Diyarbakır

Telefon

+90 (850) 460 15 57

Rusya Vize Merkezi, Diyarbakır

Vize Merkezi Diyarbakır şubesine hoş geldiniz. Bu yazı Rusya’ya Diyarbakır’dan vize başvurusu yapmak isteyen kişilere, bilgi vermek maksadıyla yazılmıştır. Rusya vizesi başvurularını, Vize Merkezi Diyarbakır şubesiyle yapabilmek için, aşağıdaki bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. Diyarbakır’da bulunan şubemizi arayarak bizimle irtibata geçerek, Rusya vizesi başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Vize Merkezi Diyarbakır şubesi, Rusya vizesi sürecinizi sizin adınıza takip ederek, vizenize kolayca sahip olmanız için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Rusya vize başvurusu yaparken, biyometrik verilerin beyan edilmesine ve başvurularınıza bireysel olarak gerçekleştirmenize gerek yoktur. Bu nedenle, başvuru için istenen evrakları, Vize Merkezi Diyarbakır şubesine kargo/kurye yoluyla ya da kendiniz getirerek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Vize Merkezi Diyarbakır şubesi vize uzmanlarımızın, vize işlemlerinizi sizin adınıza yürütme konusunda yetkisi bulunmaktadır.

Rusya vizesi hakkında, daha fazla bilgi almak için lütfen, Diyarbakır Vize Merkezi şubesiyle irtibata geçin. Bize, [email protected] adresine e – mail atarak ulaşabilirsiniz.

Destek, öneri ve talepleriniz için [email protected] adresine e-mail atabilirsiniz.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Rusya vizesi başvurunuzu, Vize Merkezi Diyarbakır şubesinden yapmak için aşağıdaki 4 adımı takip edebilirsiniz.

  1. Adım: Vize Merkezi Diyarbakır şubesini arayarak, bilgi e – postasını talep edin.
  2. Adım: Bilgi e-postasında belirtilen evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Gerekli evrakları hazırladıktan sonra, Vize Merkezi Diyarbakır şubesine bizzat kendiniz gelerek ya da kargo/kurye yoluyla ulaştırın.
  4. Adım: Rusya vizesi başvuru sürecinizi takip edin ve vize başvurunuz onaylandıktan sonra pasaportunuzu teslim alın.

Rusya Vizesi İçin Hazırlanması Gereken Evraklar – Diyarbakır

Rusya vizesi başvurusu için istenen evraklar, seyahat gerekçenize göre farklılık göstermektedir. Seyahat gerekçenize ve kişisel durumunuza göre, sizden istenen belgeleri öğrenmek ve daha fazla bilgi almak için, Vize Merkezi Diyarbakır şubesine telefon ya da e-posta aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Vize uzmanlarımızın size göndereceği e-posta, sizden istenen gerekli belgeleri ve güncel bilgileri içermektedir. Rusya vizesi başvurunuzun onaylanması için, Rusya vize başvurusu için istenen evrakları tam ve hatasız bir biçimde hazırlamanız gerekmektedir.

Hazırlayamadığınız belgeler bulunuyorsa, belgeleri nereden ve nasıl temin edeceğinizi bilmiyorsanız ya da alternatif belge seçeneğiniz olup olmadığını öğrenmek için, vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca vize uzmanlarımız veya konsolosluklar tarafından ek belge de talep edilebilmektedir. Talep edilen ek belgeleri tamamlamanız gerekmektedir. İstenen ek belgeleri tamamalayamanız halinde, bu durum hakkında Rusya Konsolosluğu’na hitaben dilekçe yazmanız gerekebilir.

Rusya’ya Diyarbakır’dan Yapılacak Vize Başvuru İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vize başvurunuzu doğru zamanda yapın.

Rusya Konsoloslukları, başvuruları en erken 3 ay öncesinden kabul etmektedir. Rusya vizesi için Diyarbakır’dan yapılan vize başvuru işlemleri, Ankara ya da İstanbul’dan yapılan vize başvurularına göre daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Konsoloslukların yoğunlukları, resmi tatiller vb. durumları da göz önüne alarak, vize başvurunuzu en az 1 ay öncesinden yapmalısınız.

Seyahat gerekçenize uygun olan vize kategorisine başvuru yapınız.

Vize başvurunuzu yapmadan önce, seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Seyahat gerekçenizi belirledikten sonra size uygun vize kategorisine, vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Aşağıda vize kategorileri verilmiştir. İlgili başlığa tıklayarak vize türleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Başvuru yapacağınız vize kategorisinin aşağıda yer almadığını düşünüyorsanız ya da hangi Rusya vizesi kategorisine başvuru yapacağınıza karar vermiyorsanız, lütfen Vize Merkezi Diyarbakır şubesi ile iletişime geçin.

Vize Başvuru evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlayın.

Vize başvuru evraklarınızı, size gönderdiğimiz bilgi e-postasında belirtildiği gibi hazırlayın. Hazırlanan belgeler eksiksiz olmalı ve yalan beyan bulunmamalıdır. Eksik belge veya yalan beyan vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir.

Seyahat tarihinizi belirleyin.

Rusya vizesi işlemleri için, Vize Merkezi Diyarbakır şubesine göndereceğiniz evraklarda belirtilen tarihlerin, doğru olmasına özen gösterin. Vize başvuru işlemleriniz kısa sürede tamamlansa bile, Rusya vizesi için evraklarda belirttiğiniz tarih, vizenizin başlatılacağı tarih olacaktır.

Otel ve uçak bileti rezervasyonlarınızı yaptırın.

Rusya vizesi için istenen evraklardan birisi de otel ve uçak rezervasyonlarıdır. Rusya vizesi başvurusu yaparken, otel ve uçak rezervasyonlarını ön rezervasyon şeklinde yapabilirsiniz. Vize başvurunuzun onaylanmaması halinde veya vize işlemlerinizin uzaması gibi durumlarda, satın almış olduğunuz biletler yanabilir. Bu nedenle biz, Vize Merkezi Diyarbakır şubesi olarak vize başvurularınızı yaparken rezervasyonlarınızı satın almamanızı önermekteyiz.

Dikkat: Rus Konsolosluğu, istisnai durumlarda gidiş ve dönüş uçak biletinin alınmasını talep edebilir.

Rusya Vizesi Hakkında – Diyarbakır

  • Diyarbakır’dan Rusya’ya vize başvurusu yaptıktan sonra, vize işlemleri sürecinde, Rus yetkililer sizinle telefon ya da e-posta vasıtası ile iletişime geçerlerse, bu durumu vize uzmanlarımıza iletmeyi unutmayın. Rus yetkililerin sizinle iletişime geçme sebepleri, belgelerinizde beyan ettiğiniz belgeleri teyit amacı taşıyabilmektedir.
  • Rusya vize işlemlerinde mülakat aşaması bulunmamaktadır. Ancak bazı istisnai durumlarda, Rusya Konsolosluğu’nun vize başvuru sahibini mülakata davet hakkı bulunmaktadır.
  • Vize başvurunuz ret cevabı alabilir. Vize başvurunuz reddedilirse, vize başvurunuzun neden reddedildiğine dair tarafınıza bilgi mektubu iletilecektir. Vize başvurunuzun sonucuna itiraz edebilir ya da yeniden Rusya vizesi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuz ret cevabı alırsa, yatırmış olduğunuz vize harcı iade edilmemektedir. Bundan dolayı, başvurularınızı vize danışmanlık hizmeti alarak yapmanız yararınıza olacaktır.

Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Vize Merkezi Diyarbakır şubesinden yapılacak, Rusya vizesi başvuruları çoğunlukla 4 ila 10 iş günü içerisinde sonuca ulaşmaktadır. Bu süre herhangi bir kesinlik taşımamaktadır. Türkiye’den başvuru yapan yabancı uyruklu kişilerin vize başvuruları daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Vize Merkezi Diyarbakır şubesinin vizenizin ne kadar sürede sonuçlanacağına etki etme yetkisi bulunmamaktadır. Vizenizin ne kadar süre içinde sonuçlanacağı, Rusya Konsolosluklarının yetkisindedir.

Vize Merkezi Diyarbakır Şubesi Hakkında

Rusya’ya vize başvurularını Diyarbakır’dan gerçekleştirecek olan başvuru sahiplerinin şubemize gelmeleri için, randevu alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Şubemize gelmek için yeterli vakti olmayan başvuru sahipleri, kendilerine uygun tarih ve saatte randevu alarak, şubemize gelebilirler.

Diyarbakır Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cuma: 08.30 – 18.00 arasında

Cumartesi: 10.00 – 14.00 arasında hizmet vermekteyiz.

Vize Merkezi Diyarbakır şubesinden başta Diyarbakır olmak üzere; Çınar, Yenişehir, Hazro, Sur, Dicle, Çermik, Bağlar, Kayapınar, Silvan, Eğil, Lice, Kocaçınar, Hani, Çüngüş, Bismil, Kulp ve Ergani dışında çevre illerden de; Batman, Şanlıurfa ve Elazığ’dan da Rusya vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

Vize Merkezi Diyarbakır şubesi, Diyarbakır ve çevre illerde yaşamakta olan kişilere, Rusya vize işlemleri ve tüm dünya vize işlemleri konusunda, danışmanlık hizmeti sağlamak amacıyla açılmıştır.

Bu yazı Vize Merkezi Diyarbakır şubesinden, Rusya vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilere bilgi vermek amacıyla yazılmıştır. Vize Merkezi Diyarbakır şubesine 0850 460 15 57 numarasını arayarak ya da [email protected] adresine e-posta atarak ulaşabilirsiniz.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Rusya Vize Merkezi Diyarbakır

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp