Çorlu

Telefon

+90 (850) 460 15 71

Rusya Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Çorlu Rusya Vize Merkezi sayfamıza hoş geldiniz. Çorlu’dan ve çevre illerden, Rusya’ya vize başvurusu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, başvurularını Çorlu Vize Merkezi aracılığıyla yapabilirler. Vize Merkezi Çorlu şubesi, Rusya vizesi başvuru işlemlerinizi, sizin adınıza yürüterek, vizenizi kolayca almanıza destek olmaktadır.

Rusya Konsoloslukları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından, Rusya vizesi için biyometrik verilerin beyanını talep etmemektedir. Bu nedenle, Rusya vizesi için istenen belgeleri, Vize Merkezi Çorlu şubesine gelerek ya da kargo/kurye yoluyla ulaştırabilir, Rusya vize işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Rusya vize işlemlerinde bölge ayrımı bulunmamaktadır. Dolayısıyla başvurunuzu, Türkiye’nin her yerinden Vize Merkezi Çorlu şubesiyle birlikte yapabilirsiniz.

Rusya Çorlu Vize Merkezi şubesine, +90 (282) 255 50 31 numarasından arayarak, ya da [email protected] adresine kişisel durumunuzu ve iletişim bilgilerinizi göndererek ulaşabilir, Rusya vizesi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çorlu Vize Merkezi ile birlikte, Rusya vizesi işlemlerinizi kolayca yapabilmek için, lütfen Rusya Vize Merkezi sayfasında bulunan bilgileri dikkatlice okuyun ve zaman kaybetmeden başvurunuzu, Vize Merkezi Çorlu şubesi ile birlikte gerçekleştirin.

Vize Merkezi Çorlu Şubesinden Rusya Vizesi Nasıl Alınır?

Çorlu Vize Merkezi şubesinden yapacağınız Rusya vizesi başvurularını, aşağıdaki 5 adımı takip ederek kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Adım: Vize Merkezi Çorlu şubesini arayın ve Rusya vizesi için istenen evrak listesini içeren bilgi e-mailini talep edin.
  2. Adım: Evraklarınızı e – mailde belirtildiği gibi hazırlayın. Evraklar hakkında aklınıza herhangi bir soru takılıyorsa, vize uzmanlarımıza ulaşarak bilgi alabilirsiniz.
  3. Adım: Rusya vizesi için hazırladığınız evrakları, Çorlu Vize Merkezi şubesine elden veya kargo/kurye yoluyla ulaştırın.
  4. Adım: Çorlu Vize Merkezi şubesi, Rusya vize başvuru işlemlerinizi sizin adınıza yürüterek, başvuru sürecinizle ilgili bilgilendirmeler yapacaklardır.
  5. Adım: Rusya Konsolosluğu vizenizi onayladıktan sonra, pasaportunuzu isterseniz elden isterseniz de kargo/kurye yoluyla alın.

Lütfen Dikkat!

Rusya Vize Merkezi Çorlu şubesine, vereceğiniz ev ya da iş adreslerinin ve e – posta, telefon bilgilerinizin doğru olmasına özen gösterin. İletişim bilgilerinizi doğru bir şekilde vize uzmanlarımıza iletmeniz, vize başvurunuz sonuçlandıktan sonra, pasaportunuzu size iletmemiz bakımından önem arz etmektedir.

Çorlu Vize Merkezi çalışma saatleri:

Çorlu’dan Rusya’ya vize başvurusu yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Rusya vizesi işlemlerini, şubemize çalışma saatleri içerisinde, randevu almadan gelerek gerçekleştirebilirler. Aşağıda Vize Merkezi Çorlu şubesi çalışma saatleri verilmiştir.

Pazartesi – Cuma : 08.00 – 18.00 arasında,

Cumartesi: 10.00 – 14.00 arasında hizmet vermekteyiz.

Çorlu Rusya Vize İşlemleri Gerekli Evraklar Hakkında

Rusya vizesi başvurusu yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, en merak ettiği konulardan birisi de, Rusya vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Sorusudur. Rusya vizesi için gerekli evraklar; kişisel bilgilerinize ve başvuru yapacağınız vize kategorisine göre değişmektedir. Vize Merkezi Çorlu şubesi olarak bizim size önerimiz, Rusya vizesi için sizden istenen evrakların yer aldığı bilgi e-mailini vize uzmanlarımızdan talep etmenizdir.

Rusya vizesi evraklarını öğrenmek için öncelikle, seyahat gerekçenizi belirlemeniz gerekmektedir. Seyahat gerekçenize göre hangi vize türüne başvuru yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Aşağıda vize başvuru kategorileri verilmiştir. Vize başvuru türleri hakkında bilgi almak için ilgili başlığa tıklayabilirsiniz.

Aynı anda iki vize başvuru kategorisine başvuru yapamazsınız. Hangi vize kategorisine başvuru yapacağınıza karar vermediyseniz ya da başvuru yapacağınız vize kategorisinin yukarıdaki kategorilerde yer almadığını düşünüyorsanız, lütfen Vize Merkez Çorlu şubesine ulaşarak bilgi alın. Rusya vizesi başvurularında, her başvuru sahibinden istenen evraklardan birisi olan, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’nın onayladığı davetiyenin gönderilmesi gerekmektedir. Vize başvuru işlemleri davetiye gönderildikten sonra başlamaktadır.

Rusya vize süreci, kişilere özeldir. Bu nedenle vize başvurunuzun ayrıntılı bilgisini almak için, lütfen vize uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

Vize Rusya vizesi başvurunuzu, davetiyenin gönderildiği dış temsilciliğe göre, Rusya Başkonsolosluğu ya da Rusya Büyükelçiliğinden yapmanız gerekmektedir. Rusya’dan davetiye aldığınız firma ya da tur operatörüne, ikametinize göre yakın olan dış temsilciliği bildirmeniz, yararınıza olacaktır.

Rusya vizesi her başvuru sahibinden istenen ortak evrak listesi aşağıda verilmiştir, Vize Merkezi Çorlu şubesinden istenen belgeler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  • Rusya Vize Başvuru Formu.
  • Pasaport, seyahatin bitiminden en az 6 ay sonrasına geçerliliği devam etmesi gerekmektedir.
  • Rusya Federasyonu tarafından onaylanmış, ıslak imzalı davetiye.
  • 2 adet 3,5 x 4,5 ölçülerinde, arka fonu beyaz, güncel fotoğraf.
  • Finansal Bilgiler.

Vize başvurusu yaparken evraklarınızın güncel olmasına özen göstermelisiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da, Rusya Federasyonu tarafından hazırlanan davetiyenin, kontrol edilmesi gerekmektedir. İlgili belge, Rusça olarak hazırlandığından dolayı, gerekli kontrolleri, Vize Merkezi Çorlu şubesindeki vize uzmanlarımızdan yardım alarak yapabilirsiniz.

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar? – Çorlu

Çorlu Vize Merkezi vasıtası ile yapacağınız, Rusya vizesi başvuruların sonuçlanma süresi 4 ila 7 gündür. Fakat bu süre, Konsoloslukların yoğunluğu, resmi tatiller veya başka sebeplerle uzayabilmektedir. Bu nedenle vize başvurunuzu yaptığınız tarih, planladığınız seyahatten önce vizenizin çıkabilmesi bakımından önem taşımaktadır. Rusya vize işlemleriniz, bize belgelerinizi gönderdikten sonra başlamaktadır. Evraklarda herhangi bir eksiklik veya hata olması durumunda, vize uzmanlarımız sizi bilgilendirerek, vize başvurunuzu hazır hale getirmenize yardımcı olacaklardır.

Rusya ekspres vizesi başvuruları 2 gün içerisinde sonuçlanabilmektedir. Yaptığınız başvurularda, lütfen kargo sürelerini de dikkate alınız. Rusya vizenizin sonuçlanma süresi, kargo sürelerini kapsamamaktadır. Rusya vizesi başvurusu yaparken bilmeniz gereken hususlardan birisi de, konsolosluğa doğrudan kargo ile evrak göndererek başvuru yapılmıyor olmasıdır. Rusya Konsolosluğu’na başvuru sahiplerinin bizzat başvuru yapmalarına gerek olmadığından, Vize Merkezi Çorlu şubesi, Rusya vizesi başvuru işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirme yetkisine sahiptir.

Rusya vizesi başvuru işlemlerinizin nasıl sonuçlanacağı, Rusya Konsoloslukları’nın yetkisindedir. Vize Merkezi Çorlu şubesi, vizenizin nasıl sonuçlanacağına etki edememektedir.

Rusya Vizesi Ücreti

Rusya vizesi ücretlerini, Rusya Konsoloslukları belirlemektedir. Vize ücretleri, başvuru yapacağınız vize kategorisine ve seyahat süresine göre farklılık göstermektedir. Rusya vizeleri, tek girişli veya çift girişli olarak verilmekte ve 1 ay boyunca geçerli olmaktadır. Rusya ticari vize başvurusu, tek girişli ve çok girişli olarak 12 aya kadar verilebilmektedir. Rusya vizesi ücretleri ayrıca, Rusya’da kalış sürenize ve giriş sayınıza göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Rusya vizesi başvuru ücreti, harç bedellerini ve Vize Merkezi Çorlu şubesinin danışmanlık hizmeti bedellerini kapsamaktadır. Rusya güncel vize ücreti öğrenmek için, Vize Merkezi Çorlu şubesiyle iletişime geçebilir ve vize uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Vize Merkezi Çorlu şubesinden, talep ettiğiniz bilgi e – mailinde, vize başvuru sürecinin nasıl işlediğini ve yaptığınız Rusya vizesi başvuru ücreti gibi bilgiler yer almaktadır.

Rusya Yeşil Pasaporta Vize İstiyor mu?

Rusya Konsoloslukları; umuma mahsus (bordo), hususi pasaport (yeşil), hizmet pasaportu (gri) sahibi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Diplomatik pasaport (siyah) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise, 90 güne kadar Rusya vizesinden muaf tutulmaktadır.

Bu yazıda Çorlu’dan Rusya’ya vize başvurusu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, bilgi vermeyi amaçladık. Vize Merkezi tüm dünya ülkelerine vize danışmanlık hizmeti vermektedir. Rusya vizesi ve tüm dünya vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için lütfen bize ulaşın.

Rusya Vize Merkezi Çorlu

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp