Antalya

Telefon

+90 (242) 255 53 27

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Rusya Vize Merkezi, Antalya

Vize Merkezi Antalya Ofisimize Hoşgeldiniz,

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, Rusya vizesine Antalya’ dan başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır.

Rusya vizenizi kolay bir şekilde Antalya’ dan alabilmek için aşağıda belirtilen bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Antalya ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi Antalya’ dan alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın ya da [email protected] e-posta hesabımıza yazınız.

Öneri ve şikâyetlerinizi [email protected] a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz.

İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

Rusya vizenizi Antalya’ dan alabilmek için takip etmeniz gereken 4 adım

  1. Adım: Çağrı Merkezimizi arayın.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Rusya vizesi Antalya başvuruları için hazırlanması gereken evraklar hakkında

Rusya vizesi Antalya başvuruları sırasında meslek durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Meslek durumunuza göre şekillenecek Rusya vizesi başvuru belgelerini öğrenebilmek için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin. Rusya vizesi için gereken evrak listesi mail adresinize gönderilecektir.

Lütfen dikkat!

Rusya vize başvuru kabulü yapılabilmesi için Rusya vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu sebeple eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur. Her iki koşulda da belirtilen evrakların tamamlayamamış kişilerden Rusya Konsolosluğu'na hitaben durumu anlatır bir mektup yazılması talep edilebilir.

Rusya vize başvurularınız için ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

Rusya vizesine Antalya'dan başvuru gerçekleştirecek kişiler çalışma saatlerimiz içerisinde ofisimizi kendilerine uygun olan zaman diliminde ziyaret edebileceklerdir. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Vize Merkezi – Antalya ofisimizi;

  • Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,
  • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Rusya vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Rusya vizesine Antalya’ dan yapılacak başvurularda nelere dikkat edilmeli?

Başvuru için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin.

Rusya vizesine Antalya’ dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Rusya vizesine Antalya’ dan yapacağınız başvurular için İstanbul ve Ankara’ dan yapılacak başvurulara oranla daha uzun bir süreye ihtiyacınız olabilir. Rusya vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. Rusya vizesine Antalya’ dan yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Dikkat! Konsolosluk tatil günlerini ve randevularda yaşanacak yoğunluk yukarıda belirtilen sürelere dâhil değildir.

Seyahat amacınıza uygun vize kategorisine başvuru yapın.

Rusya vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirleyin.

Rusya’ da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan bir istek yani davet yazısı gelmiş ise Rusya aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Rusya’ da bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Rusya turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Rusya’ da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Rusya ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Rusya vizenizi sorunsuz bir şekilde Antalya’ dan alabilmek için vize başvuru belgelerinizi mail de belirttiğimiz üzere açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Seyahat tarihlerinizden emin olun.

Rusya vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Rusya Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Rusya vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

İşleminiz devam ederken Konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

Rusya vizesine Antalya’ dan başvuru gerçekleştirmiş ve işlemeniz devam ederken Konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu durumu temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Konsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişir ve Konsolosluk görevlilerinin inisiyatifinde bulunur.

Mülakata çağrılabilirsiniz

Rusya vize işlemlerinin başlaması için vize başvurularında mülakat yapılmayıp Antalya'dan Rusya vizesine başvuru gerçekleştirecek kişiler başvurular için mülakat uygulamasına tabi değildir. Ancak Rusya Konsolosluğu vize işlemleri sırasında gerek görürse vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşir.

Vize başvurunuz kaç günde sonuçlanır.

Antalya’ dan yapacağınız Rusya vize başvurularınız 4 ile 10 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Rusya vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Rusya vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza Konsolosluk tarafından ne sebeple ret aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve Konsolosluk tarafından işaretlenmiş red sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun red edildiğini öğrenebilirsiniz. Rusya vize başvurunuzun olumsuz ( red ) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi yoktur.

Vize Merkezi Antalya ofisimiz, Rusya vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

Vize Merkezi – Antalya ofisimiz hakkında

Rusya vizesi ve tüm dünya ülkelerin vize başvuru işlemleri üzerine hizmet vermekte olan Antalya ofisimiz Vize Merkezi ile Akdeniz Vize arasında yapılan bir iş birliği sonucunda bölge halkına daha konforlu bir hizmet sağlayabilmek amacıyla kurulmuştur.

İş birliği amacımız; Rusya ve tüm dünya ülkelerinin vize başvuruları sırasında yaşanabilecek muhtemel problemleri ortadan kaldırmak veya asgari düzeye indirgemektir.

Vize Merkezi Antalya ofisimizin tüm sorumluluğu Akdeniz Vize’ye aittir. Paylaşmak istemeniz halinde övgü ve şikâyetlerinizi Akdeniz Vize’ye bildirmeyi unutmayınız.

rusya vize merkezi antalya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp