Rusya Aile Arkadaş Ziyaret Vize Başvurusu

Bilgi Sayfasına Dön
 • L. M 14 Ara 2023, 10:20
  Merhaba, Rusya aile arkadaş ziyaret vize başvurusu yapmak isteyen bir Türkmen vatandaşıyım. 3 yıldır Türkiye’de bir şirkette çalışıyorum. Çalışma iznim mevcut. Vize için randevu alma zorunluluğu var mıdır? Randevu almaya gerek olmadan en hızlı vizeyi nasıl alabilirim? Seyahatim Şubat ayı içerisinde olacak ancak yeni yıldan önce Özbekistan’a iş seyahatim olacağından dolayı pasaporta ihtiyacım var. Dönüşünüzü bekliyorum.
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 14 Ara 2023, 10:21

  Merhaba, Rusya aile arkadaş ziyaret vizesi başvurusu Rusya Konsolosluğu’nun Türkiye’de ki diplomatik temsilcilikleri üzerinden yapılmaktadır. Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar pasaport ve T.C. oturum kartı / çalışma izinleri olduğu takdirde başvurularını gerçekleştirebilirler. Türkiye’de turist olarak bulunan kişilerin başvuru yapma hakkı bulunmamaktadır.

  Rusya aile arkadaş ziyaret vizesi için başvuru randevu alınarak yapılmaktadır. Rusya vizesi için dolduracağınız talep formu ile birlikte gerekli evrakları ofisimize ulaştırdığınızda randevu ve vize takibi uzmanlarımız tarafından yapılacaktır. Rusya Konsolosluğu seyahatinizin amacına bağlı olarak sizden bazı evraklar talep etmektedir. Bu sebeple vize başvurusu yapmadan önce seyahatinizin amacını bilmeli ve buna göre evrak hazırlamalısınız. Randevu, belgeler hazırlandıktan sonra alınmaktadır.

  Rusya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Başvurusu

  Rusya aile arkadaş ziyaret vizesi başvurusu hem randevulu hem de randevusuz olarak yapılabilmektedir. Başvuruların randevu ile yapılması durumunda işlem süresi randevu tarihi itibari ile 7-8 iş günü olarak belirtilmektedir. Randevusuz yani prime time başvurular ise evraklarınızı ofisimize teslim ettiğiniz ertesi iş günü içerisinde yapılmaktadır. Rusya başvuru merkezine prime time ücreti ödeyerek başvuru sürecinizi hemen başlatabilirsiniz. Bu iki opsiyonun dışında acil seyahati olan başvuru sahipleri ekspres vize seçeneğinden yararlanabilirler. Ekspres Rusya vizesi ortalama 3-4 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Rusya vizenizin seyahat tarihinizden önce sonuçlanmasını istiyorsanız başvurunuzu minimum 15 gün önceden yapmanızı tavsiye ederiz. Rusya Konsolosluğunun resmi tatil günlerinde, bayram tatillerinde ve özel günlerde konsolosluklar kapalı olacağından dolayı işlem süresi uzayabilmektedir.

  Rusya aile arkadaş ziyaret vizesi için başvuru yaparken barkodlu davetiyenizin gelmiş olması gerekmektedir. Pasaport süresinin ülkeden dönüş tarihi itibari ile en az 6 ay geçerli süresi olduğundan emin olun.

  Rusya aile arkadaş ziyaret vize başvurusu için +90 (212) 970 05 72 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

  Saygılarımla

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Bilgi Sayfasına Dön
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp