İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
D:4 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Telefon/Faks

Tel : +90 (212) 970 05 31

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ortadogu@vizemerkezi.com

Çin Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi Türkiye’nin her yerinden Çin vize başvurularını kabul etmektedir.

Çin Vize işlemlerinde Çin Konsoloslukları bölge ayrımı yapılmaksızın Türkiye’deki ikametiniz neresi olsun vize başvurularını kabul etmektedirler. Ancak başvurular doğrudan Çin Konsolosluklarına yapılmamaktadır. Vize Merkezi Çin vize işlemlerinizi sizin adınıza yürütme konusunda tecrübeli kadrosuyla ihtiyacınız olan vizeyi almanıza yardımcı olur.

Çin vize işlemlerinde Çin Konsolosluklarına şahsi başvuru yapılamamakta olup işlemler yetkili seyahat acentesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

İstanbul Çin Vize Merkezi Yetkili Acenta

İstanbul Çin Vize Merkezi Çin vize işlemlerinin her aşamasında başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti veren yetkili bir acentadır. Vize başvurunuzu İstanbul Çin Vize Merkezi yetkili acenta üzerinden gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz ihtiyacınız olan Çin vizesini almanızda yeterli olacaktır.

1.Adım: Çin’e yapacağınız seyahatin amacını belirleyiniz. Seyahat amacınız turistik veya ticari olabilir.

2.Adım: Seyahat amacınıza uygun Çin vizesi gerekli evrak listesini çağrı merkezimizi arayarak talep edin. 

3.Adım: Evraklarınızı eksiksiz şekilde hazırlayın ve bize kargo yaparak veya elden iletişim adresimize ulaştırın.

4.Adım: Evraklarınız elimize ulaştıktan sonra başvurunuz hemen işleme alınacak ve gerekli bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır.

İstanbul Çin Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Çin vizesi işlemleri için çalışma saatlerimiz içinde ofisimizi randevu almadan ziyaret edebilirsiniz.

Pazartesi - Cuma: 08.00 - 19.00

Cumartesi: 10.00 - 14.00

Çin Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Çin vizesi için gerekli belgeler seyahat amacı olan ticari veya turistik amaçlı ziyaretlere göre değişebilmektedir. Çin Ticari vize ve Çin Turistik vize evrak listeleri hakkında ön bilgilendirme almak için Vize Merkezi Çin sayfamızda yer alan Vize İşlemleri Bölümünün inceleyiniz.

Çin Vizesi için gerekli belgeler güncel koşullara göre değişikliğe uğrayabilmektedir. Çin Vize Merkezi departmanımızı arayarak durumunuza özel vize evraklarının güncel halini talep etmenizi tavsiye ederiz. Güncel olmayan belgelerle yapılan başvurular kabul edilmemekle birlikte vize reddi almanıza neden olabilmektedir. Sizin durumunuza özel belgeleri ve alternatif evrakları öğrenmek için vize Merkezi temsilcilerimizi arayın ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için vize talebinize yönelik önceliklerinizi bizlerle paylaşın. Vize Merkezi temsilcileri Çin Vize işlemlerinde çözüm odaklı hareket ederek durumunuza özel çözümler üretmektedirler.

Çin Turistik vizesi için gerekli belgeler

1.Geçerli Pasaportunuz
2.Çin’deki tur operatöründen gelen belediye onaylı davetiye
3.Kimlik fotokopiniz
4.Orijinal ikametgah
5.2 adet Fotoğrafınız
6.Güncel banka hesap özetleri (en az 5000 TL bakiyeli), bankanın imza sirküleriyle birlikte kaşeli
7.Orijinal Banka hesap cüzdanı (banka hesap özetinin ibraz edilemediği durumda)
8.Savcılıktan Sabıka sicil kaydının orjinali
9.Uçak ve otel rezervasyonlarınız
10.Eski pasaportlarınız

Çin Ticari Vizesi için Gerekli belgeler

1.Çin’de davet eden firmadan gönderilecek davetiye mektubu (davetiye mektubu detayları için Vize Merkezi İstanbul şubemizi arayınız)
2.Şirketinizin antetli kağıdına imzalı kaşeli vize talebi dilekçesi şirket yetkiliniz tarafından yazılır
3.Şirketin orijinal faaliyet belgesi
4.Şirketin vergi levhası fotokopisi   
5.Şirketin imza sürküleri
6.Şirketin ticari sicil gazetesi
7.Seyahat sonrası 6 geçerli pasaportunuz
8.Kimlik fotokopiniz
9.İki adet güncel fotoğraf
10.Eski pasaportlarınız

Dikkat!:

Burada belirtilen belgelere ek olarak belge talebi talebinde bulunulabilir. Durumunuza özel bilgi almak için çağrı merkezimizi arayın.

Çin vizesi işlemlerinde ister turistik veya ister ticari başvuru olsun her iki vize türünde de Çin’de seyahat edilecek yerdeki belediyeden onaylı davetiye ibrazı zorunludur.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken unsur da eski pasaportlarınızın başvuru dosyanızda yer alacağıdır. Eğer eski pasaportunuz yok ise veya kayıp ve benzeri durumda ise şirketinizin antetli kağıdına bu durumu izah eden İngilizce bir dilekçe yazılması gerekmektedir. Bu konuların detayları hakkında Vize Merkezi İstanbul temsilcilerimiz size yardımcı olmakta, gerekli uyarıları alarak vize başvuru sürecinizin başarıyla tamamlanmasında destek olmaktadırlar.

Çin Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Çin vizesi için gereken fotoğrafın ölçüleri 33 x 48 mm. ve fonu beyaz olmalıdır. Çin vize başvurularında önceki vize başvurularında kullanmış olduğunuz fotoğrafları kullanmamanız tavsiye edilir. 2 adet fotoğrafın birbiriyle aynı ve güncel olması gerekmektedir. Yüzün görünmesini engelleyen ya da ülkeye girişinizde şüphe yaratacak derecede farklı görünümdeki fotoğraflar sıkıntı yaşamanıza neden olabilir. Fotoğraf mat ve kalın bir kağıda basılmış olmalıdır. Vize fotoğrafının arka fonu beyaz, kıyafetlerin koyu renk olması ve gözlüksüz olarak ön cepheden çekilmiş olması gerekmektedir.

İstanbul Çin Vize Başvurusu

İstanbul Çin vize başvurularında Çin’de gidilecek bölgenin en yüksek makamından onaylı gönderilecek davetiye olmadan başvuru işlemleriniz tamamlanmaz. Turistik vize başvurularında Çin’deki turizm acentesi, ticari vize başvurularında Çin’de iş görüşmesi yapılacak firmadan gönderilecek davetiyenin valilik veya belediyeden onaylı olması gerekmektedir. Bu davetiyenin barkod numarası Çin’in Türkiye’deki ilgili konsolosluğu ile paylaşılır. Barkod bilgisi Çin Büyükelçiliğine veya İstanbul Çin Başkonsolosluğuna iletilir. Davetiye mail formatında Çin vizesi başvuru sahibine iletilmelidir.

Çin Vizesi Ücreti

Çin vizesi ücreti Çin’e giriş sayısı (tek, çift veya multi-girişli), ziyaret amacı (ticari veya turistik) ve vize süresi (30 günlük, 90 günlük, 1 yıllık vb.) değişebilmektedir. Çin Vizesi ücretleri hakkında bilgiyi seyahat tarihinize yaklaştığında Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak öğrenmenizi tavsiye ederiz çünkü Çin vize ücretleri de Çin vizesi için gerekli evraklar ve Türkiye ve Çin arasındaki vize prosedürlerine göre değişebilmektedir. İstanbul Vize Merkezini arayarak talep edeceğiniz bilgi e-mail’inde gerekli belge ve ücret bilgisi paylaşılmaktadır.

Çin vize işlemleri yetkili acentalar üzerinden yürütüldüğü için Çin vize ücreti konsolosluk harç bedelinin yanında Vize Merkezinin koordinasyon ücretlerini de içermektedir. Çin vizesi için gerekli belgelerin prosedüre uygun düzenlenmesi, bilgi formlarının doldurulması, ilgili seyahat ve sağlık sigortalarını yapılması, evrak takibi, eksik evrak bildirimi ve belgelerin güncelliğinin kontrolü Vize Merkezi İstanbul’un çalışma sahası içinde olmaktadır.

Telefon
x