Rusya Ögrenci Vizesi

Rusya Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar:
 
1- Pasaport: Rusya seyahat dönüş tarihinden sonra da en az 1,5 yıl geçerlilik süresi olan ve vizenin basılması için en az 2 boş sayfası bulunan.
2-Fotoğraf: 1 adet vesikalık, 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde, açık beyaz fonda, güncel tarihli
3-Rusya Vize Başvuru Formu: elektronik form doldurulmalı
4-Davetiye: Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi ve Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’ndan alınmış resmi davetiye.
5-Rusya gidiş-dönüş uçak bileti
6-Eliza Testi
 
T. C. İkamet İzni Sahibi Yabancıların Rusya Öğrenci Vize Başvurusu için Ek Evrak Hazırlama Zorunluluğu:
 
 
7-Seyahat Sağlık Sigortası: Avrupa Birliği (AB) vatandaşları için Rusya Federyasyonu sınırları içerisinde vize süresini kapsayan sigorta poliçesi
 
8- T.C. İkamet İzni Belgesi: 90 gün kesintisiz süreli T. C. İkamet İzni sahibi olan yabancı uyruklu Arnavutluk, Bahreyn, Venezuela, Haiti, Mısır, İrlanda, Lesotho, Libya, Makedonya, Mali, Meksika, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Kore Cumhuriyeti, Suudi Arabistan, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Sierra Leone, Ekvator Gine’si,  Güney Afrika Cumhuriyeti, Japonya vatandaşları için. Öğrenci veya Çalışma İzni Belgesi,  Geçici Süreli İkamet İzin Belgesi gibi evraklar en az 90 gün kalış süreli olmaları şartıyla kabul edilir.
 
9- T.C. Daimi İkamet İzni: Benzer ek evrak sunumu yapması gereken yabancı uyruklu   Cezayir, Angola, Afganistan, Bangladeş, Vietnam, Gürcistan, Hindistan, Irak, İran, Çin, Kuzey Kore, Nepal, Nijerya, Pakistan, Ruanda, Suriye, Somali, Çad, Sri Lanka, Etiyopya vatandaşları için.
 

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 72
Faks : +90 (212) 287 72 44
avrupa2@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 72
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 72
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 20 26
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com