Rusya Aile Ziyareti Vizesi

Rusya Aile Ziyareti Vizesi

Rusya aile ziyareti vizesi isminden anlaşılacağı gibi aile bağlarınızı kanıtlayan ve seyahatinizin amacını gösteren belgelerinizin olması önem taşımaktadır. Aile ziyareti başvuruları için Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi veya Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’ndan resmi davetiye almanız ya da yazılı Rusya’daki yakınınız tarafından sunulan beyanınızın olması gerekmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimiz yazılı beyan ile ilgili detaylı bilgi ve resmi davetiyenin temini hakkında size yardımcı olabilmektedirler.

Rusya Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Rus konsolosluğu belirtilen evrakların dışında ek evrak isteyebilmektedir. Bununla birlikte gerektiğinde Rus konsolosluğu başvuru sahibini mülakata da çağırabilmektedir.

Vize Merkezi Rusya vizesi işlemlerinde deneyimli müşteri temsilcileriyle hizmet vermektedir. Rusya vizesi şahsen başvurulabilmekle birlikte başvurularda şahsen bulunmanız zorunluluğu değildir. Bireysel başvurularda meydana gelebilecek sorunlarla karşılaşmadan Rusya vizesi işlemlerinizin en kısa sürede gerçekleşmesi için Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçerek gerekli evrak listesini isteyin. Gerekli evrak listesi size mail yoluyla gönderilecektir. Evraklarınızı bize teslim etmek için Vize Merkezi’ne gelebilir veya kargoyla Vize Merkezi’ne yollayabilirsiniz. Rusya vizesi için gönderdiğiniz evraklar bize ulaştıktan sonra ek evrakları getirmenizin gerekmesi tespit edilir ise bu durum e-mail veya telefon ile size bildirilir.

Özel Durumlar için Verilen Rusya Ziyaret Vizesi

Yakınınızın tedavisi, ağır hastalığı veya ölümü olması durumunda da Rusya için vize almanız mümkün olmaktadır. Bunun için ziyaret edilecek kişinin yardıma ihtiyacı olduğuna ilişkin Rus sağlık makamlarından alınan belge veya yakınızın vefatını bildiren uluslararası telgraf gibi yakınınızın durumunu kanıtlayan evraklarınızın olması gerekmektedir. Durumunuzla ilgili özel bilgileri Vize Merkezi’ndeki temsilcilerimizle paylaşmanız halinde temsilcilerimiz size destek olup ziyaret vizesi hakkında çözüm üreteceklerdir.

Rusya Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 1. Pasaport:Rusya aile vizesi için pasaportunuzun en az 6 ay daha geçerlilik süresi olması gerekmektedir. Vizenizin basılması için pasaportunuzda en az 2 tane boş sayfa olması gerekmektedir.
 2. Fotoğraf:Rusya Aile Ziyareti Vizesi için sizden istenen fotoğraf biyometrik olup, istenen miktar 1 tanedir. Fotoğrafınız yüzünüzün önünü gösterir şekilde olmalı ve fotoğrafınızda yüzünüzü kapatan hiçbir şey olmamalıdır. Biyometrik fotoğrafınız 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde olmalıdır. Fotoğrafınızın fonu açık olmakla birlikte sadece beyaz renkte olmalıdır.
 3. Rusya Vize Başvuru Formu: Rus makamları başvuru formunuzdaki size ait bütün bilgilerin doğruluğuna büyük önem vermektedir. Formdaki herhangi bir yanlış bilgilendirme veya yazılan bilgilerin verdiğiniz evraklarla uymaması halinde başvurunuz olumsuz sonuçlanabilmektedir. Vize Merkezi olarak formunuzu doğru şekilde doldurmanıza yardım edip formu doğru doldurabilmeniz için bizi arayınız.
 4. Davetiye ya da Yazılı Beyan:Aile ziyareti vize başvurunuzun gerçekleştirilebilmesi için davetiyenizin olması şarttır Sadece Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi veya Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’ndan alınmış resmi davetiye Rusya makamları tarafından kabul görmektedir. Davetiyenin verilme süresi 45 günü bulabilmektedir Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçmeniz halinde davetiye hakkında daha fazla bilgi alıp davetiyeyi daha kısa sürede almanız mümkün olabilmektedir. Rusya’ya aile ziyareti vizesi başvurusu için davetiye yerine sunulabilecek başka bir seçenek ise Rusya vatandaşı tarafından Rus konsolosluğu yöneticisi adına sunulan vatandaşın yabancı uyruklu aile bireyleri ile birlikte Rusya’ya girişi için sunulan yazılı beyanıdır: Bu durumda başvuru sırasında sunulması için gereken ek belgeler ise başvuranın Rus pasaportunun aslı ve fotokopisi, Rus iç pasaportunun aslı ve fotokopisi, yabancı vatandaşın başvuran ile ilişki derecesini gösteren belgedir. Belgeler hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.
 5. Rusya Uçak Bileti. Aile ziyareti için vize başvurunuzun kabul olabilmesi için Rusya için gidiş-dönüş uçak biletinizin de olması gerekmektedir.
 6. Oturum İzni: Yabancı uyruklu vatandaşlar için T.C. ikamet izni (Arkalı önlü fotokopisi olmalı)

Rusya Aile Ziyareti Vizesinin Süresi Ne Kadardır?

Rusya aile ziyareti vizesinin süresi en fazla 90 gün olmakla birlikte tek girişli ya da iki girişli olarak verilebilmektedir. Davetiyenin süresi ne kadar olursa vize de o gün sayısında olabilmektedir.

Rusya Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya aile ziyaret vizesi için yapılan işlemlerin süresi en az 7 ile 10 iş gününü bulmaktadır. Rusya Konsolosluğunun tatil olduğu ve kapalı olduğu günler bu süreyi içermez. Bunula birlikte Rusya Konsolosluğunun vizenin çıkış süresini geciktirebilecek ek evrak istemesi gibi durumlarında da vize çıkış süresi uzayabilmektedir. Vize Merkezi dosyanızı Rusya Federasyonu’nun belirlediği vize usullerine göre başvuru yapmanızda size destek olmaktadır.

Ziyaret için acilen Rusya’ya seyahat etmeniz gerektiğinde yetkili Rus makamları ekspres vize için başvuranlara 3 - 5 iş günü içinde vizelerini vermeye imkan sunmaktadır. Acil durumlar ile ilgili vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak ve hemen başvuru yapmak için Rusya Vize Merkezi departmanımızı arayın.

Rusya Aile Ziyareti Vize Başvuru Formu

Rusya aile ziyaret vize başvurusu formu Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı sayfasından doldurulması gereken online bir formdur. Konsolosluk, başvuru sahibi hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için formun doldurulmasını zorunlu kılmaktadır. Kişisel bilgiler, seyahat detayları ve davet eden akraba veya arkadaşın adres bilgileri net olarak belirtilmelidir. Özellikle Rusya’da ikamet edilecek adres ve iletişim bilgileri Rusça yazılmalıdır. Son adımda başvuru yapılacak Rusya Vize Başvuru Merkezi’nin seçilmesi gerekmektedir. Davetiye ile aynı olmasına dikkat etmekte fayda var.

Rusya Federasyonu’nun Türkiye’de bulunan yetkili diplomatik temsilcilikleri İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir illerindedir. Başvurunun kabul edilmesi için formun ve sunulan belgelerin birbirleriyle tamamen örtüşmesine veçelişki içermemesine özen gösterilmelidir. Rusya online vize başvuru formu ıslak imzalı olarak yetkili temsilciliklere ibraz edilmelidir. Rusya Konsolosluğu yanlış beyanda bulunan formları kabul etmeme ve reddetme hakkına sahiptir. Bu sebepten ötürü hem zaman hem de maddi kayıp yaşamamak için Vize Merkezi uzmanlarından formun doldurulması konusunda profesyonel hizmet alabilirsiniz.

2024Rusya Aile Ziyareti Vize Ücreti

Rusya’daki aile ziyareti için uygulanan vize ücretlerinde zaman zaman değişmeler olabildiğinden vize ücretleri hakkında güncel bilgi almak için lütfen çağrı merkezimizi arayın. Vize ücreti başvurulan vize ile ilgili talep ettiğiniz giriş sayısına ve işlem süresine göre değişiklik göstermektedir.

Rusya vize ücreti konsolosluk harç bedelleri, vize ücreti, davetiye alımı ve Vize Merkezi koordinasyon ücretlerini içermektedir. Vize Merkezi Rusya vizesi işlemlerini baştan sona kadar takip etmektedir. Evraklarınız Rusya Federasyonunun belirlediği vize kriterlerine göre tarafımızdan değerlendirildikten sonra size gerekli tavsiyelerde bulunulur, başvurunuzu sağlamlaştıracak ölçütler bildirilir. Vize başvurusu ret ile sonuçlanırsa bu ücret iade edilmektedir.

Rusya Vize Başvuru İşlemi Ücretleri;

 • 3 aylık 1 girişli Vize Başvuru İşlemi Ücreti: 170$
 • 3 aylık 1 girişli Vize Başvuru İşlemi Ücreti Ekspres: 270$
 • 3 aylık 2 girişli Vize Başvuru İşlemi Ücreti: 220$
 • 3 aylık 2 girişli Vize Başvuru İşlemi Ücreti Ekspres: 370$

(Konsolosluk harcı, vize ücreti ve hizmet bedeli dahil)

Rusya ile ilgili sizden gelen sorular

14 sorudan en popüler 14 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Rusya Aile Arkadaş Ziyaret Vize Randevusu
  İ. L, 14 Ara 2023, 11:16

  Merhaba Rusya aile arkadaş ziyaret vize randevusu alıyor musunuz? Davetiyem bu hafta içerisinde gelmiş olacak. Zaman kaybetmeden vize almak istiyorum. Evraklarımı iletsem randevumu en yakın hangi tarihe alabilirsiniz? Evrak listesi ve randevu tarihlerini öğrenmek istiyorum. Bilgi için şimdiden teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Aile Arkadaş Ziyaret Vize Başvurusu
  L. M, 14 Ara 2023, 10:21

  Merhaba, Rusya aile arkadaş ziyaret vize başvurusu yapmak isteyen bir Türkmen vatandaşıyım. 3 yıldır Türkiye’de bir şirkette çalışıyorum. Çalışma iznim mevcut. Vize için randevu alma zorunluluğu var mıdır? Randevu almaya gerek olmadan en hızlı vizeyi nasıl alabilirim? Seyahatim Şubat ayı içerisinde olacak ancak yeni yıldan önce Özbekistan’a iş seyahatim olacağından dolayı pasaporta ihtiyacım var. Dönüşünüzü bekliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Aile Ziyaret Vizesi
  D.B., 27 May 2022, 13:43

  Merhaba, eşim Rus vatandaşı kendisi şu an Rusya’da ikamet ediyor. Bu ay içerisinde benimde onun yanına gitmem gerekli. Vize için sizler yardımcı oluyor musunuz? Rusya aile ziyaret vizesi için hangi evrakları getirmeliyim? Kaç gün içerisinde başvuruda bulunabilirim? Desteklerinize şimdiden teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Devlet memurları için Rusya vizesi
  A.E., 09 May 2022, 13:44

  Selamlar, devlet memuru olarak çalışıyorum. Rusya vizesi için hazırlamamı istediğiniz evraklar nelerdir? Devlet memurları için Rusya vizesi işlemleri nasıl olur? Kuzenim Kazan’da yaşıyor birinci derece akrabam olmadığı için davetiye konusunda sıkıntı yaşar mıyız? Banka hesabımda ne kadar para olmalı? Sizin yönlendirmenize göre süreci hemen başlatmak istiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya aile ve arkadaş ziyaret vizesi
  L.Ş., 07 Nis 2022, 17:08

  Merhaba, Rusya aile ve arkadaş ziyaret vizesi için şartlar nedir? Kız arkadaşım Moskova’da yaşıyor. Bana davetiye gönderecek kaç günde vizeyi alırım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Ziyaret Davetiyesi
  G.T., 30 Mar 2022, 10:14

  Merhaba, Rusya ziyaret davetiyesi için 1. derece akraba olmasına gerek var mı? Arkadaşım Moskova’da yaşıyor bana davetiye gönderebileceğini söyledi. Böyle bir şey mümkün müdür? Benim ikamet adresim Ankara ancak iş sebebiyle Kocaeli’nde yaşıyorum. Bu hafta konu hakkında ayrıntılı bilgi almak için İstanbul ofisinize ziyarete geleceğim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Ekspres Vize Kaç Günde Çıkar?
  L.H., 30 Mar 2022, 09:25

  Merhaba, ben Edirne’de ikamet ediyorum. Rusya’da yaşayan arkadaşımın yanına ziyarete gideceğim ancak acil olarak vize almam gerekiyor. Kendisi 1 ay sonra başka ülkeye gideceği için başvurumu bu hafta içerisinde yapmak istiyorum. Rusya ekspres vize kaç günde çıkar? Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Dubai vatandaşları için Rusya vizesi
  K.S., 19 Şub 2021, 14:07

  İyi günler, ben Türkiye’de yaşayan bir dubai vatandaşıyım. Dubai’den bir arkadaşım Türkiye’ye gelecek ve buradan onunla Rusya’yı seyahat etmek istiyoruz. Dubai vatandaşları için Rusya vizesi başvuruları nasıl yapılıyor? Siz bu konuda yardımcı olduğunuzda bizim ayrıca bir şey yapmamız gerekir mi? Bilgi için teşekkürler ve iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya Arkadaş Ziyareti Vizesi
  Ç.Ayseven, 22 Oca 2021, 17:37

  Selamlar, şubat ayı ortalarında Rusya’ya seyahat gerçekleştirmeyi planlıyorum. Rusya’da yaşayan bir arkadaşım var hem onu görmek hem de turist olarak gezme amaçlı olacak seyahatim. Rusya arkadaş ziyareti vizesi veya turistik vize türlerinden hangisine başvuru yapmam gerekiyor emin olamadım. Bilgilendirme yapabilir misiniz bu konuda? teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya ile vize
  Ş.Akkurt, 19 Oca 2021, 17:31

  Merhaba, ben arkadaş ziyareti nedeniyle Rusya’ya gitmeyi düşünüyorum. Rusya ile vize anlaşmamız ne durumda öğrenmek için sizinle iletişime geçmek istedim. Hangi pasaportlara vize gerekiyor hangilerine gerekmiyor konusunda bilgi verebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • 3 aylık Rusya vizesi
  T.Hikmet, 18 Oca 2021, 17:42

  Selamlar, ben Rusya’da yaşayan bir arkadaşımı ziyaret amacıyla oraya seyahat edeceğim. Yaklaşık olarak 2 buçuk - 3 ay kadar Rusya’da kalabilmeyi umuyorum. Bu durumda 3 aylık Rusya vizesi başvurusunda bulunmam mümkün müdür? Hangi vize türüne başvuru yapmam gerekir ve ücreti nedir öğrenmek istiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya vizesi davetiye
  T.G, 07 May 2018, 11:12

  İyi günler, Rusya vizesi için gerekli evraklar arasında voucher belgesi yazıyor sadece. Rusya vatandaşından alınan bir davetiye ile vize başvurusu mümkün müdür? Ayrıca davetiye Türkiye'ye nasıl gönderilmesi gerekiyor? Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya aile ziyareti vizesi
  T.Ö, 10 Tem 2017, 17:05

  Rusya Vladimir'de yaşayan eşimin kızkardeşinin düğünü var.Eşim ve ben bu düğüne gitmek istiyoruz ben T.C vatandaşı olduğum Rusya girişi için vize almam gerekiyor. Rusya aile ziyaret vizesi için gereken resmi davetiye alabilmem için ne yapmalıyım? Siz yardımcı olabilirmisiniz?Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Rusya vize davetiyesi hakkında
  A. D, 18 May 2017, 12:45

  İyi günler benim Rusya'dan arkadaşım gelecek Rus vatandaşı tatile ve sonra ben onla beraber gitmek istiyorum ve davetiye lazım Rus vatandaşı Türkiye'dek konsolosluğa baş vurup benim adıma davetiye yapabiliyor mu bunu öğrenmek istiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Rusya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp