Rusya Vize Ücreti

Rusya Vize Ücreti

Rusya vize ücreti belirli dönemlerde değişiklik göstermekle birlikte, vize ücreti başvuru sahibinin başvuru yaptığı vize türüne, giriş çıkış sayısına göre, talep ettiği vizenin işlem süresine ve başvuru sahibinin vatandaşlığına göre değişmektedir.

Rusya vize ücreti Konsolosluk Harcı, Dış Sağlayıcı Bedeli, Voucher Belgesi fiyatlarının toplamından oluşmaktadır. Rusya Konsolosluk Harcı ziyaretinizin süresine,giriş sayısına ve vizenizin işlem süresine göre değişiklik göstermektedir.

Rusya vizesi için Vize Merkezi’ne yapılan başvurularda Rusya Konsolosluğuna veya Rusya Büyükelçiliği'ne ödenmesi gereken başvuru ücretinin yanı sıra servis ücreti ve hizmet bedeli istenmektedir. Rusya Konsolosluğu, vize ücretini başvurunun değerlendirilmeye alınabilmesi için talep etmektedir. Bu nedenle Rusya vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Rusya vize harçları başvuru sahibinin başvuru dosyasının konsolosluğa iletilmesinden önce ödenir ve herhangi bir nedenden dolayı vizenin reddedilmesi halinde iade edilmez. Rusya vizesi ücreti, seyahat amacına ve ülkede kalış süresine göre değişmektedir. Başvuru yapılan vize kategorisi, çok girişli ya da tek girişli vize talepleri de ücrete farklı olarak yansımaktadır. Rusya vize kategorileri; Rusya turistik vize, Rusya ticari vize, Rusya çalışma vizesi, Rusya aile ziyareti vizesi, Rusya insani vize, Rusya öğrenci vizesi, Rusya transit vize şeklindedir. Yabancı uyruklu vatandaşlardan istenilen Rusya vize ücreti farklı olabilmektedir. Uzun süreli Rusya vize taleplerinin ücreti talep edilen süre ve yine uzun süreli vize kategorileri olan Rusya çalışma vizesi, Ruysa oturum izni ve Rusya eğitim amaçlı vizelerinin içeriğine göre değişmektedir. Rusya için vize ücreti konjonktüre göre de değişebilmektedir ve bu sebeple seyahatinize yakın tarihlerde güncel ücret bilgisi almanızı tavsiye ederiz.

Rusya Vizesi Randevusu

Rusya Konsolosluğu, Rusya vizesi işlemlerini randevu sistemi ile kabul etmektedir. Rusya Konsolosluğuna yapılan her randevusu olmayan vize başvurularının işleme alınma süresi uzamaktadır. Vize Merkezi ile yapacağınız Rusya vize işlemlerinizde Konsolosluktan randevu almanıza gerek kalmamaktadır. Vize Merkezi Rusya vizeniz için sizin adınıza başvuru sürecinin tamamını yürütmekte ve başvurunuzu gerçekleştirmektedir. Sizlerde bulunduğunuz yerden Konsolosluk ve Dış Sağlayıcı ile randevu sürecine katılmadan başvuru yapmak isterseniz size en yakın Vize Merkezi şubemizle irtibata geçebilirsiniz.

Rusya Vizesi Sonuçlanma Süresi

Rusya Konsolosluğu resmi tatillerde hizmet vermemektedir. Rusya vize başvuru işlemleri Rusya Konsolosluğunun yoğun olduğu tarihler göz önünde bulundurularak başvuru yapılmalıdır. Vize başvuru sahibinin talep ettiği vize türüne göre vizenin sonuçlanma süresi 7 ila 10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Rusya Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde vize başvuru evraklarını detaylı bir şekilde inceleyebilir ve bu nedenle vize işlem süresi 30 güne kadar çıkabilmektedir.

Rusya Ekspress Vize

Rusya ekspres vize Rusya Konsolosluğu’nun özel izni ile 3-5 iş günü arasında alınabilmektedir. Hızlandırılmış bir şekilde vize alma dilekçelerinin incelenme süreleri 3 ile 5 iş günü arasındadır. Rusya vize başvurusunun gerçekleştirilmesi için Rusya vizesi için uygulanan ücretinin ödenmesi gereklidir. Aksi takdirde Rusya vize başvurusu konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir. Vize ücreti, vize başvurusunun işleme alınması ve değerlendirilmesi için talep edilmektedir.

Rusya vizesi için belirtilen ücretler sabit olmayıp belirli tarihlerde değişmektedir. Rusya vize ücreti başvurulacak tüm vizeler için aynı değildir. Rusya vize ücretleri başvuru yapılmak istenen vizenin türüne, seçeneğine, vize için istenen giriş sayısına, seçenek sunulmuşsa vize için istenen işlem süresine göre değişmektedir. Rusya Konsolosluğu’na ödenen vize ücretleri Rusya vizesi için gerekli evrakların konsolosluğa verilmesinden önce ödenir ve vizenin ret ile sonuçlanması halinde iade edilmemektedir.

2024 Rusya Vize Ücreti Tablosu

Vize SüresiVize TürüGiriş Sayısıİşlem Süresi (İş Günü)Vize Ücreti
30 GünlükTuristik17180 $
30 Günlük (Ekspres)Turistik13330 $
3 AylıkTuristik17215 $
3 AylıkTuristik27265 $
6 AylıkTuristikMulti12420 $
3 AylıkTicari17180 $
3 Aylık (Ekspres)Ticari14330 $
3 AylıkTicari27240 $
3 Aylık (Ekspres)Ticari24400 $
1 YıllıkTicariMulti7370 $
1 Yıllık (Ekspres)TicariMulti4650 $
3 AylıkAile ve Arkadaş Ziyareti17170 $
3 Aylık (Ekspres)Aile ve Arkadaş Ziyareti14270 $
3 AylıkAile ve Arkadaş Ziyareti27220 $
3 Aylık (Ekspres)Aile ve Arkadaş Ziyareti24370 $
3 AylıkÇalışma17200 $
3 Aylık (Ekspres)Çalışma14330 $
3 AylıkÇalışma27280 $
3 Aylık (Ekspres)Çalışma24400 $
1 YıllıkÇalışmaMulti7420 $
1 Yıllık (Ekspres)ÇalışmaMulti4680 $
3 AylıkEğitim17170 $
3 Aylık (Ekspres)Eğitim14260 $
3 AylıkEğitim27230 $
3 Aylık (Ekspres)Eğitim24360 $
3 AylıkEvlilikten Dolayı17170 $
3 AylıkEvlilikten Dolayı27220 $
3 AylıkEvlilikten DolayıMulti7370 $

*Ticari Davetiye Bizden vize seçeneğinde davetiye hazırlanma süresi 35-45 gün arasında değişmektedir. Vize başvuru sonuçlanma süresi ise davetiye hazırlandıktan sonra başlamaktadır.

Rusya ile ilgili sizden gelen sorular

12 sorudan en popüler 12 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Rusya Aile Arkadaş Ziyaret Vize Ücreti
  U. A, 14 Ara 2023, 11:10

  Merhaba Rusya aile arkadaş ziyaret vize ücreti bilgisi istiyoruz. Eşim Rus vatandaşı. Kısa süreli eşimin ailesini ziyaret etmek için Kazan’a gitmek istiyoruz. 1 yaşında ki kızımızı da ilk defa götüreceğiz. Çocuklardan vize ücreti alınıyor mu? Süreç hakkında bilgi verirseniz seviniriz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya turistik vize harcı nereye yatırılır?
  E.S., 20 Nis 2022, 09:38

  Merhaba, Rusya turistik vize harcı nereye yatırılır? Gereken evraklar ve başvuru süreci hakkında bilgi verebilir misiniz? Haziran ayında gitmeyi planlıyorum. Randevular kapalı mı? Şimdiden işlem yapabilir miyiz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Vizesi Kaç Para
  L.G, 06 Nis 2022, 15:17

  Merhaba, Rusya vizesi kaç para? Ne kadar ücret karşılığında vizeyi almış oluruz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Vize Harcı Ne Kadar?
  L.E., 30 Mar 2022, 12:57

  Merhaba, Rusya vize harcı ne kadar? Ücretler hakkında bilgi vermenizi rica edeceğim. Turistik vize başvurusunda bulunmak istiyorum ancak gittiğimde arkadaşımın evinde kalacağım. Turistik vize başvurusu için gerekli evraklar listesinde otel rezervasyonu gerektiğini okudum. Rezervasyonum olmadan bana yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • En ucuz Rusya Vizesi
  H.Yılmaz, 17 Oca 2021, 16:19

  İyi günler, rusya vizesine başvuru yapacağım. Kısa süreli bir seyahat olacak bu yüzden en kolay başvuru nasıl yapılır öğrenmek istiyorum. En ucuz rusya vizesi için hangi evraklar isteniyor? Başvuruyu nasıl ve nereden yapmam lazım acaba?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya vizesi kaç para 2021
  Z.T., 08 Oca 2021, 13:45

  Selamlar, Rusya vizesi kaç para 2021 yılı içerisinde Rusya’ya seyahat etmem gerekecek. Başvuru ve vize ücretlerini bilmiyorum. Diğer soruların hepsini yanıtladığınızı gördüm o yüzden önce bu şekilde sormak istedim. Ayrıca iletişime geçmek istiyorum başvuru zamanında. İyi çalışmalar iyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya vize fiyatları 2021
  E.Ceyhan, 05 Oca 2021, 17:49

  Merhaba, ben turistik gezi amaçlı olarak Rusya’ya seyahat edeceğim için vize başvurusunda bulunacağım. Turistik gezi için Rusya vize fiyatları 2021 hakkında bilgi almak istiyorum. Vize başvuru işlemleri konusunda çok fazla bilgi değilim. Bu yüzden başvuruyu yanlış yaparsam ve reddedilirse ödediğim vize ücretini geri alabiliyor muyum merak ediyorum. Süreç içerisinde riske girmemek adına sizden danışmanlık alırsam nasıl yardımcı oluyorsunuz. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya vize ücreti 2021
  B.Çetin, 05 Oca 2021, 15:56

  İyi çalışmalar Vize Merkezi, benim yaklaşık 2 ay kadar sonrasına planlanmış olan bir Rusya seyahatim mevcut. Çalışma programım yüzünden başvuru işlemleri ile ilgili kendim ilgilenecek kadar yeterli vakte sahip değilim. Sizin bu konuda başarılı bir danışmanlık hizmeti verdiğinizi arkadaşlarımdan öğrendim ve kendi başvurumda da sizden yardım almayı talep edeceğim. Bu konuda sizinle iletişime geçmem yeterli olacak mı bunu öğrenmek istiyorum. Bir de işlemlere başlamadan önce hazır bulunması için Rusya vize ücreti 2021 yılı için güncel bedeli öğrenmek istiyorum. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Voucher bedeli
  İ. Müftüoğlu, 05 Eyl 2019, 20:26

  Vize ücretlerini çok güzel şekilde tablo ile görüntüleyebiliyoruz. örneğin tek girişli turistik vize ücreti 160 US Dolar, Voucher için yardımcı olabileceğinizi belirtmişsiniz ki, bu çok güzel bir davranış. Sorum: Voucher bedeli nedir? Sonuçta ödeyeceğimiz ücret Vize 160 Dolar + Voucher. Doğru mu anlamışım? Şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Vize Başvuru Ücreti
  A. K., 04 Eyl 2019, 10:56

  Selamlar Rusya vize başvuru ücreti hakkında bilgi verebilir misiniz? Ben turistik olarak seyahat etmek istiyorum. Rusya turistik vize başvuru ücreti ne kadardır ve başka neye göre bu ücretler değişmektedir? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya vize Ücreti
  E, 06 Ara 2017, 14:18

  Merhaba, Rusya vize işlemleri hakkında bilgi almak istiyorum. İlk defa yurt dışı seyahatimiz olacak. Rusya vize ücreti ne kadar ve başvurunun reddedilmesi halinde ücreti iade ediyor musunuz? 2 yaşında kızımda bizimle seyahat edecek. Çocuklardan da harç ücreti alınıyor mu? Desteğinize teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya vize ücretleri
  E.C, 07 Ağu 2017, 15:45

  Benim sorum Rusya vize ücretleri için olacak. Ben Türk vatandaşıyım ve Rusya vatandaşıyım. Rus pasoportun süresi bittiği için birkaç yıldır Türk pasaportu kullanıp vize olmadığı için gidebiliyordum. Şimdi benim 30 Ağustos gidiş 9 Eylul dönüs Rusya'ya gitmem gerekiyor. Vize mi almam gerekiyor? Nasıl bir vize turist mi, aile ziyareti. Ve 15 gunluk vize ucret bilgisi alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Rusya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp