Çin Ticari Vize

Çin Konsolosluğu Çin ticari vize için gerekli evraklar hakkında değişiklik yapabilmektedir. Gerekli evrakların güncel haline Vize Merkezi’nin ilgili temsilcilerini arayıp e-mail olarak size gönderilmesini isteyerek ulaşabilirsiniz.  Evraklarınızı hazırlayıp bize teslim ettikten sonra Çin ticari vize işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştiriyoruz.

Çin Ticari Vize

Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları 30 günü aşmayan seyahatleri için Çin Halk Cumhuriyeti’nde vize alması gerekmemektedir.  Ancak, umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları ise Çin’e yapacakları kısa süreli de olsa ticari amaçla yapacakları bütün seyahatleri için Çin’e girişlerinden önce vize alması gerekmektedir.

Çin’e ticari amaçlı gitmek isteyen vatandaşlar Çin’in uyguladığı vize tiplerinden Çin ticari vizesini almaları gerekmektedir. Çin ticari vize M vizesi olarak gruplandırılmaktadır. Bu sebeple, Çin’e ticari faaliyetlerde bulunmak için gitmeden önce alacağınız vize için M kategorisinden başvuruda bulunmalısınızTicari amaç taşıyan Çin vize başvuruların bütünü yetkili turizm seyahat acenteleri ve vize merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Bu sebeple Çin ticari vizesi için Çin Konsolosluğuna doğrudan başvurma imkanınız olmamaktadır. Çin ticari vize için bütün vizeler için istenen temel evrakların yanında imza sirküleri gibi evraklar istenmekte olup gidiş dönüş uçak bileti ve otel rezervasyonunu da evrak olarak göstermeniz sizin için yardımcı olacaktır. Vize Merkezi, Çin’e yapacağınız seyahat öncesinde gerçekleştireceğiniz vize işlemleriniz için danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Vize Merkezi sizin adınıza Çin ticari vize başvurusunda bulunup işlemlerinizi takip etmekte ve ticari vizeyi almanıza yardım etmektedir.

Çin Ticari Vizesi Nasıl Alınır

Çin ticari vize Çin’e kısa zamanlı kalış sağlayan bir vize tipidir. Bu yüzden Çin ticari vizesi için vize başvuruları Çin makamları tarafından yetkilendirilmiş turizm seyahat acentaları aracığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Çin ticari vize için Çin İstanbul Başkonsolosluğuna veya Ankara Çin Büyükelçiliğine başvuruda bulunma imkanı olmamaktadır. Türkiye’de ikamet ettiğiniz her ilden kargo yoluyla Vize Merkezi’ne Çin ticari vizesi için gerekli evrakları teslim ederek Vize Merkezi vakit kaybetmeden adınıza vize başvurularını gerçekleştirmektedir. Çin ticari vizesini almak için gereken bütün evraklar vize başvurusundan önce eksiksiz ve doğru olarak teslim edilmelidir. Ayrıca Çin Konsolosluğu gerek görmesi durumunda sizi mülakata çağırabilmekte ya da ek evraklar isteyebilmektedir. Vize Merkezi, Çin vize işlemlerinin süreçlerini takip eder ve bir gelişme olması durumunda sizle hemen iletişime geçer. Çin vize işlemlerinde sadece Çin Konsolosluğu vize sonucu için karar verme hakkına sahiptir. Çin’in uygulamaya koyduğu karışık vize başvuru prosedürüne yönelik daha çok bilgi almak ve vize başvurusunu  doğru olarak yapabilmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Önemli Uyarı: Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan Çin uyruklu kişilerin ve üçüncü ülke vatandaşlarının Çin ticari vize başvuruları için konsolosluğa şahsen gitmeleri gerekmektedir. Bu kişiler başvurularını firmamız aracılığı ile gerçekleştirseler dahi Çin Konsolosluğunca talep edilen  mülakata gitmeleri gerekecektir.

Çin Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Çin ticari vizesi için gerekli evrakların listesi aşağıdaki listede belirtilmektedir. Bu evrakları teslim ederek Çin ticari vize için başvuruda bulunduktan sonra Çin Konsolosluğunun vize işlemlerini olumlu değerlendirmesi halinde size verilecek Çin ticari vizesi tek girişli vize olup ticari vizenin geçerlilik süresi 3 aydır. Çin’de daha uzun süre bulunmak istiyorsanız Çin’e girişinizden sonra Çin’de bulunduğunuz yerin emniyet müdürlüklerine başvurmak zorundasınız. Çin’in yerel emniyet müdürlüğü, başvurunuzu durumunuza göre  kabul veya reddetmekte olup başvuruda tek sorumlu olan uzatım için başvuruda bulunan kişidir.

1. Pasaport

Çin ticari vizesi için planlanan seyahat sonrası en az 6 ay daha geçerlilik süresi olan pasaportlar kabul edilmektedir.

2. Davetiye

Çin ticari vize için davetiye almanız şarttır. Çin Konsolosluğu her davetiyeyi kabul etmeyip Çin ticari vizesi için gerekli olan davetiye Çin'den valilik onaylı, barkod numaralı ve konsolosluğa hitaben yazılmış olmalıdır. Bu davetiyenin mail aracılığı ile iletilmesi de gerekmektedir.

3. Ticari Lisans

Çin ticari vize için Çin’de bulunan firmanın ticari lisansı istenmektedir. Başvuran kişi Çin ticari vizeye ilk defa başvuruda bulunuyorsa ticari lisansa ek olarak Çin’de bulunan firmanın işletme belgesi ve şirket yetkilisinin kimlik fotokopisi de istenmektedir

4. Fotoğraf

Çin ticari vize için gereken fotoğraf 33x48 mm ölçülerinde vesikalık olup, fotoğrafın arka fonu beyaz olmalıdır. Ticari vize için fotoğrafın güncel olması da gerekmektedir. Çin ticari vize için bu fotoğraftan 2 tane istenmektedir.

5. Kimlik

Çin ticari vize için sizden nüfus cüzdanının fotokopisi istenmektedir.

6. Vize talep dilekçesi

Çin ticari vize için özel bir vize talep dilekçesi gerekmektedir.

7. Sabıka kaydı

Çin ticari vizesi için sabıka sicil kaydı da istenen belgeler arasındadır. Bu belgeyi e-devlet yoluyla alabilirsiniz.

8. Eski Pasaport

Çin ticari vize için güncel pasaportunuzla birlikte eski pasaportunuz da gereklidir. Eski pasaportunuz yok veya kayıp olması halinde, durumunuzu açıklayan şirketin antetli kağıdına yazılmış, imzalı ve kaşeli dilekçe vermelisiniz. Bu dilekçe sadece İngilizce dilinde yazılması halinde kabul edilmektedir.

9. İş durumunuzla ilgili belgeler

Adın da anlaşılacağı gibi Çin ticari vize için iş durumunuzla ilgili çeşitli belgeler gerekmektedir. Bu evraklar işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü ve şirket evraklarıdır. Çin ticari vize için gerek şirket evrakları ise orijinal faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, ve sicil gazete fotokopileridir. Şirket evraklarınızın güncel olması da gereklidir.

Çin Ticari Vize Evrakları için önemli not:

Yukarıda belirtilen evrak listesi normal şartlarda Çin makamları tarafından ticari vize için istenen evraklardır. Çin Konsolosluğu gerekli evrak listesine çok önem verip eksik göndermeniz halinde vize işlem süreciniz olumsuz sonuçlanabilmektedir. Çin Konsolosluğu vize başvuru sonrasında gerektiğinde sizden ek evrak isteyebilmektedir. Çin ticari vizesi için gerekli olan evrak listesi, vize ücretleri ve Çin vizesi ile ilgili diğer bütün prosedürler hakkında sorunuz varsa bizimle iletişime geçiniz. Çin ticari vizesini almanız için gerekli olan evrakları Vize Merkezi’ne kendiniz gelerek verebileceğiniz gibi kargo ile de Vize Merkezi’ne göndermeniz yeterli olacaktır. Evraklarınız bize geldikten sonra eksik evrak tespiti halinde sizle mümkün olan en kısa sürede iletişime geçilecektir. Bu durumda Vize Merkezi temsilcilerimiz size çözüm üretmeye çalışarak yardımcı olacaktır.  Çin vizesi başvurularınız ile ilgili karar veren tek yetkili kurum Çin Konsolosluğudur.

Çin Ticari Vize Başvuru Formu

Diğer Çin vizelerinde olduğu gibi Çin ticari vize için de vize başvuru formu Çin makamları tarafından istenen temel evraklar arasındadır. Çin, vize başvuru formu konusunda çok hassas olup başvuru formundaki tüm bilgiler eksiksiz, düzgün, net, ve doğru olarak verilmelidir. Çin ticari vize başvuru formu bu kriterlere uymadığı takdirde vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanmaktadır. Çin ticari vizesi için gerekli olan başvuru formu, evrak listesi hakkında bizimle iletişime geçip bilgi alınız. Vize Merkezi temsilcileri Çin vize başvuru formunu doğru olarak doldurmanıza yardımcı olarak Çin ticari vizesini almanıza önemli bir şekilde katkıda bulunmaktadır.

Çin Ticari Vize Dilekçe Örneği

Çin ticari vize için istenen evraklardan vize talep dilekçesi de olmaktadır. Bununla birlikte Çin, ticari vize için her dilekçeyi kabul etmeyip dilekçenin belirli özelliklere uyması gerekmektedir.  Ayrıca, Çin vizesi için ilk defa başvuruda bulunuyorsanız bu dilekçe şirket sahibi tarafından noter onaylı olmalıdır. Çin ticari vize başvurusu için vereceğiniz davetiyenin uygun olmaması vize işlem süresinin uzamasına veya başvuru işlemlerinin ret ile sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Çin ticari vize dilekçesinin detayları hakkında daha fazla bilgi edinip dilekçeyi almanız için Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçin.

Çin Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Vize başvurunuzu sağlıklı olarak gerçekleştirmeniz halinde Çin ticari vize genelde ortalama olarak 7 iş günüde çıkar. Ancak Çin Konsolosluğunun vize başvuruları nedeniyle yoğun olması veya vize işlemleri sırasında sizden ek evrak talep etmesi gibi farklı durumla karşılaşmanız halinde de vize işlem süresi uzayabilmektedir. Bununla birlikte Çin Konsolosluğunun çalışmadığı hafta sonları ve Çin Konsolosluğu resmi tatil günleri iş günü olarak sayılmamaktadır. Bu nedenle vize başvurunuzun zamanını doğru belirlemeniz çok önemlidir, aksi takdirde vizeniz Çin’e yapmayı planladığınız seyahatinizden önce çıkamayabilir. Vize Merkezi evraklarınızı Çin’in belirlediği formata göre ticari vize başvurularınızı adınıza gerçekleştirerek size destek olmaktadır.

Çin Ticari Vize Ücreti

Çin ticari vize ücreti her zaman aynı olmayıp belirli zamanlarda değişebilmektedir. Türkiye ve Çin arasında gerçekleşen sosyal ve ticari ilişkiler gelişmeler de Çin ticari vize ücretini etkileyebilmektedir. Çin ticari vize ücretini belirleme yetkisi Çin Konsolosluğuna aittir fakat başvurular yetkili acenteler tarafından gerçekleştirildiğinden ücret bilgisi hakkındaki bilgiyi ilgili seyahat acentelerinden alabilirsiniz. Çin ticari vizesi ücretleri hakkında en doğru bilgi için seyahat tarihine yakın bir zamanda iletişime geçmeniz tavsiye edilir.

Çin ticari vizesinin güncel ücretleriyle ilgili çağrı merkezimizi arayarak size yardımcı olabilmekteyiz. Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştireceğiniz Çin ticari vize için ödeyeceğiniz ücret vize ücreti, konsolosluk harç bedelleri, randevu ücreti ve hizmet bedelini içermektedir. Vize Merkezi, Çin vizesi işlemlerini baştan sona kadar takip etmektedir. Evraklarınız Çin Halk Cumhuriyeti’nin uyguladığı vize prosedürlerine göre Vize Merkezi’nce değerlendirildikten sonra size başvurunuzu sağlamlaştırmanız için gereken bildirimlerde bulunulur.

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...