Rusya Vizesi

Rusya Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

 
Rusya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız ve Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren gerçekleştirecekleri Rusya seyahatleri için vizeye tabidirler. Rusya’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ve akreditasyonu bulunan turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Rusya Turistik Vize, Rusya İş Vizesi, Rusya Humaniter Vize, Rusya Özel Vize, Rusya Transit Vize dahil tüm vize kategorilerinde 30 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir. Rusya vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilir vize sonuçlanma süreleri, vize ücretleri ve Rusya vizeniz için gerekli evrak listesini talep edebilirsiniz. 

Rusya Vizesi Ücret

Rusya Vize Merkezine Rusya’ya giriş vizesi için yapılan müracaatlarda Rusya Konsolosluğu harç ücretinin dışında servis ücreti ve hizmet bedeli talep edilmektedir. Rusya vize ücretleri başvuru sahibinin seyahat amacına, vize kategorisine, giriş sayısına ve başvuru sahibinin vatandaşlığına göre değişmektedir. Güncel Rusya vize ücretleri hakkında detaylı bilgi için Vize Merkezi Rusya departmanımızı arayabilirsiniz.  Rusya vize ücreti vize başvurusunun işleme alınabilmesi ve değerlendirilmesi için verilen bir ücrettir. Rusya Konsolosluğu harçları başvuru sahibinin dosyasının Konsolosluğa iletilmesinden önce ödenir ve vizenin reddedilmesi durumunda iade edilmez. 

Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Rusya Vize başvurusu için tarafımıza ulaştırılması gereken evrakların listesi aşağıdadır:

1- Rusya vize başvuru formu

2-  En az 6 ay geçerliliği olan pasaport

3- Kimlik  Fotokopisi

4- 2 adet fotoğraf (35x45 mm ölçülerinde güncel, beyaz fon üzeri biyometrik fotoğraf)

5- Yabancı uyruklu vatandaşlar için T.C. ikamet izni

(*) Rusya vize evrakları Rusya'da kalış sürenize ve seyahat amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya vizeniz için durumunuza uygun en güncel evrak listesi ve Rusya vize ücretini müşter temsilcimizden öğrenebilirsiniz.  Rusya vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Rusya vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Rusya Vizesi

 Rusya Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Rusya’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Rusya vize başvurularını kabul eden Vize Merkezlerine başvuruda bulunabilirler. Rusya ile Türkiye Cumhuriyeti arasında anlaşmalı olarak 30 günlük vize muafiyeti (iki ülke arasında vizesiz olarak seyahat etme şansı tanıyan anlaşma); 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren geçerliliğini kaybetmiştir. Bu nedenle Rusya’ya seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları veya Türkiye ikamet izni sahibi yabancı uyruklu vatandaşlar Rusya vize başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Rusya’ya seyahat edecek olan kişinin vizesinde; Rus ve Latin harfleri ile soyadı, adı; doğum tarihi, cinsiyeti, kişinin hürriyetini belirten ana belge numarası, vizenin veriliş tarihi ve kişiye izin verilen kalış süresi; davetiye var ise Rusya Federasyonu’na giriş davetiyesi numarası gibi bilgiler yer almalıdır. Başvuru sahibi Rusya’ya giriş yaptıktan sonraki 7 gün içinde ilgili makamlarda kayıt (registratsia) yaptırmalıdır. Rusya’ya 7 günden daha  seyahat  planı olanlar için kayıt zorunluluğu yoktur. Rusya’da geçirilecek süre boyunca konaklanan yer, otel gibi bir ticari işletmeyse kayıt işlemi otel tarafından da yaptırılmaktadır; aile veya arkadaş ziyaretlerinde bu işlem ikameti Rusya’da olan yakınınız tarafından da yapılabilmektedir. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.
 
Rusya'ya seyahat etmek isteyen T.C. pasaport sahibi Türk vatandaşlarının, bu ülkeye yapacakları seyahatleri öncesinde Rusya vizesi almaları gerekecektir. Rusya’ya kısa süreli (30 gün) ve ya uzun süreli seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları ya da T.C. İkamet İzni sahibi yabancı uyruklu vatandaşların Rusya vize işlem başvurularını, Rusya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş Rusya Vize Başvuru Merkezleri ve akredite olmuş seyahat turizm acentaları aracılığıyla yapabilirler.

Rusya Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Rusya vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 4-10 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Rusya seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 2 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.
 
Ani beklenmedik acil durumlara karşı Rusya Vizesi Daha Hızlı Nasıl Alınır?
 Rusya Ekspres Vize Uygulaması ile Rusya vize işlemleri 3 gün içinde sonuçlanmaktadır.
 
Vize Merkezi Temsilcileri Rusya Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?
 Rusya vize işlemleri için gerekli olan Rusya seyahat sağlık sigortası ve Rusya otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir.
 
Rusya Vizesi için Hemen İletişime Geçin!
 
Vize Merkezi Rusya Vize Temsilcileri, Rusya vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. Rusya Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Rusya vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz. Rusya vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
Rusya vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.


Rusya Vize Muafiyeti Anlaşması İptal Edildi!
 
Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti arasında karşılıklı olarak, kesintisiz 30 günlük süreyi aşmamak kaydıyla, iki ülke arasında vizesiz olarak serbest seyahat etme hakkı tanıyan anlaşma; 1 Ocak 2016 tarhinden itibaren Rusya Devleti tarafından askıya alınmaktadır.
 
 
 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 72
avrupa2@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 72
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 72
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2384
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5327
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com