İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak / İzmir

Telefon/Faks

+90 (212) 963 63 49

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

İzmir Nijerya Vize Merkezi

İzmir Vize Merkezi

Nijerya Vizesi İzmir Vize Merkezi sayfamıza hoş geldiniz

İzmir ve çevresinde ikamet etmekte olan vatandaşlarımız Nijerya vizesi işlemlerini İzmir Vize Merkezi Şubemizden kolayla yürütebilirler. Nijerya Vize Merkezi, başvurunuzu ve gerekli evrak listesi gibi detayları İzmir Vize Merkezinin +90 (212) 963 63 49 numaralı telefonunu arayarak veya talebinizi e-mail ile ileterek hızlı ve kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Nijerya İzmir Vize Merkezine çağrı merkezimizi arayarak veya izmir@vizemerkezi.com adresine e-mail atarak başvuru yapabilir, görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşmanız mümkündür.

Nijerya vize işlemlerinde Nijerya Konsolosluklarına şahsen gitme mecburiyeti bulunmamaktadır. Vize Merkezi İzmir Nijerya vize departmanı sizin adınıza başvurunuzu gerçekleştirebilme yetkisine sahiptir. İzmir Vize Merkezi, Nijerya vize işlem ve tüm süreçlerde İstanbul Vize Merkezi ile koordine halinde çalışarak vize başvurunuzu sorunsuz ve en hızlı şekilde sonuçlandırmaktadır. İzmir Vize Merkezi Nijerya vize işlemlerinde zaman kaybetmemeniz amacıyla profesyonel ekibi ve deneyimi ile en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlamaktadır.

Nijerya Vizesini İzmir Vize Merkezi aracılığıyla almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. İzmir Vize Merkezi Nijerya vizesi departmanımızı arayın ve çalışma durumunuza göre talep edilecek olan Nijerya vizesinin gerekli evrak listesini talep edin. Nijerya vizesi gerekli evrak listesi tarafınıza e-posta olarak gönderilecektir. Tarafınıza iletilmiş olan Nijerya vizesi evraklarınızı hazırlayın ve İzmir Vize Merkezine gelerek elden veya bizlere kargo yöntemi ile teslim edin. Nijerya vizeniz onaylanıp İstanbul Nijerya Konsolosluğu’ ndan çıktıktan sonra pasaportunuzu ofisimizden alabilir veya kargo ile geçerli ev veya iş adresinize gönderimini talep edebilirsiniz.

Not: Evraklarınız tarafımıza ulaştıktan sonra eğer varsa eksik evrakların listesi tarafınıza hemen yapılmaktadır. Bu ve bunun gibi durumlardan ötürü temsilcilerimize vereceğiniz telefon ve e-mail adreslerinizin size ulaşabilmemiz ve gerekli bilgilendirmeyi zamanında yapabilmemiz noktasında hayati önem taşımaktadır.

İzmir Vize Merkezi Çalışma Saatleri

İzmir Vize Merkezine çalışma saatlerimiz içinde randevu almadan gelerek evrak tesliminizi yapabilirsiniz.

Pazartesi/Cuma arası: 08.30 – 18.30

Cumartesi: 10.00 – 14.00

İzmir Vize Merkezinden Nijerya Vizesi Nasıl Alınır?

İzmir Vize merkezi müşteri temsilcimizle yaptığınız telefonda veya ofisimizde yaptığınız görüşme sonrasında Nijerya ticari veya turistik vizesi için gerekli olan evrakların listesi e-posta olarak gönderilmektedir. Evraklarınızı Nijerya konsolosluğunun prosedürüne uygun şekilde eksiksiz şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Nijerya vize evraklarının detayları bilgi e-postasında ilgili evrakla birlikte açıklanmıştır ancak başka sorularınız varsa mail veya telefonla temsilcilerimize ulaşarak destek alabilirsiniz. Vize sonucunu kararlaştıran yetkili merciiler sadece İstanbul Nijerya Başkonsolosluğu ve Nijerya İzmir Büyükelçiliğidir.

Vize Merkezi İzmir evraklarınızın Nijerya vize usullerine uygunluğunu kontrol eder ve doğru evraklarla yapmanızda size danışmanlık verir. Vizeniz ilgili Nijerya diplomatik misyonunun konsolosluk bölümünden çıktıktan sonra, vize etiketli pasaportunuzu ofisimizden alabileceğinizi gibi müşteri temsilcilerimize vermiş olduğunuz adrese kargo veya kurye ile gönderimini de yapabiliriz. Nijerya vizesi başvurularında konsolosluktan biyometrik parmak izi ibrazı, randevu ve mülakat gibi uygulamalar olmadığı gibi vize başvurusu esnasında konsoloslukta şahsen bulunma zorunluluğu da bulunmamaktadır. Nijerya konsoloslukları vize başvuru sahiplerini bazı özel durumlarda konsolosluk mülakatına çağırabilmektedir. Böyle istisnai durumlarda lütfen Vize Merkezi İzmir müşteri temsilcinizi bilgilendiriniz.

Nijerya Vizesi İşlemlerinde Gerekli Evraklar

Nijerya vize dosyanıza ekleyeceğiniz evrakların tamamının güncel olması gerekmektedir. Güncel olmayan belgeler, geçerlilik tarihi itibariyle seyahat sonrasının 6 ayını kapsamayan pasaportlar ile eski ya da deforme fotoğraflar ile yapılan vize başvurularınızın kabul edilmeme olasılığı yüksektir. İzmir Vize Merkezi danışmanlarımız evraklarınızın inceleme işlemi sonrası sizelere daha iyi hizmet verebilmek adına gerek duyulan tüm yönlendirmeleri yapacaklardır.

Nijerya vize işlemleriniz için gerekli olan 2 fotoğraf birbiriyle aynı ve güncel, arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf olmalıdır. 1 yıldan daha eski vizelerde (Schengen vb. vizelerde) ve eski pasaportlarda kullanılmış fotoğraflar sunulmamalıdır. Güncel olmayan ve prosedürlere uymayan dokümanlarla yapılacak olan başvuruların kabul edilmeyip, vize başvurunuzun ret ile sonuçlanacağını bildirmek isteriz.

Konsolosluk tarafından istenmekte olan banka hesap özetleri son 3 aylık banka hesap giriş çıkış hareketlerini göstermeli ve seyahat için yeterli bakiyeyi barındırmalıdır. Bu bakiye, kalacağınız süre ile orantılı olarak değişmekle birlikte ortalama ve kısa süreli seyahatler için en az 4000 TL barındırmalıdır.Nijerya ticari veya turistik vize başvurularında ve seyahat masraflarınız bir sponsor tarafından karşılanacak ise, sponsorluk gerektiren durumlardan çalışılan şirketten alınması gereken evraklar şunlardır:

  • Şirketin ticari sicil gazetesi fotokopisi
  • Şirketin güncel vergi levhası fotokopisi
  • Şirketin faaliyet belgesi fotokopisi
  • Ticari oda kaydı fotokopisi
  • Şirket imza sirküleri (Orijinal)
  • Nijerya vizesi için gerekli olan belgeler vize başvuru sahiplerinin mesleki durumları ve seyahat amaçlarına (turistik, ticari, özel ziyaret, konferans katılımı, fuar katılımı vb.) göre düzenlenmiş hallerini Nijerya vizesi web sayfamızın Vize İşlemleri bölümünden görebilirsiniz. Nijerya vize işlemleri, sayfasındaki evrak listeleri döneme bağlı olarak güncellenebildiğinden İzmir Vize merkezi temsilcilerimizi arayarak durumunuza özel evrak listesini talep etmeniz tavsiye olunur. Özellikle evrakları kargo ile gönderecek kişilerin bu uyarıyı dikkate almaları yerinde olur.

Nijerya Vize Davetiyesi

Nijerya’deki şirket veya kişiden gönderilecek olan Nijerya vize davetiyesi e-mail veya faks yolu ile alınabilir. Nijerya vize başvuru dosyasında bu evrakların fotokopileri kullanılabilmektedir ancak bununla birlikte Nijerya konsolosluğu gerekli gördüğü durumda evrakların orijinallerini görmeyi talep edebilir.

İzmir Nijerya Vize Başvuru Formu

Türkçe- İngilizce doldurulabilen Nijerya Vize Başvuru Formunun dikkatle doldurulması, kimlik bilgilerinizle uyumlu olması zorunludur. Medeni durumdan kaynaklı soyadı değişikliği gibi durumlarda lütfen belgelerinizi güncelleyerek İzmir Vize Merkezine teslim ediniz. Eksik evrakların tamamlanma sürecinin vizenin çıkışını geciktirdiğini unutmayınız. Nijerya vizesi başvuru formu belgesini bilgisayarınıza indirmek için Form ve Dilekçe bölümü alt menüsünde görüntüleyebilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Vize başvuru formu ile birlikte diğer evrakların hazırlanma süresinin planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce tamamlanması yolcu yararına olacaktır. Konsolosluklarda yaşanması muhtemel yoğunluk durumlarında aksamalar olabilmektedir. Bunun yanında her iki ülke resmi tatillerinde de çalışmayacağı için evrak tesliminde aksamalar olmaması ihtimaline karşın uyarılarımızı yapmakta fayda görmekteyiz. Vize başvuru süreci ve gerekli evrak listesine uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Nijerya Vize İzmir Ücreti Ne Kadar?

İzmir Vize Merkezinden telefonla talep edeceğiniz başvuru evrakları listesini içeren e-mailde Nijerya vize ücret detayları hakkında bilgileri bulabileceksiniz. Nijerya vize ücreti konsolosluk harç bedellerinin yanında İzmir vize merkezi koordinasyon bedellerini içermekte olup döneme bağlı olarak güncellenebilmektedir. Nijerya ülke sınırları içinde kalış süresi talebiniz ve yolculuğunuzun amacı vize ücretini belirleyen diğer unsurlar olacaktır. Başvuru ve dilekçelerin hazırlanmasında destek, başvuru dosyasının teslimi için randevunun alınması, evrak takibi ve Nijerya vize işlemlerine dair bütün işlemler İzmir Vize Merkezinin çalışma alanı içindedir.

İzmir’ den Nijerya Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

İzmir’ daki Vize Merkezi ofislerimizden yapmış olduğunuz Nijerya vize başvuru tarafımıza iletildikten sonra 7 ile 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Bunun yanında Nijerya konsolosluğunun kapalı olacağı resmî tatil günleri ve vize talep yoğunluğunun olabileceği muhtemel yoğun dönemlerde, istisna da olsa gecikmelerin yaşanabileceğini hatırlatmak isteriz. İzmir’ dan yapılan tüm başvurularda süreler hesaplanırken kargo sürelerini dikkate almanızı öneririz.

Konsolosluklarda yaşanması muhtemel durumlar baz alındığında evrak sürecinin önceden tamamlanması tavsiyesini hatırlatmak isteriz. Bunun dışında konsoloslukların belli durumlarda başvuru sahibinden ek evrak isteme hakkını da saklı tuttuğunun bilinmesini isteriz. Bu gibi durumlarda vize başvuru sonuçlanma süresinin uzama ihtimal düşük da olsa bulunmaktadır. Bu nedenle seyahat tarihinden önce bu prosedürlerin tamamlanması en mantıklısı olacaktır.

Vize Merkezi İzmir Şube

Vize Merkezi Personel

Nijerya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 12564