Nijerya Turistik Vize

Vize Merkezi Afrika Departmanımız tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı Konsoloslukların talep ettiği biçimde hazırlayıp, prosedürlere uygun şekilde sunarak en hızlı şekilde sonuçlanması için hizmet verir. Nijerya Vizesi başvurularınız için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir veya afrika@vizemerkezi.com e-mail adresimiz üzerinden talep ve sorularınızı yazılı olarak iletebilirsiniz.

Nijerya Turistik Vizesi

Umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport sahibi T.C. vatandaşları Nijerya Vize uygulamasına tabidirler. Dolayısıyla hem bordo pasaport sahibi hem de gri ve yeşil pasaport sahibi kişilerin seyahat süreleri fark etmeksizin turistik seyahat öncesi pasaportlarında Nijerya vizesi sahibi olması gerekmektedir. Nijerya turistik vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin Nijerya sınırları içerisinde ikamet eden, aile bireyi veya arkadaşlarından davetiye temin etmeleri gerekmektedir. Davetiyesi olmayan pasaport sahiplerinin vize başvuruları Nijerya Büyükelçiliği tarafından kabul edilmemektedir. Nijerya turistik vize aynı zamanda ziyaretçi vizesi olarak da geçmektedir.

Nijerya turistik vize başvuruları Nijerya Büyükelçiliği tarafından yetki verilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla veya yetkili acenteler tarafından yapılabilmektedir. Nijerya turistik vize başvurusu için Nijerya Konsolosluğu vize bölümü tarafından istenilen belgelerin doğru ve eksiksiz olarak teslim edilmesi şarttır. Belgelerin pek çoğunda fotokopisi başvuru için yeterli olmakla beraber, Nijerya Konsolosluğu’nun orijinal olmasını istediği evraklar da bulunmaktadır. Evrakların gidiş amacına uygun olarak hazırlanıp, Nijerya Büyükelçiliği'ne sunulması gerekmektedir.

Nijerya Turistik Vize Evrakları

 • Nijerya vize başvuru formu: Nijerya vize başvuru formunun ıslak imzalı olması şarttır.
 • Pasaport: Sunulan pasaport aslı’ nın 10 yıl içinde alınmış olması, en az karşılıklı 2 boş sayfasının bulunması, yıpranmamış, yırtılmamış ve dönüş tarihinden itibaren minimum 6 ay geçerliliği olması kuralı vardır. Nijerya turistik vize başvurusu esnasında pasaportun resimli sayfasının fotokopisi istenmektedir.
 • Davetiye: Nijerya davetiyesinde davet sebebi, davet eden kişinin iletişim bilgileri, davet edilen tarih, davet eden kişinin adı, soyadı ve imzası olmadır. Ayrıca Nijerya Büyükelçiliği yetkili birimleri davet eden kişinin oturum kartı ve pasaport fotokopisini de istemektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: 2 adet biyometrik fotoğraf sunulması gerekmektedir. Sunulan biyometrik fotoğrafın 3,5 x 4,5 mm boyutunda, arka fon beyaz olarak çektirilmesi şarttır. Ayrıca Nijerya vizesi için sunulan biyometrik fotoğrafın son 6 ay içerisinde çektirilmiş olması gerekmektedir.
 • Uçak bileti rezervasyonu: Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu sunulan evraklar içerisinde yer almalıdır. Uçak bileti rezervasyonu, başvuru formunda belirtilen tarihe ve gidilecek şehre uygun olarak düzenlenmelidir.
 • Banka hesap dökümü: Finansal durumu gösterir banka hesap dökümü sunulmalıdır. Banka hesap dökümü şahsi, güncel, son 3 aylık hesap hareketlerini gösterir ve bakiyeli olmalıdır.
 • Dilekçe: Nijerya turistik vize almak isteyen şirket çalışanlarının, şirket antetli kağıdına Nijerya Büyükelçiliği'ne hitaben yazılmış İngilizce dilekçe sunmaları gerekmektedir. Dilekçenin içeriğinde vize başvurusu yapacak olan pasaport sahibinin izinli olduğu tarihler, seyahat amacı ve Nijerya seyahati boyunca masrafların nasıl karşılanacağı belirtilmelidir. Nijerya vizesi için yazılan dilekçe ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.
 • İşe giriş bildirgesi: Şirket çalışanlarının işe giriş bildirgelerini, Nijerya Büyükelçiliği'ne sunmaları mecburidir.
 • Maaş bordrosu: Şirket çalışanlarının son 3 aylık maaş bordrolarını ibraz etmelidirler. Nijerya Büyükelçiliği'ne verilen maaş bordroları ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.
 • Banka hesap dökümü: Vize başvurusu esnasında minimum 3000 TL bakiyeli şahsi banka hesap dökümlerini Nijerya Büyükelçiliği vize bölümüne sunmaları gerekmektedir.
 • Emeklilik belgesi: Emekliler için SGK' dan emekli maaşı aldığına dair belge, son 3 aylık emekli maaşının göründüğü banka hesap özeti ve emekli cüzdanını Nijerya Büyükelçiliği'ne başvuru esnasında sunmaları gerekir.
 • Çalışma ve oturma izni: Türkiye'de çalışan veya ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar için başvuru esnasında oturum veya çalışma kartlarının fotokopisini Nijerya Büyükelçiliği'ne sunmaları gerekmektedir.
 • Öğrenci belgesi: Öğrenciler öğrenimini sürdürdüğü kurumdan alınmış ıslak imza ve kaşeli öğrenim belgesini başvuru esnasında Nijerya Büyükelçiliği vize bölümüne sunmalıdırlar.

Belirtilen evraklar turistik vize ile ilgili genel olarak istenen evraklardır. Başvuran kişinin bulunduğu duruma bağlı olarak daha farklı veya daha fazla evrak getirmesi gerekebilmektedir. Nijerya Turist vizesi için gereken belgeleri eksiksiz ve doğru olarak teslim etmeniz Nijerya makamlarınca önemli olup getirdiğiniz belgelerin eksik olması veya hatalı bilgi içermesi vize işlemlerinizin uzaması ya da olumsuz olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Bununla birlikte Nijerya makamları vize başvurusu sonrasında da ek evrak isteyebilmektedir.

Nijerya turistik vize için gereken evrakların karmaşıklığı ve çokluğundan dolayı zaman kaybetmemek ve çok fazla yorulmamak için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz. Vize Merkezin temsilcilerimiz bilgileri, tecrübeleri ve yardımları doğrultusunda evrakları hazırlamanız hem daha kolay hem de daha sağlıklı olmaktadır. Evraklarınızın teslimi sonrasında evraklarınız kontrol edilerek eksik veya yanlış evrak tespiti halinde de sizinle iletişime geçilerek destek olunmaktadır. Evraklardaki hatalardan dolayı vize reddi almayıp vize alma şansınızı artırmak için Vize Merkezi departmanımızı arayınız.

Nijerya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Nijerya turist vizesi için vize vermekle yetkili olan Nijerya makamlarına başvuruda bulunmak gereklidir. Nijerya’ya turistik seyahat için sınır kapısında vize alınma durumu olmamaktadır, pasaportunuzda Nijerya vizesi olmadan Nijerya’ya varmanız sınır kapısında sorun yaşayıp ülkenize geri dönmenize neden olacaktır. Bu sebeple Nijerya turist vizesi Nijerya’nın Türkiye’deki dış temsilciliğine başvurulması durumunda alınır. Nijerya’nın Türkiye’deki tek dış temsilciliği Nijerya Büyükelçiliği olup bulunduğu yer Ankara olmaktadır. Nijerya turistik vize başvuruları için büyükelçiliğin konsolosluk şubesi dışında ikinci bir seçenek olmamaktadır. Dolayısıyla ister Gaziantep, Hatay, Edirne, İstanbul, Ordu, Kars gibi Ankara’ya uzak yerde ikamet eden kişiler olsun ister Konya, Bolu, Aksaray gibi Ankara’ya yakın yerde ikamet eden kişiler olsun bütün kişiler şahsen başvurmaları durumunda Ankara’da bulunan büyükelçiliğe gitmeleri gerekecektir.

Nijerya turist vizesi için Vize Merkezi aracılığıyla da başvurabilme seçeneği olmaktadır. Vize Merkezi aracılığıyla yapılan başvurularda kişilerin büyükelçiliğe gitmelerine gerek olmayıp hem Ankara’da ikamet eden kişiler için hem de Ankara dışında ikamet eden kişilerin Nijerya turistik vize başvurularını daha kolay gerçekleştirme seçeneği olmaktadır. Evraklarınızı Vize Merkezi şubelerimize şahsen gelerek veya kargo ya da posta aracığıyla göndererek teslim etme seçenekleri size sunularak başvurunuzun yorulmadan gerçekleşmesi için olanak sağlanmaktadır. Nijerya turist vizesi için bu vizeyle ilgili istenen evrakların verilerek başvuruların gerçekleşmesi gerekmektedir. Vize için gerekli evrakları eksiksiz ve doğru olarak getirilmesi vize alınması için etkili olabilmektedir.

Turistik vize için bütün evrakları getirememeniz veya getirdiğiniz evrakların hatalı bilgi içermesi vize işlem süresini etkileyebilmekte veya vize alımına engel olabilmektedir. Vize Merkezi aracılığıyla başvuruda bulunmanız durumunda uzmanlarımızın bilgileri doğrultusunda istenen evrakları hazırlayıp teslim etmeniz vize başvurunuzun daha sağlıklı gerçekleşmesini sağlar. Nijerya makamları vize başvurusu sonrası ek evrak isteme ve randevuya çağırma yetkisine de sahip olmaktadır. Böyle durumlarda ise temsilcilerimiz sizinle iletişime geçerek ilgili konuda size yardımcı olmaktadır. Nijerya turist vizesi Nijerya makamlarının vize işlemlerini olumlu olarak sonuçlandırması durumunda alınır, kurumumuzun vize başvurularına ilişkin kararlar hakkında bir yetkisi veya imtiyazı olmamaktadır. Vize Merkezi, size Nijerya turistik vize başvurusunu daha sağlıklı yapabilme olanağı sunup böyle başvurularda Nijerya vize başvurusunun olumlu olarak değerlendirme olasılığı daha yüksek olmaktadır. Sağlıklı olarak gerçekleştirilecek Nijerya turistik vize başvurusu için Vize Merkezi temsilcilerimizle hemen iletişime geçiniz.

Nijerya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Nijerya turist vizesi için işlem süresi ortalama olarak 8 iş günü olmaktadır. Bu süre zarfında sonucu almanız evrakların eksiksiz olarak verilip Nijerya vize işlemleri sırasında farklı hadiseler olmaması halinde geçerli olmaktadır. Nijerya turist vizesi için müracaat edeceğiniz zaman bu süre zarfını etkileyebilmektedir. Müracaat zamanının hafta sonuna, konsolosluğun resmî tatil günlerine veya yoğun olduğu zamana denk gelmesi vize işlem süresini etkileyebilmektedir.

Nijerya turist vizesi için ekspres vize uygulaması olmamaktadır. Ayrıca, sizden istenen belgeleri eksik veya yanlış olarak getirmeniz durumunda belgeleri tamamlamanız talep edilebilir ve bu süreye kadar vize işlemleri dondurulabilmektedir. Bununla birlikte konsolosluğun başvuru sonrası gereken evrakların dışında ek evrak istemesi de vize işlem süresini uzatabilmektedir. Bunun olması durumunda haber alamamanız, ek evrakı getirememeniz veya ek evrakı hazırlamanız ile ilgili karşılaşacağınız zorluk vize işlem süresini etkileyebilmektedir.  Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Vize Merkezi ile başvuru yapmanız halinde temsilcilerimizden alacağınız yardımlarla hem vize başvuru tarihinin iyi belirleyebilir hem de istenen evrakları daha doğru ve daha kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Nijerya Turistik Vize Ücreti

Nijerya turistik vize ücreti vize başvurusu ile ilgili çalışmaların, masrafların, hizmetlerin yerine getirilmesi için gerekli olmaktadır. Nijerya turistik vize işlemleri vize ücretinin ödenmesi halinde başlamakta olup vize ücreti ödenmemesi halinde vize başvuruları gerçekleşememektedir. Nijerya turistik vize için gereken ücret miktarı her zaman aynı olmayıp belirli dönemlerde güncellenebilmektedir. Konsolosluğun vize ücretini değiştirme yetkisi olduğu gibi Nijerya ile Türkiye arasında oluşan ikili ilişkiler de ücrete etki edebilmektedir. 

Vize Merkezi aracılığıyla Nijerya vize başvurusu yapmanız durumunda için ödemeniz gereken ücrete konsolosluk harcı, vize ücreti, randevu ve hizmet bedeli dahil olmaktadır.   Nijerya Vizesi için gerekli evrakları tarafımıza kargo veya kurye aracılığı ile ulaştırmak da mümkün olabilmektedir. Bu yolla evraklar teslim edildiği zaman kargo ve kurye hizmetine dair ücretler başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır. Nijerya turistik vize ücretleri ile ilgili bilgiler hakkında daha detaylı ve güncel bilgi alabilmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle e-mail ya da telefon aracılığıyla iletişime geçiniz.

Nijerya Vize Ücretleri

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Turistik Vize
Ticari Vize
Çalışma Vizesi
Nijerya Vizesi Gerekli Evraklar
Telefon
x
POI