Kayseri

Telefon

+90 (850) 460 15 36

Rusya Vize Merkezi, Kayseri

Vize Merkezi Kayseri şubemize hoş geldiniz. Hazırladığımız bu sayfada, Rusya’ya Kayseri’den vize başvurusu gerçekleştirecek kişilere bilgi vermeyi amaçladık. Rusya vizesi başvurunuzu, Vize Merkezi Kayseri şubesinden kolayca gerçekleştirmek için, aşağıda verilen bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. Vize Merkezi Kayseri şubesine irtibat adreslerimizden ulaşabilir, Rusya vizesi başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için bize [email protected] adresine e-mail atarak ulaşabilirsiniz.

Öneri ve talepleriniz için bize [email protected] adresine e-mail atarak ulaşabilirsiniz.

İlgi ve alakanız için teşekkür ederiz.

Rusya’ya vize başvurunuzu, Kayseri’den aşağıda verilen 4 adımı takip ederek kolayca yapabilirsiniz.

  1. Adım: Vize Merkezi Kayseri şubesi çağrı merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçin. Vizeniz için gerekli evrakların ve bilgilendirmelerin bulunduğu bilgi e – postasını talep edin.
  2. Adım: Bilgi e-postasında belirtilen gerekli evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırladığınız evrakları, Vize Merkezi Kayseri şubesine kendiniz şahsen gelerek ya da kargo/kurye yoluyla ulaştırın.
  4. Adım: Başvuru sürecinizi takip edin, ve başvuru işlemleriniz sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu teslim alın.

Rusya Vizesi İçin Hazırlanması Gereken Evraklar Hakkında – Kayseri

Rusya vizesi için istenen evraklar, seyahat gerekçenize ve kişisel durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Seyahat amacınıza ve kişisel bilgilerinize göre istenen evrakları öğrenmek için, lütfen Vize Merkezi Kayseri şubesiyle iletişime geçerek, bilgi e – postasını talep ediniz.

Rusya vize işlemlerinizin olumlu sonuçlanması için, Rusya vizesi başvuru şartlarını eksiksiz yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu sebepten dolayı, evraklarınız eksiksiz bir biçimde olmalı ve Rusya vizesi başvuru şartlarına uygun olarak hazırlanmalıdır. Tamamlayamadığınız evraklar için, alternatif başka evrak tercihinizin olup olmadığına, başka tercihiniz varsa, hangi belgeleri hazırlayabileceğinizin bilgisini, vize uzmanlarımız ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

Hazırladığınız evraklara ek olarak, vize uzmanlarımız ya da konsolosluklar tarafından ek belge talep edilebilmektedir. Başvuru sahiplerinden istenebilecek ek belgelerin, hazırlanması önem taşımaktadır. Evraklarınızı tamamlayamadıysanız ya da ek evrakları hazırlayamadıysanız, Rusya Konsolosluğu’na hitaben mektup yazmanız gerekebilir.

Kayseri’den Rusya’ya Yapılacak Vize Başvurularda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vize başvurusu için yeterli vaktinizin olup olmadığını kontrol edin.

Rusya vizesi başvurularında, yeterli vaktinizin olması önem taşımaktadır. Rusya’ya Kayseri’den vize başvurusu yapacak kişiler, Ankara ya da İstanbul’dan yapılacak vize başvurularına göre daha fazla süreye ihtiyaç duyabilmektedir. Bu sebeple, vize başvurularınızı en geç 30 gün öncesinden yapmanızı öneriyoruz. Rusya vizesi için en erken başvuruyu 90 gün öncesinden yapabilirsiniz. Ayrıca Rusya vizesi başvurusu yaparken, Rusya Konsoloslukları’nın, yoğunluklarını resmi tatilleri vb. durumları da göz önüne almalısınız.

Seyahat gerekçenize göre vize başvurusu yapın.

Rusya vizesi başvurusu yapmadan önce seyahat gerekçenizi belirlemeniz gerekmektedir. Seyahat amacınızı belirledikten sonra, kendinize uygun vize kategorisine, vize başvurusu yapmalısınız. Rusya vizesi başvurunuzu, Vize Merkezi Kayseri şubesi olarak gerçekleştirmekten mutluluk duyarız. Hangi vize kategorisine başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız, bilgi vermek amacıyla hazırlamış olduğumuz yazılardan öğrenebilirsiniz.

Aşağıda Rusya vizesi kategorileri verilmiştir, başvuru yapacağınız vize kategorisi aşağıda bulunmuyorsa ya da hangi vize kategorisine başvuru yapacağınıza karar veremediyseniz, vize uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Başvuru evraklarının eksiksiz ve hatasız bir biçimde hazırlanması gerekmektedir.

Rusya vizesi başvurunuzu kolayca Kayseri’den yapabilmek için, evraklarınızı size bilgi e-mail de belirttiğimiz gibi hazırlayın. Eksik veya yalan bilgi beyan etmeniz halinde, başvurunuz olumsuz sonuçlanabilmektedir.

Seyahat tarihlerinizden emin olun.

Hazırladığınız evraklar, seyahat tarihinize göre olmalıdır. Evraklarda belirtilen tarih, vizenizin başlangıç tarihi olacaktır. Rusya Konsolosluğu’na hitaben yazılan dilekçe, uçak bileti ve otel rezervasyonu gibi belgelerde belirttiğiniz seyahat tarihleri, seyahatinizin başlayacağı tarihe göre olmalıdır. Vize işlemleriniz daha önce bitse bile, vizeniz belgelerde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Sadece vizenizin başladığı tarihler içerisinde, Rusya’ya giriş yapabilirsiniz.

Otel ve uçak bileti rezervasyonlarınızı vize başvurunuz öncesinde yaptırın.

Rusya vizesi başvurusu öncesinde otel ve uçak rezervasyonlarınızı yaptırınız. Rezervasyonları satın almanıza gerek bulunmamaktadır. Ön rezervasyon dokümanları da vize başvurularında kabul edilmektedir.

Vize Merkezi Kayseri şubesi olarak, biletleri satın almamanızı önermekteyiz. Vize başvurunuzun onaylanmaması ya da seyahatin planladığınız zamana yetişmemesi durumunda, satın almış olduğunuz biletler yanmaktadır. Bu gibi durumlarda Vize Merkezi Kayseri şubesi sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat: Rusya Konsolosluğu, kimi başvuru sahiplerinden gidiş ve dönüş uçak biletinin satın alınmasını talep edebilir. Bu durum istisnai bir durumdur.

Rusya Vizesi Hakkında – Kayseri

  • Rusya vizesi işlemleriniz sırasında, Rus yetkilileri tarafından telefon ya da e-posta yoluyla sizinle irtibata geçilirse, bu durumda vize uzmanlarımızı haberdar etmeyi unutmayınız. Rus yetkilileri, hazırladığınız evraklardaki bilgileri teyit etme amacıyla sizinle irtibata geçmiş olabilirler. Bu durum vize uzmanlarımızın inisiyatifinde değildir, Rus yetkililerin yetkisi dahilindedir.
  • Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir, vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde, Rusya Konsolosluğu tarafından size, vize başvurunuzun neden ret aldığına dair mektup verilmektedir. Konsolosluk tarafından yazılan bu mektupta, neden ret cevabı aldığınızı dikkatlice inceleyerek, vize sonucuna itiraz edebilir ya da yeniden vize başvurusu yapabilirsiniz. Vize başvurunuz ret cevabı aldıktan sonra ücret iadesi yapılmamaktadır. Vize uzmanlarımız vizenizin nasıl sonuçlanacağı konusunda yetki sahibi değildir. Vizenizin nasıl sonuçlanacağına Rusya Konsoloslukları karar vermektedir.
  • Rusya vize işlemlerinde mülakat uygulaması bulunmamaktadır. Yine de Rusya Konsolosluklarının, vize başvurusu yapan kişilere mülakat yapma hakkı bulunmaktadır.

Vize Başvurunuz Kaç Günde Sonuçlanır?

Kayseri Vize Merkezi şubesinden yapacağınız, Rusya vizesi başvuruları, ortalama olarak 4 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Verdiğimiz bu süre herhangi bir kesinlik taşımamakla beraber, konsoloslukların yoğunluklarına, resmi tatillere vb. sebeplerle değişiklik göstermektedir.

Türkiye’den başvuru yapan yabancı uyruklu vatandaşların başvurularının sonuçlanması, daha uzun süre olabilmektedir. Vize Merkezi Kayseri şubesi vizenizin ne kadar sürede sonuçlanacağına etki etme hakkına sahip değildir. Bu konuda inisiyatif Rusya Konsolosluklarına aittir.

Vize Merkezi Kayseri Şubesi Hakkında

Kayseri’den Rusya’ya vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, mesai saatleri içerisinde, şubemizi ziyaret ederek başvurularını kolayca gerçekleştirebilirler. Aşağıda Vize Merkezi Kayseri şubesinin çalışma saatleri verilmiştir.

Hafta içi: 08.30 – 18.00 arasında,

Cumartesi: 10.00 – 14.00 arasında hizmet vermekteyiz.

Rusya vizesi başvurusu için, Vize Merkezi Kayseri şubemizi randevu almadan ziyaret edebilirsiniz. Kısıtlı vakti olan başvuru sahipleri şubemize, kendilerine en uygun ve gün ve saatte randevu alarak gelebilirler.

Vize Merkezi Kayseri şubesinden başta Kayseri olmak üzere; Akkışla, Talas, Tomarza, Pınarbaşı, Yahyalı, Bünyan, Yeşilhisar, Felahiye,Sarız, Sarıoğlan, Melikgazi, Hacılar, Özvatan ve Develi olmak üzere, çevre illerden; Nevşehir, Yozgat ve Sivas’tan da başvuru yapabilirsiniz.

Vize Merkezi Kayseri şubesi, tüm dünya ülkelerine vize işlemleri için danışmanlık sağlayan bir kuruluştur. Amacımız, vize başvurusu yapan kişilere, tüm dünya vize işlemleri ve Rusya vize işlemleri sırasında yaşayabilecekleri sorunları en azı indirmek, oluşabilecek problemleri önlemek ve vize işlemlerinizi kolayca yapmalarını sağlamaktır.

Bu yazı da Vize Merkezi Kayseri şubesinden Rusya vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilere bilgi vermek amaçlanmıştır. Detaylı bilgi almak için bize 0850 460 15 36 numarasından arayabilir ya da [email protected] adresine e-mail atabilirsiniz.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Rusya Vize Merkezi Kayseri

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp