Çin Ticari Vize

Çin Ticari Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Çin’e kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, vize başvuru işlemleri yetkili seyahat acentaları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Çin vize başvuruları için İstanbul'a gelmenize, başvurunuzu şahsen yapmanıza gerek yoktur. Türkiye'nin neresinde ikamet ederseniz edin Çin vize başvuru evraklarını kargo ile tarafımıza iletmeniz halinde Çin vizesi başvurularınızı vakit kaybetmeden sizin adınıza gerçekleştireceğiz. 

Çin Ticari Vizesi İçin Gerekli Belgeler

1. Pasaport (seyahat sonrasında en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır)

2. Davetiye - Orijinal (Çin şirketin antetli kağıdına, bu şirketin adres ve iletişim bilgilerini içeren, kaşe ve imzalı)

3. 33x48 mm, beyaz fon üzerine, güncel 2 adet Vesikalık fotoğraf 

4. Güncel şirket belgeleri (Orijinal faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, sicil gazete fotokopileri)

5. Kimlik fotokopisi

6. Eski Pasaport (eski pasaport yoksa ya da kaybedilmişse, bağlı bulunulan şirketin antetli kağıdına durumu açıklayıcı,ingilizce, imzalı ve kaşeli dilekçe)

Çin Ticari Vizesi

Çin ticari vizeniz için seyahat tarihlerinizi otel ve uçak rezervasyonlarınızla desteklemeniz yararınıza olacaktır. Çin ticari vizeniz için Çin’de ticari faaliyet gerçekleştireceğiniz firmadan davetiye talep etmeniz gerekmektedir. Davetiye üzerinde aşağıdaki hususların belirtilmesi gerekmektedir:

1.Davet Edilen Şahıs Bilgileri: Soyad-ad, cinsiyet, doğum tarihi vb.

2.Davet Edilen Şahıs Seyahat Programına Ait Bilgiler: Varış ve ayrılış tarihi, seyahat edeceği yerler vb.;

3.Davet Eden Kurum ya da Şahıs Bilgileri: Davet eden kurum ya da şahıs soyad-ad, telefon, adres, kurum kaşesi, yasal temsilci ya da davet eden şahıs imzası vb.

(2)Başvuranın ikamet ettiği yerden alacağı savcılık temiz kağıdının aslı;

(3)En az 5000 Türk Lirası olmak üzere banka hesap defteri ya da banka mevduatı

Çin Ticari Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

► Çin vize başvuruları için gerekli davetiye belgesi ve eksik evraklara dair tüm sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

► Çin vize başvuruları için Çin Konsolosluğa şahsen gelinmesine gerek bulunmamaktadır. Vize Merkez başvuru işlemlerinizi yürütme konusunda tam yetkilidir. 

► Çin vize başvuruları hakkında verilecek kararlar Çin Konsolosluğu'nun inisiyatifindedir.

► 1 yıllık Çok girişli Çin ticari vizesi için başvuru sahibinin pasaportunda en az 2 Çin Vizesinin bulunması zorunludur.

► Çin vize başvuruları için gerekli davetiye belgesi ve eksik evraklara dair tüm sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

► Çin vize başvurularınızın sonuçları hakkında verilecek kararlar yalnızca Çin Konsolosluğunun inisiyatifi altında olacaktır.

► Vize Merkezi Çin Vize Temsilcileri, Çin vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

►Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan Çin uyruklu yabancıların ve üçüncü ülke vatandaşlarının Çin vize başvuruları için konsolosluğa şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Söz konusu kişiler başvurularını firmamız aracılığıyla gerçekleştirseler dahi Çin Konsolosluğu mülakat talep edecektir.

►Çin Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Çin vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

►Çin vize müracaatınıza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezimizi telefonla arayak temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

►Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.

►Çin vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

►T.C. vatandaşlarının Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahat edebilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri her bir yıl için 30 günü aşmaması koşuluyla Çin Halk Cumhuriyeti’nde vizesiz konaklayabilmektedir. Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapacağınız ziyaretleriniz öncesinde vize işlemleriniz için Vize Merkezi danışmanlık hizmeti vermektedir. Vize Merkezi sizin yerinize vize başvurusunda bulunup işlemlerinizi takip etmektedir.

 

 

 

daha fazla göster

ÇİN VİZESİ
Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 31
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 31
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 31
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 55 10
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com