Çin Turistik Vize

 

Çin  Turistik Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Çin’e kısa süreli seyahatler için vize müracaatları,  vize başvuru işlemlerinde yetkili turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. Çin vize başvuruları için İstanbul'a gelmenize, başvurunuzu şahsen yapmanıza gerek yoktur. Türkiye'nin neresinde ikamet ederseniz edin Çin vize başvuru evraklarını kargo ile tarafımıza iletmeniz halinde Çin  turistik vize başvurularınızı zaman kaybetmeden sizin adınıza gerçekleştireceğiz. 

 

Çin Turistik Vizesi Evrak Listesi

Çin vize işlemleriniz sırasında davetiye, evrak listesi, vize ücretleri ve tüm Çin vizesi prosedürlerine yönelik sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çin vizesi başvurularınız hakkında verilecek kararlar Çin Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır. Çin turistik vize başvurunuz için sayfamızda bulunan belgeleri tarafımıza kargo ile göndermeniz yeterli olacaktır.

Çin turistik vize başvurunuz için sayfamızda bulunan belgeleri tarafımıza kargo ile göndermeniz yeterli olacaktır. 

1. Davetiyenin aslı - Çin'deki turizm şirketi tarafından hazırlanmış, kaşe ve imzalı davetiye. 

2. Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli) 

3. 2 adet vesikalık fotoğraf (33x48 mm ölçülerinde, beyaz fon üzeri, güncel)

4. Adli Sicil ve Arşiv Kaydı (Adli sicil kaydı yoktur yazıyla birlikte arşiv kaydı yoktur ibaresi de bulunmalıdır)

5. İkametgah Belgesi (Muhtarlıktan alınmış ıslak imzalı ve mühürlü olmalıdır)

6. Banka Hesap Özeti (en az 5000 tl bakiyesi olan, kaşe, imza ve imza sirküleri ile birlikte)

7. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

8. Eski Pasaport (eski pasaport yoksa ya da kaybedilmişse, şirketin antetli kağıdına durumu açıklayıcı, İngilizce, imzalı ve kaşeli dilekçe yazılıp ibraz edilmelidir.)

Çin Turistik Vizesi

Çin turistik vizesi L vize kategorisindedir, Çin turistik seyahatiniz için L kategorisinden başvuruda bulunmanız gerekecektir. Haziran 2007 tarihi itibariyle Çin Konsolosluğu  turist  vize başvuruları kapsamındaki ziyaret, kısa süreli öğrenim ve turistik/kültürel gezi amaçlı başvuruların hepsini yetkili turizm seyahat acenteleri ve vize merkezleri aracılığıyla kabul etmektedir. Bu kategorilerde Çin Başkonsolosluğuna doğrudan yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Çin turist vizeniz gidiş dönüş uçak bileti, otel rezervasyonunu ibraz etmeniz yararınıza olacaktır.

Söz konusu kural uygulamaya konulduktan sonra Türk vatandaşlığına geçmiş Çin uyruklu kişiler eğer akraba ziyaretleri için Çin’e seyahat edeceklerse, kişinin bizzat Çin Başkonsolosluğuna başvuruda bulunması gerekmektedir. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 10:00-12:00 saatleri arasında Başkonsolosluk Çin uyruklu kişilerin başvurularını kabul etmektedir. 

Çin Turistik Vize Çıkış Süresi

Çin vizesi ortalama çıkış süresi 7 iş günüdür. Çin Konsolosluğu yapılacak vize başvurularını Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri kabul etmektedir. 

Önemli Notlar:

► Çin vize başvuruları için gerekli davetiye belgesi ve eksik evraklara dair tüm sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

► Çin vize başvurularınızın sonuçları hakkında verilecek kararlar Çin Konsolosluğu nun inisiyatifi altındadır.

► Vize Merkezi Çin Vize Temsilcileri, Çin vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

►Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan Çin uyruklu yabancıların ve üçüncü ülke vatandaşlarının Çin vize başvuruları için konsolosluğa şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Söz konusu kişiler başvurularını firmamız aracılığıyla gerçekleştirseler dahi Çin Konsolosluğu mülakat talep edecektir.

►Çin Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Çin vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

►Çin vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayak temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

►Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.

►Çin vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

►Türk vatandaşlarının Çin Halk Cumhuriyeti’ne giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri her bir yıl için 30 günü aşmaması koşuluyla Çin Halk Cumhuriyeti’nde vizesiz kalabilmektedirler. Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapacağınız ziyaretleriniz öncesinde vize işlemleriniz için Vize Merkezi danışmanlık hizmeti vermektedir. Vize Merkezi sizin yerinize vize başvurusunda bulunup işlemlerinizi takip etmektedir.

 

 

daha fazla göster

ÇİN VİZESİ
Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 31
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 31
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 31
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2087
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5093
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com