Çin Grup Vizesi

Çin Grup Vizesi

Kıymetli ziyaretçilerimiz, Çin Halk Cumhuriyeti’ne turist olarak gitmek istiyorsanız Çin grup vizesi için başvuru yapmanız gerekmektedir. L vizesi olarak da bilinen Çin turistik vize ile ilgili merak ettiklerinizi yazımınızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz. Ülkeye giriş yapmak için ‘Çin grup vizesi nedir?’,‘Çin turistik vize alma aşamaları nelerdir?’, ‘Çin grup vize başvurusu nasıl yapılır?’, ‘Çin grup vizesi kaç günde çıkar?’ ve ‘Çin L tipi grup vizesi için gerekli belgeler nelerdir?’ gibi pek çok sorunuzun yanıtını yine sayfamızdan okuyabilirsiniz. 

Vize Merkezi; Çin birimi tarafından grup vizesi alım sürecinin sizin adınıza titizlikle yürütülmesini talep ederseniz bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye vatandaşlarının turistik amaçlı olarak Çin Halk Cumhuriyeti’ne girişlerinde Çin grup vizesi almak için işlem yapmaları gerekir. Çin hükümeti, 2016 yılında yaptığı değişikliklerle ülkeye yapılacak olan bireysel giriş başvurularını kabul etmeyeceğini açıkladı. Bu tarihten itibaren Çin Halk Cumhuriyeti’ne Çin grup vize başvurusu yapabilmek için en az 5 kişi olması gerekmektedir.

Pandemi nedeniyle şu anda ara verilen bu vize türü için yapılacak başvurular ancak ülkeye turist olarak giriş yapmak isteyen 5 kişi bir araya toplandıktan sonra yapılabilmektedir. Söz konusu Çin turistik vizesi L vize için bütün işlemler, TÜRSAB tarafından A grubu olarak belirlenen seyahat acenteleri ve vize merkezleri tarafından yapılmaktadır. Çin turistik vizesi ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları ve başvuru işlemlerinin detaylarını Vize Merkezi’nin tecrübeli personellerine danışabilirsiniz. 

Çin Grup Vizesi Nasıl Alınır? 

Vize sürecinde, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nin, bireysel başvuruları kabul etmemesi nedeniyle 5 kişilik turist gruplarına dâhil olarak Çin turistik vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer tek başınıza bu yolculuğa çıkacaksanız ilgili seyahat acentelerinin Çin turistik vizesi almak isteyen diğer kişilerle birlikte oluşturduğu gruplara katılarak işlemlerinize yön verebilirsiniz.

Öte yandan Çin grup vizesi ile ilgili bilmeniz gereken bir diğer husus ise grup olarak başvuru yaptığınız kişiler ile ülkeye aynı anda giriş yapıp aynı anda çıkmanız gerektiğidir.

Çin vizesi için 5 kişilik birarada başvuru yaptıktan sonra vize işlemlerinizin olumlu sonuçlanmasının ardından ülkeye tek seferlik giriş hakkı kazanabilirsiniz. Çin grup vizesi acentelerine başvurmanızın ardından size iletilecek evrak listesini eksiksiz olarak tamamlayarak işlemlerine hız kazandırabilirsiniz. Çin turistik vizesi grupları ile ilgili detaylı bilgilere Vize Merkezi, Çin sayfalarından ulaşabilir; 0212 970 05 31 no’lu iletişim hattımızdan bizi arayabilirsiniz. Dilerseniz şimdi Çin turistik vizesi almak için gerekli olan evraklara birlikte göz atalım.

Çin Grup Vizesi Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Oldukça titiz bir başvuru süreci bulunan Çin grup vize belgelerini eksiksiz ve hatasız olarak tamamlamanız oldukça önemlidir. İşte Çin’e turistik ziyaret gerçekleştirebilmeniz için edinmeniz gereken evrakların listesi:

 • Çin turistik vizesi başvuru formu: Başvurunuz esnasında bu formu Türkçe, Çince ya da İngilizce olarak hatasız bir biçimde doldurulup imzaladıktan sonra teslim etmelisiniz.
 • Davetiye: Çin turistik vize evraklarının en önemlisi Çin’de bulunan seyahat acentası tarafından yazılması gereken davetiyedir. Kaşeli ve imzalı olması zorunlu olan bu davetiyenin aslını başvuru aşamasında vermeniz gerekmektedir.
 • Pasaport: Seyahatinizin bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerliliği olan ve 2 adet boş sayfaya sahip pasaportunuzu başvuru sırasında ibraz etmelisiniz.
 • Eski pasaport: Yeni pasaportunuzun yanı sıra varsa eski pasaportlarınız da başvuru evraklarının arasında yer almalıdır.
 • Fotoğraf: Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğrafınız da evrak dosyanızda bulunmalıdır.
 • Nüfus Cüzdanı: Kimlik kartınız ve kimliğinizin fotokopisi de Çin turistik vizesi başvurusunda yetkili acente tarafından sizden talep edilmektedir.
 • Yerleşim yeri belgesi: İlgili muhtarlıklardan veya e-devlet üzerinden temin edebileceğiniz bir adet ikametgâh.
 • Adli sicil kaydı: Temin edeceğiniz sabıka kaydı dökümü kağıdının üzerine ‘adli arşiv kaydı yoktur’ ibaresinin de yer alması önemlidir.
 • Gidiş - dönüş uçak bileti: Sürecin sağlıklı işlemesi için seyahat tarihlerinizi gösteren uçak biletlerinize de evraklarınız arasında yer verebilirsiniz.
 • Otel rezervasyon bilgileri: Çin’de hangi otelde, kaç gün kalacağınız ile ilgili bilgileri içeren belgeleri, Çin turistik vizesi başvuru sürecinde işlemlerinizi hızlandırması için evrak dosyanızda bulundurabilirsiniz.
 • Dilekçe: Şirket resmî antetli kağıdına yazılan ve ıslak imzalı olan dilekçenin aslını ilgililere sunmanız gerekmektedir. Çin vizesi dilekçe örneğine Vize Merkezi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
 • SGK hizmet dökümü: Şirket çalışanı iseniz E-devlet üzerinden alabileceğiniz 4A SGK hizmet dökümü, şirket sahibi iseniz 4B SGK hizmet dökümü. 
 • Banka hesap özeti: Çin turistik vizesi alabilmeniz için hesabınızda belli bir miktar para bulunması şarttır. 2024 yılı güncel Çin turistik vizesi hesap bakiye miktarını öğrenmek için Vize Merkezi’miz ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Ticaret Sicil Gazetesi,
 • Vergi levhası fotokopisi,
 • Güncel faaliyet belgesi.

Çin vizesi için gerekli evraklar için hazırlık aşamasında hata yapmamak adına Vize Merkezi’mizden dilediğiniz zaman destek alabilirsiniz.

Çin Grup Vizesi Konsolosluk Randevusu Nasıl Alınır?

Pasifik Okyanusu kıyısındaki bu ülkeye turist olarak gitmeniz için Çin grup vizesi randevu süreçleri yetkili seyahat acenteleri ve vize merkezleri üzerinden yürütülmektedir. Şahsen Çin konsolosluklarına turistik vize başvurusu yapılmadığı için Çin turistik vizesi randevu aşamaları ilgili seyahat firmaları ve vize merkezleri tarafından takip edilir. Acenteler tarafından oluşturulan 5 kişilik gruplar tamamlanınca Çin vizesi başvurunuz gerçekleştirilir. Evraklarınızda eksiklik olmaması başvuru sürecinizin olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir. Çin Halk Cumhuriyeti hükümetinin randevu alma aşamalarında değişikliğe gitme hakkı saklıdır.

Çin Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Çin’e turistik bir ziyaret gerçekleştirmek için yaptığınız başvuruda sizden talep edilen Çin grup vizesi başvuru formunu; eksiksiz, hatasız ve doğru olarak doldurmanız oldukça önemlidir. İlgili başvuru formunu, Çin turistik vizesi almak için başvurduğunuz seyahat acentesi veya vize merkezinin yetkililerinden talep edebilirsiniz. Bu formda yer alan bölümleri tutarlı bir biçimde doldurmanız gerekmektedir. Dilerseniz Çin L tipi grup vizesi başvuru formunu Vize Merkezi, Çin temsilcilerimiz ile birlikte hatasız olarak tamamlayabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli husus, başvuru formunda yer alan bilgilerin Çin vizesi başvuru evraklarınız ile birebir aynı olmasıdır.

Çin Grup Vize Davetiyesi Nedir?

Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapacağınız gezi için vize alma sürecinizde davetiyenizin olması zorunludur. Grup vizesi evrak listesi arasında yer alması gereken bu davetiyenin Çin’de bulunan seyahat acentesi tarafından hazırlanması gerekir. Yetkili turizm şirketi tarafından titizlikle hazırlanan bu davetiyenin aslının, Çin turistik vizesi başvuru evraklarınızın arasında yer alması oldukça önemlidir. Çin’de sizi bekleyen seyahat firmasının dolduracağı Çin grup vize davetiyesinde; yolculuğunuzun detayları, tur programı, otel ve rezervasyon detayları gibi bilgiler yer alır. 

Çin L Tipi Grup Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çin’in doğal, tarihî ve kültürel güzelliklerini yakından görmek için bu Uzak Doğu’nun egzotik ülkesine yapacağınız ziyaret için Çin turist vizesi alma süreçlerinde aksaklık yaşamamak adına tüm detaylara özen göstermeniz gerekir. Seyahat severler tarafından oldukça merak edilen ‘Çin grup vizesi kaç günde çıkar?’ sorusunun net bir yanıtı olmamakla birlikte başvurular ortalama bir hafta içerisinde sonlanmaktadır. Ancak dönemsel yoğunluklara veya resmî tatiller gibi özel günlere denk gelmesi durumunda vize alma süreci uzayabilir. 

Tüm bu dış etkenleri göz önünde bulundurarak ziyaret tarihinizden birkaç hafta önce Çin vizesi başvuru işlemlerinize başlamanız gerekir. Eğer tüm evraklarınızı eksiksizse, Vize Merkezi’miz aracılığı ile yaptığınız Çin turistik vizesi başvurunuz kısa sürede olumlu olarak sonuçlanır.

Çin Grup Vize Ücretleri

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçiliği tarafından belirlenen Çin vize ücretleri farklı kriterlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ülkede kalacağınız süreye ya da turistik seyahatinizin programına bağlı olarak Çin turistik vizesi fiyatları da fark edebilir. Öte yandan Çin hükümetinin yetkililerinin vize ücretlerinde dilediği zaman değişikliğe gitme hakkı mevcuttur. 2024 yılı Çin grup vizesi L vize ücreti ile ilgili detaylı bilgi almak ve tüm Çin turistik vizesi başvuru sürecinizde yanınızda olması için Vize Merkezi’mizi arayabilirsiniz. 

Çin ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Çin için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp