Rusya Turistik Vize

Rusya Turistik Vizesi başvuruları sırasında hazırlanması gereken belgeler:
 
1. Pasaport: Rusya seyahat dönüş tarihinden sonra da en az 6 ay geçerlilik süresi olan ve vizenin basılması için en az 2 boş sayfası bulunan.
2. Fotoğraf: 1 adet vesikalık, 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde, açık beyaz fonda, güncel tarihli
3. Rusya Vize Başvuru Formu
4. Turist Kabul Belgesi: Rusya Federasyonu Göçmen Servisi Genel Müdürlüğü’nden alınmış resmi onay belgesi
5. Rusya gidiş-dönüş uçak bileti
 
 
T. C. İkamet İzni Sahibi Yabancıların Başvurusu için Ek Evrak Talebi:
 
6. T.C. İkamet İzni Belgesi: 90 gün kesintisiz süreli T. C. İkamet İzni sahibi olan yabancı uyruklu Arnavutluk, Bahreyn, Venezuela, Haiti, Mısır, İrlanda, Lesotho, Libya, Makedonya, Mali, Meksika, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Kore Cumhuriyeti, Suudi Arabistan, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Sierra Leone, Ekvator Gine’si,  Güney Afrika Cumhuriyeti, Japonya vatandaşları.
 
7. Öğrenci Belgesi / Çalışma İzin Belgesi / Geçici Süreli İkamet İzin Belgesi:
90 gün kesintisiz süreyle T.C. Oturum İzni sahibi olduğunu kanıtlayıcı evraklar.
 
8. T.C. Daimi İkamet İzni: Benzer ek evrak sunumu yapması gereken yabancı uyruklu   Cezayir, Angola, Afganistan, Bangladeş, Vietnam, Gürcistan, Hindistan, Irak, İran, Çin, Kuzey Kore, Nepal, Nijerya, Pakistan, Ruanda, Suriye, Somali, Çad, Sri Lanka, Etiyopya vatandaşları.
 
9. Seyahat Sağlık Sigortası: Avrupa Birliği (AB) vatandaşları için Rusya Federyasyonu sınırları içerisinde vize süresini kapsayan sigorta poliçesi

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 72
Faks : +90 (212) 287 72 44
avrupa2@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 72
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 72
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 20 26
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com