Nijerya Vizesi

Vize Merkezi Nijerya vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Nijerya vize türlerinde yani Nijerya vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Nijerya Vizesi

Nijerya Vizesi

Nijerya Vizesi İçin Merak Edilenler

Nijerya vizesi kaç günde çıkar?

Nijerya vize başvurusunun değerlendirme ve karara bağlanma süresi standart başvurularda 15 iş günü sürmektedir. Ekspres başvuru yapıldığında bu süre kısalmakta olup 7 iş gününde vize değerlendirilmektedir. Konsolosluğun yoğun dönemleri, resmi tatiller ve bayramlar sürenin uzamasına sebep olan etkenlerdir. İşlemler uzun sürebileceğinden ve parmak izi verme zorunluluğu bulunduğundan dolayı son günlere bırakmadan başvuru yapılmalıdır.

Schengen vizesi olanlar Nijerya’ya girilebilir mi?

Schengen vizesi, Nijerya’da geçerli bir vize değildir. Seyahat edecek yolcuların Nijerya vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Nijerya vizesi ile Schengen ülkelerine girilir mi?

Nijerya vizesi ile Schengen ülkelerinde dolaşım hakkı olmaz. Yolcuların, geçerli bir vize alarak seyahat edebilirler.

Nijerya başvuruları için Covid-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası zorunlu mu?

Başvuru işlemleri için seyahat sağlık sigortası zorunluluğu bulunmamaktadır.

Nijerya başvuru ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler

 • Nijerya vize başvurusunda bulunacak yolcuların seyahat sonrası en az 8 ay geçerlilik süresi olan pasaporta sahip olmaları gerekmektedir.
 • Nijerya vizesi işlemlerinin tamamlanabilmesi için Ankara’da parmak izi verme zorunluluğu vardır.

Vize sonuçlanmadan otel ve uçak biletleri alınmalı mı?

Nijerya vizesi sonuçlanmadan otel ve uçak biletinin satın alınması tavsiye edilmemektedir. Vize sonuçlanma süresi belirsiz ve konsolosluğun inisiyatifinde olduğundan dolayı vize teslim alındıktan sonra satın alınması daha doğru olacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti ile Nijerya ilişkilerinde gelişmelerin meydana gelmesiyle de Nijerya’ya seyahat etmek isteyen kişiler; Nijerya vizesinin kaldırılıp kaldırılmadığına dair güncel bilgi edinmek istemektedirler. Bu konuya ilişkin vereceğimiz bilgiler Nijerya vize prosedürü hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler için faydalı olacaktır. Nijerya vizesi kalkmamış olup Nijerya’ya seyahat etmeden önce Nijerya vizesi almanız gerekmektedir. Nijerya Devleti, umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize uygulaması devam etmektedir. Yalnızca diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları için 2014 senesinde vize uygulaması kalkmış olup bu pasaportu olan kişiler 29 Kasım 2014 tarihinden itibaren 90 günü aşmayacak olan süreler için Nijerya’ya vizesiz olarak seyahat edebilmektedir.

Dolayısıyla, gri veya yeşil pasaporta sahip olsanız da normal pasaporta sahip kişilerde olduğu gibi Nijerya vizesi alınması gerekmektedir. Nijerya Devleti, vize uygulamış olduğu pasaport kategorilerinden hiçbiri için sınır kapısında vize uygulamasını gerçekleştirmeyip bu uygulama konusunda da herhangi bir değişiklik olmamıştır. Nijerya’nın Türkiye’deki tek dış temsilciliği Nijerya Büyükelçiliği Ankara’ dır. Nijerya Ankara Büyükelçiliği içinde konsolosluk hizmeti veren bölümü olup Türkiye’nin başka bir şehrinde vize vermekle yetkili olan resmi Nijerya makamı bulunmamaktadır.

Nijerya vizesi için şahsen başvuruda bulunma zorunluluğu olmayıp Vize Merkezi olarak sizin adınıza da vize başvurusu yapabilmekteyiz. Nijerya vize başvurusunu vize danışmanlık şirketi aracılığıyla yapmanız durumunda seçtiğiniz danışmanlık şirketinin size Nijerya vizesini almada başarılı olma şansı şirketin güvenirliliği ve tecrübesi ile de orantılıdır. Bu sebeple bizler Vize Merkezi şubeleri olarak burada sizin için her şeyin en iyi biçimde sonuçlanması konusunda size gerekli her türlü danışmanlığı yapmak üzere hazır bulunuyoruz. Nijerya vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Nijerya vize başvuru formunu almak isterseniz bizi ziyaret edebilir veya telefon ya da e-mail ile irtibata geçebilirsiniz.

Nijerya Vize Merkezi

Nijerya vize merkezi olarak Nijerya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına profesyonel ekibimizle Nijerya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlara vize almaları noktasında hizmet vermekteyiz. Nijerya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından; umuma mahsus, hizmet pasaportu ya da hususi pasaport sahibi olanlar vize uygulamasına tabi tutulmaktadırlar. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından yalnızca diplomatik pasaport sahipleri, 2014 yılında imzalanan protokol gereği Nijerya vize uygulamasından 180 günlük sürenin 90 gününü kapsayacak şekilde vizeden muaf tutulmaktadırlar. Nijerya vize merkezi olarak, vize almak zorunda olan vatandaşlara yönlendirme yapmak yanında vize başvuru sürecinin en hızlı ve sorunsuz olarak yürütülmesi için de yardımcı olmaktayız.

Nijerya vize merkezi olarak, Nijerya Devleti’nin sınır kapılarında hiçbir şekilde vize uygulaması yapmadığını belirtmek isteriz. Nijerya’ya seyahat etmek isteyen kişiler, Nijerya Ankara Büyükelçiliği içinde konsolosluk hizmeti veren birime gitmeniz gerekmektedir. Bunun yanında Nijerya Vize Merkezi olarak sizin yerinize vize başvuru ve vize alım sürecinizi takip etme ve yürütmeye yetkili kurum olduğumuzu belirtiriz. Şahsen başvuru yapmak zorunluluğu bulunmayan Nijerya vizesi için adınıza başvuruda bulunarak süreci sıkıntısız bir şekilde tamamlamanız için yardımcı oluyoruz. Nijerya Vize Merkezi olarak , vize başvuru süreçlerinde konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş, uzman kadrosuyla uzun yıllardır bu alanda faaliyet gösteren bir kurum olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktayız. Vize merkezi olarak ülkelerin vize başvuru süreçleri, başvuru evraklarını hazırlama, gerekli evrak ve farklı vize türlerinden doğru olanın seçilmesi süreçlerinde profesyonel ekibimizle yanınızdayız.

Uçak rezervasyonu, seyahat planı, sağlık evrakları ve seyahat sigortası gibi konular da yönlendirmelerde bulunarak yurtdışına çıkmak isteyen vatandaşlarımızın seyahat planlarının eksiksiz ve sıkıntısız bir şekilde gerçekleşmesi adına çalışıyoruz. Nijerya vizesine başvurmak isteyen vatandaşlarımız, konsolosluğa gitmeden, evraklarını tarafımıza ulaştırmaları neticesinde süreci başlatarak onlar adına vizelerini alıp, kendilerine ulaştırıyoruz. Vize türü belirleme, vize başvurusu, doğru evrak ve gerekli evrak yönlendirmesi gibi tüm süreçlerde yanınızda olduğunuzu belirtir, detaylı bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilir ya da [email protected] ’a mail atabilir ya da telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

Nijerya Vize Türleri

Nijerya vize türleri, Nijerya’ya yapılması planlanan seyahatler çerçevesinde değişiklik gösterecek olan uygulamalar kapsamında sınıflandırılmaktadır. Nijerya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Umuma Mahsus, Hizmet ya da Hususi Pasaport sahiplerinin tamamı vize uygulamasına tabi tutulmaktadırlar. 2014 yılından itibaren diplomatik pasaport sahiplerinin Nijerya vize muafiyetleri bulunmaktadır.Nijerya vize türlerinden seyahat planınıza uygun olan vize türüne başvurmak isteyen kişilerin pasaportlarının planlanan seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliklerini olması gerekmektedir.

Başvuru evrakları arasında yer alan pasaportunuzun yeni tip pasaport olması da önemli bir noktadır. Aksi durumda Nijerya Konsolosluğu, başvurunuzu olumsuz değerlendirecektir.Yapacak olduğunuz seyahatin amacını, bu doğrultuda rezervasyonu yapılacak olan otel, konaklama yerlerinin önceden belirlenmesi, seyahat rotasında netlik de sizler içi artı durum oluşturacaktır. Nijerya vize türleri yapacak olduğunuz seyahate göre değişiklik gösterecektir. Nijerya Devleti çeşitlilik gösteren ülkeye giriş talepleri ve seyahat amaçları için vize türlerini kategorize etmiştir. Nijerya vize türlerini şu şekilde gruplandırmak mümkündür:

Nijerya Turistik Vize
Nijerya Ticari Vize
Nijerya Twp Vize
Nijerya Str Vize

Nijerya Vize Merkezi olarak , vize başvuru süreçlerinde konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş, uzman kadrosuyla uzun yıllardır bu alanda faaliyet gösteren bir kurum olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktayız. Vize merkezi olarak ülkelerin vize başvuru süreçleri, başvuru evraklarını hazırlama, gerekli evrak ve farklı vize türlerinden doğru olanın seçilmesi süreçlerinde profesyonel ekibimizle yanınızdayız. Uçak rezervasyonu, seyahat planı, sağlık evrakları ve seyahat sigortası gibi konular da yönlendirmelerde bulunarak yurtdışına çıkmak isteyen vatandaşlarımızın seyahat planlarının eksiksiz ve sıkıntısız bir şekilde gerçekleşmesi adına çalışıyoruz. Nijerya vizesine başvurmak isteyen vatandaşlarımız, konsolosluğa gitmeden, evraklarını tarafımıza ulaştırmaları neticesinde süreci başlatarak onlar adına vizelerini alıp, kendilerine ulaştırıyoruz.

Nijerya Vize Randevusu 2023

Nijerya vize randevusu 2023 yılında hangi kategorideki vize türüne başvurulursa bulunsun, hepsi için mecburi ön koşuldur. Nijerya vize randevusu alındıktan sonra başvurulacak olan vize türüne göre gerekli olan evrakların hazırlanması gerekmektedir. Bu evraklar, vize türüne göre farklılık gösterebilecektir. Ayrıca başvuruda bulunulacak olan pasaportun da yeni tür pasaport olması ve seyahat bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir.

Randevu alınması durumunda Nijerya Konsolosluğu evraklarınız eksiksiz olsa dahi vize başvurunuzu reddedecektir. Nijerya vize randevusu almak ve başvurmanız gereken vize kategorisini belirlemek, vizenizin gerektirdiği evrakların hazırlanması süreçlerinde yetkili Nijerya Vize Merkezi olarak sizlerin hizmetinizdeyiz. Nijerya vize randevusu ve diğer tüm süreçlerinizin eksiksiz ilerlemesi, başvurunuzun sizin yerinize yapılması ve diğer tüm konularda ihtiyacınız olan danışmanlık hizmeti ile Nijerya Vize Merkezi uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Nijerya Vize Başvurusu 2023

Nijerya vize başvurusu, başvurulacak olan vize türünün ne olduğu fark etmeksizin öncelikle vize başvuru randevusunun alınması gerektirmektedir. Nijerya Konsolosluğu başvuru yapılacak bütün vize türleri için ve başvuran kişi hangi tür pasaporta sahip olursa olsun hepsinin başvuru öncesi randevu almasını zorunlu tutmaktadır. Yenilenmiş ve planlanan seyahatin bitim tarihinden itibaren 6 ay daha geçerliliği olan pasaport ile, başvurulan vize kategorisinde gerekli olan evrakların hazırlanması ile online başvurudan sonra evrak teslimi yapılarak başvuru gerçekleştirilir.

Nijerya vize başvurusu sadece Ankara’ da bulunan Nijerya Başkonsolosluğu içerisinde bulunan vize başvuru departmanına yapılabilmektedir. Onun dışında vize vermeye yetkili kurum bulunmamaktadır. Ancak Vize Merkezi Nijerya Konsolosluğu tarafından, vize başvurusunda bulunma, takibini yapma konusunda yetkilendirmiş durumdadır. Nijerya vize başvurusunda bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Nijerya vize uzmanlarımızdan bu konuda yardım alarak, Nijerya vize başvuru sürecini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirler.

Nijerya Vize Başvuru Formu 2023

Nijerya vize başvuru formu tüm vize kategoriler için zorunlu olan randevunun alınmasından sonra başvurulacak olan vize kategorisinin içeriğine göre gerekli evraklar arasında yer almaktadır. Nijerya vize başvuru formu, vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler hakkındaki resmi bilgileriyle birlikte seyahat planlarını tanımlayan, bu noktada gerekli olacak tüm bilgileri içeren resmi bir evraktır. Vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması hem vize başvuru sürecinizin olumlu sonuçlanması hem de resmi evrakta doğru beyan verme zorunluğu açısından önemlidir. Nijerya vize başvuru formu doldurma ve gerekliliklerini yerine getirme noktasında yardımcı olmaktayız.

Nijerya Vize Merkezi uzman kadromuzla birlikte sürecinizi en doğru şekilde ilerletmek, vize başvurunuzun olumlu ilerletilmesi için size yardımcı olmaktayız. Nijerya vize başvuru formu 2023 ve gerekli evrak listesiyle birlikte doğru vize türüne başvurmak için gerekli bilgi ve yönlendirmeleri almak için vize merkezi Nijerya Vize başvurusu profesyonel kadrosu ile irtibata geçebilirsiniz.

Nijerya Vize Ücreti 2023

Nijerya vize ücreti 2023 yılında da Nijerya Devleti ve Nijerya Başkonsolosluğu’nun belirlemiş olduğu kurallar doğrultusunda, kişinin seyahat talebine göre değişen vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Nijerya vize ücreti ayrıca başvuru türü, giriş çıkış sayısı ve öncelikli sonuçlandırılma gibi durumlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Yapacak olduğunuz başvuru öncesinde doldurduğunuz Nijerya başvuru formu, vize türünüzün gerektirdiği evraklar, belirlenecek olan başvuru ücreti ödenip, harcın da yatırılması ve online başvurunun yapılması ile ilerleyen süreç evrak teslimi ile sonuçlanmaktadır.

Nijerya vize ücreti 2023 yılında güncellenmiş olup, bu konu ve diğer vize başvuru koşulları ile işlemleri konusunda uzman ekibimizden yardım alabilirsiniz. Nijerya vize ücreti ve gerekli evrak listesi gibi detayları öğrenmek, vize başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirmemiz için bizlerle irtibata geçebilirsiniz. Nijerya vize başvuru ücretini öğrenmek için; iletişim bölümünde yer alan bilgilerden bizlere ulaşabilir ya da [email protected] ‘ye mail atarak sorularınızı cevaplandırabilirsiniz. Nijerya vize ücretinin ize başvurunuzun konsolosluk tarafından olumsuz değerlendirilmesi durumunda iade edilmeyeceğini hatırlatmak isteriz.

Nijerya Vize Reddi 2023

Nijerya vize reddi başvurusunda bulunduğunuz vize kategorisine göre yerine getirmekle yükümlü olduğunuz prosedürlerin yapılmaması durumunda söz konusu olabilmektedir. 2014 yılından itibaren diplomatik pasaport sahiplerine vize muafiyeti getirilmiştir. Ancak Nijerya Devleti, diplomatik pasaport sahipleri dışındaki başvuru sahiplerinin hepsini vize uygulamasına tabi tutmaktadır. Nijerya vize reddi vize başvurunuz sırasında evraklarınız eksik olması, seyahat planınıza uygun ize türüne başvurmamanız ya da evraklarınızdaki maddi hatalardan kaynaklanabilmektedir.

Başvuru yaptığınız pasaportunuzun yıpranmamış olması, kural gereği yenilenmiş yeni tür olması da önemli bir detaydır. Vize almış olsanız dahi bazen sınırdan geri çevrilme ihtimalini doğuracaktır. Nijerya vize reddi almanız durumunda yatırmış olduğunuz vize harç ücretlerinin iadesi konsolosluk tarafınca yapılmamaktadır. Vize reddi gibi durumlarla karşılaşmamak ve vize başvuru sürecinizi en hızlı ve doğru şekilde tamamlamak için Vize Merkezi Nijerya Vize konusunda uzman profesyonel ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Nijerya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Nijerya vize başvuru formu: Nijerya vizesi başvuru formunun eksiksiz, doğru olarak doldurulması ve Nijerya vizesi başvurusu sırasında Nijerya Konsolosluğu'na sunulan evrakları destekleyecek bilgi içermesi gerekmektedir. Ayrıca Nijerya vize başvuru formunun ıslak imzalı olması şarttır. Bunun yanında Nijerya vizesi için sunmak durumunda olduğunuz evraklar listesi aşağıdaki gibidir. Başvuru yapacak olduğunuz vize türüne göre ekstra evrak gereksiniminin doğacağını hatırlatarak, detaylar için uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi öneriririz.

 • Pasaport: Pasaport aslı’ nın 10 yıl içinde alınmış olması, en az karşılıklı 2 boş sayfasının bulunması, yıpranmamış, yırtılmamış ve dönüş tarihinden itibaren minimum 6 ay geçerliliği olması gerekir. Nijerya ticari vize başvurusu esnasında pasaportun resimli sayfasının fotokopisi istenmektedir.
 • Davetiye: Nijerya’da faaliyet gösteren firmadan gelen davetiye. Davetiye Nijerya topraklarında faal olan bir firmanın, resmi antetli kağıdına yazılmış olmalıdır. Nijerya davetiyesinde davet sebebi, davet edilen kişinin bilgileri, davet edilen tarih ve davet eden kişinin adı, soyadı ve imzası olmalıdır. Ayrıca Nijerya Büyükelçiliği Nijerya’ya davet eden kişinin pasaport veya oturum kartı fotokopisini de istemektedir.
 • Davetiye gönderen firmanın faaliyet belgesi: Nijerya'dan davetiyeyi gönderen firmanın faaliyet belgesi başvuru esnasında Nijerya Büyükelçiliği'ne sunulmalıdır.
 • Davetiye gönderen firmanın son 3 yıllık vergi ödendi sertifikası: Nijerya'dan davetiyeyi gönderen firmanın son 3 yıllık vergi ödendi sertifikası başvuru sırasında Nijerya Elçiliği'ne sunulmalıdır. Bu belgenin güncel tarihli olması gerekmektedir. 2023yılından önce alınmış olan vergi beyannamesi Nijerya Büyükelçiliği tarafından kabul edilmemektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: 2 adet biyometrik fotoğraf sunulması gerekmektedir. Sunulan biyometrik fotoğrafın 3,5 x 4,5 mm boyutunda, arka fon beyaz olarak çektirilmesi şarttır. Biyometrik fotoğrafın son 6 ay içerisinde çektirilmiş olması gerekmektedir.
 • Uçak bileti rezervasyonu: Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu sunulan evraklar içerisinde yer almalıdır. Uçak bileti rezervasyonu, başvuru formunda belirtilen tarihe ve gidilecek şehre uygun olarak düzenlenmelidir.
 • Banka hesap dökümü: Banka hesap dökümü şahsi, güncel, son 3 aylık hesap hareketlerini gösterir ve bakiyeli olmalıdır.
 • Dilekçe: Nijerya turistik vize almak isteyen şirket çalışanlarının, şirket antetli kağıdına Nijerya Büyükelçiliği'ne hitaben yazılmış İngilizce dilekçe sunmaları gerekmektedir. Dilekçenin içeriğinde vize başvurusu yapacak olan pasaport sahibinin izinli olduğu tarihler, seyahat amacı ve Nijerya seyahati boyunca masrafların nasıl karşılanacağı belirtilmelidir. Nijerya vizesi için yazılan dilekçe ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.
 • İşe giriş bildirgesi: Şirket çalışanlarının işe giriş bildirgelerini, Nijerya Büyükelçiliği'ne sunmaları mecburidir.
 • Maaş bordrosu: Şirket çalışanlarının son 3 aylık maaş bordrolarını ibraz etmelidirler. Nijerya Büyükelçiliği'ne verilen maaş bordroları ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.
 • Banka hesap dökümü: Vize başvurusu esnasında minimum 3000 TL bakiyeli şahsi banka hesap dökümlerini Nijerya Büyükelçiliği vize bölümüne sunmaları gerekmektedir.
 • Emeklilik belgesi: Emekliler için SGK' dan emekli maaşı aldığına dair belge, son 3 aylık emekli maaşının göründüğü banka hesap özeti ve emekli cüzdanını Nijerya Büyükelçiliği'ne başvuru esnasında sunmaları gerekir.
 • Çalışma ve oturma izni: Türkiye'de çalışan veya ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar için başvuru esnasında oturum veya çalışma kartlarının fotokopisini Nijerya Büyükelçiliği'ne sunmaları gerekmektedir.
 • Öğrenci belgesi: Öğrenciler öğrenimini sürdürdüğü kurumdan alınmış ıslak imza ve kaşeli öğrenim belgesini başvuru esnasında Nijerya Büyükelçiliği vize bölümüne sunmalıdırlar.

Nijerya Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Vize için gereken belgeleri eksiksiz olarak teslim etmeniz ve vize işlemleri sırasında farklı kararlar verilmemesi halinde Nijerya ticari vize ortalama 7 iş gününde çıkar. Ticari vize ile ilgili çıkış süresinin bir hafta değil de iş günü olarak sayıldığına dikkat edilmelidir.

Nijerya konsolosluğu hafta sonları çalışmamakta olup vize işlemleri için gereken sürecin bu günlere denk gelmesi halinde etkilenebilmektedir. Bununla birlikte vize işlemleri ile ilgili sürecin konsolosluğun çalışmadığı Nijerya makamlarınca belirlenen resmî tatiller günlerine ve konsolosluğun yoğun olduğu günlere denk gelmesi de sürece etki edebilmektedir.

Nijerya vizesi için ekspres başvuru seçeneği bulunmamaktadır. Bunların dışında eksik evrak getirilmesi veya ticari vize başvurusu sonrası ek evrakları talebi gibi evraklardan kaynaklanan durumlardan dolayı da vize işlem süresi etkilenebilmektedir. Vize Merkezi Nijerya makamlarının belirlediği usullerine göre ticari vize ile ilgili evraklarınızı hazırlamada size destek olmaktadır.

Nijerya Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nijerya vize işlemleri; evrakların tamamlanması, başvuru dosyasının hazırlanma süreci, online randevu ve başvuru doyasının konsolosluğa sunulması şeklinde ilerlemektedir. Türkiye Cumhuriyeti ve Nijerya Devleti ile genişleyen ticaret hacmi nedeniyle turistik seyahat dışında ticari amaçlı olarak da çok fazla seyahat gerçekleştirilmektedir. Tüm bu süreçlerde, diplomatik pasaport sahibi dışındaki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Nijerya vizesine tabi tutulmaktadır ve vize alım süreçleri eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Aksi takdirde vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması olası bir durumdur.

Vize başvurusunda bulunurken profesyonel vize danışmanlarımızdan yardım almanız bu süreci sorunsuz bir şekilde tamamlamanız açısından tavsiye edilmektedir. Vize başvurusuna dikkat etmeniz gereken başlıca hususlar genel olarak: Sunulması istenilen evrakların birçoğu için fotokopi geçerli olsa da kimi evrakların, gidiş amacınız ve almak durumunda olduğunuz vize için değişebilmekle beraber orijinalinin talep edilme durumu vardır. Vize türleri farklılaşmakla beraber genel olarak ortalama 7 gün içerisinde vize başvurunuz onaylanmaktadır. Sunulan bu sürelerin çalışma saat ve günlerinden oluştuğu unutulmamalıdır. Ayrıca, Nijerya ve Türkiye resmî tatillerinde Nijerya Konsolosluğu’nun çalışmadığı unutulmamalı, yapılacak olan başvurular bu süreler göz önüne alınarak yapılmalıdır.

Vize başvurusunda bulunurken vize harcı ödeme sliplerinin muhakkak sunulan evraklar ile birlikte iletilmesi gerekmektedir. Harç ödemesi yapılmamış olan ya da harç ödeme slipleri olmayan başvuru evrakları kabul edilmeyecektir. Nijerya’ya bir anlaşma sonucu ya da iş teklifi ile çalışma amacıyla gidecek olan vatandaşların sunacağı evrakların tamamının iki nüsha halinde sunulması gerekmektedir. Çalışmak vizesi başvurularında sunulması zorunlu olan diploma, sertifika gibi evrakların İngilizce tercüme halleri ile sunulması gerekmektedir

Nijerya vize işlemlerinde dikkat edilmesi gereken detaylar genel olarak bu şekilde olup, başvuru yapılacak olan he vize türü özelinde değişiklik gösterebilmektedir Nijerya vize işlemlerinde dikkat edilmesi gerek hususları öğrenmek, vize sürecinizi sorunsuz bir şekilde ilerletebilmek ve kısa sürede sonuçlandırabilmek için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Nijerya Vizesi Nasıl Alınır?

Nijerya’nın sınırda vize uygulaması olmadığından Nijerya vizesi için Nijerya’nın Türkiye’deki temsilciliğine başvurmalısınız. Nijerya’nın Türkiye’de bulunan tek resmi temsilcisi Nijerya Büyükelçiliği Ankara olup Nijerya vizesi için başvurular yalnızca Ankara’daki büyükelçiliğin konsolosluk bölümüne yapılabilmektedir. Vize başvurusunu doğrudan konsolosluğa giderek gerçekleştirebileceğiniz gibi Vize Merkezi aracılığıyla konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan ve başvuru günü trafikte veya konsoloslukta olası yoğunlukla karşılaşmadan da daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Konsolosluğa yapılacak Nijerya vize başvurusu için gerekli olan evrakların getirilmesi ve vize başvurusu için gereken ücretin ödenmesi durumunda kabul edilmektedir. Nijerya vizesi için gerekli olan evrakların eksiksiz ve doğru olarak verilmesi Nijerya makamları için önem taşımaktadır. Eksik veya yanlış evraklarla yaptığınız başvurular Nijerya vize işlemlerinin uzaması ya da vize işlemlerinin ret olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir.

Nijerya vizesi için başvuruyu Vize Merkezi aracılığıyla yapmanız halinde temsilcilerimiz bilgileri ve tecrübeleri doğrultusunda Nijerya vizesi için gerekli olan evrakları ve bu evrakların Nijerya makamlarının istediği koşullara göre hazırlanmasında destek olarak vize başvurusunun daha iyi bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

Vize Merkezi aracılığıyla vize başvurusunu gerçekleştirmeniz durumunda evraklarınızı şubelerimizden birine teslim ettikten sonra evraklarınız kontrol edilir, eksik veya yanlış evrak olması halinde bu durum size bildirilmekte olup vize başvurunuzun daha sağlıklı gerçekleşmesi için yardımcı olunmaktadır. Nijerya konsolosluğu vize işlemleri sırasında başvuru sahibinden ek evrak isteme veya başvuru sahibini randevuya çağırma yetkisine sahip olmaktadır. Vize Merkezi aracılığıyla yapılan başvurularda böyle durumla olması halinde temsilcilerimiz başvuru sahibiyle hemen iletişime geçip yardımcı olmaktadır. Nijerya vizesi, konsolosluğun vize işlemlerini olumlu olarak sonuçlandırması durumunda alınır. Nijerya vizesi işlemlerini olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırmak sadece Nijerya Konsolosluğu'nun yetkisi altında olmaktadır.

Nijerya Vizesi İçin Aşı Gerekli Mi?

Ülkeye gitmeden önce sarı humma ve menenjit aşılarının yaptırılması gerekiyor. Ayrıca sıtmaya karşı koruyucu ilaçlar alınması da tavsiye ediliyor. Nijerya’da Hepatit A ve Hepatit B virüslerinin bulaşma riski olup, bu risklerden kaçınmak için aşı yaptırılması önerilmektedir. Nijerya, menenjit kuşağına da girmekte olup bu ülkeye özellikle Aralık ve Haziran ayları arasında gitmeniz durumunda seyahat öncesi Meningokok menenjiti aşısı yapılması önerilmektedir. Nijerya’da bulunan hayvanlarla ilgili olarak sıtma ve kuduz tehlikesi de olup bu tehlikelere karşı kuduz ve sıtma aşıları yaptırılması da önerilmektedir. Nijerya seyahatinizin daha sağlıklı ve güvenli geçmesi konusunda daha fazla bilgi edinmek isterseniz Vize Merkezi şubelerimizle temasa geçebilir ve gerekli konularda danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Nijerya Vizesi Yeşil Pasaport

Nijerya Devleti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize uygulamaktadır. Bu uygulama yalnızca bordo pasaport ve gri pasaport sahibi kişiler için geçerli olmayıp yeşil pasaport sahibi kişiler için de geçerli olmaktadır. Nijerya yasaları, yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları için de turistik veya aile ya da arkadaş ziyareti de olsa seyahatin amacı ve kısa süreli seyahat de olsa seyahatin süresi fark etmeksizin yapılması istenen seyahat öncesi Nijerya vizesi almalarını gerektirmektedir. Dolayısıyla yeşil pasaportu (hususi pasaport) olan kişilerin yapmak istedikleri Nijerya seyahatleri öncesi yetkili Nijerya makamlarından vize almaları zorunludur.

Nijerya vizesi için yeşil pasaport sahibi kişilere yönelik sınır kapısında vize alımı gibi özel bir seçenek sunulmamaktadır. Dolayısıyla yeşil pasaportunuzla Nijerya vizesi alabilmek için seyahat öncesi Nijerya’nın Türkiye dış temsilciliğine başvuruda bulunmalısınız. Nijerya’nın büyükelçilik düzeyinde Ankara’da dış temsilciliği olup Türkiye’nin başka bir ilinde dış temsilciliği bulunmamaktadır. Bu sebeple Türkiye’nin hangi yerinde ikamet ederseniz edin Nijerya vizesi için başvuruyu Nijerya Büyükelçiliği Ankara’nın konsolosluk bölümüne yapmalısınız.

Nijerya makamları diğer pasaport türlerinde olduğu gibi yeşil pasaportunda vize verilmesi için belirli koşulları karşılamasını istemektedir. Nijerya vizesi için yeşil pasaport başvurulacak vize türüne göre Nijerya seyahati sonrası en az 6 ay ya da 9 ay daha geçerliliği olmalı, 10 seneden eski olmamalı, ve 2 adet boş vize sayfasına sahip olmalıdır. Yeşil pasaportun yıpranmış ya da zarar görmüş olmaması da önemlidir. Böyle olmayan pasaportlar sebebiyle Nijerya vize başvurunuz ret olarak değerlendirilebilir ya da Nijerya vizesi alsanız bile sınır polisleri tarafından geri gönderilebilirsiniz. Bu sebeple Nijerya vize başvurusunda bulunmadan önce yeşil pasaportunuzun durumunu kontrol etmenizde fayda vardır.

Nijerya Büyükelçiliği Ankara’ya giderek vize başvurusunu doğrudan olarak şahsen yapabileceğiniz gibi Vize Merkezi aracılığıyla hem danışmanlık hizmetimizden faydalanarak hem de Ankara’daki büyükelçiliğe gitmenize gerek kalmadan daha kolay ve daha sağlam bir şekilde başvuru yapabilmektesiniz. Başvurmak istediğiniz Nijerya vizesine ilişkin size detaylı olarak bilgi verebilmek ve Vize Merkezi olarak sizin adınıza vize başvurusu yapabilmek için temsilcilerimizle e-mail ya da telefon yoluyla iletişime geçiniz.

Nijerya Hakkında

Afrika'nın en kalabalık nüfusuna sahip olması, zengin doğal kaynakları, kıtanın en büyük iki ekonomisi arasında yer alması ve Afrika'daki en büyük Müslüman nüfusu barındırmasıyla öne çıkan Nijerya Halkı tarafından "Afrika'nın kalbi" olarak nitelendirilmektedir. 1960' da bağımsızlığını kazanana kadar İngiliz idaresi altında bulunan Nijerya, İngilizlerin sömürgecilik politikası çerçevesinde 1800'lerin ortalarında ülkeye gelmesine kadar 1400'lerin ortalarından itibaren bölgede başta Portekizliler olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinden gelen yabancıların yürüttüğü köle ticaretiyle milyonlarca kişi, Kuzey ve Güney Amerika'ya, Karayipler' e ve Avrupa'ya köle olarak satıldı.

İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Nijerya daha fazla özerklik elde ederek etnik bölgelerine belli seviyede siyasi özgürlükler verildi ve sömürge altında hükümet kuruldu. Nijerya, 1950'lerdeki bu gelişmelerden sonra "Afrika'nın bağımsızlığını kazandığı yıl" sayılan 1960'ta 17 Afrika ülkesiyle bağımsızlık elde etti. Nijerya'da çok sayıda hastalık görülüyor ve bunlar her yıl yüz binlerce kişinin ölümüne yol açıyor. En sık görülen hastalık ise sıtma. Sıtma dışında tifo, AIDS, tüberküloz, menenjit gibi hastalıklar da sık görülenler arasında bulunuyor. Nijerya’ ya seyahat edeceklerin, seyahatleri öncesinde gerekli sağlık önlemlerini almaları Konsolosluk tarafından şart koşuluyor.

Nijerya Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri 2023

Nijerya Konsolosluğu, Nijerya ve Türkiye resmî tatil günlerinde kapalı olup, hizmet vermemektedir. Her iki ülkenin resmi bayramları ve tatil günlerine denk gelen bir tarihte yapmayı planladığınız vize başvurunuz var ise bu tarihleri baz alarak hareket etmeniz sizin faydanıza olacaktır.
Nijerya Konsolosluğu resmî tatil günleri 2023 için belirtilen tarihler her iki ülkenin de tarihlerini kapsayacak şekilde aşağıda verilmiştir. Herhangi bir aksama yaşamamanız için bu tarihleri göz önünde bulundurarak, vize merkezi uzman vize danışmanları ile tarih ve evrak kontrolü planlaması yapmak için irtibata geçebilirsiniz.

1-3 OcakYeni Yıl
15 NisanKutsal Cuma
18 NisanPaskalya
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayısİşçi Bayramı
2-4 MayısRamazan Bayramı
19 MayısAtatürk anma ve Gençlik Spor Bayramı
13 HaziranDemokrasi Günü
10 Temmuzİd El Kabir
9-12 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
31 TemmuzMuharrem
03 AğustosBağımsızlık Günü
30 AğustosZafer bayramı
1 EkimBağımsızlık Günü
29 EkimCumhuriyet Günü
25-26 AralıkNoel Günü

Nijerya Vize Ücretleri

Nijerya ile ilgili sizden gelen sorular

25 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Nijerya vizesi İstanbul
  G.Eskici, 14 Ağu 2020, 15:30

  Merhaba, Nijerya’ya iş araştırması yapmak için seyahat yapmayı planlamaktayım. Henüz Nijerya’daki firmalarla anlaşma yapmadığımızdan dolayı davetiye göndermek istemiyorlar. Turistik vize başvurusu yapabilir miyim? Nijerya vizesi İstanbul başvuru merkezlerinden veya Nijerya Fahri Konsolosluğu aracılığı ile yapılabilir mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Nijerya vizesi kaç günde çıkar
  M.Kolsuz, 14 Ağu 2020, 15:17

  Merhaba, Nijerya’da bulunan firma ile yapacağımız toplantı için acilen vize almamız gerekiyor. Nijerya vizesi kaç günde çıkar? Ekspres başvuru yapma imkânımız var mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Nijerya Vize Randevu
  Ş.Çanak, 14 Ağu 2020, 15:09

  Merhaba, şirketimizin teknik destek servisinde ki iki personelimizi Nijerya’da kir firmaya sattığımı makinelerin nasıl çalıştığını anlatmak için göndereceğiz. Nijerya’dan davetiyemiz geldi ve tüm evrakları hazırladık. Nijerya vize randevu nasıl alınır? Personelimizin Nijerya konsolosluğuna gitmesi gerekli mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Nijerya vize işlemleri
  V.Çanlıoğlu, 14 Ağu 2020, 14:44

  Merhaba, makine imalatı yapan firmayız. Nijerya’da bulunan firmaya makine satışı yaptık. Makinelerin kurulması ve çalışmasını anlatmak için montaj elemanlarımızı Nijerya’ya göndereceğiz. Nijerya vize işlemleri için bilgi verebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Nijerya ticari vize dilekçe örneği
  R.Erlik, 14 Ağu 2020, 14:29

  Merhaba, Nijerya’da bulunan firmaya sözleşme yapmak için şirketimizin ortağı ve genel müdürü seyahat edecektir. Şirket ortağımızın yeşil pasaportu var. Nijerya’da ki firma şirketimiz adına bir yazı gönderdi. Bu yazı yeterli olacak mı? Nijerya vize talebi için evrak listesini ve Nijerya ticari vize dilekçe örneği var ise gönderebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Nijerya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp