Rusya Vizesi Dilekçe Örnekleri

Rusya Vizesi Dilekçe Örnekleri için sitemizi kontrol edebilirsiniz. Rusya vizesi başvurularında istisnai durumlarda dilekçe talep edilmektedir. Rusya vizesindeki belirleyici unsur Rusya Dışişleri Bakanlığı onaylı teleks numarasının ilgili Rus Konsolosluğuna iletilmesidir. Ancak seyahat planınızın içinde Rusya’nın olduğu başka ülkelere ziyaretler söz konusu ise veya durumunuza özel koşullarda açıklama yapma ihtiyacı talep edildiğinde dilekçenizle durumunuzu anlatmanız gerekecektir.

Rusya'ya Turistik veya ticari amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Rusya İstanbul Başkonsolosluğu'na ve Rusya Ankara Büyükelçiliği'ne hitaben Rusya Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Rusya Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

Rusya’ya yapılacak ziyaretin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Rusya Turistik vizesi talep dilekçesinde hangi tur acentesinden turistik kabul belgesi gönderildiğini ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.

Rusya seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Rusya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Rusya Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları ve ülkeden ayrılacakları tarihleri ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.

Rusya seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Rusya Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (transfer, hastalık, kaza, konaklama, transfer vb.) masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.

Rusya Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Rusya Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Rusya Turist Vizesi Dilekçe Örneği Turist Vizesi Dilekçe Örneği

Rusya Ticari Vize Dilekçe Örneği Ticari Vize Dilekçe Örneği

Yükleniyor...