Çanakkale

Telefon

+90 (850) 241 12 79

Rusya Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Çanakkale Rusya Vize Merkezi şubesi olarak hazırlamış olduğumuz Rusya Vize sayfamıza hoş geldiniz. 

Bu yazımızda Rusya vize başvuru süreçleri nasıl ilerler, vize başvuru ücretleri ne kadar, Rusya vize başvurusu için gerekli belgeler nelerdir gibi aklınıza takılan sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Rusya Vize Çanakkale şubesi olarak, Çanakkale Merkez, Bayramiç, Ayvacık, Gelibolu, Ezine, Gökçeada, Çan, Bozcaada, Biga, Eceabat, Yenice, Lapseki ilçelerinin yanı sıra Bursa, İzmir, Tekirdağ, Balıkesir gibi çevre illerden yapacağınız Rusya vize başvurularınızda sizlere yardımcı olmaktayız. Hizmet bölgelerimiz hakkında bilgi alabilmek ve danışmanlık hizmetimizden faydalanabilmek için [email protected] adresimize e-posta atabilir ya da +90 (850) 241 12 79 numaramızı arayarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Rusya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Hususi (Yeşil) Pasaport hamili Türk vatandaşları yapacakları Rusya seyahatleri için vize almak mecburiyetindedirler. Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi Türk vatandaşları ise 90 gün süresini geçmeyen Rusya seyahatleri için Rusya vizesinden muaf tutulurlar. 

Türkiye oturum izni ile Rusya vizesine başvuracak yabancılar içinde aynı koşullar geçerli olmakla birlikte oturum izni geçerlilik sürelerinin Rusya seyahati sonrasında en az 3 ay daha devam ediyor olması ve vize başvurusundan önce kesintisiz olarak 90 gün Türkiye’de bulunmuş olmaları gerekmektedir.

Rusya vizesi, pasaportunuza yapıştırılacak bir etiket şeklindedir ve bundan dolayı, başvuruda bulunabilmeniz için geçerliliği devam eden pasaportunuzun içerisinde boş sayfa bulunması zorunludur. Ayrıca pasaport geçerlilik sürenizin seyahat sonrasında en az 6 ay daha devam ediyor olması gerekmektedir.

Gerçekleştirilecek olan Rusya Vize başvurularını ülkemizde bulunan Rusya dış temsilcilikleri değerlendirmektedir. Ülkemiz sınırları içerisinde yer alan Rusya dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiş olarak bulunmaktadır. İlgili konsolosluk sayfasına tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fahri konsoloslukların vize başvurularında herhangi bir diplomatik yetkisi bulunmamaktadır.

Rusya Vize Türleri Nelerdir? - Çanakkale

Her vize türünde olduğu gibi öncelikle seyahat edeceğiniz vize kategorisini belirlemeniz gerekir. Gerçekleştirecek olduğunuz seyahatin gerekçesi başvuru yapılması gereken vize türünü belirlemektedir. Çanakkale Rusya Vize Merkezi olarak hizmet verdiğimiz kategoriler aşağıda listelenmiştir:

Belirtilen kategoriler içerisinde seyahatiniz için uygun olan başlığın mevcut olmadığını düşünüyorsanız eğer uzmanlarımız tarafından hazırlanmış olan Vize İşlemleri sayfasını inceleyebilirsiniz ya da +90 (850) 241 12 79 numaralı irtibat numaralarımız aracılığı ile bizlere ulaşarak size en uygun kategoriyi uzmanlarımız eşliğinde belirleyebilirsiniz. 

Rusya Vizesi Nasıl Alınır? - Çanakkale

Kategoriniz belirlendikten sonra, yetkililerimiz ile beraber gerekli belgeleri hazırlama süreci başlar. Uzmanlarımız titizlikle çalışarak Rusya Vize başvurularını çözüm odaklı ve profesyonel bir şekilde aşağıda belirtildiği gibi adımlar halide tamamlayacaktır. 

  • Seyahat amacının belirlenmesi: Başvuru yapmanız gereken kategori, uzmanlarımız eşliğinde size en uygun şekilde belirlenir.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Bu süreçte, sürekli vize dosyaları hazırlayan ve bu konuda uzman ekibimiz sizlere yardımcı olur. İstenen belgeleri şubemiz çalışanlarına temin etmeniz halinde, başvuru dosyanız sizler adına eksiksiz şekilde hazırlanır. Başvuru için gerekli formlar genelde Rusçadır. Dolayısıyla başvurunun reddedilmemesi için titizlikle hazırlamanız gerekir.
  • Belgelerin Kontrol Edilmesi: Ekibimiz onay alacak bir başvurunun hazırlanmasında uzman olduğu için bu konuda gözünüz arkada kalmaz. Bizlere ulaştırdığınız belgeler titizlikle incelenir ve uygun biçimde dosyalanır.
  • Rusya Vizesi Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun konsolosluğa gönderilip sürecin başlayabilmesi için başvuru ücreti ve danışmanlık ücretinin ofisimize gelerek ya da banka üzerinden havale/EFT yoluyla ödenmesi gerekir. Ücretin ödenmesinin ardından başvuru onay süreci başlar.
  • Randevunuzun Alınması: Yetkililerimiz, vize başvuru dosyanızın incelenmesi ve karara bağlanması için konsolosluk randevunuzu alır. Bu süreçte genellikle şahsen bulunmanız gerekmez.
  • Başvuru Takibi ve Başvurunun Sonuçlanması: Başvurunuzun değerlendirme süreci boyunca şubemizle iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz. Başvurunun onaylanması halinde pasaportunuzun isterseniz elden, isterseniz kargo aracılığı ile sizlere ulaştırılır.

Rusya vizesi ile ilgili en önemli detay, başvuru yapabilmeniz için gerekli olan Voucher Belgesidir.

Voucher Belgesi Nedir ve Nasıl Alınır? - Çanakkale

Rusya’ya seyahat edebilmeniz için gerekli olan, ülkenin istediği şartlardan biri, ülkeye ziyaret etmeniz halinde bir otelde veya tanıdığınız birinde kaldığınızı belgelemenizdir. Voucher belgesini kendiniz temin edemezsiniz. Eğer kalacağınız yer bir tanıdığınız ya da yakınınızın eviyse, kalacağınız kişinin bir davetiye hazırlayarak size e-posta ile göndermesi işinizi görecektir. Şayet otelde kalıyorsanız, kalacağınız otel tarafından hazırlanıp onaylanmış bir Voucher belgesi sizlere e-posta yoluyla gönderilmeli ve çıktısı başvuru belgeleriniz arasına konulmalıdır. Voucher belgesi olmadan Rusya vizesi alabilmeniz mümkün değildir.

Rusya Vize Ücreti Ne Kadar? - Çanakkale

Konsolosluk tarafından başvurularınızın işleme alınabilmesi için vize başvuru harcını ödemeniz gerekir. Başvuru yapacağınız vize türüne göre değişiklik göstermekte olan Rusya Vize başvuru ücreti hakkında kapsamlı bilgi almak için Çanakkale Rusya Vize Merkezi şubemizle +90 (850) 241 12 79 numaralı telefon aracılığı ile ya da [email protected] adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Gerçekleştirecek olduğunuz başvuruya göre belirlenmiş olan başvuru ücretinin mevcut olduğu bilgilendirme maili uzmanlarımız tarafından sizlere yönlendirilecektir.

Rusya Vize Başvurusu Kaç Günde Karara Bağlanır? - Çanakkale

Rusya vizesi başvurusu ortalama olarak 5 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanmktadır. Bu durum konsolosluk yoğunluğuna göre ve resmi tatil günlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca başvuru yapılabilecek olan Rusya Express vizesi ise 48 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. 

Değerli ziyaretçilerimiz, sizler için hazırlamış olduğumuz Rusya Vize başvuru sayfasını incelediniz. Sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanmak veya Çanakkale Rusya Vize Merkezinde hizmet vermekte olan uzmanlarımız ile iletişime geçebilmek için +90 (850) 241 12 79 numaralı telefonumuzu tuşlayabilir ya da [email protected] adresimizden e-posta yoluyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Rusya Vize Merkezi Çanakkale

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp