Kısa Süreli Çin X2 Öğrenci Vizesi

Kısa Süreli Çin X2 Öğrenci Vizesi

Kısa Süreli Çin X2 Öğrenci Vizesi bilgilendirme sayfamıza hoş geldiniz.

Kısa süreli Çin öğrenci vizesi için gerekli evraklar mevcut şartlara göre değişebilmekte olup güncel olmayan evraklarla başvurular gerçekleştirilememektedir. Kısa süreli Çin öğrenci vizesinin güncel evrak listesine ulaşmak için Vize Merkezi temsilcilerimizle irtibat kurunuz.
Kısa süreli Çin öğrenci vizesinin güncel evrak listesi e-mail aracılığıyla size ulaştırılacaktır. Doğru evraklarla, vize başvurusunu eksiksiz olarak gerçekleştirebilmek için Vize Merkezi'nin deneyimli temsilcileri ile iletişime geçiniz.

Kısa Süreli Çin X2 Öğrenci Vizesi Başvurusu

Çin Halk Cumhuriyeti’ne öğrenim görmek amaçlı olarak seyahat edebilmeniz gerçekleştirilecek seyahat süresi fark etmeksizin pasaportunuzda Çin öğrenci vizesi olmasıyla mümkündür. Ancak Çin’in öğrenim amaçlı verdiği öğrenci vizesi kişinin gerçekleştirmek istediği öğrenim süresine göre değişir.

Çin, öğrenim süresi 180 günü aşmayacak olan şahıslar için kısa süreli Çin öğrenci vizesini vermektedir. Kısa süreli Çin Öğrenci Vizesi Çin X2 vizesi olarak gruplandırılmaktır. Bu Çin öğrenci vizesi Çin’de kısa süreli öğrenim görecek kişiler için yeterli olup Çin’de öğrenim süresi 180 günü geçecek şahıslar ancak uzun süreli Çin öğrenci vizesini alarak Çin’de 180 günlük vizeyi alabilir.

Kısa süreli Çin öğrenci vizesi için konsolosluğa şahsen başvuruda bulunmanıza gerek kalmadan Vize Merkezi aracılığıyla başvurabilirsiniz. Türkiye’de yaşadığınız her ilden kargo ya da kurye yoluyla Vize Merkezi’ne kısa süreli Çin öğrenci vizesi için gereken evrakları ulaştırdığınızda Vize Merkezi zaman kaybetmeden vize başvurunuzu adınıza gerçekleştirir.

Kısa süreli Çin öğrenci vizesi başvurusu için gereken tüm evraklar eksiksiz ve doğru olarak gönderilmelidir. Ayrıca Çin yetkilileri Çin vize başvurunuz sonrası sizi mülakata çağırma ve ek evraklar isteme yetkisine sahiptir. Çin vize işlemlerinde vize sonucu hakkında karar verme yetkisi Çin Konsolosluğunun altındadır.

Vize Merkezi, Çin’e planladığınız seyahat öncesinde gerçekleştireceğiniz vize işlemleriniz için danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Vize Merkezi sizin adınıza Çin öğrenci vizesi başvurusunda bulunup işlemlerinizi takip etmekte ve öğrenci vizesini almanıza yardımcı olmaktadır. Vize Merkezi, kısa süreli Çin öğrenci vizesi işlemlerinin süreçlerini takip edip bir haber olması durumunda sizinle hemen iletişime geçer.
Kısa Süreli Çin vizesi yetkililerince çok önem verilen vize başvuru prosedürü ve vize başvuru evrakları hakkında detaylı bilgi alıp doğru olarak vize başvurusunda bulunmanız için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayınız.

Kısa Süreli Çin Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kısa süreli Çin öğrenci vizesi için gerekli belgeler aşağıdaki listede yer almaktadır. Bu belgeleri teslim ettiğinizde Çin makamları başvurunuzu olumlu olarak sonuçlandırması halinde size Çin X2 vizesi olarak da bilinen kısa süreli Çin öğrenci vizesini vermektedir.

Kısa süreli Çin öğrenci vizesi ile Çin’de en fazla 180 gün kalabilirsiniz. Çin’de daha uzun süre yasal olarak kalmak için ise Çin’e giriş gerçekleştirmenizden sonra Çin’deki yerel emniyet müdürlüklerine başvurmanız gerekmektedir.

Çin’in yerel emniyet müdürlüğü başvurunuz hakkında durumunuza bağlı olarak olumlu ya da olumsuz olarak değerlendirip başvurunuzdaki tek sorumluluk size ait olacaktır.

  • Davetiye. Çin öğrenci vizesi için 2 tane davetiye getirmelisiniz. Bu davetiyelerden bir tanesi resmi kurumdan diğeri ise okuldan alınmış olmalıdır. Çin öğrenci vizesi için sadece orjinal davetiyeler kabul edilmektedir. Davetiyeler hakkında daha fazla bilgi için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.
  • İkametgah. Kısa süreli Çin öğrenci vizesi için ikametgah belgesi getirmeniz gerekli olup sadece belgenin aslı Çin makamlarınca kabul edilmektedir.
  • Sabıka Kaydı. Çin öğrenci vizesi için savcılıktan sabıka kaydınızın aslını almalısınız. Sabıka kaydınızda sicil kaydınızın olmadığına ve arşiv sicil kaydınızın olmadığına dair bilgiler yer almalıdır.
  • Banka Hesap Cüzdanı. Çin öğrenci vizesi için bakiyenizi gösteren banka hesap cüzdanının aslı gereklidir. Banka hesap cüzdanınızda her sene için belirli bir miktarda paranız olmalıdır. Olması gereken miktar hakkında bilgi alabilmeniz için Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz. 
  • Pasaport. Çin öğrenci vizesi için pasaportunuzun aslı gerekir. Pasaportunuzun az 6 ay daha geçerli ve boş sayfası olmalıdır.
  • Sabıka Kaydı. Çin öğrenci vizesi için adli sicil kaydı – temiz kağıdını almalısınız. Adli sicil kaydınızı gösteren belgede adli sicil kaydı yoktur yazısı olmalıdır. Bu belge adli sicil kaydı ile birlikte alınmalıdır.
  • Kimlik. Çin öğrenci vizesi için nüfus cüzdanınızın fotokopisini getirmelisiniz.
  • Fotoğraf. Çin öğrenci vizesi için özel bir vesikalık fotoğraf getirmelisiniz. Vesikalık resminiz mat, kalın kağıtlı ve beyaz fon üzeri olmalıdır. Vesikalık resminiz koyu renkli kıyafetlerle kulaklar ve alın açık, gözlüksüz ve ön cepheden çekilmiş olmalıdır. Çin öğrenci vizesi için bu fotoğraftan 2 adet istenmektedir.

Çin Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çin öğrenci vize başvurusu için evraklarınızı eksiksiz getirip vize işlemlerinde konsolosluğun özel bir durum uygulamaması halinde kısa süreli Çin öğrenci vizesi ortalama olarak 7 iş günüde çıkmaktadır. Ama, Çin Konsolosluğunun vize başvuruları sebebiyle yoğun olması veya vize işlemleri sırasında sizden ek evrak istemesi gibi farklı bir uygulama olması halinde Çin öğrenci vizesi daha uzun sürede çıkabilmektedir.

Ayrıca Çin Konsolosluğu hafta sonları ile birlikte Konsolosluk resmi tatil günlerinde kapalı olup bu günler iş günü olarak sayılmamaktadır. Bu sebeple Çin öğrenci vizesinin Çin’e gerçekleştirmek istediğiniz seyahatin tarihinden önce çıkabilmesi için vize başvurunuzun zamanını doğru belirlemelisiniz.

Vize Merkezi kısa süreli Çin öğrenci vize başvurularınızı Çin’in uyguladığı prosedürler doğrultusunda sizin adınıza yapıp size yardımcı olmaktadır.

Çin Öğrenci Vize Ücreti

Çin öğrenci vizesi ücreti sabit olmayıp belirli zamanlarda değişebilmektedir. Öğrenci vizesi için ücretler Çin konsolosluğunca düzenlenmekle birlikte Türkiye ve Çin arasında gerçekleşen sosyal ve ticari ilişkiler de Çin öğrenci vizesi ücretini etkileyebilmektedir.

En güncel Çin öğrenci vizesi ücreti ile ilgili bilgi edinmek için Vize Merkezi’ndeki temsilcilerimizi arayınız. Vize Merkezi yoluyla başvuruda bulunacağınız Çin öğrenci vizesi için ödenen miktar konsolosluk harç bedelleri, randevu ücreti, vize ücreti ve hizmet bedelini kapsan toplam ücrettir. Kargo veya kurye ile alınan hizmet ücretleri vize başvurusunda bulunmak isteyen kişi tarafından karşılanır.

Evraklarınız Çin makamlarının gerçekleştirdiği vize prosedürlerine göre Vize Merkezi’nce değerlendikten sonra gerekmesi durumunda başvurunuzu sağlamlaştırmanız için sizle iletişime geçilir. Çin vizesi işlemlerini baştan sona kadar Vize Merkezi tarafından takip edilmektedir.
Çin vize işlemleri hakkında bir gelişme olursa sizle hemen irtibat kurulup başvuru işlemlerinizin başarılı olarak sonuçlanmasına destek olur.

Çin Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar Hakkında

Yukarıda belirtilen evraklar kısa süreli Çin öğrenci vizesi ile ilgili normal şartlarda istenen evraklar olup bütün kısa süreli Çin öğrenci vize başvuruları için geçerlidir. Çin konsolosluğu, gerekli evrakları eksiksiz olarak teslim etmenize ve evraklarda yer alan bilgilerin doğru olmasına çok önem vermektedir.

Çin öğrenci vizesi başvurusunda eksik ya da hatalı evrak vermeniz durumunda vize başvurularınız reddedilmektedir. Davetiyenizin olmaması durumunda ya da Çin makamları tarafından kabul eden davetiyelerin verilmemesi durumunda başvuru işlemelerinin gerçekleşmesi mümkün olmamaktadır.

Kısa süreli Çin öğrenci vizesi için listede belirtilen evraklara ek olarak, Çin vize başvurunuz sonrasında Çin Konsolosluğu sizden ek evrak göndermenizi isteyebilmektedir. Ayrıca, Çin vize başvurunuzu değerlendirip olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırmak yalnızca Çin Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır.

Çin öğrenci vizesini Vize Merkezi yoluyla yapmanız durumunda başvurunuzu daha iyi bir şeklide gerçekleştirip Çin vizesi alma ihtimaliniz artmaktadır. Vize Merkezi Çin makamlarına kabul gören davetiyeler de dahil olmak üzere Çin vizesi için gereken evraklar hakkında detaylı bilgi verip size yardımcı olacaktır.

Çin vize başvurusu için gerekli evraklar Vize Merkezi’ne verildikten sonra Vize Merkezi'nde bu evraklar incelenir. Eksik evrak getirdiğiniz tespit edilirse sizle hemen iletişime geçilecektir.  Çin konsolosluğu sizden ek evrak talep etmesi durumunda da Vize Merkezi sizle mümkün olan en kısa süre içinde irtibat kurup size çözüm üretmeye çalışarak yardımcı olur.

Kısa Süreli Çin X2 Öğrenci Vizesi İçin Danışmanlık

Vize Merkezi’nin temsilcileri, Çin öğrenci vizesi için Çin vize işlemlerini sizin adınıza planlayıp takibini yapmaya hazırdır. Kısa süreli Çin öğrenci vizesi için gerekli olan evrakların detaylı listesi ve Çin vize başvuru işlemleri ile ilgili en güncel bilgiler için web sitemizin Çin sayfasını ziyaret ediniz.

Kısa süreli Çin öğrenci vize başvurunuz hakkında soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi’ne gelerek, ya da Vize Merkezi’nin temsilcilerine telefon ya da e-mail aracılığıyla ulaşarak Vize Merkezi temsilcilerimiz size yardımcı olmaktadır.  Çin’de kısa süreli öğrenim amaçlı başvuruya dair özel bir durumunuz varsa Vize Merkezi ile iletişime geçerek temsilcilerimiz size yardımcı olmaya çalışacaktır.

Çin vize başvurunuzla ilgili gereken evrak listesi hakkında detaylı bilgi edinmenizden sonra, lütfen hazırladığınız evraklarınızı şahsen gelerek veya  adresimize kargo ya da kurye aracılığı ile göndererek bize teslim ediniz. Çin öğrenci vizesi için vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasından sonra pasaportunuz isteğinize uygun olarak kargo veya kurye yoluyla en kısa sürede size teslim edilecektir.

Çin Vize Başvurusunda Güven

Çin ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Çin için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp