Konya

Telefon

+90 (332) 225 43 90

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Rusya Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Vize Merkezi Konya Şubemize hoşgeldiniz,

Görmüş olduğunuz bu sayfa, Rusya vizesine Konya’dan başvuru yapacak olan kişiler için hazırlanmıştır.

Rusya vizenizi pratik bir şekilde Konya’dan alabilmek için aşağıda yazılmış olan bilgileri dikkatli olarak incelemenizi öneriyoruz. İletişim bilgilerimizden yararlanıp Konya şubemizle ile irtibat kurarak vizenizi Konya’dan alabilmek için yapılması gerekenler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayarak ya da [email protected] e-posta adresine yazarak iletişim geçiniz.

Tavsiye ve şikâyetlerinize ilişkin yetkililerimize bildirimde bulunmak için [email protected] e-posta adresine yazabilirsiniz.

İlgi ve merakınız için teşekkür ediyoruz.

Rusya vizenizi Konya’ dan alabilmek için takip etmeniz gereken 5 aşama

  1. Aşama: Çağrı Merkezimiz ile irtibat kurun.
  2. Aşama: Bilgi e-postasında belirtilmiş olan evrakları hazırlayın.
  3. Aşama: Hazırlamış olduğunuz evrakları şubemize kendiniz getirerek veya kargo ya da kurye ile göndererek teslim edin.
  4. Aşama: Onayladığınız randevu zamanına göre biyometrik özelliklerinize ilişkin datalarınızı verin.
  5. Aşama: Temsilcilerimiz ile iletişim kurarak başvurunuz hakkındaki son durumu öğrenin ve vize işlemleri sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu alın.

Rusya vizesi Konya başvuruları için hazırlanması gereken evraklar hakkında

Rusya vizesi Konya başvuruları için seyahat amacınız ve durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Seyahat amacınız ve durumunuza göre belirlenecek Rusya vizesi başvuru belgelerine ilişkin bilgi edinebilmek için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizle telefon veya e-mail ile iletişime geçerek geçerek güncel evrak listesini isteyiniz. Rusya vizesi için hazırlamanız gereken evraklar e-mail adresinize yoluyla detaylı olarak size belirtilecektir.

Rusya vize işlemlerinin olumlu olarak değerlendirilmesi için Rusya vize başvuru koşullarını tam olarak yerine getirmeniz gerektiğine dikkat etmelisiniz. Bu nedenden dolayı eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evraklar için alternatif evrak seçeneğinizin olup olmadığına, seçeneğiniz varsa hangi evrakları hazırlayabileceğinizin bilgisine temsilcilerimiz ile iletişim içinde olarak sahip olabilirsiniz.

Buna ilave olarak temsilcilerimiz ya da Rus Konsolosluğu tarafından ek evrak hazırlamanız talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek ek evrakların hazırlanması önemli olmaktadır. Eksik evrak vermiş veya ek evrakı hazırlayamamış kişilerin Rusya Konsolosluğuna hitaben bu durumla ilgili bir mektup yazması istenebilir.

Rusya vize başvurularınız için ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

Rusya vizesine Konya’dan başvuruda bulunacak kişiler mesai saatlerimiz içerisinde şubemizi kendilerine göre uygun olan zamanda ziyarette bulunabilir. Yeterince zamana sahip olmayan kişiler ise temsilcilerimizden randevu ile ilgili talepte bulunarak zaman kaybına uğramadan temsilcilerimizle görüşme sağlayabilir.

Vize Merkezi Konya şubemize;

  • Hafta arası: 09.00 / 19.00 saatleri içinde,
  • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri içinde ziyarette bulunabilirsiniz.

Rusya vizesiyle ilgili başvurular için şubemize bulunacağınız ziyaretlerde randevu almanız şart değildir.

Rusya vizesi Konya başvuruları için alınacak randevular hakkında

Konya’dan bulunacak Rusya vize başvuruları için konsolosluktan randevu alınması gerekli olabilmektedir. Vize işlemleri için randevu alımı temsilcilerimizin çalışma görevini kapsamaktadır. Rusya vizesi ile ilgili randevu işlemleri nedeniyle zaman kaybetmeyin ve randevu tarihi ile ilgili önceliklerinizi temsilcilerimize ileterek randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Rusya vizesine Konya’dan yapılacak başvurularda nelere dikkat edilmeli?

Başvuru için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin.

Rusya vizesine Konya’dan bulunacak başvurularda seyyeteri kadar zamanınızın olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Rusya vizesine Konya’dan bulunacağınız başvurular için İstanbul ve Ankara’dan bulunacağınız başvurulara göre daha çok süreye ihtiyaç duyabilirsiniz. Rusya vize işlemleri için en erken 3 ay önceden başvuruda bulunabilirsiniz. Rusya vizesi için Konya’dan bulunacak başvurularda başvuru zamanının seyahat tarihine en geç 1 ay kala yapılması tavsiye edilir.

Bununla birlikte Konsolosluğun çalışmadığı günlerin ve vize başvurularının yoğun olduğu sezonların yukarıda dile getirilen süreleri içermediğine dikkat ediniz.

Seyahat amacınıza uygun vize kategorisine başvuru yapın.

Rusya vizesi için başvuruda bulunmadan önce seyahat amacınızı net bir şekilde belirleyin.

Rusya’da yaşayan tanıdığınız tarafından bir istek yani davet mektubu gelmiş ise Rusya aile, akraba, arkadaş ziyareti vize türü için başvuruda bulunun ve bu vize türüne yönelik evrakları hazırlayın.

Rusya’da bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye yalnızca turistik bir amaç için seyahat edecekseniz Rusya turistik vizesine başvuruda bulunun ve bu vize türüne yönelik evrakları hazırlayın. Rusya’da yer alan firmayla görüşmede veya toplantıda bulunacak veya Rusya’da fuara katılım gerçekleştirecek ya da müşteri ziyaretinde bulunacaksanız Rusya ticari vizesine başvuruda bulunun ve bu vize türüne yönelik evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Rusya vizenizi problem yaşamadan Konya’dan alabilmek için evraklarınızı size gönderdiğimiz e-mail de belirmiş olduğumuz vize başvuru evraklarını dikkate alarak hazırlayın. Eksik veya gerçeğe aykırı bilgi bulunduran evraklarla bulunacağınız vize başvurularınız vize işlemlerinizin sonuçlanma süresini uzatabilir veya vize işlemlerinizin ret olarak değerlendirilmesine yol açabilir.

Seyahat tarihlerinizden emin olun.

Rusya vize başvuruları için temsilcilerimize ulaştıracağınız başvuru evraklarınızda bulunan seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Rusya vize talebiniz için hazırlanan dilekçe ile uçak ve otel bileti rezervasyonları gibi diğer evraklarda bulunan seyahat tarihleri konsolosluk tarafından vizenizin geçerliliğinin başlayacağı tarihler olacaktır. Vize işlemleriniz beklediğiniz süreden önce bitse bile vizenizin süresi evraklarınızda bahsetmiş olduğunuz tarihlere göre başlayacaktır. Bu nedenle Rusya’da vizenizin geçerlilik süresinin başlangıcına kadar bulunma hakkınız olmayacaktır.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Rusya vizesine kalacağınız otel ve uçak bileti için ödeme yaparak başvuru gerçekleştirmeyiniz. Vize başvurularınız için isim ve soyisminizi içeren ön rezervasyon dokümanlarını teslim ediniz. Şubemiz, kalınacak otel ve uçak bileti ile ödeme yaprak gerçekleştirilecek vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Rus Konsolosluğu tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız istenebilir. Böyle bir durum yalnızca Konsolosluk tarafından bildirilen başvuru sahiplerine yönelik uygulanmaktadır.

İşleminiz devam ederken Konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

Rusya vizesine Konya’dan başvuruda bulunduktan sonra vize işlemleri sırasında Rus makamları telefon ya da mail yoluyla size bir bildirimde bulunmuşsa lütfen bu durumu temsilcilerimize de bildirmeyi unutmayınız. Rus makamları başvuru sahiplerinin belgelerinde bulunan bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve bunun gibi durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak Rus makamlarının yetkisi dahilinde oluşmaktadır.

Mülakata çağrılabilirsiniz.

Rusya vize işlemlerinde mülakat uygulaması olmamaktadır. Konya’dan Rusya vizesine başvuru yapacak kişiler bir mülakat uygulamasına tabi olmayıp yalnızca vize başvuruları sırasında biyometrik özelliklerinize ilişkin datalarınızı vermektesiniz. Fakat konsolosluğun vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkı vardır. Bu ve bunun gibi durumlar başvuru sahibinin durumuna göre istisnai olarak gerçekleşir.

Biyometrik özelliklerinize ilişkin dataları yeniden vermeniz gerekebilir.

Rusya vizesine Konya’dan bulunacağınız başvurularda biyometrik özelliklerinize ilişkin datalarınızı vermiş olsanız da bu dataları yeniden vermeniz talep edilebilir. Bu ve bunun gibi hallerle istisnai olarak karşılaşılabilirken verdiğiniz parmak izi kimi sebeplerden dolayı okunamayabilir. Biyometrik özelliklerinize ilişkin dataları yeniden vermeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız gereklidir.

Vize başvurunuz kaç günde sonuçlanır?

Konya’dan yapacağınız Rusya vize başvurularınızın sonuçlanma süresi ortalama 4 ile 10 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre kesin bir süre olmayıp ön görülen bir süre olmaktadır. Yabancı uyruklu vatandaşların yapmış olduğu başvuruların sonuçlanma süresi bahsedilen bu sürelerden daha fazla olabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etmesine dair bir yetkisi olmamaktadır.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Gerçekleştirmiş olduğunuz Rusya vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Rusya vize başvuru sonucunuz olumsuz olursa size konsolosluk tarafından hangi nedenden dolayı ret aldığınızla ilgili bir mektup verilebilmektedir. Konsolosluk tarafından yazılan mektuptaki ret nedenlerini okuyarak vize başvurunuzla ilgili ret nedeninizi öğrenebilirsiniz. Rusya vize işlemlerinizin olumsuz ( ret ) olarak değerlendirilmesi durumunda herhangi bir vize ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınıza ilişkin verilecek kararlara ve vize işlemlerine sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi bulunmamaktadır.

Vize Merkezi Konya şubemiz, Rusya vize başvuruları ile ilgili yalnızca başvurularınızı sağlama, randevu onayınızı alma, eksik belgelerinizi tamamlama ve başvuru sonuçlanınca pasaportunuzu teslim alma hususlarında yetkilidir.

Vize Merkezi Konya ofisimiz hakkında

Rusya vize işlemleri ve diğer tüm ülkelerin vize işlemleri için hizmet sunmakta olan Vize Merkezi Konya şubemiz Vize Merkezi Konya ve çevre illerde yaşayan kişiler için daha etkili bir hizmet sunabilmek amacıyla kurulmuştur. Amacımız Rusya ve diğer tüm ülkelere ile ilgili vize işlemleri sırasında karşılaşılabilecek olası problemleri önlemek veya en az düzeye indirgemektir.

Rusya Vize Merkezi Konya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp