Ankara

Telefon

+90 (312) 970 05 67

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Rusya Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Ankara Rusya Vize Merkezi sayfamıza hoş geldiniz

Ankara ve çevre illerden Rusya vize işlemlerini gerçekleştirmek isteyen T.C. vatandaşları başvurularını Ankara Vize Merkezi ile yapabileceklerdir.

Vize Merkezi Ankara Rusya vizesi başvuru işlemlerinizi sizin adınıza yaparak vizenizi sorun yaşamadan almanızda size destek olacaktır.

Rusya vizesi işlemleri için Rusya Konsolosluğunda şahsen bulunma koşulu olmadığından ve parmak izi ibrazı veya mülakat talep edilmediğinden gerekli evrakları Vize Merkezi Ankara şubemize gelerek elden veya kargo yaparak ulaştırdığınız takdirde Rusya vize işleminizi sizin adınıza hızla gerçekleştiriyoruz.

Rusya vize işlemlerinde bölge ayrımı olmadığından başvurunuzu Türkiye’nin her yerinden kargo ile göndererek veya Vize Merkezi şubelerini ziyaret ederek yapma imkanı bulunmaktadır.

Ankara Vize merkezine Rusya departmanı çağrı merkezini arayarak Rusya vize işlemlerinize dair güncel bilgileri alabileceğinizi gibi [email protected] adresine iletişim bilgilerinizi göndererek işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Rusya vizenizi Ankara Vize Merkezi güvencesi ile kolayca alabilmek için lütfen aşağıda vermiş olduğumuz bilgileri ve Rusya vize işlemleri hakkında ön bilgilendirmeyi içeren Vize İşlemleri bölümümüzü dikkatle okuyunuz.

Ankara Vize Merkezinden Rusya vizesi nasıl alınır?

  1. Adım: Rusya Ankara Vize departmanımızı arayarak bilgilendirme e-mail’i talep edin.
  2. Adım: Bilgilendirme e-mailindeki Rusya vizesi gerekli evrak listesine göre evraklarınızı hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz Rusya vizesi evrak dosyanızı Ankara Vize Merkezine eksiksiz olarak ulaştırın.
  4. Adım: Ankara Vize Merkezi temsilcimiz adınıza Rusya vize başvurunuzu gerçekleştirerek ve gerekli bilgilendirmeyi size yapacaklardır.
  5. Adım: Rusya vizesinin sonucu açıklandığında size telefon veya mail yoluyla bildirim yapılmakta olup pasaportunuzu Ankara ofisimizden teslim alabilir veya kargo ile güncel adresinize gönderimini talep edebilirsiniz.

Lütfen Dikkat!

Vize merkezi Ankara temsilcilerimize telefonda vermiş olduğunuz iletişim, adres, telefon ve e-mail bilgilerinizin güncel olması gerekmektedir.

Ankara Rusya vize işlemlerinde Ankara Vize Merkezi çalışma saatleri

Rusya vizesi işlemlerini Ankara’dan yapacak kişiler Ankara Vize Merkezine randevu almadan gelerek mesai saatleri içinde evraklarını teslim edebileceklerdir.

Pazartesi - Cuma arası : 08.30 - 18.30 saatleri arasında,

Cumartesi günü 08.30 - 14.00 saatleri arasında

Rusya Vize İşlemlerinde seyahat amacınızı belirleyin

Rusya vize işlemlerine başlamadan önce yapılması gereken ilk iş seyahat amacınızın belirlenmesidir. Rusya’ya seyahat amacınız turisti, ticari ve özel ziyaret amaçlı olabilir ve her bir vize kategorisine özgü evrakların hazırlanması gerekmektedir. Seyahat amacınızı belirleyen en önemli unsur Rusya’dan talep ettiğiniz davetiyedir. Davetiye Rusya Dışişleri Bakanlığı onayını taşıyacaktır ve çıkış süresi 40-45 günü bulabilmektedir. Rusya ticari vize başvurularında davetiye ticari faaliyet yürütülecek veya ticari ilişki içinde olunan firma tarafından gönderilirken Rusya turistik vize davetiyesi Rusya’daki tur operatörü tarafından hazırlanır ve orijinal veya elektronik ortamda gönderilebilmektedir.

Rusya ticari ve turistik vizeleri için gerekli olan davetiyelerin detayı hakkında Ankara Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak destek alabilirsiniz. Rusya vize işlemlerinde Rusya’dan gönderilen davetiye olmadan işlem yapılmamaktadır.

Rusya Vizesi İçin gereken evraklar hakkında

Rusya vizesi için gereken evraklar seyahat amacınıza göre şekillenmektedir. Rusya turistik vizesi, ticari vizesi, aile ziyaret vizesi, çalışma vizesi ve eğitim vizesi türlerinin gerektiği evraklar hakkında bilgi edinmek için Vize İşlemleri sayfamızı ziyaret edin. Ancak vize prosedürleri ve gereken evrak listeleri koşullara göre değişebilmektedir. Bu konuda en güncel bilgiyi Vize Merkezinin çağrı merkezinden alabileceksiniz. Vize Merkezi önceliklerinize göre seyahat amacınızın belirlenmesi size özel gereken evraklar hakkında gereken bilgilendirmeyi tarafınıza yapmaktan memnuniyet duyacaktır.

Evraklarınızın güncel olduğundan, size gönderilen davetiyenin geçerlilik süresinden ve içeriğinden emin olmanız gerekmektedir. Rusya vize davetiyesi Rusça hazırlanmaktadır. Bu nedenle gerekli kontrolün yapılmasında Vize Merkez temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Güncel olmayan evraklarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir. İstisnai durumlarda Rus Konsolosluğu veya Rus Büyükelçiliği bazı evrakların noter onaylı tercümesini talep edebilmektedir. Bu ve benzeri beklenmedik durumlara karşı Vize Merkezi önceliklerinize göre önlem alarak başvuru sürecinin sağlıklı ilerlemesini sağlayacaktır.

Rusya vizesi kaç günde çıkar?

Rusya vizesi için öngörülen çıkış süresi 4 ila 7 gündür ve bu ancak iş günleri için geçerlidir. Vize çıkış süresi Rusya konsolosluğunun tatil veya başka sebeplerden kapalı olduğu günleri, davetiye çıkış sürelerini içermez. Acil Rusya vize başvuruları için ekspres vize opsiyonu mevcuttur ve Ankara Vize Merkezi aracılığı ile Rusya Ekspres vizenizi alabilirsiniz. Ekspres vize başvurularının sonuçlanma süresi 2 ila 3 iş günüdür. Ancak Rusya vizesinin kaç günde çıktığı doğrudan Rusya Konsolosluğunun yetkisi dahilindedir. Bu nedenle işlemlerinize başlamadan önce Ankara Vize Merkezini arayarak güncel işlem sürelerini öğrenmeniz vizenizin çıkış tarihinin seyahat tarihinizle çakışmamasını sağlayacaktır.

Rusya vize işlemlerinde seyahat amacınızın ve seyahat tarihlerinizin önceden belirlenmesi gerekecektir. Seyahat tarihlerinin mutlak surette belirtilmesi gerekmektedir. Rusya’dan gönderilecek davetiyede belirtilen tarihlere göre seyahat tarihleriniz de belirlenmiş olur. Rusya turistik vizesi 30 gün süreli olarak 1 veya 2 girişli olabilir. Buna göre seyahat tarihleriniz davetiye de belirtilen tarihleri içerir ve ülkede kalış süreniz en fazla 1 ay olacaktır. Rusya’da kalacağınız süre davetiye ve otel konfirmasyon belgesinde belirtilen tarihler olacaktır.

Rusya Büyükelçiliği tarafından mülakata çağrılabilirsiniz

Rusya vizesine Ankara’dan başvuru yapmışsanız, işlem sürecinde Büyükelçilik görevlileri mülakata çağrısında bulunabilirler. Vize sonucuna etki edebilecek böyle durumlarda lütfen Ankara Vize Merkezi temsilcinizi bilgilendiriniz.

Rusya Büyükelçiliği vize başvurusunda bulunan kişinin sunduğu bilgileri teyit etme gereksinimi duyabilir. Bu durumlar Ankara Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizin çalışma sahası dışında gelişir ve Rusya Büyükelçilik görevlilerinin yetki alanına girmektedir.

Rusya Vizesi için Ankara Vize Merkezine Hangi şehirlerden başvuru yapılabilir?

Adana, Sakarya, Adıyaman, Bolu, Trabzon Ağrı, Aydın, Amasya, Artvin, Konya, Çankırı, Eskişehir, Erzincan, Kars, Erzurum, Kastamonu, Malatya Kayseri, Mardin, Kırşehir, Kırıkkale Giresun, Aksaray, Bilecik, Gümüşhane Bingöl, Nevşehir, Kütahya, Niğde, Sivas, Tokat, Ordu, Rize, Zonguldak, Yozgat, , Bayburt, Düzce, Karaman, Ardahan, Karabük illerinden Rusya vize başvuruları Ankara Vize Merkezine yapılabilmektedir. Ankara dışındaki şehirlerden yapılan başvurularda lütfen kargo sürelerini dikkate alarak evrak gönderiminizi gerçekleştirin.

Rusya Vize Merkezi Ankara

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp