İzmir

Telefon

+90 (232) 970 05 72

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Rusya Vize Merkezi, İzmir

Hollanda Schengen vizesi nasıl alınır

İzmir Rusya Vize Merkezi sayfamıza hoşgeldiniz

İzmir ve çevre illerden Rusya vizesi alma işlemlerini gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurularını İzmir Vize Merkezi aracılığı ile yapabileceklerdir.

Vize Merkezi İzmir Rusya vize müracaatınızı sizin adınıza takibini yaparak vizenizi sorunsuz bir şekilde alımında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Rusya vizesi işlemleri için Rusya Konsolosluğuna şahsi başvuru yapma şartı olmadığından, parmak izi alınması yani biometrik veri işlemi ve vize randevusu konsolosluktan istisnai durumlar haricinde talep edilmediğinden gerekli evraklarınızı içeren dosyanızı İzmir Vize Merkezi şubemize elden veya kargo yaparak ulaştırdığınızda Rusya vizesi başvurunuzu hemen işleme almaktayız.

İzmir dışında ikamet eden vatandaşlarımız Vize Merkezi şubesine evraklarını kargoyla göndererek Rusya vize işlemlerinde aracılığımızla yapabileceklerdir. Manisa, Uşak, Aydın, Çanakkale, Muğla, Isparta, Burdur ve Balıkesir’den yapılacak Rusya vize başvuruları için İzmir Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Rusya İzmir Vize Merkezi departmanını telefonla arayarak Rusya vize işlemleriniz hakkında güncel vize şartlarını öğrenebileceğinizi gibi [email protected] adresine iletişim bilgilerinizi göndererek bilgi alabilir görüşlerini paylaşabilirsiniz.

Rusya vize işlemlerinizi hızlı ve kolay gerçekleştirmek için lütfen Rusya İzmir Vize Merkezi Sayfamızdaki bilgileri dikkatle inceleyin ve zaman kaybetmeden başvurunuzu yapın.

İzmir Vize Merkezinden Rusya vizesi nasıl alınır?

  1. Adım: Rusya İzmir Vize şubemizi arayın ve gerekli evrak listesini içeren bilgi e-postasını talep edin.
  2. Adım: Rusya vizesi evraklarınızı bilgilendirme e-postasında belirtildiği şekilde hazırlayın ve bize ulaştırın.
  3. Adım: İzmir Vize Merkezi temsilcimiz Rusya vize başvurunuzun evrak takibini yapacak ve süreçle ilgili gerekli bilgilendirme tarafınıza iletilecektir.
  4. Adım: Vize işleminiz sonucunda pasaportunuz çıktıktan sonra, tarafınıza kargoyla ulaştırılabileceği gibi ofisimizi ziyaret ederek de alabileceksiniz.

Lütfen Dikkat!

Rusya Vize merkezi İzmir temsilcilerimize telefonda vereceğiniz ev ve iş adresi, e-posta ve telefon bilgilerinizin güncel olmasına dikkat etmeniz, vize işlemi sonuca bağlandıktan sonra pasaportunuzu size ulaştırabilmemiz açısından önemlidir.

İzmir Rusya vize işlemlerinde İzmir Vize Merkezi çalışma saatleri

Rusya vizesi İzmir işlemleriniz için ofisimize yapacağınız ziyaretler ve evrak teslimlerinde çalışma saatlerimiz içinde randevu almadan gelerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

  • Haftaiçi Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.30
  • Haftasonu Cumartesi günü 08.30 - 14.00

İzmir Rusya Vize İşlemleri Gerekli Evraklar Hakkında

İzmir Rusya vize işlemlerinde Seyahat sonrası geçerliliği devam eden pasaport, güncel fotoğraf (2 adet), güncel kimlik fotokopisi her başvuruda bulunması gereken evraklardır. Uçak ve otel rezervasyonları ve seyahat sağlık sigortası işlemleri için İzmir Vize merkezi temsilcilerimize danışabilirsiniz.

Rusya vizesi işlemleri için evraklarınızı hazırlamadan önce seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir ve İzmir Vize Merkezinden seyahat amacınıza uygun evrakları talep etmeniz gerekecektir. Rusya ticari, turistik ve ziyaret vizelerinin içeriğine göre Rusya vizesi için gerekli evrakları Vize Merkezini arayarak e-mail olarak talep ediniz.

Rusya vizesi başvurularında Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığının onayını taşıyan davetiyenin kesinlikle olması gerekmektedir. Rusya ticari vize ve Rusya Aile ziyareti vizesi başvurularında seyahatin içeriğine uygun şekilde olması gereken davetiye Rusya turistik vize işlemlerinde de talep edilmektedir. Rusya turistik vize davetiyesi Rusya’daki tur acentesi tarafından gönderilecek olup orijinal olabileceği gibi elektronik davetiyede olabilmektedir.

Her vize prosedürü kişilere özel olabileceği için lütfen konunun ayrıntıları hakkında Vize Merkezi İzmir Ofisi çağrı merkezimizi arayarak durumunuza ve mesleğinize özel koşullarda önceliklerinize uygun evrak listeleri ve başvuru yolu hakkında bilgi alın.

Rusya’dan davetiyenin gönderildiği Rusya’nın Türkiye’deki konsolosluk birimlerine göre işlemlerinizi Rusya Başkonsolosluğu veya Rusya Büyükelçiliğine iletilmesi gerekecektir. Rusya’dan davetiye talep ettiğiniz şirket veya tur acentesi veya operatörüne ikametinize yakın olan Rus dış temsilciliğini bildirmeniz Rusya vize işlemleri sırasında sorun yaşamamanız açısından önemlidir.

Rusya vizesi evraklarınızın davetiye geçerlilik süresinin içerdiği tarihlerin güncel olması gerekmektedir. Rusya vize davetiyesi Rusça hazırlandığından, gerekli incelemenin yapılmasında İzmir Vize Merkez temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Güncel olmayan belgelerle yapılan Rusya vize başvuruları kabul edilmemektedir. Evrakların tercümesinin talep edildiği durumlarda Rusya Konsolosluğu tarafından bildirilmedikçe evrakların Rusça tercümesi talep edilmemektedir ancak uzun süreli Rusya çalışma vizesi başvurularında Türkiye’de temin edilen evrakların tercümesi talep edilebilmektedir.

İzmir Rusya vizesi kaç günde çıkar?

İzmir Vize merkezi aracılığı ile yapılan Rusya vizesi başvurularında 4-7 iş günü öngörülen sonuçlanma süresidir. Rusya vize başvurunuzdan önce Rusya Konsolosluklarının tatil olduğu günleri veya yoğunluktan dolayı işlemlerin gecikebilme olasılığına karşı İzmir Vize Merkezini arayarak bilgi alınız. Rusya vizesinin kaç günce çıktığına dair bilgiyi Vize Merkezi Rusya departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Acil Rusya seyahatlerinde ekspres Rusya vize başvuruları 2 ila 3 iş günü içinde sonuçlanabilmektedir. Rusya ekspres vize – Rusya acil vize başvurularında evraklarla ilgili herhangi bir değişiklik söz konusu değildir.

İzmir ve çevre illerden yapılan başvurularda kargo sürelerinin dikkate alınarak Rusya vizesi başvurularının yapılması gerekmektedir. Vizenizin çıkış süresi kargo sürelerini içermemektedir. Rusya vizesi için doğrudan Büyükelçilik veya Konsolosluğa kargo ile evrak gönderimi yapılarak başvuru yapılamamaktadır. Vize Merkezi İzmir Rusya vize işlemlerinizin takibini sizin adınıza yapma konusunda sonuç odaklı çalışarak gerekli vizenin alınmasında size önemli ölçüde yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte Rusya vize işlemlerinde tek yetkili kurum Rusya’nın Türkiye’deki diplomatik misyonları Ynai Rus Büyükelçiliği ve Rusya Başkonsolosluğudur.

İzmir Vize Merkezi Rusya Vizesi Ücreti

Rusya vizesi İzmir ücretleri seyahat amacı ve seyahat süresine göre değişmektedir. Rusya turistik vizeleri 1 veya 2 giriş hakkı vermekte olup 30 gün süre ile geçerlidir. Rusya Ticari vize başvuruları 1, 2 veya çok girişli olarak 1 yıl süre geçerli olacak şekilde verilebilmektedir. Giriş sayıları ve Rusya Federasyonunda kalış süreleri de seyahat amacıyla birlikte vize ücretinde farklılık yaratmaktadır. Rusya vize ücreti konsolosluk harç bedelleri ve Vize Merkezi İzmir vize takip işlem bedellerini içermektedir. Rusya vize ve koordinasyon ücretleri koşullara göre değişim gösterebilmektedir. Bu sebeple güncel Rusya vize ücret bilgilerini İzmir Vize Merkezi temsilcilerimizden alabilirsiniz.

Vize Merkezinden talep edeceğiniz Rusya vizesi evrak listelerini, sürecin işleyişini açıklayan bilgilendirme e-mailimize vize ücretlerine dair bilgileri de görebileceksiniz.

Yeşil pasaportla Rusya vizesi hakkında

T.C. yeşil pasaport sahiplerinin Rusya vize rejimine göre ülkeye giriş yapmak için vize almaları gerekmektedir. T.C. diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar Rusya vizesinden muaf tutulmakla birlikte Rusya federasyonu yeşil pasaportlu vatandaşların yanında umuma mahsus ve hizmet pasaportu sahiplerinden de vize talep etmektedir. Rusya vize evrakları pasaport türüne göre değişmemektedir. Yeşil pasaportun seyahat sonrası 6 geçerli olma koşulu geçerlidir.

Rusya Vize Merkezi İzmir

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp