Bursa

Telefon/Faks

+90 (224) 322 2087

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

bursa@vizemerkezi.com

Çin Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi Türkiye’nin her yerinden Çin vize başvurularını kabul etmektedir.

Çin Vize işlemlerinde Çin Konsoloslukları bölge ayrımı yapılmaksızın Türkiye’deki ikametiniz neresi olsun vize başvurularını kabul etmektedirler. Ancak başvurular doğrudan Çin Konsolosluklarına yapılmamaktadır. Vize Merkezi Çin vize işlemlerinde sizin adınıza evrak takibi ve başvuru yapma konusunda deneyimli ekibiyle ihtiyacınız olan vizeyi almanıza yardımcı olur.

Bursa’dan yapılan Çin vize işlemlerinde Çin Konsolosluklarına şahsi başvurular kabul edilmemekte olup işlemler yetkili seyahat acentesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bursa ve çevresi illerde Balıkesir, Kütahya, Bilecik, Adapazarı, Çanakkale’de ikamet eden T.C. vatandaşları ve uzun süreli oturum izni olan yabancılar işlemlerini Bursa vize Merkezi ile yapabileceklerdir.

Bursa Çin Vize Merkezi Yetkili Acenta

Bursa Çin Vize Merkezi Çin vize işlemlerinin her aşamasında başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti veren yetkili bir acentadır. Vize başvurunuzu Bursa Çin Vize Merkezi yetkili acenta üzerinden gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz ihtiyacınız olan Çin vizesini almanızda yeterli olacaktır.

1.Adım: Çin’e yapacağınız seyahatin amacını belirleyiniz. Seyahat amacınız turistik veya ticari olabilir.

2.Adım: Seyahat amacınıza uygun Çin vizesi gerekli evrak listesini Bursa vize merkezi çağrı merkezimizi arayarak talep edin. Temsilcimiz gerekli evrak listesini size mail ile gönderecektir.

3.Adım: Evraklarınızı eksiksiz şekilde hazırlayın ve bize kargo yaparak veya elden iletişim adresimize ulaştırın.

4.Adım: Evraklarınız elimize ulaştıktan sonra başvurunuz hemen işleme alınacak ve gerekli bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır.

Bursa Çin Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Çin vizesi işlemleri için çalışma saatlerimiz içinde ofisimizi randevu almadan ziyaret edebilirsiniz.

Pazartesi – Cuma arası: 07.00 - 18.30

Cumartesi: 10.00 - 14.00

Çin Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Çin vizesi için gerekli belgeler seyahat amacına yani ticari veya turistik amaçlı ziyaretlere göre değişebilmektedir. Çin Ticari vize ve Çin Turistik vize evrak listeleri hakkında ön bilgilendirme almak için Vize Merkezi Çin sayfamızda yer alan Vize İşlemleri Bölümünün inceleyiniz.

Çin Vizesi için gerekli belgeler güncel koşullara göre değişikliğe uğrayabilmektedir. Bursa Çin Vize Merkezi departmanımızı arayarak durumunuza özel vize evraklarının güncel halini talep etmenizi tavsiye ederiz. Güncel olmayan belgelerle yapılan başvurular vize reddi almanıza sebebiyet verebilir. Sizin durumunuza özel belgeleri ve alternatif evrakları öğrenmek için vize Merkezi temsilcilerimizi arayın ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için vize talebinize yönelik önceliklerinizi bizlerle paylaşın. Vize Merkezi temsilcileri Çin Vize işlemlerinde çözüm odaklı hareket ederek durumunuza özel çözümler üretmektedirler.

Çin Turistik vizesi için gerekli belgeler

1.Geçerli Pasaportunuz (Çin seyahati sonrası 6 ay geçerli)
2.Çin’deki tur operatöründen gelen belediye onaylı davetiye (Çin’deki valilik veya belediyeden)
3.Kimlik fotokopiniz (güncel)
4.Orijinal ikametgah dokümanı
5.2 adet Fotoğrafınız (33X48 mm ebetında, neyaz fon, mat ve kalın)
6.Güncel banka hesap özetleri (en az 5000 TL bakiyeli, bankanın imza sirkülerive kaşe) veya Banka hesap cüzdanı (banka hesap özeti alınamadığı durumda)
8.Savcılıktan Sabıka sicil kaydının orijinali (temiz)
9.Uçak ve otel rezervasyonlarınız (vizeniz onay alamdan uçak ve otel için ödeme yapmamanızı öneririz)
10.Eski pasaportlarınız (olmadığı durumda dilekçe ile bildirim yapılmalı)

Çin Ticari Vizesi için Gerekli belgeler

1.Ticari amaçlı görüşme için Çin’deki firmadan gönderilecek davetiye mektubu (davetiye mektubu detayları için Vize Merkezi Bursa şubemizi arayınız)
2.Şirketinizin imzalı kaşeli vize talebi dilekçesi şirket yetkiliniz tarafından şirketin antetli kağıdına yazılır
3. Faaliyet belgesinin aslı
4. Vergi levhasının fotokopisi   
5. İmza sirküleri
6. Ticari sicil gazetesi fotokopisi
7.Seyahat bitiminden sonra 6 geçerli pasaport
8.Kimlik fotokopileri
9.İki adet fotoğraf (33x48 mm)
10.Eski pasaportlarınız (olmadığı durumda dilekçe ile bildirim yapılmalı)

Lütfen Dikkat!:

Bursa Çin Vize Merkezi sayfamızda belirtilen belgelere ek olarak belge talebi talebinde bulunulabilir. Durumunuza özel bilgi almak için çağrı merkezimizi arayın.

Çin vizesi işlemlerinde turistik ve ticari ve bu vize kategorilerini içeren diğer vize türlerinde de Çin’de seyahat edilecek yerdeki belediyeden veya valilikten onaylı davetiye ibrazı zorunludur.

Bursa Çin Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Çin vizesi için gereken fotoğrafın ölçüleri 33 x 48 mm. ve fonu beyaz olmalıdır. Çin vize başvurularında önceki vize başvurularında kullanmış olduğunuz fotoğrafları kullanmamanız tavsiye edilir. 2 adet fotoğrafın birbiriyle aynı ve güncel olması gerekmektedir. Yüzün görünmesini engelleyen ya da ülkeye girişinizde şüphe yaratacak derecede farklı görünümdeki fotoğraflar sıkıntı yaşamanıza neden olabilir. Fotoğraf mat ve kalın bir kağıda basılmış olmalıdır. Vize fotoğrafının arka fonu beyaz, kıyafetlerin koyu renk olması ve gözlüksüz olarak ön cepheden çekilmiş olması gerekmektedir.

Bursa Çin Vize Başvurusu

Bursa Çin vize başvurularında Çin’de gidilecek bölgenin en yüksek makamından onaylı gönderilecek davetiye olmadan başvuru işlemleriniz tamamlanmaz. Turistik vize başvurularında Çin’deki turizm acentesi, ticari vize başvurularında Çin’de iş görüşmesi yapılacak firmadan gönderilecek davetiyenin valilik veya belediyeden onaylı olması gerekmektedir. Bu davetiyenin barkod numarası Çin’in Türkiye’deki ilgili konsolosluğu ile paylaşılır. Barkod bilgisi Çin Büyükelçiliğine veya Bursa Çin Başkonsolosluğuna iletilir. Davetiye mail formatında Çin vizesi başvuru sahibine iletilmelidir.

Çin vize başvurularında diğer bir dikkat edilmesi gereken husus eski pasaportlarınızın başvuru dosyanızda yer alacağıdır. Eğer eski pasaportunuz yok ise veya kaybolmuş ise şirket yetkiliniz şirketinizin antetli kağıdına durumu izah eden İngilizce bir dilekçe yazması gerekecektir. Bu konuların ayrıntıları hakkında Bursa Vize Merkezi Bursa temsilcilerimizin size daha iyi hizmet verebilmesi için lütfen çağrı merkezimizi arayın.

Çin Vizesi Ücreti

Bursa Çin vizesi ücreti Çin’e tek, çift veya multi-giriş sayısı, ziyaretin amacı (turistik, ticari, özel, çalışma, eğitim) ve talep edilen vize süresine (30 günlük, 90 günlük, 1 yıllık vb.) göre değişebilmektedir. Çin Vizesi ücretleri hakkında bilgiyi seyahat tarihiniz yaklaştığında Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak öğrenmenizi tavsiye ederiz çünkü Çin vize ücretleri de Çin vizesi için gerekli evraklar gibi Türkiye ve Çin arasındaki vize uygulama içeriğine göre değişebilmektedir. Bursa Vize Merkezini arayarak talep edeceğiniz bilgi e-postasında gerekli doküman ve ücret bilgisi paylaşılmaktadır.

Çin vize işlemleri yetkili acentalar üzerinden yürütüldüğü için Çin vize ücreti konsolosluk harç bedelinin yanında Vize Merkezinin koordinasyon ücretlerini de içermektedir. Çin vizesi için gerekli belgelerin prosedüre uygun düzenlenmesi, bilgi formlarının doldurulması, ilgili seyahat ve sağlık sigortalarını yapılması, evrak takibi, eksik evrak bildirimi ve belgelerin güncelliğinin kontrolü Vize Merkezi Bursa’nın çalışma sahası içinde olmaktadır.

 

 

 

 

Telefon