruda bulunmak istiyorum fakat işlemler için totalde ne kadar bir ücret ayırmam gerektiğini anlayamadım. Bana güncel tutarlara dair bilgi verebilir misiniz lütfen? Teşekkürler şimdiden ve iyi günler diliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çin Turist Vize Ücreti
  C. Duran, 10 Nis 2020, 01:57

  Merhaba, Çin çok merak ettiğim bir ülke ve gezgin olarak birçok ülkeye gittim. Ancak Çin’e ilk def gideceğim. İnternette kafa karıştı çok fazla yazı var ve ne doğru emin olamıyorum. Çin turist vize ücreti, evrakları ve dikkat etmem gereken hususlar ile alakalı beni bilgilendirebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çin Vize Ücreti 2020
  M. Keser, 10 Nis 2020, 00:52

  Merhaba Çin vize ücreti 2020 yılı için nedir her hangi bir bilgi bulamadım. Başvuru yaparken ödemeyi nereye yapıyoruz ve ödeme dolar mı yoksa Türk Lirası olarak mı yapılması gerekiyor? Ayrıca gerekli belgelere nereden ulaşabilirim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Çin için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp