Nijerya vizesi İstanbul

 • G.Eskici 14 Ağu 2020, 15:30
  Merhaba, Nijerya’ya iş araştırması yapmak için seyahat yapmayı planlamaktayım. Henüz Nijerya’daki firmalarla anlaşma yapmadığımızdan dolayı davetiye göndermek istemiyorlar. Turistik vize başvurusu yapabilir miyim? Nijerya vizesi İstanbul başvuru merkezlerinden veya Nijerya Fahri Konsolosluğu aracılığı ile yapılabilir mi?
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 14 Ağu 2020, 15:30

  Merhaba,

  Nijerya’ya yapılacak olan seyahatte Türk vatandaşlarının mevcut pasaportu Umuma Mahsus Pasaport, Hususi Pasaport, Hizmet Pasaport sahibi ise, Nijerya vizesi alınması gereklidir. Türk vatandaşlarının Diplomatik Pasaport sahibi ise Nijerya’ya vizesiz seyahat edebilirsiniz. Diplomatik Pasaportunuz var ise ülkede 90 gün ikamet edebilirler.

  Nijerya genel olarak turistik vize başvuruşlarını kabul etmemektedir. Eğer Nijerya’dan davetiye alamıyorsanız, acentemiz aracılığı ile yapılan vize başvurularda davetiye için yardımcı olabiliriz.

  İstanbul’dan Nijerya’ya vize işlemi ne yazık ki yapılamamaktadır. Ayrıca İstanbul Nijerya vizesi fahri konsolosluklar üzerinden de yapılamamaktadır. Nijerya vize işlemi Ankara’da bulunan Nijerya Büyükelçiliğinden yapılabilmektedir. Nijerya vizesi işlemleri için şahsen Ankara’da bulunan Nijerya Büyükelçiliğine şahsen gelerek başvuru yapmanız gereklidir. Şahsen başvuruya gelemezseniz, noterden acente personelimiz adına vereceğiniz vekaletname ile siz gelmeden başvuru yapabiliriz. İstisnai durumlarda Ankara Nijerya Büyükelçiliği kişileri şahsen sizi görmek isteyebilirler. Eğer sizi çağırırlarsa o zaman Ankara Nijerya Büyükelçiliğine gelmek zorundasınız.

  Nijerya vizesi işlemleri için öncelikle seyahatinizin gidiş amacını (ticari, turistik, ziyaret, eğitim) kesinleştirmeniz gereklidir. Seyahatinizin amacına göre de Nijerya Büyükelçiliğin talep ettiği evrakları hazırlamanız gereklidir. Evraklarınızda eksik olursa dosyanız Nijerya Büyükelçiliği tarafından başvurunuz kabul edilmeyecektir. Seyahatinizin aksamaması ve vize işlemlerinizin uzamaması için acentemizden hizmet almanızı tavsiye ederiz.

  Nijerya vize işlemlerinizi Nijerya’ya gittiğinizde de gümrükten de alabilirsiniz. Kapı vizesi için Nijerya firmasının adınıza yabancılar ofisine başvuru yapması gereklidir. Yabancılar ofisi onay verince Nijerya firmasına belge vereceklerdir. Bu belgenin size mail olarak gönderilmesi yeterli olacaktır. Nijerya’dan gelen belge ve vize için hazırlamanız gereken diğer belgelerle Nijerya’ya seyahat edebilirsiniz. Görevli memur evraklarınızı alarak inceleyecek. Evraklarınızda eksik olmazsa Nijerya’ya girebilirsiniz.

  Acentemizin +90 (212) 963 63 49 numaralı telefonundan müşteri temsilcimizle görüşerek Nijerya vizesi İstanbul işlemleri için daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Saygılarımızla
  Dilek Gürkan

  nijerya vizesi istanbul

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.