Çin Vizesi

E. A. 08/04/20, 16:38
Çin vizesi başvurusu yapmak istiyorum ancak konsolosluğu aradım ulaşamadım. Kimse telefonları açmıyor. Turistik evraklarımı kontrol ettirmek istiyorum. Direkt olarak sizden yapabilir miyim? Bursa’da ikamet ediyorum. İstanbul’dan başvuru yapabilir miyim?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, 

Kısa süreli vize Çin başvuruları Ankara’daki Çin Büyükelçiliği ve İstanbul Çin Büyükelçiliği üzerinden Çin temsilcileri tarafından yetkilendirilmiş acenteleri aracılığı ile yapılmaktadır. Ancak ikamet bölgeniz Bursa olduğundan dolayı İstantanbul Çin Büyükelçiliği ile başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir.

Çin vize başvurusu için 01.01.2018 tarihinden sonra Çin vizeniz için parmak izi verdiyseniz tekrar parmak izine gelmeniz gerekmemektedir. Bu durumda sizin İstanbul’a gelmenize gerek kalmadan bizler başvurunuzu tamamlayabiliyoruz. Ancak ilk vize başvurunuz ya da bu tarih önce Çin vizenizin bulunması durumundan İstanbul’a parmak izi işlemi için gelmeniz gerekmektedir. Vize Çin Konsolosluğu tarafından tek girişli olarak verilmektedir. Yalnızca Hong Kong’a gidecek kişiler çift girişli vize talebinde bulunabilmektedir. 

Çin hükümeti 2016 yılından itibaren bireysel Çin seyahatlerini kaldırmıştır. Bu nedenle Çin’e turistik seyahat etmek isteyen yolcular L tipi grup vizelerine başvuru yapmaktadırlar. Grup vizesi başvurusu için bazı koşullar gereklidir. Çin grup vizesi için en önemli nokta minimum 5 kişilik grup halinde başvuru yapılması ve seyahat süresince vizelerinizi birlikte kullanmanız gerekmektedir. 

Çin vize başvurusu hazırlanması gereken evraklar çalışma durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Şuanda konsolosluklar yoğunlukları nedeniyle cevap veremeyebilirler. Bu nedenle ulaşamayabilirsiniz. Çin vize başvuru için hazırladığınız evraklarınızı Vize Merkezi müşteri temsilcinize 0 (212) 970 05 31 telefon numarasından ya da ortadogu@vizemerkezi.com mail adresinden ulaşarak iletebilirsiniz ve kontrolünü birlikte sağlayabilirsiniz. Ayrıca Çin vize başvurularınız için dilekçeleriniz evraklarınızı destekleyici nitelikte yazılmış olmalıdır. Dilekçelerinizin kontrolünü bizler yaparak sizleri eklenmesi ve çıkartılması gerekenlerle yönlendireceğiz. 

Çin vizesi başvurularınızın eksiksiz olması hem evrak hem de form süreci bizler için önemlidir. Çin turistik vize başvuruları başvuru yapıldıktan 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak randevu konusunda zaman zaman yoğunluklardan kaynaklı ileri tarihe verme durumu yaşanmaktadır. Bu neden tüm müşterilerimize seyahatlerinden en az 1 önce başvuru yapmalarını öneriyoruz. 

Teşekkürler.

çin vizesi hayal değil

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI