Rusya Aile Ziyareti Vizesi

Rusya Konsolosluğu Rusya aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar hakkında değişiklik yapabilmektedir. Gerekli evrakların güncel haline Vize Merkezi’nin Rusya Departmanını arayıp e-mail olarak size gönderilmesini isteyerek ulaşabilirsiniz.  Evraklarınızı hazırlayıp bize teslim ettikten sonra Rusya vizesi işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştiriyoruz

Rusya Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

-Pasaport

Pasaport: Rusya aile vizesi için pasaportunuzun en az 6 ay daha geçerlilik süresi olması gerekmektedir.  Vizenizin basılması için pasaportunuzda en az 2 tane boş sayfa olması gerekmektedir.

-Fotoğraf

Rusya Aile Ziyareti Vizesi için sizden istenen fotoğraf biyometrik olup, istenen miktar  1 tanedir. Fotoğrafınız yüzünüzün önünü gösterir şekilde olmalı ve fotoğrafınızda yüzünüzü kapatan hiçbir şey olmamalıdır. Biyometrik fotoğrafınız 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde olmalıdır. Fotoğrafınızın fonu açık olmakla birlikte sadece beyaz renkte olmalıdır.

-Rusya Vize Başvuru Formu

Rus makamları başvuru formunuzdaki size ait bütün bilgilerin doğruluğuna büyük önem vermektedir. Formdaki herhangi bir yanlış bilgilendirme veya yazılan bilgilerin verdiğiniz evraklarla uymaması halinde başvurunuz olumsuz sonuçlanabilmektedir. Vize Merkezi olarak formunuzu doğru şekilde doldurmanıza yardım edip formu doğru doldurabilmeniz için bizi arayınız.

-Davetiye ya da Yazılı Beyan

Aile ziyareti vize başvurunuzun gerçekleştirilebilmesi için davetiyenizin olması şarttır.  Sadece Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi veya Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’ndan alınmış resmi davetiye Rusya makamları tarafından kabul görmektedir. Davetiyenin verilme süresi 45 günü bulabilmektedir.  Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçmeniz halinde davetiye hakkında daha fazla bilgi alıp davetiyeyi daha kısa sürede almanız mümkün olabilmektedir.

Rusya’ya aile ziyareti vizesi başvurusu için davetiye yerine sunulabilecek başka bir seçenek ise Rusya vatandaşı tarafından Rus konsolosluğu yöneticisi adına sunulan  vatandaşın yabancı uyruklu aile bireyleri ile birlikte Rusya’ya girişi için sunulan yazılı beyanıdır. Bu durumda başvuru sırasında sunulması için gereken ek belgeler ise başvuranın Rus pasaportunun aslı ve fotokopisi, Rus iç pasaportunun aslı ve fotokopisi, yabancı vatandaşın başvuran ile ilişki derecesini gösteren belgedir. Belgeler hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

-Rusya Uçak Bileti

Aile ziyareti için vize başvurunuzun kabul olabilmesi için Rusya için gidiş-dönüş uçak biletinizin de olması gerekmektedir.

Rusya Aile Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya aile ziyareti vizesi ortalama 10 iş gününde çıkan bir vizedir. İsminden anlaşılacağı gibi aile bağlarınızı kanıtlayan ve seyahatinizin amacını gösteren belgelerinizin olması önem taşımaktadır. Aile ziyareti başvuruları için Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi veya Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’ndan resmi davetiye almanız ya da yazılı Rusya’daki yakınınız tarafından sunulan beyanınızın olması gerekmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimiz yazılı beyan ile ilgili detaylı bilgi ve resmi davetiyenin temini hakkında size yardımcı olabilmektedirler.

Rus konsolosluğu belirtilen evrakların dışında ek evrak isteyebilmektedir. Bununla birlikte gerektiğinde Rus konsolosluğu başvuru sahibini mülakata da çağırabilmektedir.

Vize Merkezi Rusya vizesi işlemlerinde deneyimli müşteri temsilcileriyle hizmet vermektedir. Rusya vizesi şahsen başvurulabilmekle birlikte başvurularda şahsen bulunmanız zorunluluğu değildir. Bireysel başvurularda meydana gelebilecek sorunlarla karşılaşmadan Rusya vizesi işlemlerinizin en kısa sürede gerçekleşmesi için Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçerek gerekli evrak listesini isteyin. Gerekli evrak listesi size mail yoluyla gönderilecektir. Evraklarınızı bize teslim etmek için Vize Merkezi’ne gelebilir veya kargoyla Vize Merkezi’ne yollayabilirsiniz. Rusya vizesi için gönderdiğiniz evraklar bize ulaştıktan sonra ek evrakları getirmenizin gerekmesi tespit edilir ise bu durum e-mail veya telefon ile size bildirilir.
 

Özel Durumlar İçin Verilen Rusya Ziyaret Vizesi

Yakınınızın tedavisi, ağır hastalığı veya ölümü olması durumunda da Rusya için vize almanız mümkün olmaktadır. Bunun için ziyaret edilecek kişinin yardıma ihtiyacı olduğuna ilişkin Rus sağlık makamlarından alınan belge veya yakınızın vefatını bildiren uluslararası telgraf gibi yakınınızın durumunu kanıtlayan evraklarınızın olması gerekmektedir. Durumunuzla ilgili özel bilgileri Vize Merkezi’ndeki temsilcilerimizle paylaşmanız halinde temsilcilerimiz size destek olup ziyaret vizesi hakkında çözüm üreteceklerdir.

Rusya Aile Ziyareti Vizesinin Süresi Ne Kadardır?

Rusya aile ziyareti vizesinin süresi 30 gün olmakla birlikte tek girişli ya da iki girişli olarak verilebilmektedir.

Rusya Aile Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya aile ziyaret vizesi için yapılan işlemlerin süresi en az 7 ile 10 iş gününü bulmaktadır. Rusya Konsolosluğu’nun tatil olduğu ve kapalı olduğu günler bu süreyi içermez. Bunula birlikte Rusya Konsolosluğu’nun vizenin çıkış süresini geciktirebilecek ek evrak istemesi gibi durumlarında da vize çıkış süresi uzayabilmektedir. Vize Merkezi dosyanızı Rusya Federasyonu’nun belirlediği vize usullerine göre başvuru yapmanızda size destek olmaktadır.

Ziyaret için acilen Rusya’ya seyahat etmeniz gerektiğinde yetkili Rus makamları başvuranlara 3 iş günü içinde vizelerini vermeye imkan sunmaktadır. Acil durumlar ile ilgili vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak ve hemen başvuru yapmak için Rusya Vize Merkezi departmanımızı arayın.

Rusya Aile Ziyareti Vize Ücreti

Rusya’daki aile ziyareti için uygulanan vize ücretlerinde zaman zaman değişmeler olabildiğinden vize ücretleri hakkında güncel bilgi almak için lütfen çağrı merkezimizi arayın. Vize ücreti başvurulan vize ile ilgili talep ettiğiniz giriş sayısına ve işlem süresine göre değişiklik göstermektedir.

Rusya vize ücreti konsolosluk harç bedelleri, vize ücreti, davetiye alımı ve Vize Merkezi koordinasyon ücretlerini içermektedir. Vize Merkezi Rusya vizesi işlemlerini baştan sona kadar takip etmektedir. Evraklarınız Rusya Federasyonunun belirlediği vize kriterlerine göre tarafımızdan değerlendirildikten sonra size gerekli tavsiyelerde bulunulur, başvurunuzu sağlamlaştıracak ölçütler bildirilir.

 

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 72
avrupa2@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 72
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 72
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2384
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5327
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com