Çin Vize Reddi

C. K. 09/04/20, 12:05
Merhabalar, Çin ticari vizeye davetiyem ile birlikte başvuru yaptım ancak vizem reddedildi. Red nedeni olarak davetiye kaynaklı olduğunu belirttiler ancak bu nasıl bir sorun yaratabilir anlayamadım. Çin vize reddi nasıl kırabilirim? Şimdi nasıl bir yol izlemeyelim? Çin’e seyahat etmek istiyorum. Yardımcı olmanızı rica ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

Ticari amaçlı yapılan Çin vize başvurularında en önemli belge davetiyedir. Davetiyenizin olması ticari amaçlı yapacağınız görüşmenin ispatıdır. Yani vize başvurularında yaptığımız evrak sunumunun gidiş amacımıza uygun hazırlanması bu yüzden önemlidir. Çin Konsolosluğu evraklarınızı incelerken davetiyenizi barkod okutma sistemi ile onaylı ya da hatalı olup olmadığı kontrol edilerek vize vermektedir. Çin Konsolosluğu dışında davetiyeyi bu aşamada farklı hiçbir kurum görememekte ve davetiyeniz geçerli bile olsa red verme hakkına sahiptirler. Davetiyenizde bir sorun olmaması durumunda diğer evraklarınızın yetersiz kalması ya da başvuru formunuzda yanlışlıklar olması gibi nedenlerle de red almış olabilirsiniz. 

Red durumlarında en önemli kısım reddi geri çevirmektedir. Çin Konsolosluğu yapacağınız itiraz ya da Çin vize ret geri çevirme taleplerini kabul etmemektedir. Bu nedenle Çin vize ret durumunda yeni bir başvuru yapmanız gereklidir. Yeni başvuru yaparken mutlaka yeni bir davetiye alarak başvuru yapmalısınız. Yeni vize başvurunuzda tekrar red almamak için yapmanız gereken davetiyenizin, evraklarınızın ve başvuru formunuzun konsolosluğun belirttiği kurallar çerçevesinde olmasını sağlamaktır. Tüm evraklarınızın davetiye ve başvuru formunuzu destekler biçimde olması gerektiğini unutmamalısınız. Belgelerinize ek olarak iyi niyet mektubu yazarak evraklarınızı ve niyetinizi destekleyen bir dilekçe yazmanız fayda sağlayacaktır. Gidiş amacınız süresini ve Türkiye’ye geri döneceğinizi belirtmeniz ve bunu konsolosluğa imzalı bir şekilde ibraz etmeniz belgelerinizi ve başvurunuzu destekleyecektir. Red almanız durumunda konsolosluğa ödediğiniz ücretler iade edilmemektedir. Red durumunu geri çevirmenin tek yolu doğru başvuru yapmaktır. 

Çin vize reddi geri çevirmek kolay bir işlem değildir. Bu yüzden tüm bu belgelerinizi hazırladıktan sonra davetiyeniz, dilekçeleriniz ve evraklarınızda eklenmesi ya da çıkarılması gereken noktalar için profesyonel destek almanız tekrar red almamanız için önemlidir. 

Saygılarımla, teşekkürler

Burcu Altınısık

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
C. K. 11/04/20, 15:37

Merhaba, Çin’e daha önce iki defa vize başvurusu yaptım ve ikisinde de ret aldım. Şirket davetiyesi ile başvuru yaptım, ticari başvuruydu ve tüm belgelerimin eksiksiz olduğunu düşünüyorum. Çin’e seyahat etmem ticari faaliyetlerim için şart üçüncü Çin vize reddi almak istemiyorum. Lütfen bana yardımcı olun.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 11/04/20, 15:39

Merhabalar,

Öncelikle yaşamış olduğunuz ret durumundan dolayı üzüldüğümüzü belirtmek isteriz. Maalesef evrakları hazırlamak ya da başvuru formunu doldurmuş olmak vize almanız için yeterli olmayabiliyor. Bu tür durumlarda öncelikle neden ret aldığınızı incelememiz gerekiyor. Bunun için sunduğunuz tüm evrakları, başvuru formunuzu, davetiye ve dilekçelerinizi görmemiz gerekmektedir. Önceki yapmış olduğunuz başvurunun nedeni eksik bir belge, yanlış davetiye ya da dilekçe tutarsızlığı gibi durumlar olabilir. Ret alma nedeninizi tespit ettikten sonra başvurunuzu konsolosluğun istediği kurallar çerçevesinde yürütmemiz gerekiyor.

Öncelikle ret almış yolcularımıza vize reddi Çin başvuruları için tekrar başvurmaya karar verirlerse iyi niyet mektubu mutlaka yazmalarını öneriyoruz. Bu sayede kendinizi ve seyahat amacınızı daha iyi ifade edebilir ve Türkiye’ye geri döneceğiniz sözünü verebilirsiniz. Konsolosluklar iyi niyet mektubu ve dilekçe gibi detayları çok dikkate alırlar.

Elbetteki sadece iyi niyet mektubu ile Çin vizesi ret çeviremezsiniz. Evraklarınızı başvuru amacınıza göre eksiksiz hazırlamanız gerekiyor. Bu yüzden hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini doğru yerden bilgi almalısınız. Ticari başvuruların en önemli belgelerinden biri olan davetiyenizi belediye onaylı alıp karşı taraftaki firmadan antetli dilekçenizi de talep etmelisiniz.

Başvuru formunuzu da yine profesyonel şekilde doldurmalısınız. Değerlendiren kişiler elbetteki evraklar ya da davetiye ile form arasında tutarsız bilgiler fark ederse Çin vizesi ret işlemi ile sonuçlandıracaklardır. Başvuru formu online doldurulmaktadır ve formu doldururken tüm soru yanıtlamalısınız, yanıtsız bırakılan yer konsolosluğun nazarında soru işaretine sebep olur. Soru işaretlerini yaratmayacak başvurular doğrudur.

Sizlere önerimiz Çin vize reddi üçüncü kez almamanız için vize başvurunuzu profesyonel şekilde ve ikinci göz olabilecek kişiler ile yapmanızdır. Dilerseniz vize merkezi müşteri temsilcinizden evrak listesini 0(212) 970 05 31 telefon numarasından talep edebilirsiniz.

Teşekkürler,

Burcu Altınışık

çin vize reddi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI