Rusya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bilgi Sayfasına Dön
 • Ş. L 14 Ara 2023, 10:14
  Merhaba Rusya’da okuyan arkadaşlarımızın yanına yeni yıl kutlaması için gitmek istiyoruz. Çok vaktimiz yok. Rusya aile arkadaş ziyaret vizesi kaç günde çıkar? İşlemleri en hızlı şekilde başlatmak için hangi belgeleri getirmemiz gerekiyor?
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 14 Ara 2023, 10:15

  Merhaba, Rusya Federasyonu’na sorunsuz bir seyahat gerçekleştirebilmek için konsolosluğun sizden talep etmiş olduğu belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamanız ve bunun akabinde seyahat sürenize ve giriş çıkış sayınıza göre belirlenen vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Rusya aile arkadaş ziyaret vizesi kaç günde sonuçlanır, vize müracaatı için gerekli belgelerin neler olduğu ve ücret konusu sıklıkla merak edilen soruların başında gelmektedir. Öncelikle Rusya vizesinin işlem süresi standart başvuru ve ekspres başvuru olarak ayrılmaktadır. Standart Rusya aile arkadaş ziyaret vizesi sonuçlanma süresi başvuru tarihinden itibaren 7-8 iş günü olarak belirtilmektedir. Ekspres başvurular 3-4 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir. Vizenin sonucu kesinlikle Rusya Konsolosluğu’nun insiyatifindedir. Gerçekleştireceğiniz seyahatin amacına uygun olan ve uzmanlarımızın sizden talep edeceği belgeleri en yakın ofisimize iletmeniz durumunda işlemlerinizi başlatmış olursunuz.

  Rusya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Sonuçlanma Süresi

  Rusya arkadaş ziyareti başvurusu için gerekli olan en önemli evrak, barkodlu davetiyedir. Ziyaret edeceğiniz arkadaşınızı size göndereceği davetiyenin üzerinde kişisel bilgileriniz, orada konaklayacağınız arkadaşınızın ev adresi ve davetiyenin kaç girişli olduğu yer almaktadır. Rusya başvuru formu davetiye üzerinde ki bilgilere göre doldurulmaktadır. Davetiye ve form hazırlandıktan sonra şahsi evraklarınız ile birlikte seyahat belgeleriniz konsolosluğun onayına sunulur. Bunun yanı sıra başvurunun türüne, işlem süresine ve vizenin giriş çıkış sayısına göre ücretler farklılık göstermektedir Rusya aile arkadaş ziyaret vizesi sonuçlanma süresi konsolosluğun yoğun günlerinde yani bayram ve resmi tatillerde uzayabilmektedir. Ayrıca konsolosluk işlem süresini yukarı da belirtilen sürelerden daha uzun tutma hakkına sahiptir. Davetiyeli başvurularda konsolosluktan tarafından davetiyenin onayı (telex) alınmaktadır. Onayı gelen davetiyeye göre işlemler başlatılır.

  Rusya aile arkadaş ziyaret vizesi kaç günde çıkar ve diğer tüm sorularınız için uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz. İrtibat numaramız +90 (212) 970 05 72. Mesai saatleri içerisinde arayarak detaylı bilgi alıp, zaman kaybetmeden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  Saygılarımla

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Bilgi Sayfasına Dön
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp