İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
D:4 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Telefon/Faks

Tel : +90 (212) 970 05 31

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ortadogu@vizemerkezi.com

Çin Vize Merkezi, İstanbul

Çin Vize Merkezi, Çin vizesi başvurularını Türkiye’nin her yerinden kabul edebilmektedir. Çin Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş bulunan Çin Vize Merkezi: Çin seyahat planınız doğrultusunda başvurmanız gereken vize türünü belirleyerek gerekli olan evrakları tarafımıza ulaştırmanız durumunda nerede olursanız olun, adınıza başvuru yapabilmektedir.

İstanbul şubesinin yanında Türkiye’nin pek çok ilinde hizmet veren Vize Merkezi, İstanbul ve civarında yaşayan ya da talep edilmesi durumunda Türkiye’nin her yerinden vize başvuru talebi alabilmektedir. Vize başvurunuz için gerekli evrakları tarafınıza ileterek tamamlamanızı isteyen Vize Merkezi, tamamlanmış evraklar ile birlikte konsolosluğa sizin adınıza başvuru yapmaktadır. Bu süreçte evrak yönlendirmesi ve vize türü belirleme ile süreçle alakalı tüm bilgilendirme ve yönlendirmeleri yaparak sizlere yardımcı olmaktadır.

Vizenizi en hızlı ve güvenli şekilde almak için uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Çin Vize işlemleri konusunda yetkilendirilmiş ve yılların deneyimine sahip Çin Vize Merkezi uzman vize danışmanları aracılığıyla vize sürecinizi en hızlı ve sorunsuz şekilde, konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan tamamlamaktadır.

İstanbul Çin Vize Merkezi Yetkili Acente

İstanbul Çin Vize Merkezi, Çin vize işlemleri, seyahat planı ve diğer tüm konularda uzman kadrosuyla vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Konsolosluk tarafından adınıza işlem yapma noktasında yetkilendirilmiş olmanın yanında, uzun yıllardır Çin vize danışmanlığı ile güvenilirliğini ispat etmiş durumdadır. Çin vizesi başvurunuzu Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Çin’e yapacak olduğunuz seyahatin belirlenmesi gerekmektedir. Çok farklı kategorilere ayrılmış olan Çin vizelerinden, seyahat planınıza en uygun olanını uzman vize danışmanlarımız aracılığı ile belirleyebilirsiniz.
 2. Belirlemiş olduğunuz Çin vizesi gerekli evrakları Çin uzman vize danışmanlarımızdan talep edebilir, evrakların gerekliliği ve nasıl tamamlanacağı konusunda yardım alabilirsiniz.
 3. Tamamlanmış olan evraklarınızın teyidi yapılmak üzere ve teslim amacıyla kargo yoluyla ya da elden teslim edebilirsiniz.
 4. Tarafımıza ulaştırmış olduğunuz evrakların kontrolü sonrası bir eksiklik görülmemesi durumunda Çin vize başvuru noktasında yetkilendirilmiş kurumumuz aracılığı ile vize başvuru işleminiz başlatılacaktır. Sonuçlanan vize başvurunuz konusunda sizlere bilgilendirme yapılarak pasaportunuz teslim edilecektir.

Konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan zahmetsiz, hızlı ve güvenli bir şekilde Çin vizesi başvurusunda bulunabilir, aklınıza takılan her konuda Çin uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

İstanbul Çin Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Çin vizesi işlemleri için çalışma saatlerimiz içinde ofisimizi randevu almadan ziyaret edebilirsiniz.
Pazartesi - Cuma: 08.00 - 19.00

Cumartesi: 10.00 - 14.00

Çin Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Çin vizesi için gerekli evraklar, birçok farklı kategoriye ayrılmış olan Çin vizelerinden her biri için farklılaşabilmektedir.

Çin Halk Cumhuriyeti ülkeye yapılacak olan giriş ve çıkışlar için seyahatleri kategorize ederek vatandaş ve turistlerin daha güvenli seyahat etmesi, başvuru süreçlerinin daha hızlı olmasını amaçlamıştır. Bu yüzden seyahat planınıza en uygun olan vize türünü belirleyerek bu vizenin gerektirdiği evrakların tamamlanması sizlerin de işini kolaylaştırarak başvurunuzun kısa süre içinde sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Çin vizesi gerekli evraklarının farklılaşması yanında, gerekli görülmesi durumunda konsolosluğun, ek evrak isteme ve mülakat yapmak isteme yetkisini saklı tuttuğunun da bilinmesi gerekmektedir. Belgelerin eksiksizliği kadar, sunulan belgelerin birbiriyle çelişmeyen bilgiler içermesi, evrakların orijinal olması ve güncelliği de önemlidir.

Çin vizesi için gerekli belgelerin neler olduğu, hangi tür vizeye başvurulacağı ve diğer detaylar hakkında uzman Çin vize danışmanlarımız ile irtibata geçerek süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. En çok başvurusu yapılan vize türlerinden turistik ve ticari vize gerekli evrakları aşağıdaki gibidir:

 • Geçerli Pasaportunuz
 • Çin’deki tur operatöründen gelen belediye onaylı davetiye
 • Kimlik fotokopiniz
 • Orijinal ikametgah
 • 2 adet fotoğrafınız
 • Güncel banka hesap özetleri (en az 5000 TL bakiyeli), bankanın imza sirküleriyle birlikte kaşeli
 • Orijinal Banka hesap cüzdanı (banka hesap özetinin ibraz edilemediği durumda)
 • Savcılıktan sabıka sicil kaydının orjinali
 • Uçak ve otel rezervasyonlarınız
 • Eski pasaportlarınız

Çin Vizesi Gerekli Evrakları

Çin ticari vizesi gerekli evrakları:

 • Çin’de davet eden firmadan gönderilecek davetiye mektubu (davetiye mektubu detayları için Vize Merkezi İstanbul şubemizi arayınız)
 • Şirketinizin antetli kağıdına imzalı kaşeli vize talebi dilekçesi şirket yetkiliniz tarafından yazılır
 • Şirketin orijinal faaliyet belgesi
 • Şirketin vergi levhası fotokopisi   
 • Şirketin imza sirküleri
 • Şirketin ticari sicil gazetesi
 • Seyahat sonrası 6 adet geçerli pasaportunuz
 • Kimlik fotokopiniz
 • İki adet güncel fotoğraf
 • Eski pasaportlarınız

Dikkat:
Belirtilen belgelerim genel belgeler olduğu, konsolosluğun gerekli görmesi halinde ek evrak isteme ve mülakat yapma isteğinde bulunabilme hakkını saklı tuttuğunu hatırlatmak isteriz.

Çin’e yapılacak olan seyahatlerin kapsamı her ne olursa olsun, davetiye sunma zorunluluğu bulunmaktadır. Turistik vize başvurusu için gerekli olan davetiye mektubu, Çin’de faaliyet gösteren bir turizm acentesinden alınabilmektedir.

Ticari vize başvurusu için gerekli olan davetiye mektubunun, beraber iş yapılan kurum ya da kuruluş tarafından yollanması gerekmektedir. Bu konuda kurum ya da kuruluş, yollayacağı davetiye mektubunu Çin’deki resmi kuruluşlara onaylatarak imza ve kaşeli yollamak durumundadır.

Eğitim vizesi için, davetiye mektubu eğitim kurumu tarafından yollanabilirken, aile ziyareti vize türleri için ise, Çin’de yaşayan aile bireyinin davetiye mektubu yollaması gerekmektedir.

Vize başvuru süreciniz için hayati öneme sahip olan bu ve benzeri detaylar ve dahası hakkında detaylı bilgi almak için uzman Çin vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Çin Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Çin vizesi gerekli evrakları arasında önem derecesi açısından fotoğraf kriteri ilk sırada gelmektedir. Fotoğrafın belirtilen ölçülerde olmaması durumunda vize başvurunuzun kabul edilmeme ihtimali vardır. Güncel ve 33*48 mm ölçülerinde ve arka fonu beyaz olması gereken fotoğrafın yüzü kapatmaması gerekmektedir.

Dini gerekçeler nedeniyle başı kapatmak zorunda olan vatandaşların sadece saçları- kafayı kapatmaları gerekmektedir. Yüzün herhangi bir yerinin kapatılması belirtilen fotoğraf kriterleri dışında yer almaktadır.

Çin vizesi fotoğraf kriterlerinde yüzün kapatılması ülkeye yapılacak girişlerde şüphe yaratabilme ihtimali bulunmaktadır. Çin vizesi başvurusunda kullanılacak olan fotoğraf mat olmalı ve kalın kağıda basılmalıdır. Çin vizesi fotoğrafının arka fonu beyaz olmakla birlikte, fotoğraf çekilirken giyilen kıyafetlerin de koyu renk olması gerekmektedir.

Çin vizesi fotoğrafı çektiren kişi ayrıca gözlük kullanıyorsa gözlüğünü çıkararak fotoğraf çektirmelidir. Çin vizesi fotoğraf detayı ve gerekli evrak listesi, vize türü ve evrak detayları hakkında tüm detayları öğrenmek ve başvuruda bulunmak için uzman Çin vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Çin Vize Başvurusu

İstanbul Çin Vize Başvurusu yapmak isteyen kişiler, İstanbul Başkonsolosluğu’na gerekli vize evraklarını sunarken, vize için yollanan davetiye mektubunu da eklemelidir. Gerekli makamlar ile irtibata geçilerek teyit edilen evraklar arasında davetiye mektubu muhakkak olmalıdır. Ne tür vize başvurusunda bulunursa bulunulsun, davetiye mektubu olmak zorundadır.

Turistik vize başvurularında, Çin’de faaliyet gösteren bir turizm acentesinden davetiye mektubu temin edilebilmektedir. Ticari vize başvurusunda kullanılacak olan davetiye mektubu ise ticari ortak tarafından yollanmış ıslak imzalı ve şirket kaşeli olmak zorundadır. Eğitim ya da aile ziyareti başvurularında eğitim kurumundan alınabilecek olan davetiye mektubu, aile ziyaretlerinde Çin’de ikamet eden kişi tarafından yollanmalıdır.

İstanbul Çin vize başvurusunda bulunurken gerekli evrak listesi, vize türü ve evrak detayları hakkında tüm detayları öğrenmek ve başvuruda bulunmak için uzman Çin vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Çin Vizesi Ücreti

Çin vizesi ücreti Çin’ e yapılması planlanan seyahatin çerçevesinde göre değişiklik göstermektedir. Öyle ki, Çin’e yapılmak istenen seyahatlerin kapsamına göre başvurulması gereken vize türü de değişmektedir. Kısa süreli ziyaretler için turist vize gerekli olabilirken, kısa süreli aile ziyareti için Q2 vizesi alınması gerekmektedir.

Turizm amaçlı değil de ticari bir faaliyette bulunmak istenirse kişinin ticari vize başvurusunda bulunarak çalışacağı kurumdan davetiye mektubu alması gerekmektedir. Bunun dışında çalışma vizesi, uzun süreli oturum vizesi, eğitim vizesi gibi çok çeşitli vize türleri bulunmaktadır. Çok farklı kategorilerde değerlendirilen Çin’e giriş çıkışlar için alınacak vizeler de bu doğrultuda farklı fiyatlandırmalara tabidir.

Çin vizesi ücreti bu farklı kategorilerde değerlendirilirken gerekli evrak listesinin de eksik olmaması gerekmektedir. Çin vizesi ücreti ve diğer detaylar hakkında bilgi almak, vize başvurusunda bulunarak sizin adınıza konsolosluğa gitmeden vizenizi almamız için uzman Çin danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Çin Vize Başvurusu Kaç Gün Sürer?

Çin vize başvurusunun kaç gün süreceği, başvurusunda bulunulan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Başvuru yapılan vize türü gerekli evrakları dışında konsolosluk farklı evrak taleplerinde bulunacağı gibi mülakat da talep edebilir. Ayrıca, Çin Halk Cumhuriyeti konsoloslukları, her iki ülke resmî tatil günlerinde çalışmamaktadır.

Muhtemel yoğun dönemler ve resmî tatil günlerine denk gelen vize başvuru sonuçlanma süresinin bu doğrultuda uzama ihtimali bulunmaktadır. Çin vize başvuruları sırasında Çin Halk Cumhuriyeti yeni uygulama getirerek başvuru sahiplerinden parmak izi almaya başlamıştır.

Başvurunuzu Vize Merkezi İstanbul şubesi aracılığı ile yapmış olsanız dahi, parmak iziniz yoksa konsolosluğa gelerek parmak izi vermek durumundasınız.

Çin vize başvurusu kaç gün süreceği belirtilen ve değişken durumlar çerçevesinde ortalama olarak 7-10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Çin vize başvurusu ve vize türü belirleme, gerekli evrakların hazırlanması ve yetkili kurum olarak adınıza başvuru yapmamız için uzman Çin vize danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Çin Vize Merkezi İstanbul Şubesi

Vize Merkezi Personel

Çin ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

4 Yorum Çin Vizesi İstanbul A. Pek 10/04/20, 02:46
Merhaba, İstanbul Beylikdüzü’nde yaşıyorum. Yurtdışına zaman zaman seyahat ediyorum ama bu zamana kadar hep vizesi ülkeleri seçmiştim ve şimdi Çin’e gitmek istiyorum. Çin vizesi İstanbul’dan alınabiliyormuş nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Ayrıca ben bordo pasaport sahibiyim ama benimle gelecek olan kuzenim yeşil pasaport sahibi ona vize isteniyor mu?
Cevabı Görüntüle