Rusya Turistik Vize

 

Rusya turistik vize evrakları Rusya Konsolosluğu tarafından güncellenebilmektedir. Vize Merkezi Rusya departmanını arayarak Rusya Turistik vizesi için gerekli evrakların güncel listesini e-mail olarak talep ediniz. Evraklarınız hazırlayıp adresimize gönderdikten sonra Rusya vizesi işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştiriyoruz.

Rusya Turistik Vizesi için Gerekli Evraklar

Rusya turistik vizesi başvuruları için aşağıdaki evrakların hazırlanması gerekmektedir. Rusya turistik vizesi ile Rusya Federasyonu sınırları içinde en fazla 30 gün kalabilir en fazla 2 giriş yapabilirsiniz. Eğer birden fazla giriş yapacaksanız bunun seyahat planınızda açıklaması gerekmektedir. Vize süresinin Rusya’dan uzatılması mümkün değildir.

 

*Pasaport

Rusya seyahatiniz sonrası en az 6 ay geçerli olması gereken pasaportunuzun vize etiketi işlenebilmesi için boş sayfalarını olması gerekmektedir. Pasaportunuz son 10 yıl içinde çıkarılmış olmalı ve biyometrik özellikle taşımalıdır. T.C. pasaportunuzdaki bilgilerin kimlik bilgilerinizle uyumlu olması şarttır. Herhangi bir sebeple kimlik değişimi yaptıysanız pasaportunuzdaki bilgilerden önce kimlik bilgileriniz dikkate alınacağından yeni bir pasaport çıkartmanız gerekecektir.

*Fotoğraf

Biyometrik özellikte olması gereken fotoğrafınız 35 x 45 mm ebatında olması Rus Konsolosluğu tarafından talep edilmektedir. Dini sebepler dışında kullanılan giysiler haricinde yüzün net olarak görülmesini engelleyecek her türlü unsurun olmaması, gözlüklü fotoğraflarda gözlük camlarının koyu olmaması diğer dikkat edilmesi gereken unsurlardır.

*Kimlik Fotokopisi

Kimliğinizi eğer yeni çıkarılmış bir kimlik değilse kimlikte kullandığınız fotoğrafı kullanmamanız gerekir. Ayrıca güncel olmayan, eski vize başvurularınızda kullandığınız fotoğraflar da kabul edilmemektedir.

*Voucher

Rusya seyahatin acentesi veya tur operatörü tarafından gönderilecek olan bu belge Rusya’ya turistik amaçlı seyahat edecek kişinin kabul onay evrakıdır. Rusya’daki tur operatöründen orijinal olarak gelmesi gereken voucher’ın nasıl alınması gerektiğine dair bilgiyi ve desteği Vize Merkezi Rusya departmanımızı arayarak alabilirsiniz.

*İkamet Belgesi

Sadece Türkiye’deki yabancı uyruklulardan talep edilen ikamet belgesinin seyahat sonrası 6 ay geçerli olması gerekmektedir. T.C. vatandaşlarının bu belgeyi sunmasına gerek yoktur.

Rusya Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya turistik vizesi 1 ay süre ile en fazla 2 girişli olarak alabileceğiniz bir vize türüdür. Rusya turistik vizesi ile Rusya Federasyonu sınırları içinde 30 gün serbest dolaşım hakkınız bulunmaktadır Vize kategorsinin adından anlaşılacağı gibi seyahat amacınız turistik olarak belirlenmiş olacaktır. Rusya turistik vize başvurularında da Rusya’daki seyahat acentesi veya tur operatöründen davetiye niteliği taşıyan Voucher’ın alınması gerekecektir. Vize Merkezi temsilcilerimizi voucher’ın temini ile ilgili olarak size yardımcı olabilmektedirler.

Rusya vizesi için belirtilen evraklara ek olarak konsolosluğun ek evrak talepleri olabilmektedir. Normal şartlarda biyometrik bilgi ibrazı ve randevu gibi uygulamaların olmadığı Rusya turistik vize başvurularında istisnai durumlardan Rus Konsolosluğu başvuru sahibini mülakata çağırabilir.

Vize Merkezi Rusya vizesi işlemlerinde deneyimli müşteri temsilcileriyle hizmet vermektedir. Rusya vizesi başvuruları şahsen kabul edilmekle birlikte başvurularda şahsen bulunma zorunluluğu bulunmamaktadır. Rusya vizesi işlemlerinizi zaman kaybetmeden yapmak Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak gerekli evrak listesini talep edin. Rusya vizesi için gerekli evraklar size mail olarak gönderilecektir. Evraklarınızı hazırladıktan sonra Vize Merkezi Rusya temsilcimize kargo yaparak veya elden ulaştırabilirsiniz. Rusya vizesi için gerekli evrakları içeren dosyanız bize ulaştıktan sonra varsa ek evraklar tespit edilir ve gerekli bildirim tarafınıza mail veya telefon ile yapılmaktadır.

Rusya turist vizesi kaç günde çıkar?

Rusya turistik vize işlemlerinde başvuruların sonuçlanma süresi 4 ila 7 iş günüdür ancak Rus Konsolosluğunun tatil olduğu, kapalı olduğu günler bu süreye dahil edilmez. Ayrıca Rusya vizesi işlemlerinde tek yetkili makam Rus Konsolosluğu olduğundan vizenin çıkış süresini geciktirebilecek ek evrak talebi gibi durumlarda vize çıkış süresi de uzayabilmektedir. Vize Merkezi dosyanızı Rusya Federasyonunun belirlediği vize usullerine göre başvuru yapmanızda size destek olmaktadır.

Rusya vize işlemlerinde ekspres vize uygulaması Rusya’ya acil seyahat etmesi gereken T.C. vatandaşlarına vizelerini 48 saat içinde almalarına olanak tanımaktadır. Rusya ekspres vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak ve hemen başvuru yapmak için Rusya Vize Merkezi departmanımızı arayın.

Rusya turistik vize ücreti

Rusya turistik vize ücreti koşullara göre güncellenebildiğinden bu konuda güncel bilgi almak için lütfen çağrı merkezimizi arayın. Rusya’da kalacağınız süre ve talep ettiğiniz giriş sayısı vize ücretine etki etmektedir.

Rusya vize ücreti konsolosluk harç bedelleri, vize ücreti, davetiye alımı ve Vize Merkezi koordinasyon ücretlerini içermektedir. Vize Merkezi Rusya vizesi işlemlerinin takibini başından sonuna kadar yapmaktadır. Evraklarınız Rusya Federasyonunun belirlediği vize kriterlerine göre tarafımızdan değerlendirildikten sonra size gerekli tavsiyelerde bulunulur, başvurunuzu sağlamlaştıracak ölçütler bildirilir.

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...