Rusya Vizesi

Rusya vize ücreti açıklandı!


Rusya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarına uygulanacak vizenin harç bedeli Federasyonu tarafından belirlendi. Haberlerde yer alan bilginin içeriğine göre 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle Rusya vizesi başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın 60 Euro vize harç bedeli ödemeleri gerekmektedir.

 
Rusya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız ve Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren gerçekleştirecekleri Rusya seyahatleri için Rusya Büyükelçiliği’ne ve Rusya Konsolosluğu’na vize başvurularını gerçekleştirecekler. Medyanın Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkanı Dmitriy Gorin’in yaptığı açıklamada yer alan bilgiye göre; Rusya’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarımızın Rusya vizesi için yaklaşık olarak 60 Euro vize ücreti ödemeleri gerekmektedir.
 
 
 
 
Rusya Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Rusya’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ve akreditasyonu bulunan turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir.
 
 

Rusya Vizesi


 
Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Rusya Vizesine Başvurmalı mıdır?
 
Rusya Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Rusya’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Rusya Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.
 
Rusya Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?
 
Rusya Turistik Vize, Rusya İş Vizesi, Rusya Humaniter Vize, Rusya Özel Vize, Rusya Transit Vize dahil tüm vize kategorilerinde 30 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.
 
Rusya vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurun!
 
Rusya Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?
 

Rusya vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Rusya vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.
 
Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!
 
Rusya Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?
 
Rusya vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 4-10 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Rusya seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 2 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.
 
Ani beklenmedik acil durumlara karşı Rusya Vizesi Daha Hızlı Nasıl Alınır?
 
Rusya Ekspres Vize Uygulaması ile Rusya vize işlemleri 3 gün içinde tamamlanır.
 
 
Vize Merkezi Temsilcileri Rusya Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?
 
Rusya vize işlemleri için gerekli olan Rusya seyahat sağlık sigortası ve Rusya otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir.
 
Rusya Vizesi için Hemen İletişime Geçin!
 
 
Vize Merkezi Rusya Vize Temsilcileri, Rusya vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
 
 
Rusya Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Rusya vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.
 
 
Rusya vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 
 
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
 
 
Rusya vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.
 


Rusya Vize Muafiyeti Anlaşması İptal Edildi!
 
Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti arasında karşılıklı olarak, kesintisiz 30 günlük süreyi aşmamak kaydıyla, iki ülke arasında vizesiz olarak serbest seyahat etme hakkı tanıyan anlaşma; 1 Ocak 2016 tarhinden itibaren Rusya Devleti tarafından askıya alınmaktadır.
 
 
Rusya Vize İşlemleri
 
Rusya Federasyonu’na seyahat etmek isteyen T.C. pasaport sahibi Türk vatandaşlarının, bu ülkeye yapacakları seyahatleri öncesinde Rusya vizesi almaları gerekecektir.
 
Rusya’ya kısa süreli (30 gün) ve ya uzun süreli seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları ya da T.C. İkamet İzni sahibi yabancı uyruklu vatandaşların Rusya vize işlem başvurularını, Rusya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş Rusya Vize Başvuru Merkezleri ve akredite olmuş seyahat turizm acentaları aracılığıyla yapabilirler.

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 72
Faks : +90 (212) 287 72 44
avrupa2@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 72
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 72
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 20 26
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com