Gaziantep

Telefon

+90 (342) 255 58 21

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Rusya Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Vize Merkezi Gaziantep Şubemize hoşgeldiniz,

Görmüş olduğunuz bu sayfa, Rusya vizesine Gaziantep’ten başvuruda bulunacak olan kişiler için hazırlanmıştır.

Rusya vizenizi rahat bir şekilde Gaziantep’ten alabilmek için aşağıda bahsedilen bilgileri dikkatli olarak okumanızı öneriyoruz. İletişim bilgilerimizden faydalanarak Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi Gaziantep’ten alabilmek için gerekli şartlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgileri çağrı merkezimizi arayarak ya da [email protected] e-posta hesabımıza yazarak alabilirsiniz.

Tavsiye ve şikâyetlerinizi [email protected] a göndererek görüşlerinizi yetkililerimizle bildirebilirsiniz.

İlgi ve merakınız için teşekkür ediyoruz.

Rusya vizenizi Gaziantep’ten alabilmek için takip etmeniz gereken 4 basamak

  1. Basamak: Çağrı Merkezimiz ile iletişime geçin.
  2. Basamak: Bilgi e-mailinde yazılmış olan evrakları hazırlayın.
  3. Basamak: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize bizzat getirerek veya kargo ya kurye ile göndererek hazırlayın.
  4. Basamak: Temsilcilerimiz ile irtibata geçerek başvurunuza ilişkin son durumu öğrenin ve vize işlemleri sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu geri alın.

Rusya vizesi Gaziantep başvuruları için hazırlanması gereken evraklar hakkında

Rusya vizesi Gaziantep başvuruları esnasında bulunduğunuz durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Bulunduğunuz durumunuza göre belirlenecek Rusya vizesi başvuru belgeleri hakkında bilgi alabilmek için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi ile irtibata geçerek güncel evrak listesini isteyiniz. Rusya vizesi için hazırlanacak evrakların listesi mail adresinize ulaştırılacaktır.

Rusya vize başvurularının olumlu olarak sonuçlandırılması için Rusya vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gerektiğine dikkat etmelisiniz. Bu nedenle eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evraklar için alternatif olarak hangi evrakları getirtebileceğinizin bilgisine temsilcilerimiz ile irtibat içinde olarak sahip olabilirsiniz.

Buna ek olarak temsilcilerimiz veya Rus makamları tarafından ilave evrak teslim etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek ilave evrakların tamamlanması önemli olmaktadır. Eksik evrak getirmiş veya ek evrakı getirememiş kişilerin Rusya Konsolosluğuna hitaben durumu anlatır bir mektup yazması istenebilir.

Rusya vize başvurularınız için ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

Rusya vizesine Gaziantep’ten başvuru yapacak kişiler mesai saatlerimiz içerisinde ofisimizi kendileri için uygun olan zamanda ziyaret yapabilmektedir. Yeterince zamanı bulunmayan kişiler ise temsilcilerimizden randevu talebinde bulunarak zaman kaybına uğramadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Vize Merkezi Gaziantep ofisimize;

  • Pazartesi’den Cuma’ya: 09.00 / 19.00 saatleri içinde,
  • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri içinde ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

Rusya vizesine yönelik başvurular için ofisimize gerçekleştireceğiniz ziyaretlerde randevu almanız şart olmamaktadır.

Rusya vizesine Gaziantep’ten yapılacak başvurularda nelere dikkat edilmeli?

Başvuru için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin.

Rusya vizesine Gaziantep’ten gerçekleştirilecek başvurularda yeteri kadar zamanınızın olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Rusya vizesine Gaziantep’ten gerçekleştireceğiniz başvurular için İstanbul ve Ankara’dan gerçekleştirilecek başvurulara karşı daha fazla bir süreye ihtiyacınız olabilir. Rusya vize başvuruları için en erken 3 ay önceden başvuru yapabilmektesiniz. Rusya vizesine Gaziantep’ten gerçekleştirilecek başvurularda başvuru tarihinin seyahat tarihine 1 ay kaladan daha geç yapılmaması önerilir.

Dikkat! Konsolosluğun kapalı olduğu günler ve vize başvurularının yoğun olduğu dönemler yukarıda belirtilen süreleri içermemektedir.

Seyahat amacınıza uygun vize kategorisine başvuru yapın.

Rusya vizesi için başvuru gerçekleştirmeden önce seyahat amacınızı netleştirin.

Rusya’da yaşayan yakınınız veya arkadaşınızdan bir istek yani davet mektubu gelmiş ise Rusya aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru gerçekleştirin ve bu vize çeşidi yönelik evrakları hazırlayın.

Rusya’da bulunan herhangi bir yakınınız veya arkadaşınız yok ve bu ülkeye yalnızca turistik maksatla seyahat edecekseniz Rusya turistik vizesine başvuru gerçekleştirin ve bu vize çeşidi yönelik evrakları hazırlayın. Rusya’da bulunan şirketle görüşmede veya toplantıda bulunacak, fuara katılım yapacak veya müşteri ziyaretinde bulunacaksanız Rusya ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize çeşidi yönelik evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Rusya vizenizi problemsiz bir biçimde Gaziantep’ten alabilmek için vize başvuru evraklarınızı e-postada yazdıklarımızı göz önüne alarak hazırlayın. Eksik veya yanlış bilgi içeren evraklarla gerçekleştireceğiniz vize başvurularınız ret olarak değerlendirilebilirken, bu durum başvurularınızın sonuçlanma süresini de uzatabilir.

Seyahat tarihlerinizden emin olun.

Rusya vize başvuruları esnasında temsilcilerimize vereceğiniz başvuru evraklarınızda yer alan seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Rusya Konsolosluğuna hitaben vize talebiniz için yazılacak dilekçede yer alan tarihler ile uçak ve otel bileti rezervasyonlarınızda yer alan tarihler Konsolosluk tarafından verilecek vizenizin geçerliliğinin başlayacağı tarihler olacaktır. Vize işlemleriniz erkenden bitse bile vizeniz dilekçenizde yer almış olan tarihlerde başlayacaktır. Bu nedenle vizenizin geçerliliğinin başladığı tarihinden önce Rusya’da bulunamayacaksınız.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Rusya vizesine otelde kalım ve uçak bileti için ödeme yaparak başvuru yapmayınız. Vize başvurularınız için isim ve soyisminizin yer aldığı ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, ödeme yapılmış olan otel kalımı ve uçak bileti ile gerçekleştirilecek vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Rus makamları tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum yalnızca konsolosluk tarafından bildirilen başvuru sahiplerini için geçerlidir.

İşleminiz devam ederken Konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

Rusya vizesine Gaziantep’ten başvuru yaptıktan sonra işlemeniz devamı esnasında Rus makamları tarafından telefon ya da mail aracılığıyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu bilgiyi temsilcilerimizle iletmeyi unutmayınız. Rus makamları başvuru sahiplerinin evraklarında bildirdiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve buna benzeyen durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak Rus makamlarının yetkisine bağlı olarak oluşur.

Mülakata çağrılabilirsiniz.

Rusya vize başvurularında esnasında vize işlemleri için mülakat uygulaması gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple Gaziantep’ten Rusya vizesi için başvuruda bulunacak kişiler başvuru için bir mülakat uygulamasına tabi olmamaktadır. Ama, Rus makamları vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkında sahip olup vize işlemleri sırasında gerek görürse mülakata çağırabilmektedir. Bu ve buna benzeyen durumlar başvuru sahibinin durumuna göre olup istisnai olarak gerçekleşir.

Vize başvurunuz kaç günde sonuçlanır?

Gaziantep’ten gerçekleştireceğiniz Rusya vize başvurularınızın sonuçlanma süresi ortalama 4 ile 10 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla gerçekleştirilen başvuruların sonuçlanma süresi bahsedilen bu sürelerden daha fazla olabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etmesine ilişkin bir yetkisi olmamaktadır.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Yapmış olduğunuz Rusya vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Rusya vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanması durumunda size konsolosluk tarafından ne nedenle ret aldığınızı bildiren bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde yer alan ve Konsolosluk tarafından yazılan ret sebeplerini okuyarak ne nedenle vize başvurunuzla ilgili ret aldığınızı öğrenebilirsiniz. Rusya vize başvurunuzun olumsuz ( ret ) olarak değerlendirilmesi halinde herhangi bir vize ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınıza yönelik verilecek kararlara, vize işlemlerine sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi olmamaktadır.

Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz, Rusya vize başvuruları için yalnızca başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik belgelerinizi tamamlama ve başvuru sonuçlanınca pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz hakkında

Rusya vizesi ve diğer tüm ülkelerin vize başvuru işlemleri için hizmet sunmakta olan Gaziantep ofisimiz Vize Merkezi bölgede yaşayan kişiler için daha konforlu bir hizmet sunabilmek amacıyla kurulmuştur. Amacımız Rusya ve diğer tüm ülkelere ilişkin vize başvuruları sırasında yaşanabilecek olası problemleri önlemek veya en az düzeye indirgemektir.

Rusya Vize Merkezi Gaziantep

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp