Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 31

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Çin Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Çin Vize Merkezi, Edirne ofisimizin bilgilendirme sayfasına hoş geldiniz.
 
Çin Vize Merkezi, Çin vizesi başvurularını Türkiye’nin her yerinden kabul etmektedir. Çin Vize Merkezi; Çin seyahatinizde gerekli olacak vize onayınız için vize türünü belirleyerek gerekli adınıza başvuru yapabilmektedir.
Edirne şubesinin yanında Türkiye’nin pek çok ilinde hizmet veren Vize Merkezi, Edirne ve Çerkezköy, Kırklareli, Lüleburgaz, Babaeski, İpsala, Keşan, Enez, Uzunköprü, Havsa, Süloğlu, Lalapaşa, Edirne Merkez ve tüm Trakya bölgesinde yaşayan ya da talep edilmesi durumunda Türkiye’nin her ilinden vize başvuru talebi alabilmektedir.
Vizenizi en hızlı ve güvenli şekilde almak için uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.
Çin Vize işlemleri konusunda yetkilendirilmiş ve yılların deneyimine sahip Çin Vize Merkezi uzman vize danışmanları aracılığıyla vize sürecinizi en hızlı ve sorunsuz şekilde, konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan tamamlamaktadır.

Çin Vize Merkezi Edirne Yetkili Acent

Edirne Çin Vize Merkezi, Çin vize işlemleri, seyahat planı ve diğer tüm konularda uzman kadrosuyla vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Konsolosluk tarafından adınıza işlem yapma noktasında yetkilendirilmiş olmanın yanında, uzun yıllardır Çin vize danışmanlığı ile güvenilirliğini ispat etmiş durumdadır. 
Çin vizesi başvurunuzu dört adımda tamamlayın.
1. Çin’e yapacak olduğunuz seyahatin belirlenmesi gerekmektedir. Çok farklı kategorilere ayrılmış olan Çin vizelerinden, seyahat planınıza en uygun olanını uzman vize danışmanlarımız aracılığı ile belirleyebilirsiniz.
2. Belirlemiş olduğunuz Çin vizesi gerekli evrakları Çin uzman vize danışmanlarımızdan talep edebilir, evrakların gerekliliği ve nasıl tamamlanacağı konusunda yardım alabilirsiniz.
3. Tamamlanmış olan evraklarınızın teyidi yapılmak üzere ve teslim amacıyla kargo yoluyla ya da elden teslim edebilirsiniz.
4. Tarafımıza ulaştırmış olduğunuz evrakların kontrolü sonrası bir eksiklik görülmemesi durumunda Çin vize başvuru noktasında yetkilendirilmiş kurumumuz aracılığı ile vize başvuru işleminiz başlatılacaktır. Sonuçlanan vize başvurunuz konusunda sizlere bilgilendirme yapılarak pasaportunuz teslim edilecektir.
Konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan zahmetsiz, hızlı ve güvenli bir şekilde Çin vizesi başvurusunda bulunabilir, aklınıza takılan her konuda Çin uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Çin Vize Merkezi Edirne Çalışma Saatleri

Çin vizesi işlemleri için çalışma saatlerimiz içinde ofisimizi randevu almadan ziyaret edebilirsiniz.
Pazartesi - Cuma: 08.00 - 19.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Çin Vize Merkezi Edirne Başvurusu

Edirne Çin Vize Başvurusu yapmak isteyen kişiler, konsolosluğa gerekli vize evraklarını sunarken, vize için yollanan davetiye mektubunu da eklemelidir. Gerekli makamlar ile irtibata geçilerek teyit edilen evraklar arasında davetiye mektubu muhakkak olmalıdır. Ne tür vize başvurusunda bulunursa bulunulsun, davetiye mektubu olmak zorundadır.
Turistik vize başvurularında, Çin’de faaliyet gösteren bir turizm acentesinden davetiye mektubu temin edilebilmektedir. Ticari vize başvurusunda kullanılacak olan davetiye mektubu ise ticari ortak tarafından yollanmış ıslak imzalı ve şirket kaşeli olmak zorundadır. Eğitim ya da aile ziyareti başvurularında eğitim kurumundan alınabilecek olan davetiye mektubu, aile ziyaretlerinde Çin’de ikamet eden kişi tarafından yollanmalıdır.
Edirne Çin vize başvurusunda bulunurken gerekli evrak listesi, vize türü ve evrak detayları hakkında tüm detayları öğrenmek ve başvuruda bulunmak için uzman Çin vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Çin Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Çin vizesi için gerekli evraklar, birçok farklı kategoriye ayrılmış olan Çin vizelerinden her biri için farklılaşabilmektedir. Çin Halk Cumhuriyeti ülkeye yapılacak olan giriş ve çıkışlar için seyahatleri kategorize ederek vatandaş ve turistlerin daha güvenli seyahat etmesi, başvuru süreçlerinin daha hızlı olmasını amaçlamıştır.
Seyahat planınıza en uygun olan vize türünü belirleyerek bu vizenin gerektirdiği evrakların tamamlanması sizlerin de işini kolaylaştırarak başvurunuzun kısa süre içinde sonuçlanmasını sağlayacaktır.
Çin vizesi gerekli evraklarının farklılaşması yanında, gerekli görülmesi durumunda konsolosluğun, ek evrak isteme ve mülakat yapmak isteme yetkisini saklı tuttuğunun da bilinmesi gerekmektedir.
Belgelerin eksiksizliği kadar, sunulan belgelerin birbiriyle çelişmeyen bilgiler içermesi, evrakların orijinal olması ve güncelliği de önemlidir. Çin vizesi için gerekli belgelerin neler olduğu, hangi tür vizeye başvurulacağı ve diğer detaylar hakkında uzman Çin vize danışmanlarımız ile irtibata geçerek süreç hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çin turistik vize için gerekli evraklar

Geçerli Pasaportunuz
Çin’deki tur operatöründen gelen belediye onaylı davetiye
Kimlik fotokopiniz
Orijinal ikametgah
2 adet Fotoğrafınız
Güncel banka hesap özetleri (en az 5000 TL bakiyeli), bankanın imza sirküleriyle birlikte kaşeli
Orijinal Banka hesap cüzdanı (banka hesap özetinin ibraz edilemediği durumda)
Savcılıktan Sabıka sicil kaydının orjinali
Uçak ve otel rezervasyonlarınız
Eski pasaportlarınız

Çin ticari vizesi için gerekli evraklar

Çin’de davet eden firmadan gönderilecek davetiye mektubu (davetiye mektubu detayları için Vize Merkezi Edirne şubemizi arayınız)
Şirketinizin antetli kağıdına imzalı kaşeli vize talebi dilekçesi şirket yetkiliniz tarafından yazılır
Şirketin orijinal faaliyet belgesi
Şirketin vergi levhası fotokopisi
Şirketin imza sirküleri
Şirketin ticari sicil gazetesi
Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli pasaportunuz
Kimlik fotokopiniz
İki adet güncel fotoğraf
Eski pasaportlarınız
Dikkat:
Belirtilen belgelerim genel belgeler olduğu, konsolosluğun gerekli görmesi halinde ek evrak isteme ve mülakat yapma isteğinde bulunabilme hakkını saklı tuttuğunu hatırlatmak isteriz.
Çin’e yapılacak olan seyahatlerin kapsamı her ne olursa olsun, davetiye sunma zorunluluğu bulunmaktadır. Çin turistik vize başvurusu için gerekli olan davetiye mektubu, Çin’de faaliyet gösteren bir turizm acentesinden alınabilmektedir. Ticari vize başvurusu için gerekli olan davetiye mektubunun, beraber iş yapılan kurum ya da kuruluş tarafından yollanması gerekmektedir.
Kurum ya da kuruluş, yollayacağı davetiye mektubunu Çin’deki resmi kuruluşlara onaylatarak imza ve kaşeli yollamak durumundadır. Eğitim vizesi için, davetiye mektubu eğitim kurumu tarafından yollanabilirken, aile ziyareti vize türleri için ise, Çin’de yaşayan aile bireyinin davetiye mektubu yollaması gerekmektedir.
Vize başvuru süreciniz için hayati öneme sahip olan bu ve benzeri detaylar ve dahası hakkında detaylı bilgi almak için uzman Çin vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Çin Vize Ücreti

Çin vizesi ücreti Çin’ e yapılması planlanan seyahatin çerçevesinde göre değişiklik göstermektedir. Öyle ki, Çin’e yapılmak istenen seyahatlerin kapsamına göre başvurulması gereken vize türü de değişmektedir. Kısa süreli ziyaretler için turist vize gerekli olabilirken, kısa süreli aile ziyareti için Q2 vizesi alınması gerekmektedir.
Turizm amaçlı değil de ticari bir faaliyette bulunmak istenirse kişinin ticari vize başvurusunda bulunarak çalışacağı kurumdan davetiye mektubu alması gerekmektedir. Bunun dışında çalışma vizesi, uzun süreli oturum vizesi, eğitim vizesi gibi çok çeşitli vize türleri bulunmaktadır. Çok farklı kategorilerde değerlendirilen Çin’e giriş çıkışlar için alınacak vizeler de bu doğrultuda farklı fiyatlandırmalara tabidir.
Çin vizesi ücreti bu farklı kategorilerde değerlendirilirken gerekli evrak listesinin de eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. 

Çin Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Çin vizesi gerekli evraklar arasında önem derecesi açısından fotoğraf kriteri ilk sırada gelmektedir. Fotoğrafın belirtilen ölçülerde olmaması durumunda vize başvurunuzun kabul edilmeme ihtimali vardır. Güncel ve 33*48 mm ölçülerinde ve arka fonu beyaz olması gereken fotoğrafın yüzü kapatmaması gerekmektedir.
Dini gerekçeler nedeniyle başı kapatmak zorunda olan vatandaşların sadece saçları- kafayı kapatmaları gerekmektedir. Yüzün herhangi bir yerinin kapatılması belirtilen fotoğraf kriterleri dışında yer almaktadır.
Çin vizesi fotoğraf kriterlerinde yüzün kapatılması ülkeye yapılacak girişlerde şüphe yaratabilme ihtimali bulunmaktadır. Çin vizesi başvurusunda kullanılacak olan fotoğraf mat olmalı ve kalın kağıda basılmalıdır. Çin vizesi fotoğrafının arka fonu beyaz olmakla birlikte, fotoğraf çekilirken giyilen kıyafetlerin de koyu renk olması gerekmektedir.
Çin vizesi fotoğrafı çektiren kişi ayrıca gözlük kullanıyorsa gözlüğünü çıkararak fotoğraf çektirmelidir. 

Çin Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çin vize başvurusunun kaç gün süreceği, başvurusunda bulunulan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Başvuru yapılan vize türü gerekli evrakları dışında konsolosluk farklı evrak taleplerinde bulunacağı gibi mülakat da talep edebilir. Ayrıca, Çin Halk Cumhuriyeti konsoloslukları, her iki ülke resmî tatil günlerinde çalışmamaktadır.
Muhtemel yoğun dönemler ve resmî tatil günlerine denk gelen vize başvuru sonuçlanma süresinin bu doğrultuda uzama ihtimali bulunmaktadır. Çin vize başvuruları sırasında Çin Halk Cumhuriyeti yeni uygulama getirerek başvuru sahiplerinden parmak izi almaya başlamıştır. Başvurunuzu Çin Vize Merkezi, Edirne şubesi aracılığı ile yapmış olsanız dahi, parmak iziniz yoksa konsolosluğa gelerek parmak izi vermek durumundasınız.
Çin vize başvurusu 7-10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Çin vize başvurusu ve vize türü belirleme, gerekli evrakların hazırlanması ve yetkili kurum olarak adınıza başvuru yapmamız için uzman Çin vize danışmanlarımız ile 0 850 460 15 31 numaralı hattımızdan iletişime geçiniz.
Çin Vize Merkezi Edirne Şubesi
Vize Merkezi Personel

Çin ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz