Adana

Telefon/Faks

+90 (322) 245 07 93

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

adana@vizemerkezi.com

Çin Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi Türkiye’deki yaşadığınız yer fark etmeksizin Çin vize başvurularını sizin adınıza gerçekleştirebilmektedir.

Çin Konsoloslukları Çin vize işlemleri için bölge ayrımı yapıp Adana’nın bulunduğu Akdeniz, çevre bölgelerden İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ve Ege Bölgesi’nin Akdeniz Bölgesi’ne yakın olan şehirlerinde ikamet eden kişiler başvurularını Çin Büyükelçiliği Ankara’nın konsolosluk bölümüne yapmalıdır.  Uzun süreli vizeler için başvurular Çin Konsolosluklarına doğrudan veya Vize Merkezi aracılığıyla yapılabilirken kısa süreli vizeler için başvurular Çin Konsolosluklarına doğrudan yapılamamaktadır. Vize Merkezi bilgi ve deneyim sahibi ekibiyle hem kısa hem de uzun süreli Çin vize türleri için sizin adınıza başvuru yapabilmekte ve vize işlemlerinin tüm sürecinin takibini yaparak ihtiyacınız olan vizeyi almanıza yardımcı olmaktadır.

Adana’da yaşayan kişiler Çin Büyükelçiliği Ankara’ya kısa süreli Çin vizeleri için başvuruları doğrudan yapamayıp bu vizeler için başvuruları yetkili seyahat acentesi aracılığıyla yapabilmektedir.

Adana ile çevre iller olan Mersin, Niğde, Osmaniye, Nevşehir, Kahramanmaraş, Osmaniye, Kayseri, Sivas, Hatay Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni sahibi yabancılar Çin vize işlemleri için başvuruları Adana Vize Merkezi aracılığıyla yapabileceklerdir.

Adana Çin Vize Merkezi Yetkili Acente

Adana Çin Vize Merkezi Çin vize işlemleri konusunda size danışmanlık hizmeti vermekle birlikte Çin vize işlemleri için başvurunuzu sizin adına yapıp vize işlemlerinizi tüm süreç boyunca takip etmektedir. Kısa süreli Çin vize türlerine yönelik başvurular yetkili acenteler aracılığı ile sağlanabilmektedir. Vize Merkezi Çin vize başvuru işlemlerini yürütme hakkında yetki sahibi olup yetkili acente için araştırma yaparak uğraşmanıza gerek olmamaktadır. Adana Çin Vize Merkezi aracılığıyla vize başvurunuzu yetkili acente üzerinden gerçekleştirebilmek için aşağıda yazılmış olan basamaklara göre hareket etmeniz yeterlidir.

1.Basamak: Gerçekleştirmek istediğiniz Çin seyahatinin amacını netleştiriniz. Seyahatiniz turistik, eğitim, ticari, çalışma amaçlı olabilir.

2.Basamak: Seyahat amacınıza göre başvurmanız gereken Çin vize türüne yönelik gerekli evrakları öğrenebilmek için Adana Vize Merkezi çağrı merkezimizi arayıp isteğinizi söyleyin. Temsilcimiz gerekli evrak listesini detaylı bir şekilde öğrenebilmeniz için size konuya ilişkin e-mail gönderecektir.

3.Basamak: Eksiksiz bir şekilde evrak dosyanızı hazırlayıp bunu bize Adana şubemize bizzat gelerek veya kargo ile göndererek teslim edin.

4.Basamak: Adana şubemiz evraklarınızı teslim aldıktan sonra başvurunuz hemen işleme konacak ve gerekli haberler size verilecektir.

Adana Çin Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Çin vize başvurusu için Adana departmanımızı randevu almadan çalışma saatlerimiz içinde ziyaret edebilirsiniz. Adana Vize Merkezi çalışma saatleri;

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma: 07.00 - 18.30 arası

Cumartesi: 10.00 - 14.00 arasıdır.

Çin Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Çin vizesi için gerekli belgeler başvurulan vizenin turistik, ticari, öğrenim, çalışma gibi hangi türde olduğuna ve Çin’de ne kadar süre için kalış bağlı olarak değişmektedir. Başvurulması istenen vizeye yönelik hazırlanması gereken belgelere dair ön bilgi alabilmek için Vize Merkezi’nin Çin sayfasındaki Vize İşlemleri bölümünü ve bu bölüm altındaki Çin vize türleri için hazırlanan sayfaları inceleyiniz.

Çin Vizesi için gerekli evraklar bulunulan dönemdeki şartlara bağlı olarak değişebilmektedir. Çin Vize Merkezi Adana şubemiz ile irtibat kurarak ihtiyacınız olan Çin vizesi için gerekli olan evrak listesinin güncel halini istemenizi tavsiye ederiz. Başvuruların güncel olmayan evrak bilgilerine göre yapılması Çin vizesinin çıkmamasına yol açabilir. Durumunuza dayalı olarak hazırlamanız gereken evraklar ile alternatif olarak hazırlayabileceğiniz olası evraklar hakkında bilgi sahibi olabilmek için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için vize talebinize dair önceliklerinizi bizlere bildirin. Vize Merkezi’nin deneyimli çalışanları Çin vize başvurularına yönelik çalışmalarını çözüm odaklı yürüterek durumunuza özel çözümler üretmektedirler.

Çin Turistik vizesi için gerekli belgeler

1.Çin’deki tur operatöründen alınan kaşe ve imzalı davetiye
2.Çin seyahati sonrası 6 ay geçerlilik süresi olan pasaportunuz
3.Nüfus cüzdanınızın fotokopisi
4.2 tane 33X48 mm ebatlarında olan fotoğrafınız (mat ve kalın kağıda, beyaz arka fonlu)
5.Savcılığın vermiş olduğu adli sicil ve arşiv kaydının orijinali (temiz)
6.İkametgah belgesi (orijinal)
7.Bakiyenizde en az 5000 Türk Lirası olduğunu gösterir güncel banka hesap dökümü (imza, imza sirküleri ve kaşesi de bulunan)
8.Uçak ve otel rezervasyonları (uçak ve otel için ödemeyi vizeniz çıkmadıkça yapmamanızı tavsiye ederiz)
9.Var olan eski pasaportlarınız (yok veya kayıp ise bu durum dilekçe ile bildirilmeli)

Çin Ticari Vizesi için Gerekli belgeler

1.Ticari amaçlı ziyaret için Çin’deki firma tarafından alınacak davetiye mektubu (davetiye mektubuna ilişkin daha çok bilgi için Vize Merkezi Adana şubemiz ile irtibata geçiniz)
2.Firma yetkilinizin firmanın antetli kağıdına yazacağı kaşeli ve imzalı vize talebi dilekçesi
3.Planlanan Çin seyahati sonrası en az 6 ay geçerliliği olan pasaport
4.Güncel şirket evrakları
     -İmza sirküleri
     -Ticari sicil gazetesi fotokopisi
     -Faaliyet belgesinin orijinali
     -Vergi levhasının fotokopisi   
5.33x48 mm ebatlarında 2 tane fotoğraf
6.Nüfus cüzdanınızın fotokopisi
7.Eski pasaportlarınız (yok veya kayıp ise dilekçe ile durum bildirilmeli)

Lütfen Dikkat!

Adana Çin Vize Merkezi sayfamızda söz etmiş olduğumuz bu belgelere ilave olarak durumunuzun farklılığından dolayı başka belgeler de talep edilebilir. Durumunuza bağlı olarak hazırlamanız gereken belgeler hakkında bilgi edinmek için çağrı merkezimizi aramaktan çekinmeyiniz.

Davetiye turistik, çalışma da dahil bütün Çin vize türlerine yönelik vize işlemlerinin gerçekleşmesi için davetiye gerekli olup davetiyenin hazırlanış şekli vize türlerine göre değişmektedir.

Adana Çin Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Çin vizesi için gereken fotoğrafın ebatları 33 x 48 mm’dir. Resminizin kağıdı kalın ve mat, arka fonu beyaz olmalıdır. Vize resminizin gözlüksüz olarak koyu renkteki giysilerle ön cepheden çekilmiş olması gerekmektedir. Fotoğrafınızın yüzü kapatan cisimlerle ya da Çin makamlarının şüphelenmesine sebep olacak şekilde farklı görünümde çekilmiş olması durumunda problemle karşılaşabilirsiniz. Fotoğraf için istenen adet sayısı 2 olup bunların her ikisinin birbiriyle aynı olması gerekmektedir. Çin vize işlemleri için fotoğrafın güncel olması gerekli olup geçmişteki vize başvurularında kullanmadığınız fotoğrafı vermeniz önerilir.

Adana Çin Vize Başvurusu

Adana Çin vize başvurusu için Çin’de olunacak bölgenin yetkili makamından onaylı olarak gönderilecek davetiye yazısının alınması başvuru işlemlerinizin sonuçlanması için gereken şartlardandır. Davetiye, başvurulacak vize turistik vize ise Çin’deki tur operatörlerinden, ticari vize ise ticari faaliyette bulunulacak Çin’deki firmadan gönderilmelidir. Valiliğin ticari vize için gereken davetiyeyi onaylaması durumunda davetiye geçerlidir. Bu davetiyede belirtilen barkod numarası ise Çin Konsolosluğuna bildirilir. Çin vizesi başvuru sahibi davetiyeyi e-posta ile almalıdır.

Güncel pasaportunuzla birlikte eski pasaportlarınızın da başvuru dosyanızda bulunması Çin vize başvurusu hakkında dikkat edilmesi gereken başka bir husustur. Eski pasaportunuzun yok veya kayıp olması halinde bu durum şirket yetkiliniz şirketinizin antetli kağıdına yazacağı bir dilekçe ile belirtilmelidir. Bu dilekçe İngilizce olarak yazılmalıdır. Adana Vize Merkezi danışmanlarımız ile iletişim kurarak bu konularla ilgili yardım alabilirsiniz.

Çin Vizesi Ücreti

Adana Çin vizesi ücreti başvurmak istediğiniz Çin vize kategorisine, bu vizenin giriş sayısına ve kalış süresine ilişkin verdiği haklara göre değişebilmektedir. Çin vizesi ücretleri hakkında doğru bilgi alabilmeniz için seyahat zamanınıza yakın olan bir zamanda Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçmenizi öneririz, çünkü Çin vize ücretleri de vize için istenen evraklarda olduğu gibi Türkiye ve Çin arasındaki ikili ilişkilere ve Çin makamlarının yetkisine bağlı olarak zamanla değişebilmektedir. E-mail veya telefonla Adana Vize Merkezi ile iletişime geçip gerekli belge ve ücret bilgisine yönelik talebinizi söylemeniz halinde temsilcilerimiz e-mail ile bunlara yönelik detaylı bilgileri size sunmaktadır.

Çin vize başvurusu için ödenecek ücret vize bedeli, konsolosluk harç bedeli, randevu bedeli ve Vize Merkezi’nin koordinasyon bedellerini kapsar. Kısa süreli Çin vize başvurularının yetkili acenteler üzerinden yürütülmesi sebebiyle seyahat planının da ücrete etkisi olabilmektedir. Çin vizesi için gerekli evrakların Çin makamlarının belirlediği şartlara göre hazırlanması, başvuru formlarının doldurulması, ilgili seyahat sağlık sigortalarının çıkartılması, evrak kontrolü, eksik evrak bildirimi ve vize işlemleri takibi Vize Merkezi Adana’nın çalışma alanı içinde yer almaktadır.

 

 

 

Telefon