Antalya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 50 93

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

antalya@vizemerkezi.com

Çin Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Çin Vize Merkezi, Antalya şubesi bilgilendirme sayfamıza hoş geldiniz.

Antalya Vize Merkezi Türkiye’nin her yerinden Çin vize başvurularını kabul etmektedir. Çin Vize işlemlerinde Çin Konsoloslukları bölge ayrımı yapılmaksızın Türkiye’deki ikametiniz neresi olsun vize başvurularını kabul etmektedirler. Ancak başvurular doğrudan Çin Konsolosluklarına yapılmamaktadır. Vize Merkezi Çin vize işlemlerinde sizin adınıza evrak takibi ve başvuru yapma konusunda deneyimli ekibiyle ihtiyacınız olan vizeyi almanıza yardımcı olur.

Antalya’dan yapılan Çin vize işlemlerinde Çin Konsolosluklarına şahsi başvurular kabul edilmemekte olup işlemler yetkili seyahat acentesi tarafından gerçekleştirilmektedir. Antalya, Alanya, Muğla, Denizli, Aydın, Mersin, Adana illerinde ikamet eden T.C. vatandaşları ve uzun süreli oturum izni olan yabancılar işlemlerini Antalya vize Merkezi ile yapabileceklerdir.

Antalya Çin Vize Merkezi Yetkili Acente

Antalya Çin Vize Merkezi Çin vize işlemlerinin her aşamasında başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti veren yetkili bir acentedir. Vize başvurunuzu Antalya Çin Vize Merkezi yetkili acente üzerinden gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz ihtiyacınız olan Çin vizesini almanızda yeterli olacaktır.

 1. Adım: Çin’e yapacağınız seyahatin amacını belirleyiniz. Seyahat amacınız turistik veya ticari olabilir.
 2. Adım: Seyahat amacınıza uygun Çin vizesi gerekli evrak listesini Antalya vize merkezi çağrı merkezimizi arayarak talep edin. Temsilcimiz gerekli evrak listesini size mail ile gönderecektir.
 3. Adım: Evraklarınızı eksiksiz şekilde hazırlayın ve bize kargo yaparak veya elden iletişim adresimize ulaştırın.
 4. Adım: Evraklarınız elimize ulaştıktan sonra başvurunuz hemen işleme alınacak ve gerekli bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır.

Çin Vize Merkezi Antalya Çalışma Saatleri

Çin vizesi işlemleri için çalışma saatlerimiz içinde ofisimizi randevu almadan ziyaret edebilirsiniz.

 • Pazartesi – Cuma arası: 09.00 - 19.00 - Cumartesi: 10.00 - 14.00

Çin Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Çin vizesi için gerekli belgeler seyahat amacına yani ticari veya turistik amaçlı ziyaretlere göre değişebilmektedir. Çin Ticari vize ve Çin Turistik vize evrak listeleri hakkında ön bilgilendirme almak için Vize Merkezi Çin sayfamızda yer alan Vize İşlemleri Bölümünün inceleyiniz.

Çin Vizesi için gerekli belgeler güncel koşullara göre değişikliğe uğrayabilmektedir. Antalya Çin Vize Merkezi departmanımızı arayarak durumunuza özel vize evraklarının güncel halini talep etmenizi tavsiye ederiz. Güncel olmayan belgelerle yapılan başvurular vize reddi almanıza sebebiyet verebilir.

Sizin durumunuza özel belgeleri ve alternatif evrakları öğrenmek için vize Merkezi temsilcilerimizi arayın ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için vize talebinize yönelik önceliklerinizi bizlerle paylaşın. Vize Merkezi temsilcileri Çin Vize işlemlerinde çözüm odaklı hareket ederek durumunuza özel çözümler üretmektedirler.

Çin Turistik Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Geçerli Pasaportunuz (Çin seyahati sonrası 6 ay geçerli)
 • Çin’deki tur operatöründen gelen belediye onaylı davetiye (Çin’deki valilik veya beledeiyeden)
 • Kimlik fotokopiniz (güncel)
 • Orijinal ikametgah dokümanı
 • 2 adet Fotoğrafınız (33X48 mm ebetaında, neyaz fon, mat ve kalın)
 • Güncel banka hesap özetleri (en az 5000 TL bakiyeli, bankanın imza sirkülerive kaşe) veya Banka hesap cüzdanı (banka hesap özeti alınamadığı durumda)
 • Savcılıktan Sabıka sicil kaydının orijinali (temiz)
 • Uçak ve otel rezervasyonlarınız (vizeniz onay alamdan uçak ve otel için ödeme yapmamanızı öneririz)
 • Eski pasaportlarınız (olmadığı durumda dilekçe ile bildirim yapılmalı)

Çin Ticari Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Ticari amaçlı görüşme için Çin’deki firmadan gönderilecek davetiye mektubu (davetiye mektubu detayları için Vize Merkezi Antalya şubemizi arayınız)
 • Şirketinizin imzalı kaşeli vize talebi dilekçesi şirket yetkiliniz tarafından şirketin antetli kağıdına yazılır
 • Faaliyet belgesinin aslı
 • Vergi levhasının fotokopisi
 • İmza sirküleri
 • Ticari sicil gazetesi fotokopisi
 • Seyahat bitiminden sonra 6 geçerli pasaport
 • Kimlik fotokopileri
 • İki adet fotoğraf (33x48 mm)
 • Eski pasaportlarınız (olmadığı durumda dilekçe ile bildirim yapılmalı)

Lütfen Dikkat!:

Çin Vize Merkezi Antalya sayfamızda belirtilen belgelere ek olarak belge talebi talebinde bulunulabilir. Durumunuza özel bilgi almak için çağrı merkezimizi arayın.
Çin vizesi işlemlerinde turistik ve ticari ve bu vize kategorilerini içeren diğer vize türlerinde de Çin’de seyahat edilecek yerdeki belediyeden veya valilikten onaylı davetiye ibrazı zorunludur.

Antalya Çin Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Çin vizesi için gereken fotoğrafın ölçüleri 33 x 48 mm. ve fonu beyaz olmalıdır. Çin vize başvurularında önceki vize başvurularında kullanmış olduğunuz fotoğrafları kullanmamanız tavsiye edilir. 2 adet fotoğrafın birbiriyle aynı ve güncel olması gerekmektedir. Yüzün görünmesini engelleyen ya da ülkeye girişinizde şüphe yaratacak derecede farklı görünümdeki fotoğraflar sıkıntı yaşamanıza neden olabilir.

Fotoğraf mat ve kalın bir kağıda basılmış olmalıdır. Vize fotoğrafının arka fonu beyaz, kıyafetlerin koyu renk olması ve gözlüksüz olarak ön cepheden çekilmiş olması gerekmektedir.

Antalya Çin Vize Başvurusu

Antalya Çin vize başvurularında Çin’de gidilecek bölgenin en yüksek makamından onaylı gönderilecek davetiye olmadan başvuru işlemleriniz tamamlanmaz. Turistik vize başvurularında Çin’deki turizm acentesi, ticari vize başvurularında Çin’de iş görüşmesi yapılacak firmadan gönderilecek davetiyenin valilik veya belediyeden onaylı olması gerekmektedir.

Bu davetiyenin barkod numarası Çin’in Türkiye’deki ilgili konsolosluğu ile paylaşılır. Barkod bilgisi Çin Büyükelçiliğine veya Antalya Çin Başkonsolosluğuna iletilir. Davetiye mail formatında Çin vizesi başvuru sahibine iletilmelidir.

Çin vize başvurularında diğer bir dikkat edilmesi gereken husus eski pasaportlarınızın başvuru dosyanızda yer alacağıdır. Eğer eski pasaportunuz yok ise veya kaybolmuş ise şirket yetkiliniz şirketinizin antetli kağıdına durumu izah eden İngilizce bir dilekçe yazması gerekecektir.

Çin Vize Merkezi, Antalya temsilcilerimizin size daha iyi hizmet verebilmesi için lütfen çağrı merkezimizi arayın.

Çin Vize Ücreti

Çin vize ücreti Çin’ e yapılması planlanan seyahatin çerçevesinde göre değişiklik göstermektedir. Öyle ki, Çin’e yapılmak istenen seyahatlerin kapsamına göre başvurulması gereken vize türü de değişmektedir. Kısa süreli ziyaretler için turist vize gerekli olabilirken, kısa süreli aile ziyareti için Q2 vizesi alınması gerekmektedir.

Turizm amaçlı değil de ticari bir faaliyette bulunmak istenirse kişinin ticari vize başvurusunda bulunarak çalışacağı kurumdan davetiye mektubu alması gerekmektedir. Bunun dışında çalışma vizesi, uzun süreli oturum vizesi, eğitim vizesi gibi çok çeşitli vize türleri bulunmaktadır.

Çok farklı kategorilerde değerlendirilen Çin’e giriş çıkışlar için alınacak vizeler de bu doğrultuda farklı fiyatlandırmalara tabidir.

Çin vizesi ücreti bu farklı kategorilerde değerlendirilirken gerekli evrak listesinin de eksik olmaması gerekmektedir. Çin vizesi ücreti ve diğer detaylar hakkında bilgi almak, vize başvurusunda bulunarak sizin adınıza konsolosluğa gitmeden vizenizi almamız için uzman Çin danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Çin Vize Başvurusu Kaç Gün Sürer?

Çin vize başvurusunun kaç gün süreceği, başvurusunda bulunulan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Başvuru yapılan vize türü gerekli evrakları dışında konsolosluk farklı evrak taleplerinde bulunacağı gibi mülakat da talep edebilir. Ayrıca, Çin Halk Cumhuriyeti konsoloslukları, her iki ülke resmî tatil günlerinde çalışmamaktadır.

Muhtemel yoğun dönemler ve resmî tatil günlerine denk gelen vize başvuru sonuçlanma süresinin bu doğrultuda uzama ihtimali bulunmaktadır. Çin vize başvuruları sırasında Çin Halk Cumhuriyeti yeni uygulama getirerek başvuru sahiplerinden parmak izi almaya başlamıştır. Başvurunuzu Vize Merkezi Bursa şubesi aracılığı ile yapmış olsanız dahi, parmak iziniz yoksa konsolosluğa gelerek parmak izi vermek durumundasınız.

Çin vize başvurusu kaç gün süreceği belirtilen ve değişken durumlar çerçevesinde ortalama olarak 7-10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Çin vize başvurusu ve vize türü belirleme, gerekli evrakların hazırlanması ve yetkili kurum olarak adınıza başvuru yapmamız için uzman Çin vize danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Çin Vize Başvurusu Kaç Gün Sürer?

Vize Merkezi Personel

Çin ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz