Bursa

Telefon

+90 (224) 322 23 84

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Rusya Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Vize Merkezi Bursa Şubemize hoş geldiniz.

Bu sayfa Rusya vizesini Bursa’dan almak ve başvuru yapmak isteyenler için hazırlanmıştır.

Rusya vizenizi Bursa’dan almak için aşağıda belirtilen bilgileri okumanız gereklidir. Bursa’da yaşayıp Rusya vizesine başvuru yapmak için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Temsilcilerimiz Rusya vizesi başvurunuzu sizin adınıza takip edip vizenizi kolay bir şekilde almanıza destek olacaklardır.

Rusya vizesi için Rusya Konsolosluğu’na şahsen başvurmak gerekmediğinden parmak izi verme gibi formaliteler olmadığından Rusya vizesi için gerekli olan belgeleri Vize Merkezi’ne kargo ya da e-posta aracılığıyla ulaştırdığınız takdirde Rusya vizesi başvuru işlemlerinizi sizin için takip edebilmekteyiz

Rusya vizesi hakkında daha fazla bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilir veya [email protected] e-posta yazarak talebinizi bize iletebilirsiniz.

Düşüncelerinizi [email protected] e-posta adresine yazıp tavsiyelerinizi, isteklerinizi, şikayetlerinizi tarafımıza iletebilirsiniz. İlginiz ve alakanız için teşekkür ederiz.

Rusya Vizenizi Bursa’dan alabilmeniz için takip etmeniz gereken 4 aşama bulunmaktadır

  1. Adım: Çağrı Merkezini arayarak müşteri temsilcimizle iletişim sağlayın.
  2. Adım: Size gönderilecek e-mailde belirtilen belgeleri istenen şekilde hazır edin.
  3. Adım: Hazırladığınız belgeleri tarafımıza kargo ile göndererek teslim edin.
  4. Adım: Müşteri temsilcimizi arayıp vize başvurunuzla ilgili durumu öğrenin, vizeniz onaylandıktan sonra pasaportunuzu teslim alın.

Vize Merkezi’nin vize başvuru işlemlerinde çalışma saatleri

Rusya vizesi evrak teslim işlemleri için mesai saatlerimiz içinde randevu almadan başvuru işleminizi yapabilirsiniz.

Hafta içi Pazartesi-Cuma 08:30-18:30

Hafta sonu Cumartesi 08:30-14:00

Rusya vizesi Bursa başvuruları için hazırlanması gerekli belgeler

Rusya vizesi Bursa başvuru işlemleri için seyahat amacınız kapsamında evrakları hazırlayıp ibraz etmeniz gerekmektedir. Rusya vizesi başvuru evrakları hakkında detaylı bilgi için telefon veya e-posta ile Vize Merkez temsilcilerimizle iletişim kurup gereken belge listesini göndermelerini isteyin. Müşteri temsilcilerimizin göndereceği e-posta’da Rusya vizesi için gereken evraklara yönelik hazırlanan güncel bilgileri bulabilirsiniz.

Rusya vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için Rusya vize başvurusunu tam olarak yapılmasına dikkat etmek gerekmektedir. Bu nedenle eksik belgeleri tamamlamalı veya eksik olan belgeler için diğer seçenekler olup olmadığına eğer mümkünse hangi belgelerin hazırlanacağı konusunda müşteri temsilcilerimizden yardım alabilirsiniz.

Bu evraklara ilave olarak temsilcilerimiz ya da Rus Konsolosluğu ek belge talebinde bulunabilmektedir. Vize başvuru sahibinden istenen ek evrakların temin edilmesi önem arz etmektedir. Eksik evrak ibraz eden veya ek belgeleri tamamlamayan kişilerin Rusya Konsolosluğu’na durumu açıklayan dilekçe yazmaları gerekebilir.

Rusya vizesi Bursa başvurusu için alınacak randevular

Bursa’dan Rusya vizesi başvuru işlemleri için konsolosluktan randevu alınmalıdır. Rusya vize başvurusu için randevu günü alımı Vize Merkezi temsilcilerimizin görevi içerisine girmektedir. Rusya vizesi randevularıyla zaman kaybı yaşamadan ve randevu tarihinizle önceliğinizi temsilcilerimize belirterek randevu işleminizi temsilcimize bırakabilirsiniz.

Rusya vizesine Bursa’dan başvuru işlemlerinde nelere dikkat edilmelidir?

Rusya vizesi başvurusu için yeterli zamanınız olup olmadığını kontrol edin. Rusya vizesine Bursa’dan yapılacak başvuru işlemlerinde yeterli zamanınızın olduğuna dikkat etmeniz gereklidir. Rusya vizesi için Bursa’dan yapacağınız başvurular için daha çok zamana gerek olmaktadır.

Rusya vizesine Bursa’dan yapılan başvurularda başvuru zamanı seyahat tarihinden en az 1 ay önce yapılması tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte konsolosluğun tatil günlerine ve konsolosluğun yoğun zamanlarına dikkat edilmelidir.

Seyahat amacınıza göre vize tipine uygun başvuru yapınız

Rusya vizesi başvurusundan önce seyahat amacınızı belirtmeniz gerekmektedir. Rusya’da yaşayan bir tanıdığınızdan davet mektubu geldiyse Rusya aile, akraba, arkadaş ziyareti vize türü için başvuru yapın ve bu vize tipine uygun belgeleri hazır edin.

Rusya’da olan tanıdığınız, arkadaşınız, akrabanız yoksa bu ülkeye turistik amaçla seyahat etmek istiyorsanız Rusya turistik vizesine başvurulması gerekir. Rusya’daki bir firmayla görüşme, toplantı veya bir fuara katılım olacaksa Rusya ticari vizesine başvuru için gerekli belgeleri hazırlayın.

Başvuru belgelerinizi eksiksiz hazırlayın.

Rusya vizenizi sorunsuz Bursa’dan yapmak için evraklarınızı gönderilen e-mailde belirtildiği şekilde hazırlayın. Eksik olan veya gerçek dışı evraklarla yapacağınız vize başvuruları vizenizin sonuçlanma süresiniz uzatmakta veya vizenizin reddedilmesine neden olmaktadır.

Seyahat için tarihlerinizi belirleyin

Rusya vize başvurusu için tarafımıza ileteceğiniz evraklarda seyahat tarihlerinin doğru şekilde olması önem taşımaktadır. Rusya vize başvurusu için dilekçe, uçak bileti, otel rezervasyonu belgelerde ibraz edilen seyahat tarihleri konsolosluk tarafından vizenin geçerlilik taşıyacağı tarihler olacaktır. Başvurunuz beklediğiniz süreden önce tamamlansa bile vizenin süresi evraklarınızda belirtilen tarihlerde başlamaktadır.

Otel ve uçak bileti rezervasyonu ile vize başvurunuzu gerçekleştirin

Rusya vizesine otel ve uçak bileti için ödeme yaparak başvuru yapmayınız. Başvuru işlemi için isim, soy isminizi belirten ön rezervasyon bilgilerinizi iletiniz. Vize Merkezi otel ve uçak bileti ödemesi yapılan başvurularda sorumluluk kabul etmez.

Bazı durumlarda Rusya Konsolosluğu başvuru sahibinin gidiş ve dönüş uçak biletini satın almasını isteyebilmektedir. Ancak bu durum yalnızca konsolosluk tarafından gerek görülürse istenmektedir. Başvurunuz devam ederken konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

Rusya vizesine Bursa’dan başvuru yapıldıktan sonra işlemler sırasında Rus makamları telefon ya da e-posta ile size bildirim yaparsa lütfen bunu müşteri temsilcilerimize iletiniz. Yetkili makamlar başvuru sahibinin evraklarında belirtilen bilgileri onaylamak isteyebilir. Bu durum Vize Merkezi’nin kontrolünde olmayan Rusya resmi makamlarının inisiyatifinde olan bir durumdur.

Görüşmeye davet edilebilirsiniz

Rusya vize başvuru işlemlerinde mülakat yani görüşme uygulaması yoktur. Ancak konsolosluğun başvuru sahibini mülakata çağırma hakkı bulunmaktadır. Rusya vizesine başvuru yapacak olan yolcular mülakat uygulamasına dahil olmayıp yalnızca vize başvuruları sırasında biyometrik özelliklere ait bilgiler verilir. Bu gibi durumlar başvuran kişinin kişisel durumuna göre gerçekleşir.

Biyometrik özelliklerinizi yeniden vermeniz gerekebilir

Rusya vizesine Edirne’den yapacağınız başvurularda biyometrik özelliğinize dair bilgileri bildirmiş olsanız dahi bu bilgileri tekrar vermeniz istenebilmektedir. Bu özel durumlara istinaden vermiş olduğunuz parmak izi bazı durumlardan ötürü okunmayabilir. Kişisel biyometrik özelliklerinizi tekrardan vermeniz istenirse bu işlemi yapmanız gerekmektedir.

Rusya Vizesi Ücreti

Rusya vizesi ücreti seyahatin amacına, seyahatin süresine göre değişir. Giriş sayıları ve kalış süreleri seyahat amacına göre vize ücretinde değişiklik göstermektedir. Bu nedenle güncel Rusya vizesi ücretleri hakkında Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Rusya vize başvurusu kaç günde sonuçlanır?

Bursa’dan yapılması planlanan Rusya vize başvurusunun sonuçlanması 4-10 iş günü içerisindedir. Ancak belirtilmelidir ki bu süre kesin olmamakla birlikte sadece öngörülen bir süredir. Vize Merkezi’nin vize başvurularının sonuçlanma sürelerine müdahalesi mümkün değildir.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir

Rusya vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilmektedir. Bu durumda konsolosluk tarafından hangi nedenden ötürü ret aldığınız yazan bir mektup verilmektedir. Bu mektup üzerinde belirtilen, konsolosluk tarafından işaretlenen neden ret olduğuna dair sebepleri okuyarak, başvurunun neden ret olduğunu öğrenebilirsiniz. Başvurunun ret olması durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. Vize Merkezi’nin vize başvuruları hakkında verilen kararlara, sonuçlanma süresine hiçbir şekilde müdahale etme yetkisi bulunmamaktadır.

Vize Merkezi Bursa hakkında

Rusya vize başvuru işlemleri ve diğer tüm ülkelerin vize başvuru işlemleri için hizmet vermekte olan Vize Merkezi Bursa’da yaşayan kişilere hizmet vermektedir. Amacımız Rusya ve diğer ülkelere vize başvuruları sırasında oluşabilecek problemleri önlemektir.

Rusya Vize Merkezi Bursa

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp