Rusya Ögrenci Vizesi

Rusya konsolosluğu Rusya öğrenci vizesi için gerekli evraklar hakkında değişiklik yapabilmektedir. Gerekli evrakların güncel haline Vize Merkezi’nin Rusya Departmanını arayarak e-mail olarak size gönderilmesini isteyerek ulaşabilirsiniz.  Evraklarınızı hazırlayıp bize teslim ettikten sonra Rusya vizesi işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştiriyoruz.

Rusya Vize Randevusu
 

İstanbul: +90 (212) 970 05 72           

Ankara: +90 (312) 970 05 72

İzmir: +90 (232) 970 05 72                 

Edirne: +90 (284) 236 76 77 

Bursa: +90 (224) 322 2384                

Antalya: +90 (242) 255 5327

Gaziantep: +90 (342) 255 58 21       

Konya: +90 (332) 225 43 90

Adana: +90 (322) 245 07 93

Rusya Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Pasaport

Uzun süreli eğitim için Rusya öğrenci vizesini alabilmeniz için pasaportunuzun en az 1,5 sene daha geçerlilik süresi olması gerekmektedir.  Vizenizin basılması için pasaportunuzda en az 2 tane boş sayfa olması gerekmektedir.


Fotoğraf

Rusya öğrenci vizesi için sizden istenen fotoğraf biyometrik olup, istenen miktar  1 tanedir. Fotoğrafınız yüzünüzün önünü gösterir şekilde olmalı ve fotoğrafınızda yüzünüzü kapatan hiçbir şey olmamalıdır. Biyometrik fotoğrafınız 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde olmalıdır. Fotoğrafınızın fonu açık olmakla birlikte sadece beyaz renkte olmalıdır.

Başvuru Formu

Rus makamları başvuru formunuzdaki size ait bütün bilgilerin doğruluğuna büyük önem vermektedir. Formdaki herhangi bir yanlış bilgilendirme veya yazılan bilgilerin verdiğiniz evraklarla uymaması halinde başvurunuz olumsuz sonuçlanabilmektedir. Vize Merkezi olarak formunuzu doğru şekilde doldurmanıza yardım edip formu doğru doldurabilmeniz için bizi arayınız.


Davetiye ya da Rusya Dışişleri Bakanlığına Ait Vize Kararı

Rusya öğrenci vizesi için yapacağınız başvurunuzun gerçekleştirilebilmesi için davetiyenizin olması şarttır.  Sadece Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi tarafından hazırlanmış davetiyeler Rusya makamları tarafından kabul görmektedir. Davetiye yerine göndereceğiniz başka bir seçenek ise Rusya’nın dışişleri bakanlığı tarafından size vize verilmesi ile kararına ait bir belgedir. Davetiyenin verilme süresi 45 günü bulabilmektedir.  Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçmeniz halinde davetiye ve vize kararına hakkında daha fazla bilgi alıp davetiyeyi daha kısa sürede almanız mümkün olabilmektedir.


Rusya Uçak Bileti

Öğrenci vizesi için vize başvurunuzun kabul olabilmesi için Rusya için gidiş-dönüş uçak biletiniz ile ilgili rezervasyonunuzun da olması gerekmektedir.

Sağlık Raporu

Rusya’nın size öğrenci vizesi vermesi için başvurandan HIV virüsü bulunmadığına dair sağlık raporu olmasını istemektedir.

Sağlık sigortası

Seyahat tarihlerini kapsayan, 30 bin Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası.

Türkiye’de Oturum İzni Olan Yabancıların Rusya Öğrenci Vizesi Başvurusu için Gerekli olan Ek Evrakları

Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet izni olan yabancılar da Rusya öğrenci vizesine başvurabilme hakkına sahiptir. Bunun için Rus konsolosluğu Türk vatandaşlarından istediği evrakları yabancı vatandaşlardan da istemekle birlikte yabancı vatandaşlara yönelik ek evraklar da istemektedir. Öğrenci vizesi için istenen ek evraklar başvuranın uyruğuna göre değişmekte olup aşağıda belirtilmektedir:
 
Türkiye’deki İkamet İzni Belgesi

Bu belge  90 gün kesintisiz süreli Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet izni olan Venezuela, Arnavutluk, Haiti, Bahreyn, Mısır, İrlanda, Güney Afrika Cumhuriyeti, Lesotho, Libya, Makedonya, Meksika, Mali, Yeni Zelanda, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Kore, Suudi Arabistan, Birleşik Krallık, Japonya, Ekvator Ginesi ve Sierra Leone uyruklu vatandaşlar için istenmektedir. Bu vatandaşların Türkiye’de ikamet izni olduğunu kanıtlayan Öğrenci veya Çalışma İzni Belgesi,  Geçici Süreli İkamet İzin Belgesi gibi evrakları en az 90 gün kalış süreli olmaları koşuluyla kabul edilir.
 
Türkiye’deki Daimi İkamet İzni

Etiyopya, Ruanda, Gürcistan, Somali, Suriye, Çin, Hindistan, İran, Irak, Cezayir, Angola, Afganistan, Bangladeş, Vietnam, Kuzey Kore, Nepal, Nijerya, Pakistan, Çad, Sri Lanka, vatandaşlarının ise Türkiye’de daimi ikamet izni olduğuna dair  bir belgesini göstermesi gerekmektedir.

Seyahat Sağlık Sigortası

Rusya öğrenci vizesi için başvuran şahıs Avrupa Birliği (AB) ülkesi vatandaşı ise Rusya Federasyonu sınırları içerisinde vize süresini kapsayan sigorta poliçesi olması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortasını Vize Merkezi olarak size yapabilmekte olup bunun için bizi arayınız.

Rusya Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya öğrenci vizesi ortalama 10 iş gününde çıkan bir vizedir. İsminden de anlaşılacağı üzere öğrenci vizenizi veriliş amacına kullanmanız Rus yetkilileri tarafından büyük önem taşımaktadır. Eğitim vizesi başvuruları için Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi tarafından hazırlanan resmi davetiyeyi almanız gerekmektedir ya da Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığının size öğrenci vizesi verilmesi ile ilgili kararı olmalıdır. Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçerek ilgili durum hakkında daha fazla bilgi vermekte olup davetiye almanız için de size yardımcı olabilmektedirler.

Rus konsolosluğu belirtilen evrakların dışında ek evrak isteyebilmektedir. Bununla birlikte gerektiğinde Rus konsolosluğu gerekli görmesi halinde başvuru sahibini mülakata da çağırabilmektedir.

Vize Merkezi Rusya vizesi işlemlerinde deneyimli müşteri temsilcileriyle hizmet vermektedir. Rusya vizesi şahsen başvurulabilmekle birlikte başvurularda şahsen bulunmanız zorunluluğu değildir. Bireysel başvurularda meydana gelebilecek sorunlarla karşılaşmadan Rusya vizesi işlemlerinizin en kısa sürede gerçekleşmesi için Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçerek gerekli evrak listesini isteyin. Gerekli evrak listesi size mail yoluyla gönderilecektir. Evraklarınızı bize teslim etmek için Vize Merkezi’ne gelebilir veya kargoyla Vize Merkezi’ne yollayabilirsiniz. Rusya vizesi için gönderdiğiniz evraklar bize ulaştıktan sonra ek evrakları getirmeniz gerekmesinin tespiti halinde sizle e-mail veya telefon yoluyla iletişime geçilir.

Rusya Öğrenci Vizesinin Süresi Ne Kadardır?

Rusya öğrenci vizesinin süresi 90 gün olmakla birlikte tek girişli ya da iki girişli olarak verilebilmektedir.

Rusya Öğrenci Vizesini Uzatmak Mümkün müdür?

Rusya öğrenci vizenizi uzatmanız mümkündür. Uzatılacak öğrenci vizenizin tarihi Rusya’daki yasalara uygun olarak imzalanan eğitim anlaşması süresi içinde olabilmektedir. Uzatılacak vize süreniz bir sonraki uzatım için 1 seneyi geçmeyecek biçimde düzenlenir. Uzatılacak vize çok girişli vize olmakta olup ikamet edip kayıt olduğunuz Rusya Federal Göç Şubesi tarafından gerçekleştirilir.

Rusya Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya öğrenci vizesi için işlemler en az 7 ile 10 iş günü sürmektedir. Rusya Konsolosluğu’nun tatil olduğu ve kapalı olduğu günler bu süreyi içermez. Bunula birlikte Rusya Konsolosluğu’nun vizenin çıkış süresini geciktirebilecek ek evrak istemesi gibi durumlarda vize çıkış süresi uzayabilmektedir. Vize Merkezi dosyanızı Rusya Federasyonu’nun belirlediği vize usullerine göre başvuru yapmanızda size destek olmaktadır.

Öğrenci vizesine acilen ihtiyaç duymanız halinde Rusya size 3 iş günü içinde vizenizi vermeye imkan sunmaktadır. Acil durumlar ile ilgili vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak ve hemen başvuru yapmak için Rusya Vize Merkezi departmanımızı arayın.

Rusya Öğrenci Vizesi Ücreti

Rusya öğrenci ziyareti vize ücreti hakkında zamanla değişmeler olabildiğinden vize ücretleri hakkında güncel bilgi almak için lütfen çağrı merkezimizi arayın. Vize ücreti başvurulan vize ile ilgili talep ettiğiniz giriş sayısına ve işlem süresine göre değişiklik göstermektedir.

Rusya vize ücreti konsolosluk harç bedelleri, vize ücreti, davetiye alımı ve Vize Merkezi koordinasyon ücretlerini içermektedir. Vize Merkezi Rusya vizesi işlemlerini baştan sona kadar takip etmektedir. Evraklarınız Rusya Federasyonunun belirlediği vize kriterlerine göre tarafımızdan değerlendirildikten sonra size gerekli tavsiyelerde bulunulur, başvurunuzu sağlamlaştıracak ölçütler bildirilir.

 

 

 

 

 

Yükleniyor...
Telefon