İstanbul

Telefon

+90 (212) 970 05 72

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Rusya Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

İstanbul Rusya Vize Merkezi sayfamıza hoşgeldiniz

İstanbul ve çevre illerden Rusya vizesi alma işlemlerini gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurularını İstanbul Vize Merkezi aracılığı ile yapabileceklerdir.

Vize Merkezi İstanbul Rusya vize başvuru işlemlerinizi sizin adınıza takibini yaparak vizenizi sorunsuz bir şekilde almanızda destek olmaktadır.

Rusya vizesi işlemleri için Rusya Başkonsolosluğuna şahsen başvuru yapma şartı olmadığından, parmak izi verme gibi biyometrik veri ibrazı işlemi ve vize randevusu talep edilmediğinden Rusya vizesi için gerekli evraklarınızı içeren dosyanızı Vize Merkezi İstanbul şubemize gelerek elden veya kurye veya kargo yaparak ulaştırdığınız takdirde Rusya vizesi başvurunuzu hemen işleme almaktayız.

Rusya vize işlemlerinde bölge ayrımı olmadığından başvurunuzu Türkiye’nin her yerinden İstanbul Vize Merkezi şubesine kargoyla göndererek veya şubemizi ziyaret ederek yapma olanağı vardır ve bu Rusya vize işlemlerinde İstanbul dışında yapılacak başvurularda, başvuru sahiplerine büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Rusya İstanbul Vize Merkezi departmanını telefonla arayarak Rusya vize işlemleriniz hakkında güncel bilgileri alabileceğinizi gibi [email protected] adresine iletişim bilgilerinizi göndererek bilgi alabilir görüşlerini paylaşabilir ve başvuru talebinizi iletebilirsiniz.

Rusya vize işlemlerinizi İstanbul Vize Merkezi danışmanlığında hızlı ve kolay şekilde alabilmek için lütfen Rusya Vize Merkezi Sayfamızdaki bilgileri dikkatle inceleyin ve vakit kaybetmeden başvurunuzu Vize Merkezi İstanbul ile gerçekleştirin.

İstanbul Vize Merkezinden Rusya vizesi nasıl alınır?

  1. Adım: Rusya İstanbul Vize departmanımızı arayın ve gerekli evrak listesini içeren bilgi e-postasını talep edin.
  2. Adım: Evraklarınızı bilgilendirme e-postasında belirtildiği şekilde hazırlayın. Evrak detaylarına dair aklınıza takılan soruların cevaplarını çağrı merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.
  3. Adım: Rusya vizesi evraklarını içeren dosyanızı İstanbul Vize Merkezine kargoyla veya elden ulaştırın.
  4. Adım: İstanbul Vize Merkezi temsilcimiz Rusya vize başvurunuzu sizin adınıza yapacak ve süreçle ilgili gerekli bilgilendirme tarafınıza iletilecektir.
  5. Adım: Pasaportunuz Rusya Başkonsolosluğundan çıktıktan ve vize işleminiz sonuçlandıktan sonra pasaportunuz tarafınıza kargoyla ulaştırılabileceği gibi ofisimizi ziyaret ederek de alabileceksiniz.

Rusya vizesinin sonucu açıklandığında size telefon veya mail yoluyla bildirim yapılmakta olup pasaportunuzu İstanbul ofisimizden teslim alabilir veya kargo ile güncel adresinize gönderimini talep edebilirsiniz.

Lütfen Dikkat!

Rusya Vize merkezi İstanbul temsilcilerimize telefonda vereceğiniz iş veya ev adresi, e-posta ve telefon bilgilerinizin güncel olmasına dikkat etmeniz, vize işlemi sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu size ulaştırabilmemiz açısından önem arzetmektedir.

İstanbul Rusya vize işlemlerinde İstanbul Vize Merkezi çalışma saatleri

Rusya vizesi işlemleriniz içinde ofisimize yapacağınız ziyaret ve evrak teslimlerinde mesai saatlerimiz için randevu almadan gelerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

  • Haftaiçi Pazartesi - Cuma 08.30 - 18.30
  • Haftasonu Cumartesi günü 08.30 - 14.00

İstanbul Rusya Vize İşlemleri Gerekli Evraklar Hakkında

Rusya vizesi işlemleri için evrak hazırlığı yapmadan önce seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Rusya seyahat amacınız aşağıda yer alan vize kategorilerine göre belirlemenize gerekmektedir. Aşağıda yer alan Rusya vize türlerine göre ön bilgi ve gerekli belgeler listelerine Rusya vize sayfamızda yer alan Vize İşlemleri alt menüsünden ulaşabilirsiniz.

Bu vize türlerinin içerdiği seyahat amacınıza göre Rusya vizesi için gerekli evrakları Vize Merkezini arayarak talep ediniz. Rusya vizesi başvurularında ortak olan en önemli evraklardan biri Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı onaylı davetiyenin gönderilmesidir. Ticari vize ve Aile ziyareti vizesi başvurularında olması gereken davetiyenin Rusya turistik vize işlemlerinde de başvuru dosyasında olması talep edilmektedir. Rusya turistik vize davetiyesi Rusya’daki tur operatörü tarafından gönderilecek olup orijinal olabileceği gibi elektronik ortamda da gönderilebilir. Ancak vize prosedürleri kişilere özel olabileceği için lütfen konunun ayrıntıları hakkında Vize Merkezi İstanbul şubesi çağrı merkezimizi arayarak durumunuza özel koşullarda nasıl bir vize alma stratejisiyle ilerlenebileceği konusunda bilgi alınız.

Rusya’dan davetiyenin gönderildiği Rusya’nın Türkiye’deki dış temsilciliğine göre işlemlerinizi Rusya Başkonsolosluğu veya Rusya Büyükelçiliğinden yapmanız gerekecektir. Rusya’dan davetiye talep ettiğiniz firma veya tur operatörüne ikametinize yakın olan Rus dış temsilciliğini bildirmeniz Rusya vize işlemleri sırasında sorun yaşamamanız açısından önemlidir.

Seyahat sonrası geçerliliği devam eden pasaport, 2 adet fotoğraf, kimlik fotokopisinin her başvuruda bulunması gereken evraklardır. Uçak ve otel rezervasyonları ve seyahat sağlık sigortası işlemleri için Vize merkezi temsilcilerimize danışabilirsiniz.

Rusya vizesi evraklarınızın davetiye geçerlilik süresinin içerdiği tarihlerin güncel olması gerekmektedir. Rusya vize davetiyesi Rusça hazırlandığından, gerekli incelemenin yapılmasında İstanbul Vize Merkez temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Güncel olmayan belgelerle yapılan Rusya vize başvuruları kabul edilmemektedir. Evrakların tercümesinin talep edildiği durumlarda Rusya Konsolosluğu tarafından bildirilmedikçe evrakların Rusça tercümesi talep edilmemektedir ancak uzun süreli Rusya çalışma vizesi başvurularında Türkiye’de temin edilen evrakların tercümesi talep edilebilmektedir.

Rusya Konsolosluğu tarafından mülakata çağrılabilirsiniz

Rusya vizesine İstanbul’dan başvuru yapmışsanız, işlem sürecinde Rusya Başkonsolosluğu vize bölümü görevlileri istisnai olarak size görüşme talebinde bulunabilirler. Rus Konsolosluğunun yetkisi dahilindeki görüşme talebi veya ek evrak talebi İstanbul Vize merkezi temsilcilerimizden bağımsız şekilde gelişir. Vize sonucunu etkileyebilecek böyle istisna durumlar hakkında lütfen İstanbul Vize Merkezi temsilcinizi bilgilendiriniz.

İstanbul Rusya vizesi kaç günde çıkar?

İstanbul Vize merkezi aracılığı ile yapılan Rusya vizesi başvurularının öngörülen sonuçlanma süresi 4 ila 7 iş günüdür. Rusya seyahatinizden ve vize başvurunuzdan önce Rusya Konsolosluğunun tatil, yoğunluk veya başka bir sebeple kapalı olduğu günleri bilmeniz vizenizin seyahat tarihinizden önce çıkabilmesi açısından önemlidir. İşlemlerinizi İstanbul Vize merkezinden yaparken evraklarını davetiyeden önce teslim edebilirsiniz ancak vize başvurunuz davetiye geldikten sonra işleme alınacaktır. Davetiyeniz geldikten sonra, diğer evraklarınızda tamamlanmış ve eksiksiz ise başvurunuz sizin adınıza gerçekleştireceğiz. Rusya vizesinin kaç günde çıktığına dair bilgiyi Vize Merkezi Rusya departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Acil durumlarda yapılabilen Rusya ekspres vize başvuruları 48 saat içinde sonuçlanabilmektedir. İstanbul dışından yapılan başvurularda kargo sürelerinin dikkate alınarak Rusya vize başvurularının yapılması gerekmektedir. Vizenin konsolosluktan çıkış süresi kargo sürelerini içermemektedir. Rusya vizesi için doğrudan konsolosluğa kargo ile evrak gönderimi yapılarak başvuru yapılamamaktadır. Vize başvuru sahibinin Rusya konsolosluğunda bizzat bulunma şartı olmadığından Vize Merkezi İstanbul Rusya vize işlemlerinizin takibini sizin adınıza yapma yetkinliğine sahip bir kuruluştur.

Rusya vize işlemlerinde tek yetkili kurumlarından Rusya’nın Türkiye’deki diplomatik misyonları olan Rusya İstanbul Başkonsolosluğu ve Rusya Ankara Büyükelçiliği olduğu unutulmamalıdır.

Rusya Vizesi Ücreti

Rusya vizesi ücretleri seyahat amacı ve seyahat süresine göre değişmektedir. Rusya turistik vizesi 1 veya 2 girişli verilmekte olup 30 gün süre ile geçerlidir. Ticari vize başvuruları 1, 2 veya çok girişli olarak 1 yıla kadar verilebilmektedir. Giriş sayıları ve kalış süreleri de seyahat amacıyla birlikte vize ücretinde farklılık yapabilir. Rusya vize ücreti konsolosluk harç bedelleri ve Vize Merkezi İstanbul vize takip işlem bedellerini içermektedir. Vize ücretleri koşullara göre değişim gösterebilmektedir. Bu sebeple güncel Rusya vize ücret bilgilerini İstanbul Vize Merkezi temsilcilerimizden alabilirsiniz.

Vize Merkezinden talep edeceğiniz Rusya vizesi evrak listelerini, sürecin işleyişini açıklayan bilgilendirme e-mailimize vize ücretlerine dair bilgileri de görebileceksiniz.

Rusya Yeşil pasaporta vize istiyor mu?

T.C. yeşil pasaport sahiplerinin Rusya vize rejimine göre ülkeye giriş yapmak için vize almaları gerekmektedir. T.C. diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar Rusya vizesinden muaf tutulmakla birlikte Rusya federasyonu yeşil pasaportlu vatandaşların yanında umuma mahsus ve hizmet pasaportu sahiplerinden de vize talep etmektedir. Rusya vize evrakları pasaport türüne göre değişmemektedir. Yeşil pasaportun seyahat sonrası 6 geçerli olma koşulu geçerlidir.

Rusya Vizesi Merkezi

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp