Edirne

Telefon

+90 (850) 460 15 86

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Rusya Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi Edirne Ofisimize hoş geldiniz.

Bu sayfa Rusya vizesini Edirne’den başvuru yapmak isteyen kişiler için hazırlanmıştır.

Rusya vizenizi Edirne’den almak için aşağıdaki bilgileri okumanızı tavsiye etmekteyiz. Edirne’de bulunan ofisimizi arayıp bizimle iletişime geçerek Rusya vizenizi kolayca alabilirsiniz. Vize Merkezi Edirne şubesi Rusya vizesi başvuru işlemlerinizi sizin için takip ederek vizenize sorunsuz bir şekilde sahip olmanız için yardımcı olmaktadır.

Rusya vizesi için Rusya Başkonsolosluğu’na bireysel olarak başvuru şartı bulunmadığından parmak izi verme gibi prosedürler olmadığından Rusya vizesi için istenen gerekli evrakları Vize Merkezi Edirne şubemize ister kargo ile göndererek ister gelerek kendiniz teslim ederek tarafımıza ulaştırdığınız takdirde Rusya vizesi başvuru işlemlerinizi sizin adınıza takip edebilmekteyiz.

Detaylı bilgi almak için lütfen çağrı merkezimi arayarak ya da [email protected] e-posta yazarak talebinizi tarafımıza iletebilirsiniz.

Düşüncelerinizi [email protected] e-posta adresine yazıp isteklerinizi, tavsiyelerinizi, şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.

İlgi ve alakanız için teşekkür ederiz.

Rusya vizenizi Edirne’den alabilmeniz için takip etmeniz gereken 4 aşama vardır

  1. Adım: Çağrı Merkezini arayarak müşteri temsilcilerimizle iletişim kurun.
  2. Adım: Size gönderilecek e-postada belirtilen evrakları sizden istenen şekilde hazırlayın.
  3. Adım: Hazırladığını evrakları Edirne’deki ofisimize kendiniz getirerek veya kargo ile göndererek teslim edin.
  4. Adım: Müşteri temsilcilerimizle iletişim kurup vize başvurunuzla ilgili güncel durumu öğrenin, vizenizin onaylanmasından sonra pasaportunuzu teslim alın.

Vize Merkezi Edirne Ofisi Rusya vize işlemlerinde çalışma saatleri

Rusya vize işlemleriniz için ofisimize yapacağınız ziyaret ve belge teslim işlemleri için mesai saatlerimiz içinde randevu almadan gelerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  • Hafta içi Pazartesi – Cuma 08:30 – 18:30
  • Hafta sonu Cumartesi – 08:30 – 14:00

Rusya vizesi Edirne başvuruları için hazırlanması gereken evraklar

Rusya vizesi Edirne başvuruları için seyahat amacınıza yönelik belgeleri hazırlamanız gereklidir. Seyahat amacınıza istinaden hazırlamanız gerekli olan evrakları Rusya vizesi başvuru belgeleri hakkında daha fazla bilgi almak için telefon ya da e-mail aracılığıyla Vize Merkezi iletişim kurup güncel olan evrak listesinin gönderilmesini isteyiniz.

Temsilcilerimizin tarafınıza göndereceği e-posta’da Rusya vizesi için gerekli belgeler hakkında hazırlanmış güncel olan bilgileri görebileceksiniz. Rusya vize başvuru işlemlerinin olumlu değerlendirilmesi ve sonuçlanması için Rusya vize başvurusunu eksiksiz ve tam olarak yerine getirilmesine dikkat edilmelidir.

Bu sebeple eksik olan belgelerinizi tamamlamalı ya da eksik olan belgeler için de diğer alternatif belge seçeneğinin olup olmadığına eğer varsa hangi belgeleri hazırlayabileceğiniz konusunda temsilcilerimizle iletişime geçip yardım alabilirsiniz.

Bu belgelere ilave olarak müşteri temsilcilerimiz veya Rus Konsolosluğu ek evrak hazırlamanızı isteyebilmektedir. Vize başvuru sahibinden istenecek ek belgelerin hazırlanması önemlidir. Eksik belge vermiş ya da ek belgeleri tamamlayamamış kişilerin Rusya Konsolosluğu’na bu durumu açıklayan bir dilekçe yazması istenebilmektedir.

Rusya vizesi Edirne başvurusu için alınacak randevular

Edirne’den yapılacak Rusya vize başvuru işlemleri için konsolosluktan randevu alınması gerekmektedir. Rusya vize işlemleri için randevu alımı vize merkezi temsilcilerimizin görevi kapsamı içerisine girmektedir.

Rusya vizesi randevu işlemleriyle zaman kaybetmeden ve randevu tarihinizle ilgili önceliğinizi müşteri temsilcilerimize belirterek randevu işlemlerinizi temsilcilerimize bırakabilirsiniz.

Rusya vizesine Edirne’den yapılacak başvuru işlemlerinden nelere dikkat edilmelidir?

Başvuru için yeteri kadar zamanınız olup olmadığını kontrol edin. Rusya vizesine Edirne’den yapılacak olan başvurularda yeteri kadar zamanınızın olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Rusya vizesi için Edirne’den yapacağınız başvuru için daha fazla zamana ihtiyacınız olabilmektedir.

Rusya vizesi için Edirne’den yapılacak başvurularda başvuru zamanı seyahat tarihinden en geç 1 ay önce yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda konsolosluğun tatil olduğu günleri ve vize başvurularının yoğun olduğu zamanları dikkate alınız.

Seyahat amacınıza uygun olan vize türüne başvuru yapınız

Rusya vizesi için başvuru işleminden önce seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Rusya’da yaşamakta olan tanıdığınızdan davet mektubu gelmişse Rusya aile, akraba, arkadaş ziyareti vize türü için başvuru yapın ve bu vize türüne istinaden belgeleri hazırlayın.

Rusya’da yaşayan bir tanıdığınız akrabanız, arkadaşınız yoksa bu ülkeye sadece turistik amaçla seyahat etmeyi düşünüyorsanız Rusya turistik vizesine başvuruda bulunulması tavsiye edilmektedir. Rusya’da bulunan bir firmayla görüşme, toplantı yapılacaksa ya da Rusya’da bir fuara katılım sağlanacaksa Rusya ticari vizesine başvuruda bulunmak için gereken evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınızı tam olarak hazırlayın

Rusya vizenizi sorun yaşamadan Edirne’den yapabilmek için belgelerinizi size gönderilen e-postada belirtildiği gibi vize başvuru evraklarını dikkatlice hazırlayın. Eksik ya da gerçeğe uymayan bilgi bulunan belgelerle yapacağınız vize başvurularınız vizenizin sonuçlanma süresini uzatabilmekte ya da vizenizin reddedilmesine yol açabilmektedir.

Seyahat tarihlerinizi belirleyin

Rusya vize başvuruları için tarafımıza göndereceğiniz vize başvuru belgelerinizde belirtilen seyahat tarihlerinin doğru olması önemlidir. Rusya vize başvurunuz için dilekçe, uçak bileti ve otel rezervasyonları, evraklarda belirtilen seyahat tarihleri konsolosluk tarafından vizenin geçerli olacağı tarihler olacaktır. Vize başvuru işlemleriniz sandığınız süreden önce tamamlansa da vizenizin süresi belgelerinizde belirttiğiniz tarihlerde başlayacaktır.

Otel ve uçak bileti rezervasyonları ivize başvuru işleminizi gerçekleştirin

Rusya vizesine otel ve uçak bileti için önceden ödeme yaparak başvuru yapmayınız. Vize başvuru işlemleriniz için isim ve soyadınızı gösteren ön rezervasyon bilgilerinizi ibraz ediniz. Vize Merkezi, otel ve uçak bileti ile ödeme yapılan vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Ancak bazı özel durumlarda Rus Konsolosluğu tarafından gidiş ve dönüş uçak biletinin satın alınması istenebilmektedir. Bu durum sadece konsolosluk tarafından gerek görülen başvuru sahiplerine istinaden uygulanmaktadır.

Başvuru işleminiz sürerken konsolosluk tarafından aranabilirsiniz

Rusya vizesine Konya’dan başvuru yaptıktan sonra vize işlemleri esnasında Rus yetkililer telefon veya e-mail aracılığıyla tarafınıza bildirimde bulunursa bu durumu müşteri temsilcilerimize de iletmeyi unutmayın. Rus yetkililer başvuru sahibinin belgelerinde ibraz edilen bilgileri teyit etmek isteyebilir. Bu hadise müşteri temsilcilerimizin dışında gelişen Rus resmi makamlarının inisiyatifi halinde gelişen bir durumdur.

Mülakata davet edilebilirsiniz

Rusya vize işlemlerinde mülakat uygulaması bulunmamaktadır. Konsolosluğun vize başvuru sahibini mülakata davet etme hakkı vardır. Edirne’den Rusya vizesine başvuruda bulunacak yolcular mülakat prosedürüne dahil olmayıp sadece vize başvuruları esnasında biyometrik özelliklerine ait bilgiler verilmektedir. Bu tarz durumlar başvuru sahibinin kişisel durumuna göre gerçekleşmektedir.

Biyometrik özelliklerinizi yeniden vermeniz gerekebilir

Rusya vizesine Edirne’den yapacağınız başvurularda biyometrik özelliğinize dair bilgileri bildirmiş olsanız dahi bu bilgileri tekrar vermeniz istenebilmektedir. Bu özel durumlara istinaden vermiş olduğunuz parmak izi bazı durumlardan ötürü okunmayabilir. Kişisel biyometrik özelliklerinizi tekrardan vermeniz istenirse bu işlemi yapmanız gerekmektedir.

Vize başvurusu kaç günde sonuçlanmaktadır?

Edirne’den yapılacak Rusya vize başvurularının sonuçlanma süresi 4-10 iş gününü bulmaktadır. Bu süre kesin olmayıp öngörülen bir zamandır. Yabancı uyruklu kişilerin başvurularının sonuçlanması süresi daha uzun sürebilmektedir. Vize Merkezi’nin vize başvurularının sonuçlanma zamanına müdahale etme hakkı bulunmamaktadır.

Vize Merkezi Edirne ofisimiz hakkında

Rusya vize başvuru işlemleri ve diğer ülkelerin vize başvuruları için hizmet veren Vize Merkezi Edirne şubesi, Edirne ve çevre illerde yaşamakta olan kişilere hizmet vermek için açılmıştır. Amacımız Rusya ve diğer ülkelere, vize başvuru işlemleri esnasında karşılaşılacak sorunları önlemektir.

Rusya Vize Merkezi Edirne

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp