Çanakkale

Telefon/Faks

+90 (212) 963 63 49

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Nijerya Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz, Çanakkale Nijerya Vize Merkezi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Nijerya vize sayfasına hoş geldiniz. Sayfamızın devamında Nijerya Vize başvuruları için gerekli olan evrak listelerine, vize başvuru süreçlerine, vize ücretlerine ve Çanakkale Nijerya Vize Merkezi olarak sunmakta olduğumuz profesyonel danışmanlık hizmetimiz hakkında kapsamlı bilgi edinebileceksiniz. Çanakkale Nijerya Vize Merkezi olarak Çanakkale Merkez başta olmak üzere civar ilçeler olan Gelibolu, Ezine, Gökçeada, Biga, Ayvacık, Eceabat, Çan, Lapseki, Bayramiç, Bozcaada, Yenice ve çevre illerle beraber tüm Türkiye’den gerçekleştirilecek olan Nijerya Vize başvuruları için profesyonel ve çözüm odaklı bir danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Gerçekleştirmekte olduğumuz danışmanlık hizmeti hakkında kapsamlı bilgi alabilmek ya da vize başvuru süreçleri hakkında uzmanlarımızdan bilgi edinebilmek için Çanakkale ofisimizi +90 (212) 963 63 49 numaralı telefonumuz aracılığı ile arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Nijerya Vizesi Kimlere Gereklidir? - Çanakkale

Ülkemizden Nijerya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları sahip oldukları pasaportun türüne göre vizeye tabi tutulmaktadır. Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport, Gri (Hizmet) pasaport ve Yeşil (Hususi) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız seyahatleri öncesinde vize almak zorundadırlar. Ancak Siyah (Diplomatik) pasaport sahibi vatandaşlarımız kısa süreli Nijerya seyahatleri için vizeden muaf tutulmaktadırlar. Ülkemizde yer alan Nijerya Ankara Büyükelçiliği gerçekleştirilecek olan Nijerya Vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahip olan tek kurumdur. İlgili konsolosluk sayfasına tıklayarak konsolosluk görev bölgeleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Nijerya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Çanakkale

Nijerya seyahatinizin gerekçesi başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemektedir. Vize başvuruları öncesinde konsolosluk tarafından belirlenmiş olan belirli evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Her vize türü için gerekli olan evraklar farklı olduğu için seyahatinizin gerekçesine göre doğru bir şekilde belirlenmiş olan vize türünü dikkate almanız Nijerya Vize başvurularının onaylanması için büyük önem arz etmektedir.  Uzmanlarımız tarafından hazırlanmış olan Nijerya vize türleri sayfaları aşağıda listeler halinde bulunmaktadır. İlgili başlığa tıklayarak gerekli evrakların listelerine ve başvuru yapacak olduğunuz vize türü hakkında kapsamlı bilgiye erişebilirsiniz.

Belirlenmiş olan başlıklar içerisinde seyahat gerekçenize uygun olan başlığın hangisi olduğu hakkında bilgi almak veya size özel hazırlanmış evrak listelerine ulaşabilmek için Çanakkale Nijerya Vize Merkezi ofisimizi 0850 241 12 19 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta atarak uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Nijerya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Çanakkale Nijerya Vize Merkezi olarak sizin yerinize Nijerya vize başvurularını profesyonel ve çözüm odaklı bir şekilde aşağıdaki adımlar eşliğinde gerçekleştirmekteyiz.

  • Gerekli Evrakların Hazırlanması: Nijerya Vize başvurusu için gerekli belgelerin ne olduğunu sizler için hazırlamış olduğumuz linklerden veya vize uzmanlarımızla gerçekleştireceğiniz görüşmeler sonucunda öğrenebilirsiniz. Sizlerden talep edilen belgeler hazır olduğunda uzmanlarımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Hazırlamış olduğunuz başvuru evraklarında herhangi bir yanlışlık ya da hata olmaması için gerekli kontroller yapılacak ve ihtiyaç halinde sizlerle iletişime geçilerek gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Gerçekleştirecek olduğunuz ziyaretin gerekçesi belirledikten sonra başvuru yapacağınız Nijerya vize türleri farklı ücretlendirmeler üzerinden değerlendirilir.Güncel vize başvurusu ücretlendirmelerini uzmanlarımızla canakkale@vizemerkezi.com adresinden veya +90 (212) 963 63 49 numaralı sabit telefonu arayarak teklif maili için başvuruda bulunabilirsiniz. 
  • Biyometrik Verilerin Sunulması: Nijerya vize başvurusunda herhangi bir biyometrik sunum yapmanız gerekmemektedir. Vize danışmanlarımız sizler adına başvuru için randevu alacak ve başvuru dosyanızı gerekli yerlere ulaştıracaktır.
  • Pasaportun Teslim Alınması: Nijerya Vize başvurunuz konsolosluk tarafından değerlendirilmeye alınacaktır. Bu süre zarfında uzmanlarımız günlük ve rutin kontrolleri yaparak başvurunuzun sonuçlanmasını, sonucunun ne olacağını takip ederler. Nijerya Vize başvurunuzun değerlendirilmesi sonrasında pasaportunuz isterseniz belirttiğiniz adrese kargolanır. İsterseniz de pasaportunuzu şubemizden teslim alabilirsiniz.

Nijerya Vizesi İçin Aşı Gerekli Mi? - Çanakkale

Nijerya’ya gitmeden önce sarı humma ve menenjit aşılarının yaptırılması gerekmektedir. Ayrıca uzmanlarımız, sıtmaya karşı koruyucu ilaçlar alınması da tavsiye etmektedir. Nijerya’da Hepatit A ve Hepatit B virüslerinin bulaşma riski olup, bu risklerden kaçınmak için aşı yaptırılması önerilmektedir. Nijerya, menenjit kuşağına da girmekte olup bu ülkeye özellikle Aralık ve Haziran ayları arasında gitmeniz durumunda seyahat öncesi Meningokok menenjiti aşısı yapılması önerilmektedir. Nijerya’da bulunan hayvanlarla ilgili olarak sıtma ve kuduz tehlikesi de olup bu tehlikelere karşı kuduz ve sıtma aşıları yaptırılması önerilmektedir. 

Nijerya Vizesi Kaç Gün İçinde Sonuçlanır? - Çanakkale

Gerçekleştirilen Nijerya Vize başvurularının tamamı ülkemizde bulunan Nijerya dış temsiliği tarafından kabul edilmekte ve değerlendirilmektedir. Konsolosluklarda meydana gelebilecek olan yoğunluklar, resmi tatil günleri ya da vize başvuruları için ek evrak talepleri başvurunun sonuçlanma süresini etkileyebilecek etkenler arasında yer almaktadır. Genel olarak Nijerya Vize başvuruları 8 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak yukarıda belirtilen etkenleri de göz önünde bulundurarak uzmanlarımız başvuru süreçlerine seyahat tarihinden en az 1 ay öncesinden başlamanızı tavsiye etmektedir.

Değerli ziyaretçilerimiz sizler için hazırlamış olduğumuz Nijerya Vize başvuru süreçlerini ele almış olduğumuz sayfamızı incelediniz. Çanakkale Nijerya Vize Merkezi olarak sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanabilmek ve aklınıza takılan soruları uzmanlarımıza iletebilmek için canakkale@vizemerkezi.com adresine mail atabilir ya da +90 (212) 963 63 49 numaralı telefonu tuşlayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi Çanakkale Şubesi

Vize Merkezi Personel

Nijerya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 39754