Rusya Turistik Vize

Rusya Turistik Vize

Rusya Turist Vizesi

Rusya turistik vize başvurusu Rusya'ya turistik bir amaçla gitmek isteneyen kişilerin yapması gerekli olan bir vize başvuru türüdür. Rusya Federasyonu ile Türkiye arasındaki vize uygulamasının 1 Eylül 2019 gününden itibaren yenilenmesinin ardından yeşil ve gri pasaport sahipleri de siyah pasaport sahipleri gibi vizeden muaf tutuldu. Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ise vize almak zorundadır. Bu yüzden bordo yani Umuma Mahsus pasaport sahipleri Rusya'ya yapacaklar turistik seyahat öncesinde Rusya turistik vize başvurusu yapmalıdır.

Rusya turistik vize evrakları Rusya Konsolosluğu tarafından güncellenebilmektedir. Vize Merkezi Rusya departmanını arayarak Rusya Turistik vizeiçin gerekli evrakların güncel listesini e-mail olarak talep ediniz. Evraklarınız hazırlayıp adresimize gönderdikten sonra Rusya vizesi işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştiriyoruz.

Rusya Turistik Vize Nasıl Alınır?

2024Rusya turistik vizesi 1 ay süre ile en fazla 2 girişli alınabilirken yeni güncellemelerle birlikte bu süre uzatılmıştır.Başvuru sahipleri 1 Kasım 2024tarihinden itibaren 90 gün tek ve çift girişli ya da 6 aylık vize başvurusunda bulunabilirler.Rusya turistik vizesi ile Rusya Federasyonu sınırları içinde vize süresi boyunca serbest dolaşım hakkınız bulunmaktadır. Vize kategorisinin adından anlaşılacağı gibi seyahat amacınız turistik olarak belirlenmiş olacaktır. Rusya turistik vize başvurularında da Rusya’daki seyahat acentesi veya tur operatöründen davetiye niteliği taşıyan Voucher’ın alınması gerekecektir. Vize Merkezi temsilcilerimizi Voucher’ın temini ile ilgili olarak size yardımcı olabilmektedirler.

Rusya vizesi için belirtilen evraklara ek olarak konsolosluğun ek evrak talepleri olabilmektedir. Normal şartlarda biyometrik bilgi ibrazı ve randevu gibi uygulamaların olmadığı Rusya turistik vize başvurularında istisnai durumlardan Rusya Konsolosluğu başvuru sahibini mülakata çağırabilir. Rusya turistik vizesi Türk vatandaşları için kültürel etkinlikler, turistik geziler yapmak için turizm amaçlı, belirli bir kısa dönem için Rusya’yı ziyarete gidecek olan kişilere verilmektedir.

Rusya turist vizesinin en fazla geçerli olabilece 6 aydır. Rusya turistik vize, ticari görüşme, fuar ve açık artırmalara katılmak, herhangi bir tedavi veya sınav durumu için izin verebilmektedir. Ancak bu gibi durumlarda seyahatin amacının belirtilmesi önem arz etmektedir. Bunun yanı sıra turistik vize alabilmek için ziyaret sebebi kategorisine özel bir nedenle ziyaret eklenmelidir. Bu sayede turistik vizeniz katılım sağlayacağınız etkinliğin zamanına en uygun şekilde gün sayısı verilebilecektir. Ancak bu süre vize aralığını geçmemektedir.

Rusya turistik vizeleri tek ya da çift girişli bir vize türüdür. Turist olarak gidecek şahsın biletinde ya da acente tarafından belirtilmiş olması gereklidir.Çift girişli (2 girişli) Rusya vizesi ile Türkiye’den seyahat eden kişi, çift girişli vizesiyle ülkeye giriş yaptıktan sonra federal bölgelerde bulunan bir özek bölgeye geçer ve tekrar Rusya’ya dönüş yaparsa çift girişli vizesini kullanmış olur. Dolayısıyla çift girişli vizenin kullanım hakkı dolmuş olur.

Rusya Turistik Vize için Gerekli Evraklar

Rusya turistik vizesi başvuruları için aşağıdaki evrakların hazırlanması gerekmektedir. Rusya turistik vizesi ile Rusya Federasyonu sınırları içinde vize süreniz boyunca kalabilir en fazla 2 giriş yapabilirsiniz. Eğer birden fazla giriş yapacaksanız bunun seyahat planınızda açıklaması gerekmektedir. Vize süresinin Rusya’dan uzatılması mümkün değildir.

 1. Pasaport.Rusya seyahatiniz sonrası en az 6 ay geçerli olması gereken pasaportunuzun vize etiketi işlenebilmesi için boş sayfalarını olması gerekmektedir. Pasaportunuz son 10 yıl içinde çıkarılmış olmalı ve biyometrik özellikle taşımalıdır. T.C. pasaportunuzdaki bilgilerin kimlik bilgilerinizle uyumlu olması şarttır. Herhangi bir sebeple kimlik değişimi yaptıysanız pasaportunuzdaki bilgilerden önce kimlik bilgileriniz dikkate alınacağından yeni bir pasaport çıkartmanız gerekecektir.
 2. Fotoğraf.Biyometrik özellikte olması gereken fotoğrafınız 35 x 45 mm ebatında olması Rus Konsolosluğu tarafından talep edilmektedir. Dini sebepler dışında kullanılan giysiler haricinde yüzün net olarak görülmesini engelleyecek her türlü unsurun olmaması, gözlüklü fotoğraflarda gözlük camlarının koyu olmaması diğer dikkat edilmesi gereken unsurlardır.
 3. Kimlik Fotokopisi.Kimliğinizi eğer yeni çıkarılmış bir kimlik değilse kimlikte kullandığınız fotoğrafı kullanmamanız gerekir. Ayrıca güncel olmayan, eski vize başvurularınızda kullandığınız fotoğraflar da kabul edilmemektedir.
 4. Voucher.Rusya seyahatin acentesi veya tur operatörü tarafından gönderilecek olan bu belge Rusya’ya turistik amaçlı seyahat edecek kişinin kabul onay evrakıdır. Rusya’daki tur operatöründen orijinal olarak gelmesi gereken voucher’ın nasıl alınması gerektiğine dair bilgiyi ve desteği Vize Merkezi Rusya departmanımızı arayarak alabilirsiniz.
 5. İkamet Belgesi.Yalnızca Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklulardan istenen ikamet belgesinin seyahat sonrası 6 ay geçerli olması gerekmektedir. T.C. vatandaşlarının bu evrakı sunması gerekli değildir.
 6. Başvuru Formu. Rusya Vize Başvuru Formueksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır.

Ziyaret Vizesi Gerekli Evraklar

Türk vatandaşlarının özel vize başvurusu yapabilmeleri için aşağıdaki evrakları ibraz etmeleri gerekmektedir.

 • En az 6 ay geçerliliği olan, 2 adet boş sayfası bulunan pasaport.
 • 2 adet 3,5x4,5 cm ölçülerinden arka fonu beyaz fotoğraf.
 • Rusya vatandaşı tarafından gönderilen, göçmenlik ofisinin onay verdiği davetiye,
 • Rusya vatandaşının ailesi yabancı ülke vatandaşıysa, Rusya vatandaşı aile üyesi tarafından konsolosluğa hitaben yazılmış başvuru formu.
 • Rusya’da yasal olarak yaşamakta olan Türk vatandaşı tarafından yakın aile üyelerini davet amacına istinaden yazılmış noter onaylı başvuru evrakı.
 • Vize başvuru sahibi tarafından acil durumlar için yapılan vize başvurularında özel vize verilebilir, hastalık, bir yakının ölümü ya da diğer acil durumlar.

Vize Merkezi Rusya vizesi işlemlerinde deneyimli müşteri temsilcileriyle hizmet vermektedir. Rusya vizesi başvuruları şahsen kabul edilmekle birlikte başvurularda şahsen bulunma zorunluluğu bulunmamaktadır. Rusya vizesi işlemlerinizi zaman kaybetmeden yapmak Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak gerekli evrak listesini talep edin. Rusya vizesi için gerekli evraklar size mail olarak gönderilecektir. Evraklarınızı hazırladıktan sonra Vize Merkezi Rusya temsilcimize kargo yaparak veya elden ulaştırabilirsiniz. Rusya vizesi için gerekli evrakları içeren dosyanız bize ulaştıktan sonra varsa ek evraklar tespit edilir ve gerekli bildirim tarafınıza mail veya telefon ile yapılmaktadır.

Rusya Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya turistik vize işlemlerinde başvuruların sonuçlanma süresi 7 ila 10 iş günüdür ancak Rus Konsolosluğunun tatil olduğu, kapalı olduğu günler bu süreye dahil edilmez. Ayrıca Rusya vizesi işlemlerinde tek yetkili makam Rus Konsolosluğu olduğundan vizenin çıkış süresini geciktirebilecek ek evrak talebi gibi durumlarda vize çıkış süresi de uzayabilmektedir. Vize Merkezi dosyanızı Rusya Federasyonunun belirlediği vize usullerine göre başvuru yapmanızda size destek olmaktadır.

Rusya Vize Başvuru Formu

Rusya vize başvuru formu Rusya Konsolosluğu’nun kişiler hakkında detaylı bilgi edinmesi için doldurulması gereken online bir formdur. Beyan edilen tüm bilgilerin doğru ve gerçeği yansıtması gerekmektedir. Form, başvuru için zorunlu evraklar arasında yer almaktadır. Kişinin kaç girişli vize talebinde bulunduğu, hangi şehirlere gideceği, kaç gün kalacağı, kişisel bilgileri, seyahat amacı vb. bilgilere yer verilmektedir. Rusya vize başvurusu yaparken ibraz edilen evraklarla formda belirtilen bilgilerin birbirleriyle örtüşmesi önemlidir. Çelişkili ve gerçeği yansıtmayan bilginin tespit edilmesi durumunda Rusya Konsolosluğu başvuru dosyasını kabul etmeme ve reddetme hakkına sahiptir.

Rusya vize başvuru formu, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı sayfasından elektronik olarak doldurulabilir. Formun doldurma işlemi eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra çıktısı alınarak başvuru sahibi tarafından şahsen imzalanmalıdır. Belgelerin verileceği vize şubesinin seçimi doğru olarak belirtilmelidir. Lütfen, ibraz edilmesi gereken belgeleri dikkatli ve özenli hazırladığınızdan emin olun.

Rusya Vize Başvurusu

Rusya vize başvurusu, Rusya Federasyonu tarafından yetkilendirilmiş Rusya Vize Başvuru Merkezleri (İstanbul, Ankara, Trabzon, Antalya) üzerinden şahsen veya aracı kurumlar ile yapılmaktadır. Rusya vizesinin düzenlenmesi için yalnızca Rusya vize merkezlerine başvurulmalıdır. Başvuru merkezlerinin amacı işlem süresini hızlandırmak, ziyaret için gerekli şartların net anlaşılmasını sağlamak ve evrakların doğru bir şekilde konsolosluk kurumlarına teslim edilmesini sağlamaktır.

Rusya vizesi için ikamet adresi ayrımı yoktur. Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden vatandaşlar kendilerine en yakın Rusya Başvuru Merkezi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Ayrıca işlemlerin başlatılması için bizzat bulunma şartı yoktur. Sadece istisnai durumlarda Konsolosluk kişiyi şahsen görmek isteyebilir. Vize almak isteyen her birey danışmanlık şirketi ile iletişime geçerek tüm sürecin yönetilmesini ve işlemlerin tamamlanmasını sağlayabilir. Vize Merkezi aracılığı ile evraklarınızı kargo ile göndererek konsolosluğun belirlediği standartlarda başvurunuzun gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Rusya Turistik Vize Harcı

Rusya vize harcı, Rusya Federasyonu tarafından yetkilendirilmiş temsilciliklere ödenmektedir. Rusya Vize Başvuru Merkezleri (İstanbul, Ankara, Trabzon, Antalya) vize başvurularının yapıldığı tek yetkili kurumdur. Evrakların teslim edildiği gün ve saatte vize harç ücreti de ödenmektedir. Sadece harç ücreti ödenen ve evrakları eksiksiz ibraz edilen başvurular kabul edilmekte olup konsolosluğun onayına sunulmaktadır. Vizenin verilmesi veya reddinin kararı Rusya Diplomatik Temsilcilikleri tarafından karara bağlanmaktadır. İşleme giren başvuru dosyası reddedildiğinde ücret iadesi yoktur.

2024 Rusya Turistik Vize Ücreti

Rusya turistik vize ücreti koşullara göre güncellenebildiğinden bu konuda güncel bilgi almak için lütfen çağrı merkezimizi arayın. Rusya’da kalacağınız süre ve talep ettiğiniz giriş sayısı vize ücretine etki etmektedir. Rusya vize ücreti konsolosluk harç bedelleri, vize ücreti, davetiye alımı ve Vize Merkezi koordinasyon ücretlerini içermektedir. Vize Merkezi Rusya vizesi işlemlerinin takibini başından sonuna kadar yapmaktadır. Evraklarınız Rusya Federasyonunun belirlediği vize kriterlerine göre tarafımızdan değerlendirildikten sonra size gerekli tavsiyelerde bulunulur, başvurunuzu sağlamlaştıracak ölçütler bildirilir.

Rusya Turistik 30 Günlük Vize

 • Rusya Tek Girişli Vize Başvuru İşlemi Ücreti: 180$
 • Rusya Tek Girişli Ekspres Vize Başvuru İşlemi Ücreti: 330$
 • Rusya Çift GirişliVize Başvuru İşlemi Ücreti: 240$
 • Rusya Çift GirişliEkspres Vize Başvuru İşlemi Ücreti: 410$

Rusya Turistik 90 Günlük Vize

 • Rusya Tek Girişli Vize Başvuru İşlemi Ücreti: 215$
 • Rusya Tek Girişli Ekspres Vize Başvuru İşlemi Ücreti: 340$
 • Rusya Çift GirişliVize Başvuru İşlemi Ücreti: 265$
 • Rusya Çift GirişliEkspres Vize Başvuru İşlemi Ücreti: 440$

Rusya 6 Aya Kadar Çift Girişli Turistik Vize

 • Vize Başvuru İşlemi Ücreti: 420$

*Bu fiyatlara Konsolosluk harcı, vize ücreti ve hizmet bedeli dahildir. Havale ile ödeme durumunda tüm ücretlere +KDV eklenmektedir.

Rusya ile ilgili sizden gelen sorular

40 sorudan en popüler 20 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Rusya Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?
  s. s, 08 Ara 2023, 10:18

  Selamlar, Rusya turistik vize kaç günde çıkar? Ocak ayında Hollanda randevum var. Pasaportumu konsolosluğa teslim etmeden önce Rusya vizemi alıp Moskova’ya gitmem gerekiyor. Moskova için randevu durumu nasıl oluyor? Kız arkadaşımdan davetiye aldığımda daha hızlı sonuçlanacaksa davet alabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Turistik Vize Başvurusu
  s. a, 07 Ara 2023, 17:55

  Merhaba, eşim Rus vatandaşı ve 2 yaşında çocuğumuz var. Eşim Şubat ayında Rusya’ya gidecek bizde oğlumla birlikte Şubat sonunda onun yanına gitmeyi planlıyoruz. Öncelikle Rusya’dan davetiye alamayacağımızı belirtmek isterim. Rusya turistik vize başvurusu için desteğinize ihtiyacım var. Eşim Rus vatandaşı olduğundan dolayı oğluma vize almama gerek var mı? Bu bizim ilk seyahatimiz. Turistik başvuru için gereken belgeler nelerdir? Şimdiden başvuru yapabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar
  r. n, 07 Ara 2023, 17:47

  Merhaba, Rusya turistik davet mektubu nedir? Rusya turistik vizesi için gerekli evraklar listesine baktığımda voucher belgesi diye bir belgenin olduğunu görüyorum. Daha önce Schengen ülkelerine (Almanya, Hollanda) ziyaretlerim oldu. Yılbaşında Moskova’ya gitmeyi planlıyorum. Voucher belgesinin otelden alınan bir belge olduğunu okudum. Bu konu da detaylı bilgiye ihtiyacım var. Belgeyi sizden temin edebilir miyim? Başvuru için benden hangi belgeleri isteyeceksiniz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Turistik Vize Randevusu
  z. sorgucu, 21 Eki 2023, 09:56

  Merhaba Rusya turistik vize randevusu nasıl alabilirim? Vize işlem süresi ne kadar sürecek? En son başvurduğum Schengen vizesi için 1 ay randevu beklemek durumunda kaldım. Rusya vize randevuları açık mıdır? Süreç hakkında bilgi vermenizi rica ederim. Maksimum kaç gün önceden başvurumu tamamlayabilirim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Moskova’da E- Vize Var Mı?
  B.Y., 01 Şub 2023, 16:34

  Merhabalar, tatil olarak 4 günlüğüne Moskova'ya gitmeyi düşünüyoruz. Bordo pasaportumuz bulunuyor. Hangi vize türü geçerli? ve e-vize olayı Rusya’nın bazı bölgelerinde geçerliymiş. Yani Moskova’da E- Vize Var Mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya'ya Gitmek İçin Ne Gerekiyor?
  Ç.F., 11 Haz 2022, 12:06

  Merhaba, Rusya’ya gitmek için ne gerekiyor, şartlar nelerdir? 2 ay önce işten ayrıldım iş evraklarımı sunamayacağım. Daha önce Schengen vizesi için benden çok fazla evrak talep edilmişti. Rusya için de durum böyle mi? Başvuru için gereken evraklar nelerdir? 1 ay sonra gitmek istiyorum yetişir mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Araç ile Rusya turistik seyahat vizesi nasıl alınır?
  R.E., 29 Nis 2022, 12:45

  Merhaba, arkadaşım ile birlikte araç ile Rusya’dan geçerek Kazakistan’a gideceğiz. Araç ile Rusya turistik seyahat vizesi nasıl alınır? Gereken belgeler nelerdir? Başvuru süreci hakkında bilgi vermenizi rica edeceğim. Şahsen başvuruya gelmemize gerek var mı? Ben yabancı uyrukluyum T.C. oturum kartım var, arkadaşım ise T.C. vatandaşı. Cevaplarınızı bekliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya turistik vize formu
  R.E., 20 Nis 2022, 09:05

  Merhaba, Rusya turistik vize formu nasıl doldurulur? Otel uçak rezervasyonu yaptım, tüm belgelerim hazır. Ancak formu dolduramadım, hata yapmak istemiyorum. Sizler bu konuda yardımcı oluyor musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Acil Rusya turistik vize nasıl alabilirim?
  R.Y, 16 Nis 2022, 12:24

  Selamlar, acil Rusya turistik vize nasıl alabilirim? Vize başvurusunun sonuçlanması kaç gün sürer ve nereye yapılmaktadır? Bugün İstanbul’a geleceğim. Gün içerisinde ofisinize gelsem hemen işlemleri başlatabilir misiniz? Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Vize Fiyatları
  G.D., 08 Nis 2022, 10:26

  Merhaba, Rusya vize fiyatları güncel olarak ne kadar? Arkadaş grubu olarak kısa süreli seyahat etmek istiyoruz bu sebepten dolayı fiyat araştırması yapıyoruz. Bilgilendirmelerinizi bekliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Turistik Vize İle En Fazla Kaç Gün Kalabilirim?
  L.S., 30 Mar 2022, 09:44

  Merhabalar, Rusya turistik vize ile en fazla kaç gün kalabilirim? Bu hafta içerisinde arkadaşımın yanına gitmem gerekiyor. Davetiye çıkartması uzun süreceğinden dolayı da turistik başvuru yapmak istiyorum. Maksimum kalabileceğim süre hakkında bilgi verebilir misiniz? Evraklarımı size getirsem aynı gün içerisinde başvuru mu yapabilir misiniz? Uçak bileti de satın alıyor musunuz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rus Vize Nasıl Alınır
  A.K., 13 Eyl 2021, 23:21

  Merhabalar, kardeşim ile birlikte Rusya’ya tatil planlıyoruz? Ben özel bir şirkette çalışıyorum, kardeşim ise avukat. Başvuru dosyasının ikimiz içinde ayrı mı olması gerekiyor? Rusya’ya İstanbul’dan nasıl başvuru yapacağız? Rus vize nasıl alınır? Başvuru formu doldurulurken nelere dikkat etmeliyiz? Teşekkürler şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • 15 günlük Rusya vizesi
  Ö.Kurt, 23 Mar 2021, 20:33

  İyi çalışmalar Vize Merkezi, biz ailecek bordo pasaport sahibiyiz ve Rusya’ya kısa süreli seyahat etmeyi düşünüyoruz. 15 günlük Rusya vizesi başvuruları nasıl yapılıyor ve süreç çok uzun mu öğrenmek istiyorum. Kurum olarak nasıl bir yardım sağlıyorsunuz bahsetmeniz mümkün mü? Cevap için şimdiden teşekkür ederiz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya vize fotoğraf ölçüleri
  A.P., 23 Mar 2021, 18:41

  Merhabalar, ben turistik gezi için Rusya’dan vize almak istiyorum. Gerekli belgelere baktım. Rusya vize fotoğraf ölçüleri nasıl olması lazım sanırım pasaporttan farklı olması gerekiyormuş. Evrakların detayları ile ilgili dönüş yapabilir misiniz? Başka dikkat edilmesi gereken bir şey var mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya vizesi ne kadar
  E.Onaran, 22 Mar 2021, 22:39

  Merhaba, ben sizinle birlikte vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Rusya vizesi ne kadar ve başvuru sırasında hangi belgeler talep ediliyor? Başvurunun reddedilmesi durumunda söz konusu bedel iade ediliyor mu? İşlemler konusunda daha detaylı bilgiye sahip olmamı sağlarsanız memnun olurum. Teşekkürler şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya vizeli mi Bordo Pasaport
  S.A., 17 Mar 2021, 23:53

  Selam, t.c. vatandaşıyım ve nisan ayında rusya’ya seyahat planlıyorum. rusya vizeli mi bordo pasaport sahibi olduğum için ayrıca vize başvurusunda mı bulunmam lazım? Nasıl yapıldığına dair bilgim yok bu yüzden siz nasıl yardımcı oluyorsunuz öğrenmek istiyorum. Ne zaman iletişim kurmam doğru olur?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Sanatçı Vizesi
  G.Y., 16 Mar 2021, 15:20

  İyi günler diliyorum öncelikle Vize Merkezi, ben bir tiyatro oyuncusuyum bir tiyatro festivaline katılma amacıyla vize başvurusunda bulunacağım. Festivale yalnızca seyirci olarak katılacağım için turistik vize başvurusunda bulunmak mı daha iyi olur yoksa eğer varsa Rusya sanatçı vizesi gibi bir şeye de başvuru yapabilir miyim? Seyahatim toplamda yaklaşık bir hafta kadar sürecek bu durumda hangi adımın atılması daha doğru olur, yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Cevabınız için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum ve iyi günler diliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Irak vatandaşları için Rusya vizesi
  S.D., 18 Şub 2021, 16:07

  İyi çalışmalar Vize Merkezi, ben Türkiye’de yaşayan yabancıların başka bir ülkeye seyahat edebilmeleri için vize başvurularını nasıl yapmaları gerektiğini öğrenmek amacıyla bu soruyu oluşturuyorum. Irak vatandaşları için Rusya vizesi başvuru prosedürü hakkında bilgi verebilir misiniz lütfen? Bu aşamada sizden destek alındığında işlemler gerçekleştirilirken orada olma zorunluluğu bulunuyor mu? Seyahatten ne kadar süre önce sizinle iletişime geçilmesi doğru olur? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Freelance Çalışanlara Rusya Vizesi
  E.Bozbağ, 11 Şub 2021, 13:26

  İyi günler, ben grafik tasarımcıyım ve işlemlerimi freelancer olarak yapıyorum. Herhangi bir yerde çalışıyor gözükmüyorum fakat her ay düzenli olarak gelir sahibi oluyorum. Freelance çalışanlara Rusya vizesi başvuruları nasıl yapılıyor öğrenmek istiyorum. Uzun süreli veya ticari gezi gibi amaçla olmayacak seyahatim yalnızca 1 hafta kadar kalacağım. Bu durumda ne yapmam daha doğru olur? Teşekkür ederim şimdiden cevap için.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kira geliri ile Rusya vizesi
  C.Ü, 10 Şub 2021, 22:28

  İyi çalışmalar, Rusya’da yaşayan bir arkadaşımı ziyaret etmek ve ülkeyi gezmek için vize başvurusunda bulunacağım. Şuan herhangi bir işte çalışmıyorum. Ama kira geliri ile Rusya vizesi başvurusunda bulunabilirim diye düşünüyorum. Başvuruda maddi gelir olarak bu belgeleri sunsam kabul edilir mi yoksa illa bir yerde çalışıyor olmam mı lazım? Seyahatim uzun süreli olmayacak 2 hafta kadar kalıp dönmeyi planlıyorum. Bu durumda nasıl bir yol izlemek mantıklı olur? Teşekkürler şimdiden ve iyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Rusya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp