Nijerya Vizesi

Nijerya Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi, uzman kadrosuyla Nijerya vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve size gerekli olan Nijerya vizenizi almanızda yardımcı olur. Vize Merkezi Nijerya vizesi bölümü tecrübeli ekibiyle evraklarınızı en iyi sunulacak şekilde hazırlar ve işleme alır. Daha çok ve detaylı bilgi almak isterseniz bizi +90 (212) 970 05 38 numaralı telefondan arayabilir veya Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz. Nijerya Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için bu sayfada sunuyoruz. 

Nijerya Vizesi 

Türkiye Cumhuriyeti ile Nijerya ilişkilerinde gelişmelerin meydana gelmesiyle de Nijerya’ya seyahat etmek isteyen kişiler Nijerya vizesi kalktı mı diye merak edip bu durum hakkında güncel bilgi edinmek istemektedirler. Bu konuya ilişkin vereceğimiz bilgiler Nijerya vize prosedürü hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler için faydalı olacaktır. Nijerya vizesi kalkmamış olup Nijerya’ya seyahat etmeden önce Nijerya vizesi almanız gerekmektedir. Nijerya Devleti, umuma mahsus, hizmet, ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize uygulayıp bu uygulama halen devam etmektedir. Yalnızca diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları için 2014 senesinde vize kalkmış olup bu pasaportu olan kişiler 29 Kasım 2014 tarihinden itibaren 90 günü aşmayacak olan süreler için Nijerya’ya vizesiz olarak seyahat edebilmektedir.

Dolayısıyla, gri veya yeşil pasaporta sahip biriyseniz de normal pasaporta sahip kişilerde olduğu gibi Nijerya vizesi alınması gerekmektedir.

Nijerya Devleti, vize uygulamış olduğu pasaport kategorilerinden hiçbiri için sınır kapısında vize uygulamasını gerçekleştirmeyip bu uygulama için de herhangi bir değişiklik olmamıştır. Nijerya’nın Türkiye’deki tek dış temsilciliği Nijerya Büyükelçiliği Ankaradır. Nijerya Ankara Büyükelçiliği içinde konsolosluk hizmeti veren bölümü olup Türkiye’nin başka bir şehrinde vize vermekle yetkili olan resmi Nijerya makamı bulunmamaktadır. Nijerya vizesi için şahsen başvuruda bulunmaya yönelmeniz durumunda Ankara’daki büyükelçiliğe gitmeniz gerekmektedir. Nijerya vizesi için şahsen başvuruda bulunma zorunluluğu olmayıp Vize Merkezi olarak sizin adınıza da vize başvurusu yapabilmekteyiz.

nijerya vize kategorileri

Nijerya vize başvurusunu vize danışmanlık şirketi aracılığıyla yapmanız durumunda seçtiğiniz danışmanlık şirketinin size Nijerya vizesine dair başarı getirme şansı şirketin güvenirliliği ve tecrübesi ile de orantılıdır. Bu sebeple bizler Vize Merkezi şubeleri olarak burada sizin için her şeyin en iyi biçimde sonuçlanması konusunda size gerekli her türlü danışmanlığı yapmak üzere hazır bulunuyoruz. Nijerya vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Nijerya vize başvuru formunu almak isterseniz bizi ziyaret edebilir veya telefon ya da e-mail ile bizle irtibat kurabilirsiniz. 

Nijerya Vizesi Nasıl Alınır?

Nijerya’nın sınırda vize uygulaması olmadığından Nijerya vizesi için Nijerya’nın Türkiye’deki temsilciliğine başvurmalısınız. Nijerya’nın Türkiye’de bulunan tek resmi temsilcisi Nijerya Büyükelçiliği Ankara olup Nijerya vizesi için başvurular yalnızca Ankara’daki büyükelçiliğin konsolosluk bölümüne yapılabilmektedir. Vize başvurusunu doğrudan konsolosluğa giderek gerçekleştirebileceğiniz gibi Vize Merkezi aracılığıyla konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan ve başvuru günü trafikte veya konsoloslukta olası yoğunlukla karşılaşmadan da daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Konsolosluğa yapılacak Nijerya vize başvurusu için gerekli olan evrakların getirilmesi ve vize başvurusu için gereken ücretin ödenmesi durumunda kabul edilmektedir. Nijerya vizesi için gerekli olan evrakların eksiksiz ve doğru olarak verilmesi Nijerya makamları için önem taşımaktadır. Eksik veya yanlış evraklarla yaptığınız başvurular Nijerya vize işlemlerinin uzaması ya da vize işlemlerinin ret olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir.

Nijerya vizesi için başvuruyu Vize Merkezi aracılığıyla yapmanız halinde temsilcilerimiz bilgileri ve tecrübeleri doğrultusunda Nijerya vizesi için gerekli olan evrakları ve bu evrakların Nijerya makamlarının istediği koşullara göre hazırlanmasında destek olarak vize başvurusunun daha iyi bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Vize Merkezi aracılığıyla vize başvurusunu gerçekleştirmeniz durumunda evraklarınızı şubelerimizden birine teslim ettikten sonra evraklarınız kontrol edilir, eksik veya yanlış evrak olması halinde bu durum size bildirilmekte olup vize başvurunuzun daha sağlıklı gerçekleşmesi için yardımcı olunmaktadır. Nijerya konsolosluğu vize işlemleri sırasında başvuru sahibinden ek evrak isteme veya başvuru sahibini randevuya çağırma yetkisine sahip olmaktadır. Vize Merkezi aracılığıyla yapılan başvurularda böyle durumla olması halinde temsilcilerimiz başvuru sahibiyle hemen iletişime geçip yardımcı olmaktadır. Nijerya vizesi, konsolosluğun vize işlemlerini olumlu olarak sonuçlandırması durumunda alınır.  Nijerya vize işlemlerini olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırmak sadece Nijerya Konsolosluğu'nun yetkisi altında olmaktadır.

Nijerya Vizesi İçin Aşı Gerekli Mi?

Ülkeye gitmeden önce sarı humma ve menenjit aşılarının yaptırılması gerekiyor. Ayrıca sıtmaya karşı koruyucu ilaçlar alınması da tavsiye ediliyor. Nijerya’da Hepatit A ve Hepatit B virüslerinin bulaşma riski olup, bu risklerden kaçınmak için aşı yaptırılması önerilmektedir. Nijerya, menenjit kuşağına da girmekte olup bu ülkeye özellikle Aralık ve Haziran ayları arasında gitmeniz durumunda seyahat öncesi Meningokok menenjiti aşısı yapılması önerilmektedir. Nijerya’da bulunan hayvanlarla ilgili olarak sıtma ve kuduz tehlikesi de olup bu tehlikelere karşı kuduz ve sıtma aşıları yaptırılması önerilmektedir. Nijerya seyahatinizin daha sağlıklı ve güvenli geçmesi konusunda daha fazla bilgi edinmek isterseniz Vize Merkezi şubelerimizle temasa geçebilir ve gerekli konularda danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

nijerya vizesi iletişim

Nijerya Vizesi Yeşil Pasaport

Nijerya Devleti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize uygulamaktadır. Bu uygulama yalnızca bordo pasaport ve gri pasaport sahibi kişiler için geçerli olmayıp yeşil pasaport sahibi kişiler için de geçerli olmaktadır. Nijerya yasaları, yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları için de turistik veya aile ya da arkadaş ziyareti de olsa seyahatin amacı ve kısa süreli seyahat de olsa seyahatin süresi fark etmeksizin yapılması istenen seyahat öncesi Nijerya vizesi almalarını gerektirmektedir. Dolayısıyla yeşil pasaportu (hususi pasaport) olan kişilerin yapmak istedikleri Nijerya seyahatleri öncesi yetkili Nijerya makamlarından vize almaları zorunludur. Nijerya vizesi için yeşil pasaport sahibi kişilere yönelik sınır kapısında vize alımı gibi özel bir seçenek sunulmamaktadır. Dolayısıyla yeşil pasaportunuzla Nijerya vizesi alabilmek için seyahat öncesi  Nijerya’nın Türkiye dış temsilciliğine başvuruda bulunmalısınız. Nijerya’nın büyükelçilik düzeyinde Ankara’da dış temsilciliği olup Türkiye’nin başka bir ilinde dış temsilciliği bulunmamaktadır. Bu sebeple Türkiye’nin hangi yerinde ikamet ederseniz edin Nijerya vizesi için başvuruyu Nijerya Büyükelçiliği Ankara’nın konsolosluk bölümüne yapmalısınız. Nijerya makamları diğer pasaport türlerinde olduğu gibi yeşil pasaportunda vize verilmesi için belirli koşulları karşılamasını istemektedir. Nijerya vizesi için yeşil pasaport başvurulacak vize türüne göre Nijerya seyahati sonrası en az 6 ay ya da 9 ay daha geçerliliği olmalı, 10 seneden eski olmamalı, ve 2 adet boş vize sayfasına sahip olmalıdır. Yeşil pasaportun yıpranmış ya da zarar görmüş olmaması da önemlidir. Böyle olmayan pasaportlar sebebiyle Nijerya vize başvurunuz ret olarak değerlendirilebilir ya da Nijerya vizesi alsanız bile sınır polisleri tarafından geri gönderilebilirsiniz. Bu sebeple Nijerya vize başvurusunda bulunmadan önce yeşil pasaportunuzun durumunu kontrol etmenizde fayda vardır. Nijerya Büyükelçiliği Ankara’ya giderek vize başvurusunu doğrudan olarak şahsen yapabileceğiniz gibi Vize Merkezi aracılığıyla hem danışmanlık hizmetimizden faydalanarak hem de Ankara’daki büyükelçiliğe gitmenize gerek kalmadan daha kolay ve daha sağlam bir şekilde başvuru yapabilmektesiniz. Başvurmak istediğiniz Nijerya vizesine ilişkin size detaylı olarak bilgi verebilmek ve Vize Merkezi olarak sizin adınıza vize başvurusu yapabilmek için temsilcilerimizle e-mail ya da telefon yoluyla iletişime geçiniz.

Nijerya Hakkında

Afrika'nın en kalabalık nüfusuna sahip, zengin doğal kaynakları, kıtanın en büyük iki ekonomisi arasında yer alması ve Afrika'daki en büyük Müslüman nüfusu barındırmasıyla öne çıkan Nijerya Halkı tarafından "Afrika'nın kalbi" olarak nitelendiriliyor. 1960'da bağımsızlığını kazanana kadar İngiliz idaresi altında bulunan Nijerya, İngilizlerin sömürgecilik politikası çerçevesinde 1800'lerin ortalarında ülkeye gelmesine kadar 1400'lerin ortalarından itibaren bölgede başta Portekizliler olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinden gelen yabancıların yürüttüğü köle ticaretiyle milyonlarca kişi, Kuzey ve Güney Amerika'ya, Karayipler'e ve Avrupa'ya köle olarak satıldı.

İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Nijerya daha fazla özerklik elde derek etnik bölgelere belli seviyede siyasi özgürlükler verildi ve sömürge altında hükümet kuruldu. Nijerya, 1950'lerdeki bu gelişmelerden sonra "Afrika'nın bağımsızlığını kazandığı yıl" sayılan 1960'ta 17 Afrika ülkesiyle bağımsızlık elde etti.

Nijerya'da çok sayıda hastalık görülüyorve bunlar her yıl yüz binlerce kişinin ölümüne yol açıyor. En sık görülen hastalık ise sıtma. Sıtma dışında tifo, AIDS, tüberküloz, menenjit gibi hastalıklar da sık görülenler arasında bulunuyor. Nijerya2ya seyahat edeceklerin, seyahatleri öncesinde gerekli sağlık önemlemlerini almaları Konsolosluk tarafından şart koşuluyor.

daha fazla göster

Nijerya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
h. inal 07/12/19, 10:48
Evraksız Nijerya vize diye bir şey varmış? Davetiye sorunu yaşıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
a. özyurt 05/12/19, 10:25
Nijerya vize ücreti hakkında bilgi almak istiyorum? Ticari amaçlı seyahat gerçekleştireceğim.Tek giriş veya çok giriş değişiklik gösteriyor mu ücrette?
Cevabı Görüntüle
E.K. 03/12/19, 17:30
Nijerya vize istiyor mu? Ocak ayında iş amaçlı bir toplantı gerçekleştirmek için şirket sahibi ve çalışan olarak gitmemiz gerekiyor. Eğer vize gerekiyorsa siz adımıza başvuru yapabiliyor musunuz?
Cevabı Görüntüle
N. Işıdan 23/07/19, 19:29
Nijerya vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Seyahatim turistik amaçlı olacak. Evraklarımı İstanbul ofisinize getirmek istiyorum.
Cevabı Görüntüle
A. Muhluoğlu 16/01/17, 14:34
Merhaba,
Nijerya turistik vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Ankara'ya gitmek zorunlu mudur? Vize başvuru ücreti toplam ne kadardır?
Bilgi rica ederim,
Telefon
x