Edirne

Adres

İstasyon Mh. İstasyon Cd. No: 15 Merkez, Edirne

Telefon/Faks

0 850 460 15 31

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Çin Vize Merkezi, Edirne

Trakya bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız için Çin vize başvurularını Edirne Vize Merkezi danışmanlığı ile yapabileceklerdir.

Tekirdağ, Çorlu, Çerkezköy, Kırklareli, Lüleburgaz, Babaeski, İpsala, Keşan, Enez, Uzunköprü, Havsa, Süloğlu, Lalapaşa, Edirne Merkez ve tüm Trakya bölgesinde ikamet edenler Çin vizesi evraklarını Edirne Vize Merkezi ofisimize elden veya kargo ile ulaştırarak işlemlerini yapabileceklerdir.

Çin’e kısa süreli tek girişli 30 günlük ve 3 ay geçerli tek girişli ticari vize müracaatları yetkili turizm seyahat acentaları aracılığıyla yapılabilmektedir.

Çin Vize işlemlerinde konsolosluklara şahsen başvuruda bulunma zorunluluğu ve ülke çapında bölge ayrımı olmadığından belgelerinizi Edirne Vize Merkezine elden getirerek veya kargoyla ulaştırarak Çin vize işlemlerinizi Edirne Vize Merkezi uzmanlarımızın danışmanlığında gerçekleştirebilmektesiniz.

Çin vize işlemlerinde başvurular yetkili acentalar aracılığı ile yapılmaktadır. Çin Vize Merkezi Edirne şubesi yetkili acentalarla ve İstanbul ve Ankara Vize Merkezi şubeleriyle işbirliği içinde başvuru sürecini yöneterek ihtiyacınız olan vizeyi almanıza yardımcı olur. 

Vize Merkezi Edirne ofisine mesai saatlerimiz içinde randevu almadan gelerek Çin vize işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

Edirne Çin Vize Merkezi Yetkili Acenta

Edirne Vize Merkezi yetkili acentasına Çin vizesi başvuru talebinizi iletmek için aşağıdaki adımları takip edin:

1.Adım: Çin’i ziyaret amacınıza göre Çin Halk Cumhuriyeti vizesi gerekli belgelerin listesini Vize Merkezi Edirne Şubesini arayarak talep edin.

2.Adım: Çin vizesi için gerekli belgelerinizi hazırlayın ve kargo ile veya elden şubemize ulaştırın. Çin vize işlemlerinde uzman Edirne Vize Merkezine çalışma saatleri içinde randevu almadan gelebilir, evrak tesliminizi yapabilirsiniz.

3.Adım: Çin vizesi evrak dosyanız şubemize ulaştıktan sonra başvurunuz hemen işleme alınır ve eğer varsa eksik belgeye dair bilgiler size bildirilir. Evraklarınız tam olarak hazırlandıktan sonra başvurunuzu sizin adınıza yaparız.

4.Adım: Vize sonucu Çin Konsolosluğu tarafından açıklandıktan sonra pasaportunuz ev veya iş adresinize gönderilmektedir.

Çin Vizesi Vize Merkezi Edirne Başvuru Saatleri

Edirne Çin vizesi işlemleri için mesai saatlerimiz içinde ofisimizi randevu almadan ziyaret edebilirsiniz.

Pazartesi/Cuma arası: 08.00 - 18.30

Cumartesi: 10.00 - 14.00

 

Çin Vize Başvurusu ve Gerekli Belgeler Hakkında

Edirne Çin vizesi işlemlerinde gerekli belgeler durumunuza ve ziyaretin kapsamına güncellenebilmektedir. Edirne Vize Merkezi yetkili acentası ile yapacağınız görüşme akabinde Çin vizesi için gerekli güncel belgeler tarafınıza e-posta ile gönderilmektedir.

Edirne Çin vizesi turistik ve ticari vize başvurularında hazırlanması gereken evraklar ve vize koşullarına dair detayların için bilgisi Çin Vizesi Sayfamızdaki için Vize İşlemleri bölümünü ziyaret ediniz. Her vize başvurusu kişiye özel durumları içerir. Seyahat tarihleri, davetiyenizin kapsadığı tarihler, belgelerinizin geçerlilik süresi gibi vize sonucunu doğrudan etkileyen unsurlar hakkında ve nasıl hazırlık yapılmasına dair tüm detaylarda Vize Merkezi temsilcilerimiz profesyonel bir yaklaşımla hizmet vermektedirler.

Edirne Çin vize başvurularında Çin’deki valilikten ya da belediyeden onaylı davetiye alınması bir koşuldur ve davetiyenin kapsadığı tarihlere göre vizeniz çıkmaktadır.

Edirne Çin vizesi işlemlerinde başvuru sahibinin konsoloslukta bizzat şahsen bulunulması gerekmediğinden başvurunuz müşteri temsilcilerimizin ve vize operasyon asistanlarımız sayesinde yapılmaktadır.

Çin vizesi başvuru formunun hazırlanması, gerektiği takdirde dilekçe formatı, seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonları, evrak takibi, davetiye kontrolü Edirne Vize Merkezinin çalışma alanı içindedir.

Çin konsolosluğunu başvuru sahibi daha iyi tanımak için düzenlediği Çin vizesi formu Çince ve Türkçedir. Formda vermiş olduğunuz bilgiler Çin vizesi için gereken diğer belgelerle tutarlı olmalıdır. Gerçek dışı bilgiler vize reddine yol açabilmektedir. Bu konuda lütfen temsilcilerimizi tavsiyelerini dikkate alarak evraklarınızı bu yönlendirmeye göre düzenleyin.

Çin vizesi başvuru formu Türkçe doldurulabilmektedir. Çin’e ziyaret amacı, ülkeye giriş sayısı (örneğin turistik tek girişi veya ticari 3 aylık gibi)  ve ülkede kalış süresini doğru şekilde belirtmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler doğrudan vize ücretini de etkileyen bir unsur olarak karşınıza çıkmaktadır. Çin vizesi başvuru formunda seyahat sağlık sigortası yaptırdığınız kurumun adı, Çin’deki konaklama bilginiz, Türkiye’deki ikamet bilginiz, geçmiş seyahat deneyimlerinize kadar pek çok detay mevcuttur. Bu açıdan formun doldurulmasında Edirne Vize Merkezinden uzman desteği almanız vize başvurunuzu olumlu yönde etkiler.

 

Lütfen Dikkat!:

Çin Halk Cumhuriyeti konsolosluk vize bölümü Çin vizesi için gerekli standart evrakların yanında ek belge talebinde bulunabilir veya başvuru sahibini vize mülakatına çağırabilir. Böyle istinai durumlar Vize Merkezinin çalışma şartlarından bağımsız gelişir. Eğer eksik evrak talebi size doğrudan bildirilirse konsolosluk tarafından, lütfen Edirne Çin Vize Merkezi şubemizi bilgilendiriniz. Şayet Vize merkezi temsilcisine konsolosluktan ek evrak getirmenize dair bir bilgi yapıldığı takdirde temsilcimiz size gerekli bilgilendirmeyi zamanında yapacaktır.
 

Edirne Çin Vize Ücretleri

Edirne’den yapılan başvurularda Çin vize ücretleri turistik, ticari, özel ziyaret gibi vize kategorisine göre değişebilmektedir. Ayrıca talep edilen giriş sayısı (tek, çift veya multi giriş) da vize ücretinde değişikliğe yol açar. Vize Merkezi Edirne’den talep edilen bilgilendirme e-mail’inde gerekli doküman, prosedür ve ücret bilgileri yer almaktadır.

Çin vize müraccatları yetkili seyahat acentalarına evrak teslimi ile gerçekleştirildiği için konsolosluk harç bedellerinin yanında yetkili acenta başvuru ücretleri de vize ücretlerine doğal olarak yansımaktadır. Yetkili acenta koordinasyon bedelleriyle ilgili olarak Edirne Vize Merkezini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Önemli Not:

Edirne’den yapılan vize başvurularında Çin vizesi sonucuna karar veren etkili kurum sadece Çin Büyükelçiliği veya Çin Konsolosluğudur. Vize Merkezi Edirne şubesi Çin vizenizin Çin Konsolosluklarının vize bölümleri tarafından belirlenen vize koşullarına uygun şekilde başvuru yapmanızı sağlar. Lütfen müşteri temsilcilerimizin size verdiği tavsiyelere uygun şekilde belge hazırlıklarınızı yaparsanız başvuru sürecinde sorun yaşamazsınız.

 

 

 

Çin ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x