Bursa

Adres

İstiklal Mahallesi Hakan Sokak No:19/A Osmangazi/BURSA

Telefon/Faks

+90 (224) 322 2087

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

bursa@vizemerkezi.com

Çin Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Bursa Vize Merkezi Türkiye’nin her yerinden Çin vize başvurularını kabul etmektedir. Çin Vize işlemleri Çin Konsoloslukları bölge ayrımı yapılmaksızın Türkiye’deki ikametiniz neresi olsun vize başvurularını kabul etmektedirler. Ancak başvurular doğrudan Çin Konsolosluklarına yapılmamaktadır.

Vize Merkezi Çin vize işlemlerinde sizin adınıza evrak takibi ve başvuru yapma konusunda deneyimli ekibiyle ihtiyacınız olan vizeyi almanıza yardımcı olur. Bursa’dan yapılan Çin vize işlemlerinde Çin Konsolosluklarına şahsi başvurular kabul edilmemekte olup işlemler yetkili seyahat acentesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bursa ve çevresi illerde Balıkesir, Kütahya, Bilecik, Adapazarı, Çanakkale’de ikamet eden T.C. vatandaşları ve uzun süreli oturum izni olan yabancılar işlemlerini Bursa vize Merkezi ile yapabileceklerdir.

Bursa Çin Vize Merkezi Yetkili Acente

Bursa Çin Vize Merkezi Çin vize işlemlerinin her aşamasında başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti veren yetkili bir acentadır. Vize başvurunuzu Bursa Çin Vize Merkezi yetkili acenta üzerinden gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz ihtiyacınız olan Çin vizesini almanızda yeterli olacaktır.

 1. Adım: Çin’e yapacağınız seyahatin amacını belirleyiniz. Seyahat amacınız turistik veya ticari olabilir.
 2. Adım: Seyahat amacınıza uygun Çin vizesi gerekli evrak listesini Bursa vize merkezi çağrı merkezimizi arayarak talep edin. Temsilcimiz gerekli evrak listesini size mail ile gönderecektir.
 3. Adım: Evraklarınızı eksiksiz şekilde hazırlayın ve bize kargo yaparak veya elden iletişim adresimize ulaştırın.
 4. Adım: Evraklarınız elimize ulaştıktan sonra başvurunuz hemen işleme alınacak ve gerekli bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır.

Bursa Çin Vize Merkezi Çalışma Saatleri Çin vizesi işlemleri için çalışma saatlerimiz içinde ofisimizi randevu almadan ziyaret edebilirsiniz.

Pazartesi – Cuma: 07.00 - 18.30 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Çin Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Çin vizesi için gerekli belgeler seyahat amacına yani ticari veya turistik amaçlı ziyaretlere göre değişebilmektedir. Çin Ticari vize ve Çin Turistik vize evrak listeleri hakkında ön bilgilendirme almak için Vize Merkezi Çin sayfamızda yer alan Vize İşlemleri Bölümünün inceleyiniz.

Çin Vizesi için gerekli belgeler güncel koşullara göre değişikliğe uğrayabilmektedir. Bursa Çin Vize Merkezi departmanımızı arayarak durumunuza özel vize evraklarının güncel halini talep etmenizi tavsiye ederiz. Güncel olmayan belgelerle yapılan başvurular vize reddi almanıza sebebiyet verebilir.

Sizin durumunuza özel belgeleri ve alternatif evrakları öğrenmek için vize Merkezi temsilcilerimizi arayın ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için vize talebinize yönelik önceliklerinizi bizlerle paylaşın. Vize Merkezi temsilcileri Çin Vize işlemlerinde çözüm odaklı hareket ederek durumunuza özel çözümler üretmektedirler.

Çin Turistik vizesi için gerekli belgeler

 • Geçerli Pasaportunuz (Çin seyahati sonrası 6 ay geçerli)
 • Çin’deki tur operatöründen gelen belediye onaylı davetiye (Çin’deki valilik veya belediyeden)
 • Kimlik fotokopiniz (güncel)
 • Orijinal ikametgah dokümanı
 • 2 adet Fotoğrafınız (33X48 mm ebetında, neyaz fon, mat ve kalın)
 • Güncel banka hesap özetleri (en az 5000 TL bakiyeli, bankanın imza sirkülerive kaşe) veya Banka hesap cüzdanı (banka hesap özeti alınamadığı durumda)
 • Savcılıktan Sabıka sicil kaydının orijinali (temiz)
 • Uçak ve otel rezervasyonlarınız (vizeniz onay alamdan uçak ve otel için ödeme yapmamanızı öneririz)
 • Eski pasaportlarınız (olmadığı durumda dilekçe ile bildirim yapılmalı)

Çin Ticari Vizesi için Gerekli belgeler

 • Ticari amaçlı görüşme için Çin’deki firmadan gönderilecek davetiye mektubu (davetiye mektubu detayları için Vize Merkezi Bursa şubemizi arayınız)
 • Şirketinizin imzalı kaşeli vize talebi dilekçesi şirket yetkiliniz tarafından şirketin antetli kağıdına yazılır
 • Faaliyet belgesinin aslı
 • Vergi levhasının fotokopisi
 • İmza sirküleri
 • Ticari sicil gazetesi fotokopisi
 • Seyahat bitiminden sonra en az 6 ay geçerli pasaport
 • Kimlik fotokopileri
 • İki adet fotoğraf (33x48 mm)
 • Eski pasaportlarınız (olmadığı durumda dilekçe ile bildirim yapılmalı)

Lütfen Dikkat!:

Bursa Çin Vize Merkezi sayfamızda belirtilen belgelere ek olarak belge talebi talebinde bulunulabilir. Durumunuza özel bilgi almak için çağrı merkezimizi arayın.

Çin vizesi işlemlerinde turistik ve ticari ve bu vize kategorilerini içeren diğer vize türlerinde de Çin’de seyahat edilecek yerdeki belediyeden veya valilikten onaylı davetiye ibrazı zorunludur.

Bursa Çin Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Çin vizesi için gereken fotoğrafın ölçüleri 33 x 48 mm. ve fonu beyaz olmalıdır. Çin vize başvurularında önceki vize başvurularında kullanmış olduğunuz fotoğrafları kullanmamanız tavsiye edilir. 2 adet fotoğrafın birbiriyle aynı ve güncel olması gerekmektedir. Yüzün görünmesini engelleyen ya da ülkeye girişinizde şüphe yaratacak derecede farklı görünümdeki fotoğraflar sıkıntı yaşamanıza neden olabilir.

Fotoğraf mat ve kalın bir kağıda basılmış olmalıdır. Vize fotoğrafının arka fonu beyaz, kıyafetlerin koyu renk olması ve gözlüksüz olarak ön cepheden çekilmiş olması gerekmektedir.

Çin vizesi fotoğraf kriterlerinde yüzün kapatılması ülkeye yapılacak girişlerde şüphe yaratabilme ihtimali bulunmaktadır. Çin vizesi başvurusunda kullanılacak olan fotoğraf mat olmalı ve kalın kağıda basılmalıdır. Çin vizesi fotoğrafının arka fonu beyaz olmakla birlikte, fotoğraf çekilirken giyilen kıyafetlerin de koyu renk olması gerekmektedir.

Çin vizesi fotoğrafı çektiren kişi ayrıca gözlük kullanıyorsa gözlüğünü çıkararak fotoğraf çektirmelidir. Çin vizesi fotoğraf detayı ve gerekli evrak listesi, vize türü ve evrak detayları hakkında tüm detayları öğrenmek ve başvuruda bulunmak için uzman Çin vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bursa Çin Vize Başvurusu

Bursa Çin Vize Başvurusu yapmak isteyen kişiler, konsolosluğa gerekli vize evraklarını sunarken, vize için yollanan davetiye mektubunu da eklemelidir. Gerekli makamlar ile irtibata geçilerek teyit edilen evraklar arasında davetiye mektubu muhakkak olmalıdır.

Ne tür vize başvurusunda bulunursa bulunulsun, davetiye mektubu olmak zorundadır. Turistik vize başvurularında, Çin’de faaliyet gösteren bir turizm acentesinden davetiye mektubu temin edilebilmektedir.

Ticari vize başvurusunda kullanılacak olan davetiye mektubu ise ticari ortak tarafından yollanmış ıslak imzalı ve şirket kaşeli olmak zorundadır. Eğitim ya da aile ziyareti başvurularında eğitim kurumundan alınabilecek olan davetiye mektubu, aile ziyaretlerinde Çin’de ikamet eden kişi tarafından yollanmalıdır.

Bursa Çin vize başvurusunda bulunurken gerekli evrak listesi, vize türü ve evrak detayları hakkında tüm detayları öğrenmek ve başvuruda bulunmak için uzman Çin vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Çin Vizesi Ücreti

Çin vizesi ücreti Çin’ e yapılması planlanan seyahatin çerçevesinde göre değişiklik göstermektedir. Öyle ki, Çin’e yapılmak istenen seyahatlerin kapsamına göre başvurulması gereken vize türü de değişmektedir. Kısa süreli ziyaretler için turist vize gerekli olabilirken, kısa süreli aile ziyareti için Q2 vizesi alınması gerekmektedir.

Turizm amaçlı değil de ticari bir faaliyette bulunmak istenirse kişinin ticari vize başvurusunda bulunarak çalışacağı kurumdan davetiye mektubu alması gerekmektedir. Bunun dışında çalışma vizesi, uzun süreli oturum vizesi, eğitim vizesi gibi çok çeşitli vize türleri bulunmaktadır.Çok farklı kategorilerde değerlendirilen Çin’e giriş çıkışlar için alınacak vizeler de bu doğrultuda farklı fiyatlandırmalara tabidir.

Çin vizesi ücreti bu farklı kategorilerde değerlendirilirken gerekli evrak listesinin de eksik olmaması gerekmektedir. Çin vizesi ücreti ve diğer detaylar hakkında bilgi almak, vize başvurusunda bulunarak sizin adınıza konsolosluğa gitmeden vizenizi almamız için uzman Çin danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Çin Vize Başvurusu Kaç Gün Sürer?

Çin vize başvurusunun kaç gün süreceği, başvurusunda bulunulan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Başvuru yapılan vize türü gerekli evrakları dışında konsolosluk farklı evrak taleplerinde bulunacağı gibi mülakat da talep edebilir. Ayrıca, Çin Halk Cumhuriyeti konsoloslukları, her iki ülke resmî tatil günlerinde çalışmamaktadır.

Muhtemel yoğun dönemler ve resmî tatil günlerine denk gelen vize başvuru sonuçlanma süresinin bu doğrultuda uzama ihtimali bulunmaktadır. Çin vize başvuruları sırasında Çin Halk Cumhuriyeti yeni uygulama getirerek başvuru sahiplerinden parmak izi almaya başlamıştır.

Başvurunuzu Vize Merkezi Bursa şubesi aracılığı ile yapmış olsanız dahi, parmak iziniz yoksa konsolosluğa gelerek parmak izi vermek durumundasınız. Çin vize başvurusu kaç gün süreceği belirtilen ve değişken durumlar çerçevesinde ortalama olarak 7-10 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Çin vize başvurusu ve vize türü belirleme, gerekli evrakların hazırlanması ve yetkili kurum olarak adınıza başvuru yapmamız için uzman Çin vize danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Vize Merkezi Bursa ofisimizden aldığınız hizmet MCT Turizm tarafından verilmektedir. Danışmanlık ve hizmetler MCT Turizm sorumluluğunda olduğu için tüm öneri ve şikayetlerin kendilerine bildirilmesini rica ederiz.

Vize Merkezi Bursa Şubesi

Vize Merkezi Personel

Çin ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz