Rusya Ticari Vize

Rusya Ticari Vize

Rusya Ticari Vize Başvurusu

Rusya ticari vize başvurusu sırasında, başvuru sahibinin konsoloslukta bizzat bulunma şartı yoktur. Vize Merkezi sizin adınıza başvuru sürecinin her aşamasını yönetecektir.

Tek veya çift girişli verilen Rusya ticari vizesi 90 gün geçerliliği olan bir vize türüdür. Bununla birlikte çok girişli olarak 1 yıl süreyi kapsayacak şekilde de talep edilip alınabilmektedir. Rusya’daki ticari faaliyetinizin kapsam alanına göre Rusya ticari vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Örneğin; fuar veya etkinlik katılımı süreklilik içermiyorsa tek veya çift girişli 90 gün geçerli vize için, eğer ticari faaliyetiniz Rusya’da şube açmak ortaklık kurmak ve benzeri daha uzun soluklu bir faaliyeti içeriyorsa 1 yıllık çok girişli vize talebinde bulunmak doğru olacaktır. Rusya ticari vizesi 3 kategoriden oluşmaktadır:

3 Aylık Tek Girişli Vize: Rusya’ya ticari nedenler seyahat yapmak isteyen Türk vatandaşlarına 1 kere giriş ve 1 kere çıkış hakkı tanımaktadır. Bu vize türü ile yapılacak olan seyahatlerde tekrar giriş yapılmak istenirse yeniden bir Rusya vizesi başvurusu yapılması gerekecektir. Tek girişli vizeyle seyahat tarihi boyunca Rusya’da kalınabilmektedir. Fakat bu zaman 90 günü aşmamalıdır. 3 aylık tek girişli vize Rusya ticari vize kapsamı içerisinde bulunmaktadır.

3 Aylık Çift Girişli Vize: Rusya’ya ticari faaliyette bulunmak için ziyaret edecek Türk vatandaşlarına bu vize türüyle 2 kere giriş ve 2 kere çıkış hakkı sağlanmaktadır. 2 girişli Rusya ticari vizesinin süresi en çok 90 günü kapsamaktadır. 3 aylık çift girişli vize Rusya ticari vize başvuruları için geçerli olmaktadır.

1 Yıllık Çok Girişli Vize: Bu vize türü Rusya Federasyonu’nu ticari amaçla ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarına 2 kere ve fazlası için seyahat etme izni sağlamaktadır. Bu çok girişli vize türü, Rusya’da her 180 gün için 90 günü geçmemek koşuluyla ülkede kalma imkanı sağlamaktadır. Rusya ticari vize başvuruları çok girişli vize kategorisinde olup 1 yıl olarak alınabilir.

Lütfen Dikkat: Çok girişli vizelerle Rusya sınırları içinde kalış süresi her 180 günlük süre zarfında 90 günü geçmemelidir.

Rusya Ticari Vize için Gerekli Evraklar

Rusya Federasyonuna iş faaliyeti, iş ziyareti, sektörel fuar katılımı, konferans veya seminer katılımı, ticari faaliyet, ticari müzakere amacı ile giden şirket sahibi veya şirket çalışanları Rusya ticari vizesi alarak seyahat etmeleri gerekmektedir. Rusya ticari vizesi başvuruları için aşağıdaki evrakların hazırlanması gerekmektedir.

 1. Pasaport: Rusya ticari vize işlemleri için kullanılmanız gereken pasaportunuz son 10 yıl içinde alınmış olmalı ve Rusya’ya yaptığınız ticari amaçlı seyahat sonrasında en az 6 ay geçerli olmalıdır. Rusya ticari vizeleri daha uzun süreleri kapsama olasılığı taşıdığı için pasaportunuzun seyahat sonrasında daha da uzun süreli olması size fayda sağlayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarının yurt dışında hiçbir ülkede uzatılmasına dair bir prosedür yoktur.
 2. Fotoğraflar: 3.5x4.5 cm ölçülerindeki fotoğrafınız beyaz fon üstünde olmalıdır ve daha önceli vize etiketlerinde kullanılmamış olmalıdır. Eğer pasaportunuz 6 aydan yeni değilse pasaportun kimlik bölümündeki fotoğrafınızın da kullanılmaması gerekir. Rusya vizesi için gereken bütün evraklarda olduğu gibi fotoğrafınızın da güncel ve yeni olması gerekmektedir.
 3. Kimlik Fotokopisi: Kimliğinizdeki bilgiler ile pasaportunuzdaki kimlik bilgilerinizin tutarlı olması gerekmektedir.
 4. Davetiye: Rusya’da ticari faaliyette bulunulacak şirketten alınması gereken davetiye Rusya Federasyonu Federal Göç İdari Şubesi tarafından ve Rusya Dışişleri Bakanlığından onaylı olmalıdır. Davetiye örneğini aşağıda görebilirsiniz. Davetiyede Rusya’daki firma yetkililerin bilgileri ve seyahat içeriği ve amacı açıklanmalıdır.
 5. İkamet Belgesi: Yalnızca Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklulardan istenen ikamet belgesinin seyahat sonrası 6 ay geçerli olması gerekmektedir. T.C. vatandaşlarının bu evrakı sunması gerekli değildir.
 6. Vize Başvuru Formu: Güncel ve doğru bilgilerle doldurulmuş Rusya bize başvuru formu

Rusya ticari vizesi belli bir süreyi kapsamaktadır ve vize süresinin uzatılma işlemi Rusya’daki makamlardan yapılamamaktadır. Rusya ticari vizesi çalışma vizesinden farklılık içerir. Çalışma her ne kadar ticari bir faaliyet olsa da ticari vize kapsamına girmez. Ticari vizeyi içeren amaçlar iş görüşmeleri, fuar, konferans ve benzeri etkinlik katılımı, iş ortaklığı içinde olan uluslararası şirket görüşmeleri veya faaliyet alanı birbirine yakın firmaların çalışan ve yöneticilerinin yurtdışındaki ticari faaliyetleriyle ilgili etkinlik ve görüşmeleri kapsar.

Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın onayını taşıması gereken Rusya ticari vize davetiyesi orijinal veya elektronik davetiye formatında olabilir. Rusya ticari vizesini çok girişli olarak alabilmek için Rusya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak vize prosedür detaylarını öğrenebilirsiniz. Dilerseniz Rusya ticari vize davetiyesini sizler adına temin edebiliyoruz.

Rusya ticari vize davetiyesinin çıkış süresi 40 ila 45 günlük bir süre içinde gerçekleşir. Bu nedenle ticari seyahatlerde seyahat planınızın bu süreler göz önünde bulundurularak yapılması doğru olur. Bununla birlikte Rusya ticari vize işlemlerinde, tıpkı turistik vize işlemlerinde olduğu gibi ekspres vize başvurusu yapılabilmektedir. Ancak Rusya turistik vize ile ülkeye giriş yaparak ticari faaliyette bulunulması Rusya ticari vizesinin doğru bir kullanımı değildir. Seyahat amacınıza uygun vize türü ile Rusya Federasyonuna giriş yapmanız ve vizenin size tanıdığı haklar doğrultusunda vizenizi kullanmanız gerekmektedir. Seyahat amacının belirlenmesi, vize talebinin nasıl iletileceğine dair ayrıntılı bilgiyi Rusya Vize Merkezi departmanımızı arayarak öğrenebileceğinizi gibi [email protected] adresimiz üzerinden de irtibat kurabilirsiniz.

Rusya Ticari Vize Nasıl Alınır?

Rusya Federasyonu’na ticari faaliyetler doğrultusunda seyahat edecek vatandaşlar gerekli prosedürleri tamamlayarak vize alabilmektedir. Başvurular, yetkilendirilmiş Rusya Başvuru Merkezleri (İstanbul, Ankara, Antalya, Trabzon) üzerinden kabul edilmektedir. İkamet adresine göre bölge ayrımı yoktur. Ticari vize başvurusu için barkodlu davetiye gerekmektedir. Davetiye, kişilerin bağlı bulundukları resmi kurumdan (Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı vb.) çıkartılmalıdır. Rusya’dan davetiye çıkartacak firma, Türkiye’de ki konsolosluklardan hangisini belirtirse işlemler o ilde yer alan başvuru merkezinden yapılmaktadır. Dolayısıyla ikamet adresine göre fark yoktur ancak davetiye çıkartma işlemi sırasında işlem yapılacak şehrin belirtilmesi gerekmektedir.

Rusya Ticari Vize Başvuru Formu

Rusya ticari vizesi için müracaat edecek vatandaşlar, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk sayfasında yer alan online başvuru formunu doldurup, imzalamalıdır. Formun konsolosluğun başvuru sahibi hakkında detaylı bilgiye sahip olması için doldurulması zorunludur. Kişisel bilgiler, ticari faaliyet gösterecek firmanın bilgileri (Rusça yazılmalı), seyahat amacı vb. detaylara yer verilmektedir. Rusya ticari vize başvuru formu doldururken önemli olan nokta evrakların ibraz edileceği başvuru merkezinin (İstanbul, Ankara, Antalya, Trabzon) doğru seçilmesidir. Özellikle davet eden firmanın bilgilerinin Rusça yazılmasına dikkat edilmelidir. Beyan edilen belgeler ile formda yer alan bilgilerin birbirleriyle tutarlı olması oldukça önemlidir. En ufak bir harf yanlışından dolayı oluşabilecek hata başvurunun kabul edilmemesine sebep olabilmektedir. Rusya Konsolosluğu gerçeği yansıtmayan bilgilerden ve formda yer alan hatalardan dolayı başvuruyu kabul etmeme ve reddetme hakkına sahiptir. Bu sebeplerden dolayı başvuru formunun doldurulması için Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alarak tüm işlemleri yaptırabilirsiniz.

Rusya Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Rusya ticari vize işlemleri başvuru işleme alındıktan sonra 7 - 10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Rusya Konsolosluğunun tatil sebebiyle kapalı olduğu günler bu süreye dahil değildir.

Rusya vizesinin sonucunu belirleyen tek yetkili kurum olan Rusya Konsolosluğu vizenin çıkış süresine de karar vermektedir. İstisnai durumlarda Rusya Konsolosluğu tarafından mülakata çağrılabilirsiniz, bu tarz görüşme talepleri dosyanızın daha da detaylı incelendiğini gösterdiğinden vize çıkış süresi de bu kontrollerden dolayı uzayabilmektedir. Dosyanız Rusya Konsolosluğuna ulaştırıldıktan sonra çıkış süresi vize biriminin yetki alanına girer ve çıkış süresinin uzaması gibi beklenmedik durumlar Vize Merkezinden bağımsız olarak gelişmektedir. Ancak bu tarz durumlar ortaya çıktığında lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi konu hakkında bilgilendiriniz.

Rusya Ticari Ücreti 2024

Rusya ticari vize ücreti 2024 seyahat amacı ve Rusya’da kalış sürelerine göre değişebilmektedir. Rusya ticari vizesi yukarıda belirtildiği üzere tek, çift veya çok girişli olarak alınabilmektedir. Rusya’ya talep edilen giriş sayısı da vize ücretinde farklılık yaratabilmektedir.

Rusya vize ücreti konsolosluk harç bedeli ve Rusya Vize Merkezi koordinasyon bedellerini kapsamaktadır. Vize reddi durumunda bu bedellerin geri iadesi yapılmaktadır. Vize sonucuna karar veren tek yetkili kurum olan Rus Konsolosluğu vizenin niteliğine (giriş sayısı, kalış süresi gibi) karar verme yetkisine de sahiptir. Vize Merkezi sizin doğru evraklarla Rusya Federasyonunun belirlediği kriterler ölçüsünde başvuru yaparak ihtiyacınız olan Rusya ticari vizesini almanızda destek olmaktadır.

 • 3 Aylık 1 girişli vize başvuru işlemi ücreti: 180$
 • 3 Aylık 1 girişli vize başvuru işlemi ücreti ekspres: 330$
 • 3 Aylık 2 girişli vize başvuru işlemi ücreti: 240$
 • 3 Aylık 2 girişli vize başvuru işlemi ücreti ekspres: 400$
 • 1 Yıllık multi vize başvuru işlemi ücreti: 370$
 • 1 Yıllık multi vize başvuru işlemi ücreti ekspres: 650$

*Bu fiyatlara Konsolosluk harcı, vize ücreti ve hizmet bedeli dahildir. Havale ile ödeme durumunda, tüm ücretlere +KDV eklennmektedir.

Rusya Ticari Vize Harcı

Rusya ticari vize harcı, vize başvurusunun işleme alınması için Rusya Federasyonu tarafından yetkilendirilmiş temsilciliklere ödenmesi gereken ücrettir. Rusya Vize Başvuru Merkezi vize harçlarının ödendiği tek yerdir. Randevu tarihinde vize başvuru evrakları hazırlanıp yetkili temsilciliklere ibraz edilip vize harç ücreti ödenmektedir. Harç ücreti, dosyanın işleme alınması için ödenmekte olup başvurunun olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmemektedir. Vizenin değerlendirme süresi Rusya Diplomatik Temsilciliklerine aittir.

Yabancı Uyruklularun Rusya Ticari Vize Başvurusu

Türkiye’de yaşayan ve daimi veya süreli oturum izni olan vatandaşların yukarıda adı geçen Rusya vizesi için gerekli olan evraklara ikamet belgelerini eklemeleri şartı vardır.

Türkiye’de yaşayan Japonya, Arnavutluk, Güney Afrika Cumhuriyeti, Kuzey İrlanda ve İngiltere, Sierra Leone, Meksika, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Ekvator Ginesi, Haiti, Suudi Arabistan, Bahreyn, Libya, Kore Cumhuriyeti, Umman, Makedonya, Venezuela, Mali, Lesotho, Mısır vatandaşlarının en az 90 gün Türkiye sınırları içinde kesintisiz süreyle kalmış olmaları gerekir.

Rusya Ticari Vize Davetiye Örneği

Rusya ile ilgili sizden gelen sorular

20 sorudan en popüler 20 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Rusya Ticari Vize Başvurusu
  g. r, 07 Ara 2023, 17:21

  Merhaba, Rusya ticari vize başvurusu için gerekli olan davet mektubunu temin ettim. Davetiyenin üzerindeki pasaport bilgilerim de hata var. Yeni davet çıkartmak uzun sürecek. Benim acil olarak seyahat etmem gerekiyor. Pasaport numaramda ki bir sayı hatası problem teşkil eder mi? Bu şekilde başvuru yapabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar
  h. f, 07 Ara 2023, 17:15

  İyi günler, Rusya’yı ziyaret eden T.C. vatandaşları için hangi tür davet mektubu vardır? Rusya ticari vizesi için gerekli evraklar ve davetiye gereksinimi hakkında sizinle görüşmek isterim. Yeşil pasaportu için de vize gerekir mi? Seyahatlerimiz ticari olacak. Konuyla ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?
  d. s, 07 Ara 2023, 17:08

  Merhaba, ben Bilecik’te ikamet ediyorum. Rusya’da faaliyet gösteren bir firma ile yapacağımız görüşme sonunda anlaşıma sağlarsak ihracat yapamaya başlayacağız. Sık sık seyahat etmemiz gerekeceğinden dolayı çok girişli vize almak bizim avantajımıza olacak. Seyahat edecek personellerimizden bazıları yabancı uyruklu. Daha önce ki vizelerimiz tek girişliydi. Çok girişli vize ve davetiye konusunda bilgilendirme yaparsanız sevinirim. Avrupa ülkelerine seyahatlerimiz olduğundan dolayı pasaportları uzun süreli konsolosluğa vermek bizim için sorun olacak. Rusya ticari vize kaç günde çıkar? En hızlı şekilde kaç günde vizeyi almış oluruz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya ticari vize randevusu
  v. d, 07 Ara 2023, 17:00

  Merhaba Rusya ticari vize randevusu almak istiyorum. Tekstil firması olarak faaliyet gösteriyoruz. Moskova’da düzenlenecek fuara firma çalışanlarımız katılım sağlayacak. Ne kadar önceden vize almamız gerekir? Uzun süreli ve çok girişli vize alabilir miyiz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Ticari Vize Ücreti
  r. v, 07 Ara 2023, 16:36

  Merhaba, Rusya ticari vize ücreti içerisine her şey dahil midir? Vizenin reddedilmesi durumunda ücret iadesi oluyor mu? Gerekli belgeler ve fiyat bilgisi vermenizi rica ederim. İyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • 1 Yıllık Rusya Vizesi
  R.R., 30 May 2022, 09:37

  İyi günler, Rusya 1 yıllık vize hakkında bilgi almak istiyorum. Rusya’da faaliyet gösteren şirket ile ilişkilerimizi geliştirmek için sık sık seyahat etmem gerekiyor. 1 yıllık vizeyi nasıl alabilirim? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya ticari vize başvuruma ret geldi nasıl yardım edebilirsiniz?
  H.Y., 27 Nis 2022, 14:51

  Merhaba, bir hafta önce Rusya Başvuru Merkezi üzerinden bireysel olarak başvuruda bulundum. Rusya ticari vize başvuruma ret geldi nasıl yardım edebilirsiniz? Bu ay içerisinde mutlaka Moskova ve Petersburg’a gitmem gerekecek. Desteğinize şimdiden teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Ticari vize ile Rusya’da çalışabilir miyim?
  E.B., 26 Nis 2022, 09:33

  Merhaba, bir firmada mühendis olarak çalışıyorum. Rusya’da faaliyet gösteren partner firmamız ile görüşmeye gitmek ve kısa süreli çalışmak için Moskova’ya seyahat etmem gerekiyor. Ticari vize ile Rusya’da çalışabilir miyim? Prosedürler hakkında bilgi vermenizi rica edeceğim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya ticari davetiyem var ailemi de götürebilir miyim?
  S.L., 26 Nis 2022, 09:19

  Merhaba, Rusya ticari davetiyem var ailemi de götürebilir miyim? 1 ay boyunca Rusya’da kalmam gerekeceği için bu süre içerisinde kızım ve eşimin de benimle gelmesini istiyorum. Eşime ve kızıma ben sponsor olabilirim. Hangi evraklar gerekiyor? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı?
  E.G., 26 Nis 2022, 09:09

  Merhaba, T.C. vatandaşı ile yabancı uyruklu iki çalışanımızın iş görüşmesi için Moskova’ya gitmesi gerekecek. Karşı firmadan davetiye talep ettik ancak Rusya ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı? Başvurular nereye yapılıyor? İşlemler için sizden destek alabilir miyiz? Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya ticari vizesi için otel uçak lazım mı?
  Ö.Ç., 22 Nis 2022, 12:01

  Merhaba, şirket çalışanlarımızın Moskova ve Petersburg’a seyahat etmesi gerekiyor. Rusya’da ki firmadan davetiye bekliyoruz. Davetiye geldikten sonra işlemleri başlatacağız. Rusya ticari vizesi için otel uçak lazım mı? Seyahat tarihleri henüz belli olmadığından dolayı otel ve uçak biletlerini satın almadık. Gerektiği durumlarda rezervasyonları siz yapıyor musunuz? Size iletmemiz gereken evraklar hakkında detaylı mail göndermenizi rica edeceğim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çok Girişli Rusya Vizesi
  F.Y., 13 Nis 2022, 16:47

  Merhaba, ilk defa Rusya vizesi başvurusunda bulunacağım. İlk başvurum olacağı için çok girişli Rusya vizesi alabilir miyim? Yoksa ilk başvurumun tek giriş mi olması gerekiyor? Rusya’da faaliyet gösteren bir firma ile yapacağınız anlaşma için bir ay içerisinde 2 defa seyahat etmeme gerekecek. Her seferinde vize almak uğraştırıcı olacağından dolayı multi vize benim için daha avantajlı olacak. Vize ücretleri hakkında bilgi verebilirseniz memnun olurum. Vereceğiniz bilgilere göre plan yapacağım. Ayrıca şahsen gelmem gerekip geremediği konusunda da bilgi verebilirseniz sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Vize Davetiyesini Siz Çıkartabiliyor Musunuz?
  E.A., 04 Nis 2022, 12:04

  Merhaba, Rusya vize davetiyesini siz çıkartabiliyor musunuz? Başvuru için seyahat tarihlerimi net olarak belirtmem gerekiyor mu? En uzun vizenin davetiyeli başvurularda verildiğini duydum bu sebeple geri dönüşlerinizi bekliyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Vize Kaç Günde Çıkar?
  N.T., 02 Şub 2022, 16:38

  Merhaba, şirket yöneticimiz Rusya’da ki ortaklarımızla görüşmek üzere Nisan ayında bir seyahat gerçekleştirecek. Bu sebepten dolayı Rusya için ticari vize başvurusunda bulunmak istiyoruz. Başvuru işlemleri ile ben ilgileneceğim. Vize süreci hakkında bilgi vermenizi rica edeceğim. Rusya vize kaç günde çıkar? Başvurunun ne zaman yapılması daha sağlıklı olur? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Ticari Vize
  F.A., 04 Eki 2021, 17:37

  Merhaba, Rusya ticari vize başvurusu yapmak istiyorum. Kesin vize almak için hangi şartları yerine getirmem gerektiği konusunda bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya iş davetiyesi
  M.Erçetin, 17 Mar 2021, 23:23

  Merhabalar, Rusya’da işçi olarak çalışmak için Rusya iş davetiyesi sahibi olunması gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa bu davetiyenin nasıl ve nereden alınması lazım? Ticari vize ile bana kısaca bilgi verebilirseniz memnun olacağım. Teşekkürler şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Fuar Vizesi
  S.Küçük, 15 Mar 2021, 14:51

  İyi günler Vize Merkezi, Rusya’da düzenlenecek bir fuara katılma amacıyla pasaport başvurusunda bulundum. Bordo pasaportlu olacağım için sanırım rusya fuar vizesi sahibi de olmam gerekecek. Bu durumda başvurunun nasıl yapıldığı, hangi belgelerin talep edildiği, işlemlerin ne kadar sürdüğü gibi konulara dair bilgi almak istiyorum. Daha önce bunları yapmadığım için nasıl yürüdüğüne dair bilgim yok. Bu konuda sizden destek alırsam bana nasıl bir yardım sağlıyorsunuz öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya ticari vizesi
  G.Karaca, 18 Oca 2021, 17:38

  Merhabalar Vize Merkezi, iyi çalışmalar diliyorum. Geçen yıl bir arkadaşım vize başvuru işlemlerini sizinle birlikte tamamlamıştı. Süreçten ne kadar memnun kaldığından bahsetmesi üzerinde ben de yapacağım iş seyahati ile ilgili olarak önce sizden bilgi daha sonra danışmanlık hizmeti alma kararı aldım. Kısa sürecek olan bir iş toplantısı nedeniyle 3 gün kadar Rusya’da bulunmam gerekiyor. Rusya ticari vizesi başvuru işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenmek için bu soruyu oluşturuyorum. Hangi belgeler talep ediliyor ve vize bedeli tam olarak nedir? Yanıtınız için şimdiden teşekkür ediyorum, iyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya 1 yıllık ticari vize
  F.Ş, 16 May 2018, 08:52

  Merhabalar, Rusya’nın Rostov eyaletinin Azov şehrinde bir Rus firması 1 yıllık davetiye gönderdi. Vize alabilmem için ne gibi evraklar istiyorsunuz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya 1 yıllık vize
  S.O, 07 May 2018, 20:04

  Merhaba, bir yılık Rusya vizesi nasıl alınır?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Rusya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp