Gaziantep

Adres

Değirmiçem mah. Gazimuhtarpaşa Bulvarı 16003 nolu sok. Emire Yetkin Apt. 5/b Şehitkamil Gaziantep

Telefon/Faks

0 342 255 58 21

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

gaziantep@vizemerkezi.com

Çin Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi Çin vize başvurularını Türkiye'de bulunduğunuz bölge neresi olursa olsun sizin adınıza gerçekleştirebilmektedir.

Çin Vize işlemlerinde Çin Konsoloslukları bölge ayrımı yapıp Gaziantep’in bulunduğu Güneydoğu Anadolu ve çevre bölgeler olan Doğu Anadolu ve Akdeniz bölgesinde ikamet eden kişiler başvurularını Çin Büyükelçiliği Ankara’nın konsolosluk bölümüne yapmalıdır.  Uzun süreli vizeler başvuruları için Çin Konsolosluklarına doğrudan veya Vize Merkezi aracılığıyla yapma seçeneği olurken kısa süreli vizeler için başvurular doğrudan Çin Konsolosluklarına yapılmamaktadır. Vize Merkezi uzun ve kısa süreli Çin vize işlemleri ile ilgili sizin adınıza başvuru yapma ve evrak takibi konusunda tecrübeli ekibiyle ihtiyacınız olan vizeyi almanıza destek olmaktadır.

Gaziantep’te ikamet eden kişilerin kısa süreli Çin vize başvuruları için Çin Büyükelçiliği Ankara şahsi başvuruları kabul edilmemekte olup vize işlemleri için başvurular yetkili seyahat acentesi aracılığıyla yapılmaktadır.

Gaziantep ve çevre iller olan Kilis, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin’de ikamet eden Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni olan yabancılar işlemlerini Gaziantep Vize Merkezi ile yapabileceklerdir.

Gaziantep Çin Vize Merkezi Yetkili Acente

Gaziantep Çin Vize Merkezi Çin vize işlemleri ile ilgili danışmanlık hizmeti sunup, başvuru sahiplerinin adına vize başvurularından bulunan ve bu başvuruların her aşamasını takip eden bir kurumdur. Kısa süreli Çin vizesi için başvurular yetkili acenteler aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Vize Merkezi Çin vize başvuru işlemlerini yürütmekte yetkili olup yetkili acente aramanıza gerek yoktur. Vize başvurunuzu Gaziantep Çin Vize Merkezi aracılığıyla yetkili acente üzerinden yapabilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz ihtiyacınız olan Çin vizesini almanız için yeterlidir.

1.Adım: Çin’e yapmayı istediğiniz seyahatin amacını netleştiriniz. Seyahat amacınız turistik, ticari, çalışma, eğitime görme olabilir.

2.Adım: Seyahat amacınıza uygun Çin vizesi gerekli evrak listesini Gaziantep vize merkezi çağrı merkezimizi arayarak talep edin. Temsilcimiz gerekli evrak listesini size mail ile gönderecektir.

3.Adım: Evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlayın ve bize elden veya kargoyu kullanarak teslim edin

4.Adım: Evraklarınız bize ulaştıktan sonra başvurunuz hemen işleme konacak ve gerekli bilgilendirme size yapılacaktır.

Gaziantep Çin Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Çin vizesi işlemleri için Gaziantep şubemizi çalışma saatlerimiz içinde randevu almadan ziyaret edebilirsiniz. Çalışma saatlerimiz;

Pazartesi’den Cuma’ya: 07.00 - 18.30 arası

Cumartesi: 10.00 - 14.00 arasıdır.

Çin Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Çin vizesi için gerekli belgeler seyahat amacına yani turistik, ticari, okuma, çalışma amaçlı olmasına göre farklılık göstermektedir. Bu vizeler için gerekli olan evrak listelerine ilişkin ön bilgilendirme almak için Vize Merkezi Çin sayfamızda bulunan Vize İşlemleri bölümünü ve seyahat amacınızla ilgili olan Çin vizesi için hazırlanan sayfayı ziyaret ediniz.

Çin Vizesi için gerekli belgeler mevcut koşullara göre zamanla değişebilmektedir. Gaziantep Çin Vize Merkezi departmanımız ile iletişime geçerek durumunuza özel vize evraklarının güncel halini istemenizi tavsiye ederiz. Güncel olmayan evraklarla yapılan başvurular vize başvurunuzun ret olarak sonuçlanmasına neden olabilir. Sizin durumunuza özel evrakları ve olası alternatif evraklar hakkında bilgi edinebilmek için vize Merkezi temsilcilerimizi arayın ve size daha iyi hizmet sunabilmemiz için vize talebinize ilişkin önceliklerinizi bizlerle paylaşın. Vize Merkezi temsilcileri Çin vize başvurularına ilişkin çözüm odaklı olarak çalışarak durumunuza özel çözümler üretmektedirler.

Çin Turistik vizesi için gerekli belgeler

1.Çin’deki tur operatöründen gelen kaşe ve imzalı davetiye
2.Geçerli Pasaportunuz (Çin seyahati sonrası 6 ay geçerlilik süresi olan)
3.Orijinal ikametgah belgesi
4.Nüfus cüzdanı fotokopiniz (güncel)
5.Savcılıktan alınmış sabıka sicil kaydının orijinali (temiz)
6.2 tane fotoğrafınız (33X48 mm ebatında, beyaz arka fonlu, mat ve kalın)
7.Uçak ve otel rezervasyonlarınız (vizeniz onaylanmadan uçak ve otel için ödeme yapmamanızı tavsiye ederiz)
8.Güncel banka hesap dökümü (en az 5000 TL bakiyeli, imza, imza sirküleri ve kaşeyi de içeren
9.Eski pasaportlarınız (olmadığı durumda dilekçe ile durum açıklanmalı)

Çin Ticari Vizesi için Gerekli belgeler

1.Ticari amaçlı faaliyet için Çin’deki şirketten gönderilecek davetiye mektubu (davetiye mektubu detayları için Vize Merkezi Gaziantep şubemizi ile iletişime geçiniz)
2. Şirket yetkiliniz tarafından şirketin antetli kağıdına yazılan imzalı ve kaşeli vize talebi dilekçesi
3.Seyahat bitimi sonrası 6 geçerlilik süresi olan pasaport
4.Nüfus cüzdanı fotokopisi
5. 2 tane fotoğraf (33x48 mm ebatında)
6. Faaliyet belgesinin aslı
7. Vergi levhasının fotokopisi   
8. İmza sirküleri
9. Ticari sicil gazetesi fotokopisi
10. Sahip olduğunuz eski pasaportlarınız (olmadığı durumda dilekçe ile durum açıklanmalı)

Lütfen Dikkat!

Gaziantep Çin Vize Merkezi sayfamızda bahsedilen belgelere ilaveten başka belgeler için talepte bulunulabilir. Durumunuza özel olarak vermeniz gereken evraklara ilişkin bilgi almak için çağrı merkezimiz ile iletişime geçin.

Çin vizesi işlemlerinde turistik, ticari ve diğer Çin vize kategorilerinde davetiye gerekli olup davetiye için gereken özellikler vize kategorilerine göre değişmektedir.

Gaziantep Çin Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Çin vizesi için fotoğrafın ölçüsü 33 x 48 mm olmalı ve beyaz arka fonlu olmalıdır. Çin vize başvuruları için geçmişteki vize başvurularında vermiş olduğunuz fotoğrafları kullanmamanız önerilir. Fotoğraftan 2 adet istenmekte olup bunların hem güncel hem de birbiriyle aynı olması gerekmektedir. Fotoğrafınızda yüzün görünmesine engel olan unsurların olması ya da Çin’e girişinizde şüphe yaratacak biçimde farklı görünümde olmanız sorun yaşamanıza sebep olabilir. Fotoğraf kalın ve mat bir kağıt üzerine çekilmiş olmalıdır. Vize fotoğrafının koyu renk kıyafetlerle ve gözlüksüz olarak ön taraftan çekilmiş olması gerekmektedir.

Gaziantep Çin Vize Başvurusu

Gaziantep Çin vize başvurusu için Çin’de gidilecek bölgenin en yüksek düzey makamından onaylı olarak gönderilecek davetiye olması başvuru işlemlerinizin sonuçlanması için şarttır. Davetiye, turistik vize başvurularında Çin’deki turizm acentesinden ticari vize başvurularında ise Çin’de iş görüşmesi yapılacak firmadan gönderilmelidir. Ticari vize için hazırlanan davetiyenin valilik tarafından onaylı olması gerekmektedir. Bu davetiyeye ait barkod numarası Çin’in Türkiye’deki ilgili dış temsilciliği ile paylaşılır. Bu dış temsilcilik ya Çin Büyükelçiliği İstanbul ya da Çin Büyükelçiliği Ankara'dır. Davetiye e-mail aracılığıyla Çin vizesi başvuru sahibine gönderilmelidir.

Çin vize başvuruları için dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta eski pasaportlarınızın da başvuru dosyanızda olması gerektiğidir. Eğer eski pasaportunuz kayıp ya da yok ise şirket yetkiliniz şirketinizin antetli kağıdına İngilizce dilinde bu durumu açıklayan dilekçe yazması gerekecektir. Bu konuların detayları hakkında yardım alabilmek için Gaziantep Vize Merkezi Çin temsilcilerimiz ile lütfen telefon veya e-mail aracılığı ile irtibata geçiniz.

Çin Vizesi Ücreti

Gaziantep Çin vizesi ücreti talep edilen Çin vizesinin kategorisine, sağladığı giriş sayısına, geçerlilik süresine göre değişebilmektedir. Çin Vizesi ücretlerine ilişkin doğru bilgi için seyahat tarihinize yakın olan bir tarihte Vize Merkezi temsilcilerimiz ile irtibat kurarak öğrenmenizi öneririz çünkü Çin vize ücretleri de Çin vizesi için gerekli evrak listesi gibi zamanla Türkiye ve Çin arasındaki vize uygulama içeriğinin değişmesine göre değişebilmektedir. Gaziantep Vize Merkezini arayarak talebinizi iletmeniz halinde temsilcilerimiz gerekli doküman ve ücret bilgisini ilişkin bilgiyi size e-mail olarak paylaşmaktadır.

Çin vize başvuruları yetkili acenteler aracılığıyla yürütüldüğü için Çin vize ücreti konsolosluk harç bedeline ek olarak Vize Merkezi’nin koordinasyon bedellerini de içermektedir. Çin vizesi için gerekli belgelerin istenen özelliklere uygun olarak hazırlanması, ilgili seyahat sağlık sigortalarının çıkartılması, bilgi formlarının doldurulması, evrak takibi, eksik belge bildirimi ve evrakların güncelliğinin kontrolü Vize Merkezi Gaziantep’in çalışma alanı içinde bulunmaktadır.

Telefon
x