İzmir

Adres

Cumhuriyet Bulvarı Mayıs İş Merkezi No:123 / 33-34 Alsancak / İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 970 05 31

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

konak@vizemerkezi.com

Çin Vize Merkezi, İzmir

İzmir ve çevre illerde ikamet eden T.C vatandaşları Çin vizesi işlemlerinin İzmir Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirebileceklerdir.

İzmir Vize Merkezi, Balıkesir, Çanakkale, Muğla, Aydın, Denizli, Isparta’da yaşayan ve Çin vizesi almak isteyen vatandaşlarımız işlemlerini İzmir Vize Merkezine başvurularını yapabileceklerdir.

Çin Vize işlemlerinde konsolosluklara şahsen başvuruda bulunma zorunluluğu ve ülke çapında bölge ayrımı olmadığından belgelerinizi İzmir Vize Merkezine elden getirerek veya kargoyla ulaştırarak Çin vize işlemlerinizi İzmir Vize Merkezi uzmanlarımızın danışmanlığında gerçekleştirebilmektesiniz.

Çin vize işlemlerinde başvurular yetkili acentalar aracılığı ile yapılmaktadır. Çin Vize Merkezi İzmir şubesi yetkili acentalarla ve İstanbul ve Ankara Vize Merkezi ofisleriyle işbirliği için çalışarak başvuru sürecini yönetmektedir.  Vize Merkezi İzmir ofisine çalışma saatlerimiz içinde randevu almadan gelerek işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

İzmir Çin Vize Merkezi Yetkili Acenta

Vize Merkezi İzmir ofisi Çin vize işlemlerinde yetkili acentalarla koordineli çalışarak başvurularınızı sonuçlandırmaktadır.

İzmir Vize Merkezi danışmanlığında Çin vizesi başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip edin:

1.Adım: Gideceğinizi Çin ziyaretinin amacını Çin turistik vize başvurusu veya Çin ticari vize başvurusu şeklinde belirleyin.

2.Adım: Çin’i ziyaret amacınıza göre Çin Halk Cumhuriyeti vizesi gerekli belgelerin listesini Vize Merkezi İzmir Şubesni arayarak talep edin.

3.Adım: Çin vizesi belgelerinizi tam ve eksiksiz olarak hazırlayarak, kargo ile veya elden ofisimize ulaştırın. Çin vize işlemlerinde uzman İzmir Vize Merkezinin çalışma saatleri içinde başvuru işlemlerinizi randevusuz gerçekleştirilebilmektedir.

4.Adım: Çin vizesi için gerekli evraklar şubemize ulaştıktan sonra başvurunuz hemen işleme alınmakta olup süreçle ilgili bilgilendirme tarafınıza mail veya telefonla yapılmaktadır.

Çin Vizesi Vize Merkezi İzmir Başvuru Saatleri

Çin vizesi işlemleri için mesai saatlerimiz içinde ofisimizi randevu almadan ziyaret edebilirsiniz.

Pazartesi - Cuma: 08.00 - 18.30

Cumartesi: 10.00 - 14.00

İzmir Çin Vizesi İçin Gerekli Belgeler

İzmir Çin vizesi işlemlerinde gerekli belgeler durumunuza ve Çin’i ziyaret amacınıza ve koşullara göre güncellenebilmektedir. İzmir Vize Merkezi yetkili acentası ile yapacağınız görüşme sonrasında Çin vizesi için gerekli güncel belgeler tarafınıza e-mail ile gönderilmektedir.

Durumunuza özel ek başka belgeler ibraz etmeniz Çin Konsolosluğu tarafından talep edilebilir. Vize Merkezi İzmir temsilcilerimiz tamamlayamadığınız dokümanların yerine alternatif hangi evrakların sunulabileceği konusunda size destek olmaktadır. Bu anlamda müşteri temsilcilerimizi seyahat planınızla ilgili bilgilendirmeniz Vize Merkezinin size daha iyi yardımcı olabilmesi açısından önemlidir.

İzmir Çin vizesi başvuru işlemlerinde evraklarınızın güncel vize şartnamelerine uygun olması gerekir. Güncel olmayan, yıpranmış ve okunaksız evraklarla yapılan başvurular ret sebebi sayılabilmektedirler. Özellikle Çin ticari vizesi başvurularında firmanıza ait belgelerin güncel olmasına dikkat ediniz.

Aşağıda belirttiğimiz Çin vizesi için gerekli belgelerin hazırlanması gerekmektedir:

 

1.Pasaport ve eski pasaportlar

Çin ziyaretiniz pasaportunuzun 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. Çin vize başvurularında eski pasaportların da ibraz edilmesi talep edilir.  Eski pasaportunuz yoksa ya da kayıp olduğu durumlarda şirket yetkilisi bu durumu dilekçe ile açıklamalıdır.

2.Çin Vize Davetiyesi

Çin vize davetiyesi Çin turistik işlemlerinde Çin’deki turizm firmasından/acentasından, Çin ticari vize başvurularında Çin’de iş ve ticari ilişki içinde olunan şirketten gönderilmelidir. Çin vize davetiyesi Davetiye Çin’de gidilecek bölgedeki valilik veya belediyeden onaylı olmalıdır. Davetiye bu makamlarca onaylandıktan sonra üstündeki barkod numarası ilgili Çin Konsolosluğuna iletilir. Size mail yolu ile iletilen Çin vize davetiyesinin üstündeki barkodla konsolosluğa bildirilen barkod aynı olmalıdır.

3.Kimlik fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi

4.İkametgah belgesi aslı

5.Çin vizesi fotoğraf ölçüsü

Çin vize işlemlerinde gereken fotoğraf 33x48 mm ölçüsünde olmalıdır. Fon beya, kalın ve mat kağıda basılı fotoğraf güncel halinizi yansıtmalıdır. Pasaportunuzun kimlik kısmında önceden kullanılmış veya eski vizelerinizde olan fotoğraflar kullanılmamalıdır. Fotoğrafınızda gözlük ve yüzü gizleyen unsurlar olmamalıdır.
 

6.Güncel şirket belgeleri


Çin ticari ve iş vizesi başvurularında şirkete ait faaliyet belgesinin aslı, vergi levhası (fotokopisi), ticari sicil gazetesi (fotokopisi), şirketin imza sirküleri ibraz edilmelidir. Ayrıca vize talebini içeren dilekçe de hazırlanması gerekir. Bu evrak detayları ve dilekçe formatıyla ilgili İzmir Vize merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

7. Banka hesap özetleri,

Bankanın imza sirküleri, yetkili imzası ile sunulacak banka hesap özetinde en az 5000 TL bakiye olmalıdır. Bu miktar Çin’de kalınacak süre ile doğru orantılı olmalıdır.

8.Orijinal sabıka kaydı belgesi

Savcılıktan sabıka kaydınız temiz olduğuna dair belge almanız gerekmektedir.

Lütfen Dikkat!:

Çin Halk Cumhuriyeti konsolosluk vize bölümü Çin vizesi için gerekli standart evrakların yanında ek belge talebinde bulunabilir veya başvuru sahibini vize mülakatına çağırabilir. Böyle istinai durumlar Vize Merkezinin çalışma şartlarından bağımsız gelişir. Eğer eksik evrak talebi size doğrudan bildirilirse konsolosluk tarafından, lütfen İzmir Çin Vize Merkezi şubemizi bilgilendiriniz. Şayet Vize merkezi temsilcisine konsolosluktan ek evrak getirmenize dair bir bilgi yapıldığı takdirde temsilcimiz size gerekli bilgilendirmeyi zamanında yapacaktır.

İzmir Çin Vize Başvurusu

İzmir Çin vize başvurularında Çin’deki valilik ya da belediyeden onaylı davetiye alınması bir koşuldur ve davetiyenin kapsadığı tarihlere göre vizeniz çıkmaktadır.

İzmir Çin vizesi işlemlerinde başvuru sahibinin konsoloslukta bizzat bulunması gerekmediğinden işlemleriniz temsilcilerimizi kontrolünde gerçekleştirilebilmektedir. İzmir vize merkezine randevu almadan gelerek başvurunuz yapabilirsiniz.

Çin vizesi başvuru formunun hazırlanması İzmir Vize Merkezinin çalışma sahası içindedir. Çin vize başvuru formu Çince ve Türkçe formattadır. Çin vizesi başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin Çin vizesi için gereken diğer belgelerde ibraz ettiğiniz bilgilerle tutarlı olması şarttır, bu nedenle çok dikkatle doldurulması gerekmektedir. Çin başvuru formu Türkçe veya Çince doldurulabilir. Çin’i ziyaret amacınız, ülkeye giriş-çıkış sayısı ve talep ettiğiniz kalma süresini doğru şekilde belirtmeniz gerekmektedir çünkü bu doğrudan vize ücretini etkileyen bir unsur olarak karşınıza çıkmaktadır. Çin vizesi başvuru formunda seyahat sağlık sigortası yaptırdığınız kurumun adı da yer vermeniz gerekir. Çin vize başvuru çok kapsamlı, çok yönlü bir formdur. Daha önceki Çin ziyaretlerinize dair bilgilerden ikamet adresinize, Çin’de kalacağınız adres bilgisinden geçirdiğiniz hastalıklara kadar çeşitli bilgileri vermeniz talep edilmektedir. Bu anlamda formun doldurulmasında İzmir Vize Merkezinden profesyonel destek almanız yanlış anlaşılmaları giderecektir. Lütfen durumunuza dair detayları temsilcilerimizle paylaşınız.

İzmir Çin Vize Ücretleri

İzmir’den yapılan başvurularda Çin vize ücretleri turistik, ticari, özel ziyaret gibi vize kategorisine göre değişebilmektedir. Ayrıca talep edilen giriş sayısı (tek, çift veya multi giriş) da vize ücretinde değişikliğe yol açar. Vize Merkezi İzmir’den talep edilen bilgilendirme e-mail’inde gerekli doküman, prosedür ve ücret bilgileri yer almaktadır.

Çin vize müraccatları yetkili seyahat acentalarına evrak teslimi ile gerçekleştirildiği için konsolosluk harç bedellerinin yanında yetkili acenta başvuru ücretleri de vize ücretlerine doğal olarak yansımaktadır. Yetkili acenta koordinasoyn bedelleriyle ilgili olaral İzmir Vize Merkezini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Önemli Not:

İzmir’den yapılan vize başvurularında Çin vizesi sonucuna karar veren etkili kurum sadece Çin Büyükelçiliği veya Çin Konsolosluğudur. Vize Merkezi İzmir şubesi Çin vizenizin Çin Konsolosluklarının vize bölümleri tarafından belirlenen vize koşullarına uygun şekilde başvuru yapmanızı sağlar. Lütfen müşteri temsilcilerimizin size verdiği tavsiyelere uygun şekilde belge hazırlıklarınızı yaparsanız başvuru sürecinde sorun yaşamazsınız.

Telefon
x