Altunizade

Telefon

+90 (216) 706 44 93

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Rusya Vize Merkezi, Altunizade

Altunizade Vize Merkezi

Rusya Vize Merkezi, Altunizade sayfamıza hoş geldiniz. İstanbul Altunizade ve çevre illerden, Rusya vizesi başvurusu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Vize Merkezi Altunizade ofisi ile başvurularını kolayca yapabilirler.

Rusya vize başvuruları için, Rusya Başkonsolosluğu’na bizzat başvuru yapma şartı bulunmamaktadır. Ayrıca, Rusya vizesi başvurularında parmak izi verme ve biyometrik veri beyanı gibi aşamalar olmadığından, Rusya vizesi için gerekli belgeleri içeren vize başvuru dosyanızı, Vize Merkezi Altunizade ofisine kendiniz veya kargo/kurye yoluyla ileterek, vize başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Temsilcilerimiz Altunizade Rusya vize başvurusu, Kadıköy Rusya vizesi, Tuzla Rusya vizesi, Anadolu Yakası Rusya vizesi ve Bostancı Rusya vizesi başvurusu konularında danışmanlık hizmeti sağlayacaktır.

Rusya vizesi başvurularında, bölge ayrımı bulunmamaktadır. Bu nedenle Türkiye’nin her yerinden Vize Merkezi Altunizade ofisi ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Vize işlemlerini İstanbul dışından bizimle birlikte yapmak isteyen başvuru sahiplerinin, başvuru dosyalarını bize iletmeleri yeterli olacaktır.

Vize Merkezi Altunizade şubesine 0216 706 44 93 numarasından arayarak ya da [email protected] adresine e – mail atarak ulaşabilirsiniz. Rusya vize işlemlerinizi Altunizade Vize Merkezi danışmanlığında çabuk ve sorunsuz bir şekilde yapabilmek için, lütfen Rusya vize işlemleri bölümündeki sizin için derlemiş olduğumuz yazıları dikkatlice okuyun ve vakit kaybetmeden vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Altunizade Vize Merkezinden Rusya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize Merkezi Altunizade ofisinden aşağıdaki 5 adımı takip ederek, kolayca Rusya vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

 1. Adım: Rusya Altunizade vize departmanını arayın ve gerekli belgelerin listesinin bulunduğu bilgi e – postasını isteyin.
 2. Adım: Belgelerinizi, bilgi e – postasında belirtildiği gibi hazırlayın. Belgeleri nereden ve nasıl temin edeceğinizi bilmiyorsanız ya da başka sorularınız varsa Vize Merkezi çağrı merkezini arayarak, vize uzmanlarımıza danışın.
 3. Adım: Vize başvuru dosyanızı hazırladıktan sonra, başvuru dosyanızı Altunizade Vize Merkezine elden ya da kargo/kurye yoluyla ulaştırın.
 4. Adım: Vize Merkezi Altunizade şubesindeki vize uzmanlarımız Rusya vizesi başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirecek ve bu süreçteki gelişmelerden sizi haberdar edeceklerdir. Vize başvuru sürecinizi takip edin.
 5. Adım: Vizeniz onay aldıktan sonra, pasaportunuz isterseniz elden alabilir, isterseniz de tarafınıza teslim edilmesini talep edebilirsiniz.

Önemli!

Vize Merkezi Altunizade şubesine vereceğiniz iletişim bilgilerinizin (adres, telefon, e-posta adresi) doğru ve güncel olmasına dikkat ediniz. Bu durum, vize işlemleriniz sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu size teslim edebilmemiz açısından önem taşımaktadır.

Vize Merkezi Altunizade Şubesi Çalışma Saatleri

Altunizade’den Rusya’ya yapacağınız vize başvurularını, Vize Merkezi Altunizade şubesini çalışma saatleri içerisinde ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz. Şubemize mesai saatleri içerisinde, randevu almanıza gerek kalmadan gelebilirsiniz. Yeteri kadar vakti olmayan başvuru sahipleri ise, kendilerine uygun zamanı belirleyip, randevu alarak şubemizi ziyaret edebilirler.

Vize Merkezi Altunizade şubesi çalışma saatleri:

Pazartesi – Cuma : 08.30 – 18.00

Cumartesi: 10.00 – 14.00

Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar – Altunizade

Rusya vizesi için gerekli evraklar, yapacağınız vize başvuru kategorisine ve kişisel durumunuza göre farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle, Rusya vizesi için başvuru yapmadan önce, seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Seyahat amacınızı belirledikten sonra, size en uygun vize türünü seçerek vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Hangi vize türüne başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız, aşağıda vize türleri verilmiştir. Sizin için hazırlamış olduğumuz yazıları okuyabilir ve amacınıza uygun vize türünü belirleyebilirsiniz. Aynı anda iki vize kategorisine başvuru yapamazsınız. Hangi vize türüne başvuru yapacağınız konusunda, sorularınız varsa veya aşağıda yer alan başlıklarda vize başvurusu yapacağınız kategori yer almıyorsa, lütfen bize ulaşın.

Rusya vize başvurularında en önem göstermeniz gereken evraklardan birisi de, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanmış olan davetiyedir. Davetiyenin; Ticari, aile ziyareti vizesi ve turistik vize başvurularında mutlaka olması gerekmektedir.

Rusya vizesi için istenen her başvuru sahibinden istenen ortak evrak listesi aşağıda verilmiştir:

 • Seyahat sonrasında 6 ay boyunca geçerliliği devam eden pasaport.
 • 35 x 45 mm ebatında 2 adet fotoğraf.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Vize başvuru formu.

Rusya Vizesi Hakkında

 • Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’ndan onaylı gönderilen davetiyenin, geçerlilik süresi devam ediyor olmalıdır. Rusya davetiyesi Rusça olarak hazırlanmaktadır. Davetiyenizin kontrollerinin yapılması konusunda vize uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.
 • İstisnai durumlarda, Vize Merkezi Altunizade şubesinden yapılan Rusya vizesi başvurularında, Rusya Başkonsolosluğu mülakat talebinde bulunabilmektedir. Rusya Konsolosluğu’nun size ilettiği mülakat talebi, Vize Merkezi Altunizade şubesinden bağımsız olarak gelişmektedir. Bu gibi hallerde, lütfen vize uzmanlarımızı bu konu da bilgilendirmeyi unutmayınız.
 • Rusya vizesi başvurularını, güncel olmayan evraklarla yapmayınız. Güncel olmayan belgelerle yapılan vize başvuruları onay almamaktadır.

Altunizade Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Altunizade Vize Merkezi vasıtasıyla yapacağınız, Rusya vizesi başvuruları genellikle 7 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu verilen süre, ön görülen süredir ve kesinlik taşımamaktadır. Bu süre Rusya Konsolosluğu’nun resmi tatilleri, yoğun olması gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Bu nedenle, konsoloslukların yoğun olduğu günleri ve kapalı olduğu günleri de göz önüne alarak başvurunuzu yapmanızı önermekteyiz.

Rusya Vizesi Altunizade başvurunuzun gerçekleşmesi için, evraklarınızın tam ve hatasız olması gerekmektedir.

Altunizade’den Rusya’ya acil ekspres vize başvurusu yapılabilmektedir. Vize Merkezi Altunizade şubesinden yapacağınız, acil ekspres vize başvuruları, 48 saat içerisinde çıkabilmektedir. Başvurularınızı İstanbul Altunizade dışından yapacaksanız, kargo sürelerini de hesaba katarak başvurularınızı yapmak yararınıza olacaktır.

Rusya vizesi için, Rusya Konsolosluğu’na kargo yoluyla evrak gönderimi kabul edilmemektedir. Rusya vizesi başvurularını şahsen kendiniz yapmanız gerekmediğinden, Vize Merkezi Altunizade şubesi ile birlikte başvurunuzu, evraklarınızı bize göndererek kolayca yapabilirsiniz.

Rusya vizesinin çıkış süresini, Rusya İstanbul Başkonsolosluğu ve Rusya Ankara Büyükelçiliği belirlemektedir. Vize Merkezi Altunizade şubesi, vizenizin çıkış süresine etki etme yetkisine sahip değildir.

Rusya Vizesi Ücreti

Rusya Vizesi Altunizade ücretleri, başvuru yapacağınız vize türüne ve seyahat süresine göre faklılık göstermektedir. Rusya vizeleri tek girişli veya çift girişli olarak verilmekte olup, 30 gün süre ile geçerliliğini korumaktadır. Rusya ticari vizesi, 12 ay süreye kadar alınabilmektedir. Vizenizin tek girişli veya çift girişli olup olmaması ve Rusya’da kalış süreniz de vizenizin ücretini etkileyebilmektedir.

Rusya vizesi harcı, konsolosluklar tarafından belirlenmektedir. Rusya vize ücreti, harç bedeli ve Vize Merkezi Altunizade şubesinin vize işlem bedellerini kapsamaktadır.

Vize Merkezinden isteyeceğiniz, Rusya vizesi evrak listesi ve vize başvuru süreçlerini açıklayan bilgi e- postasında, vize ücretiyle ilgili bilgiyi de öğrenebilirsiniz.

Rusya Yeşil Pasaporta Vize İstiyor mu?

Rusya, bordo (umuma mahsus) pasaport, yeşil (hususi) pasaport, gri (hizmet) pasaportuna sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Dolayısıyla yeşil (hususi) pasaport sahibi vatandaşlarımız Rusya’ya seyahat gerçekleştirmek istiyorlarsa, vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Rusya’ya sadece siyah (diplomatik) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 90 gün süre ile vize almadan giriş yapma hakkına sahiplerdir. Altunizade Rusya vizesi evrakları pasaport türüne göre farklılık göstermemektedir.

Bu yazı İstanbul Altunizade’den Rusya’ya vize başvurusu yapmak isteyen, başvuru sahiplerine bilgilendirme yapma amacıyla yazılmıştır. Başvurularınızı bizimle birlikte gerçekleştirmek için lütfen Vize Merkezi Altunizade şubesiyle iletişime geçin.

Rusya Vize Merkezi, Altunizade ofisi olarak bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Rusya Vize Merkezi Altunizade

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp