Rusya Vizesi Dilekçe Örnekleri

Rusya Vizesi Dilekçe Örnekleri

Rusya Vizesi Dilekçe Örnekleri için sitemizi kontrol edebilirsiniz. Rusya vizesi başvurularında istisnai durumlarda dilekçe talep edilmektedir. Rusya vizesindeki belirleyici unsur Rusya Dışişleri Bakanlığı onaylı teleks numarasının ilgili Rus Konsolosluğuna iletilmesidir. Ancak seyahat planınızın içinde Rusya’nın olduğu başka ülkelere ziyaretler söz konusu ise veya durumunuza özel koşullarda açıklama yapma ihtiyacı talep edildiğinde dilekçenizle durumunuzu anlatmanız gerekecektir.

Rusya'ya Turistik veya ticari amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Rusya İstanbul Başkonsolosluğu'na ve Rusya Ankara Büyükelçiliği'ne hitaben Rusya Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Rusya Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

Rusya’ya yapılacak ziyaretin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Rusya Turistik vizesi talep dilekçesinde hangi tur acentesinden turistik kabul belgesi gönderildiğini ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.

Rusya seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Rusya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Rusya Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları ve ülkeden ayrılacakları tarihleri ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.

Rusya seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Rusya Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (transfer, hastalık, kaza, konaklama, transfer vb.) masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.

Rusya Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Rusya Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Turist Vizesi Dilekçe Örneği

Ticari Vize Dilekçe Örneği

Rusya ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Rusya vize talep dilekçesi
  H.Özgür, 22 Mar 2021, 15:31

  İyi çalışmalar dilerim öncelikle Vize Merkezi, Rusya’ya vize başvuru işlemleri konusunda sayfanız üzerinden bilgi sahibi oldum. Bu konuda sizden danışmanlık desteği almayı planlıyorum. İşlemler sırasında Rusya vize talep dilekçesi hazırlanması gerekiyormuş sanırım. Bu belgenin nasıl hazırlanması gerektiğini bilmiyorum. Sizden yardım aldığım takdirde belgelerin hazırlanması aşamasında destek veriyor musunuz acaba? Dönüşünüz için şimdiden teşekkür ederim iyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya vizesi için muvafakatname
  Y.Ö, 10 Şub 2021, 22:24

  İyi günler, 17 yaşında lise öğrencisi olan oğlum arkadaşları ile birlikte 3 günlüğüne Rusya’ya gitmeyi planlıyor. Bordo pasaport sahibiyiz ailecek bu yüzden kendisi adına vize başvurusunda bulunacağız. Henüz reşit olmadığından Rusya vizesi için muvafakatname yazılması gerektiğini öğrendik arkadaşlarımızdan. Bu belgenin nasıl hazırlandığını ve bunun gibi başka belgelerde gerekiyor mu öğrenmek için bu soruyu yöneltiyorum. Bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya vizesi dilekçesi
  U.Yalçın, 09 Şub 2021, 14:31

  İyi günler, ben rusya seyahatim için vize başvurusunda bulunacağım. Başvuru ile ilgili araştırma yaparken gerekli belgeleri öğrenmeye çalıştım. Rusya vizesi dilekçesi her başvuruda gerekiyor mu anlayamadım ama nasıl hazırlanması gerektiğine dair bilgi sahibi değilim. Ne yazılması gerekir ve nasıl yazılması gerekir konularında bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Rusya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp