Konsolosluk

Konsolosluk

Vize Merkezi Rusya Konsolosluk sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfamızda Rusya Konsoloslukları için kısa bilgileri bulabilirsiniz. Rusya Ankara Büyükelçiliği ve Konsolosluklarının tüm bilgilerini ayrı ayrı sayfalarda bulabilirsiniz. Türkiye ile Rusya arasındaki vize uygulamasına dair bilgiler, iki ülke arasındaki siyasi ilişkiler son güncel bilgileri sizler için bu sayfalarımızda topladık. 

Rusya ve Türkiye arasındaki ikili ilişkiler günden günde değişmekle beraber vize uygulamaları da aynı hızla değişmektedir. Sadece 3 yıl içinde vize uygulamaları birkaç kez değişti. Öncesinde Rusya ile Türkiye arasında vizesiz seyahat yapma imkanı vardı. Sorasında Rusya bu vizesiz giriş uygulamasını kaldırdı ve vizeyi şart koydu. Fakat bu vize uygulaması da 1 Eylül 2019 tarihinden sonra kısmi bir değişikliğe gitti. Bu tarihten sonra Türkiye Cumhuriyeti yeşil ve gri pasaport sahipleri vize almadan Rusya'ya giriş hakkı kazandı. Fakat bordo pasaport sahipleri vize almaya devam etmektedir. Rusya vize başvurusu için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Rusya Büyükelçiliği ve Konsoloslukları Türkiye'de yaşayan Rus vatandaşlarının pasaport, nüfus, doğum-ölüm ve evlilik gibi işlemlerini yapmaktadır. Bunun yanında Rusya'ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvuru işlemlerini yapmaktadır. Moskova Büyükelçiliği ve Rusya'daki Türkiye Konsoloslukları da Rusya'da yaşayan Türk vatandaşlarının pasaport, askerlik, ikametgah, nüfus, doğum-ölüm ve evlilik gibi işlemlerini yapmaktadır. Bununla birlikte Rus vatandaşlarının vize işlemlerine de bakmaktadır. 

Vize Merkezi Rusya bölümümüzde aşağıdaki Elçilik ve Konsoloslukların tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Rusya Başkonsolosluğu İstanbul

Rusya Büyükelçiliği Ankara

Rusya Başkonsolosluğu Trabzon

Rusya Başkonsolosluğu Antalya

Rusya Fahri Konsolosluğu İzmir

Moskova Büyükelçiliği

Kazan Başkonsolosluğu

St. Petersburg Başkonsolosluğu

T.C Novorossisk Başkonsolosluğu

Bu sayfalarda Büyükelçilik ve Konsoloslukların tarihçesi, görev bölgeleri, şuan görevde olan Konsolosun bilgileri, çalışma günleri-saatleri, iletişim bilgileri, tatil günleri ve yapılan konsolosluk işlemleri hakkındaki tüm bilgileri bulabilirsiniz. 

Rusya vizesi için gerekli tüm evrakları, vize ücretlerini, vize çıkış sürelerini, vize türlerini ve başvuru süreci için yapılması gereken tüm işlemleri sitemizde bulabilirsiniz. Bu bilgiler eşliğinde sonrasında Rusya vize başvurusu yapmak isterseniz de müşteri temsilcilerimizle görüşerek direkt başvuruyu başlatabilirsiniz.

Rusya ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Lübnan vatandaşları için Rusya vizesi
  E.Y., 19 Şub 2021, 17:59

  Merhabalar, lübnan vatandaşları için rusya vizesi nasıl alınır? Hangi evraklar talep edilir ve başvuru ücreti ne kadar? İşlemler sırasında kurumunuz yardımcı oluyor mu ve dikkat edilmesi gerekenler neler? Bu konularda kısaca bilgilendirme yapabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Konsolosluğu evlilik işlemleri
  M. Ezer, 01 Kas 2019, 12:34

  Rusya Konsolosluğu evlilik işlemleri hakkında bilgi almak istiyorum. Rusya vatandaşı olan kız arkadaşımla evlenmek istiyorum. Bunun için öncelikle hangi belgeleri almak gerekir? Bu süreç nasıl işleyecek? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Rusya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp